Stütewandeling Bakkum Burgemeester opent vijfde editie van Akerpop in Akersloot Serieuze presentatie voor vrijwilligers Lego-record Limmen Ludiek Tegenvallende bezoekers aantallen Bloemendagen LAAT NE IP NIEUWS UIT DE REGIO Wandelen in het teken van de bevrijding Zaterdag 15 mei wordt het startsein gegeven voor jubilerend popfestival Rond 20.00 uur wordt podium vrijgegeven voor rockband Tha Bonerz De laatste kans voor vrijwilligers die zich nog op willen geven voor deelname Vrijwilligers maken kans op trip naar Legoland Billund Resort Aanhoudende regenval houdt het publiek thuis regio 21 Pannenkoeken bakken bij De Oude Knegt pvH|; Voor kinderen is er ook veel te doen. Zij kunnen springen op de springkussens, zich laten schminken en aan nog veel meer spelletjes meedoen. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Voor de vijfde keer is het Wilhelminaplein in Akersloot een weekend lang het toneel voor Akerpop: Akersloots enige openlucht popfestival met optredens van lokale bands en veel gezellig heid voor jong en oud. Niemand minder dan burge meester Emmens-Knol geeft op zaterdagavond 15 mei het startsein voor het jubilerende festival. Op zaterdag 15 mei wordt om 18.30 uur gestart met de Aehneeja Quiz: een kennisquiz voor de groepen 8 van de basisscholen in Akersloot. De burgemeester opent het festival symbolisch door de eerste vraag van de quiz voor te lezen. Rond 20.00 uur wordt het podium vrijge maakt voor de Akerslootse rock band Tha Bonerz. Ook is er een optreden van dansgroep Micheline. Na 23.00 uur verplaatst het feest zich van het Wilhelminaplein naar de omringende horeca en jongeren centrum De Storey Club. Tot in de laatste uurtjes treedt de band Royal Flush op in 't Voorom en Boothill Undertakers verzorgt de muziek in de Storey Club. Zondag 16 mei staan er van 14.30 tot 21.30 uur drie verschillende bands op het pro gramma: JJ and the Fhteats, Chunky en Memphis. Voor kinderen is er ook veel te doen. Zij kunnen springen op de springkussens, zich laten schminken en aan nog veel meer spelletjes meedoen. Er worden ook nog prijzen ver loot. De organisatie hoopt dat het weer, net als vorig jaar, meezit. Mocht het toch wat minder zijn, dan kunnen de festivalbezoekers droog staan onder de overkapping. Akerpop wordt voor het grootste deel gedragen door vrijwilligers, van de bar tot aan het schminken. Jongerencentrum de Storey Club, bar 't Voorom en café De Vriendschap, allemaal gelegen aan het Wilhelminaplein in Akersloot, zijn de initiatiefnemers van Akerpop. Kijk op www.akerpop.nl. HEILOO - Op maandagavond 10 mei van 19.45 tot 22.00 uur zal er in Kwartje Koffie een grote Limmen Ludiek vrijwilligers presentatie avond zijn. Alle vrijwilligers die zich al heb ben opgegeven zijn welkom maar het zal ook de laatste kans zijn voor de vrijwilligers die dit nog steeds willen doen. Op deze avond zullen de verschillende teams elkaar voor het eerst ontmoeten en zullen alle do's and don't's met elkaar worden doorgenomen. De organisatie van Limmen Ludiek zal bij Kwartje Koffie een presentatie cq. instructie avond houden. Alle vrijwilligers zul len na afloop van het wereldrecord weekend als dank een uniek aan denken mogen houden, het speciaal ontworpen Limmen Ludiek Wereldrecord polo. Op zondag 6 juni om 18.00 uur zal in de feesttent onder alle Limmen Ludiek vrijwilligers één verblijf van drie nachten voor vier personen op/bij LEGOLAND Billund Resort worden verloot. Alle namen van de vrijwilligers zullen in de grabbelton gaan, waaruit voorzitter André Koopman van Limmen BAKKUM - Op maandag 10 mei wordt gewandeld in het teken van de bevrijding. Wandelen in stilte, de bevrijding gewaar worden in jezelf en daardoor de liefde in je hart voelen, dat is de intentie van deze wande ling. Verzamelen om 09.30 uur op de parkeerplaats bij het informatie centrum de Hoep aan de Zeeweg te Bakkum. De start van de wandeling is om 09.45 uur, gaat door de dui nen en duurt ongeveer anderhalf uur. Denk wel aan een geldige duin- kaart. Voor verdere informatie: M. Duijn, tel. 0251-657809 of R. de Wit, tel. 06-53740895. LIMMEN - Op zaterdag 1 mei werd het startsein gegeven voor de Bloemendagen in Limmen. Wekenlang is er door verschillende prikploegen koortsachtig gewerkt aan de meest uiteenlopende mozaïek stukken. Het resultaat is soms verbluffend prachtig en de creativiteit van de deelnemende Limmers onbegrensd. Helaas blijven de bezoekersaantal len, waarschijnlijk door tegenvallen de weersomstandigheden, dit jaar ruim achter bij de voorgaande edi ties van de Bloemendagen. Bijkomende reden is waarschijnlijk dat er in verhouding tot andere jaren beduidend minder werkstuk ken zijn gemaakt. Een tendens die al enkele jaren gaande is. De reeds eerder gerezen vraag of het nog haalbaar is deze traditie te laten voortbestaan, zal ook bij de evalua tie zeker ter sprake komen. De mozaïeken zullen in ieder geval ook de komende dagen nog te bewonde ren zijn en het is beslist de moeite waard een ronde te maken door het voormalige bollendorp. De winnaar van de Zilveren Tulp is geworden Effe Biere na viere, met 'Wij hou den van Holland(s)'. Dit is het mozaïek met het muzikale duo Nick en Simon op de Dusseldorperweg. De winnaar van de bronzen hyacint is De Koningsprikkers geworden met 'Erica 50 jaar Olympiër', te bewonderen aan de Koningsdam. Ludiek persoonlijk de winnaar zal trekken. Er is slechts één spelregel, je moet minimaal zes uurtjes als vrijwilliger hebben meegeholpen voor, tijdens of na het event. Deze zes uurtjes mogen op één dag zijn geweest maar verdeeld over drie of vier dagen mag ook. Vorige week heeft ook Hanny Kok, vestigingsdirecteur van het PCC Heiloo, de toezegging gedaan om een aantal techniekuurtjes 'op te offeren' aan Limmen Ludiek. Op 11 mei worden in een overleg de details besproken. Het zal waar schijnlijk vooral gaan om LEGO bouwen, om met elkaar delen van de toren in elkaar te zetten, volgens een speciaal ontwerp dat vanuit LEGO Denemarken is gemaakt. Een ode aan Ramses Shaffy werd gebracht door prikploeg SWOL in de tuin van Cultureel Centrum Vredeburg aan de Dusseldorperweg. Foto: Nico Admiraal

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19