HZV Het Vennewater Super weer tijdens de Redline Topcompetitie BMX in Heiloo AV Trias presteert tijdens wedstrijden De Foresters trotse kampioen derde Klasse Veel aandacht voor de regionale voorjaarskampioenen sport 2/ 29 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO BMX sport wint duidelijk terrein aan populariteit binnen Heiloo Twee spelers nemen afscheid van De Foresters Het kampioensfeest duurde tot in de late uurtjes SpM De Redline Topcompetitie wedstrijden zijn de kwalificaties wedstrijden voor het Nederlands Kampioenschap FietSCroSS. Aangeleverde foto FIETSCROSS HEILOO - Onder ideale omstan digheden is in het weekend van 25 en 26 april de tweede ronde van de Redline Topcompetitie verreden bij FCC de Boscrossers in Heiloo. Net als vorig jaar waren de weers omstandigheden gunstig. Mede hierdoor en door de strakke organi satie, verliep het BMX weekend soe peitjes. De Redline Topcompetitie wed strijden zijn de kwalificatiewedstrij den voor het Nederlands Kampioenschap Fletscross, welke eind mei wordt verreden in Kampen. FCC Boscrossers waren als tweede aan de beurt om dit weekend te organiseren. Vanaf vrij dag 23 april was het al gezellig druk in het sportpark 't Vennewater aan het Zevenhuizen. Er kwamen dit weekend ruim zeshonderd rijders van de startheuvel en het publiek kreeg veel gave en spectaculaire sprongen te zien. De BMX sport wint duidelijk ter rein aan populariteit binnen Heiloo, gezien het grote bezoekersaantal dat op zondag bij de wedstrijden kwam kijken. Al dan niet vergezeld door hun kroost om te kijken of BMX niet wat voor hen is. In de categorie Boys 7 jaar reden de jong ste deelneemsters van het toernooi. Per leeftijdscategorie werden alle wedstrijden verreden in de diverse klasse zoals Boys Nationaal, Girls Nationaal, Cruisers Nationaal, Nieuwelingen Girls, Nieuwelingen Men, Junioren Men, Elite Men, Vrouwen 17+ en Sportklasse. Voor de Boscrossers eindigde Robin van der Kolk als eerste bij de Cruisers 17 tot en met 29 jaar. Bij de finale van de Elite Men kwam Rayrnon van der Biezen als eerste over de streep gevolgd door Jordy van der Heijden. Sander Bisseling sloot deze top drie bij de Elite men af. De Elite Woman is gewonnen door de Nederlands kampioene Lieke Klaus, terwijl Merle van Benthem en Joyce Seesing respectievelijk tweede en derde werden. Voor meer informatie omtrent de BMX sport bezoek www.boscrossers.nl. ATLETIEK HEILOO - In het weekend van 24/25 april hebben meerdere ploegen van AV Trias deelgeno men aan competitiewedstrij den. De CD-Junioren hebben zaterdag in Hoorn zeer goed gepresteerd, twee ploegen stonden na het einde van de dag op plaats nummer één. Tijdens de wedstrijd zijn er twee oude clubrecords verbroken, Job Beintema op de honderd meter met een tijd van 14.41 seconden en het oude estafetterecord uit 1983 met een tijd van 47.39, ruim een secon de sneller. Nog meer opvallende prestaties: Nathan Diambudiaku sprong over de 1.70 meter met hoogspringen, Thorn Slot sprong 5.75 meter met het verspringen. Laura de Witte won de tachtig meter binnen 10.62 seconden. Zondag was het de beurt aan de seniorenploegen. AV Trias heeft dit jaar voor het eerst weer een dames- ploeg en zij hebben een prima start gemaakt in de derde divisie. De damesploeg staat na één wed strijd als eerste in de tussenstand en heeft het doel om te promoveren naar de tweede divisie. Lisanne de Witte nam de honderd meter en de tweehonderd meter voor haar reke ning, met tijden van 12.90 en 25.93 seconden. Deze twee prestaties waren goed voor een tweede en derde plek bij de dames. Lenneke Beeldman liep de vierhonderd meter in 63.18 seconden, terwijl Roanne Bruin ook een prima prestatie leverde op de 800 meter met 2.29.75. In Santpoort wisten de heren van AV Trias een vierde plek te bemachtigen in de poule. Het zomerseizoen is pas begon nen en toch werden er al diverse persoonlijke records behaald. Edward Appelman liep een zeer goede vierhonderd meter in 51.61 seconden. Huib Appelman wist zijn persoonlijke record met hoogsprin gen met tien centimeter te verbete ren naar een hoogte van 1.80 meter. Dennis Barnhoorn wierp de speer net niet over de zestig meter, met een afstand van 59.30 meter, werd hij derde. Quinten Zwaga bereikte op de achthonderd meter voor het eerst de magische twee minuten grens, met een tijd van 1.59.83 ZAALVOETBAL HEILOO - Heren 1 van zaal voetbalvereniging HZV het Vennewater, heeft de uitwed strijd tegen AORC/Palestra F. met 2-1 verloren. Gezien het spelbeeld van de eer ste helft, gaf aan dat HZV zeker niet de mindere was. De tweede helft was grotendeels voor AORC/ Palestra E waarin HZV toch een beetje vergat te voetballen. Door wat irritatie bij beide ploegen lever de dit enkele gele kaarten op, wat in de slotminuten een meerderheid en uiteindelijk de winnende goal voor AORC/Palestra E opleverde, 2-1. De thuiswedstrijd in deze ronde zal op vrijdag 7 mei om 20.10 uur in Sporthal het Vennewater gespeeld worden. Voorafgaande deze wed strijd om 19.15 uur, zullen vetera nen 1 en 4 in een onderlinge wed strijd, strijden om de kampioen van het seizoen. Daarna zullen beide teams nog eens extra gehuldigd worden door het bestuur. Als heren 1 deze tweede ronde overleeft, zal één finalewedstrijd de uiteindelijke winnaar opleveren, wat promotie naar de eerste divisie zal betekenen. De datum van deze finale wedstrijd is op 21 mei en wordt in Sporhallen Zuid in Amsterdam gespeeld. Zie ook www.lizvhetvemrewater.nl. VOETBAL HEILOO - Afgelopen zondag werd het eerste elftal van de Foresters kampioen. In de afsluitende wedstrijd tegen OFC werd een verdiende 4-2 overwinning behaald. De wedstrijd was vooral belang rijk om - na de vorige week behaal de promotie - ook het kampioen schap veilig te stellen. Daarnaast was de wedstrijd van belang om twee bepalende spelers een goed afscheid te geven. Miehiel Brink had aan gegeven om na vier jaren terug te willen naar zijn oude liefde Jong-Holland. Dennis Dijkhuis vond het na twintig jaar en 499 wedstrij den in het eerste elftal eveneens welletjes. Na het dramatisch verlopen sei zoen 2009-2009 besloot hij om na zijn imposante carrière bij de Foresters er nog een jaartje aan vast te knopen. De degradatie van toen moest goed gemaakt worden. En wat hij toen wilde gebeurde dit sei zoen. Na een stroef begin van de competitie waarin eerst een aantal jonge spelers ingepast moesten worden, volgde onder leiding van trainer Marcel Eaber een succesvol seizoen, waarin Dennis Dijkhuis liet blijken hoe belangrijk hij nog steeds is voor de rood-witten. Met een mooie kopbal in de 15de minuut en een prachtig overstapje dat leidde tot een doelpunt van Niels Kok in de 31ste minuut werd het kampioen schap veilig gesteld. Nadat Dennis Dijkhuis in de 40ste minuut ook Miehiel Brink in staat stelde om de 3-0 te scoren leek de wedstrijd gespeeld. In de tweede helft liet OFC echter zien dat de wedstrijd nog niet was gespeeld. Met twee doelpunten kwamen zij terug in de wedstrijd totdat Joey Breed na een prachtige solo de kee per omspeelde en in de 85ste minuut de 4-2 maakte. Daarna brak het kampioensehapfeest los dat tot in de late uurtjes duurde. Het eerste elftal van de Foresters viert het kampioenschap, na de winst op OFC. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 23