Schooljudo bij Dojo 't Loo Flashing UI 2 wordt tweede in zware poule Johannes schoolhandbalkampioen Schoolvoetbaltoemooi SPORT 25 Schaakexamens bij SVVredeburg Begonnen werd met technieken van het valbreken Amak wandelt Zomeravondbridge bij Heilooër Bridgeclub Groepen 5 en 6 beleven primeur: schoolvoetbal UITKIJKPOST 5 MEI 2010 Eén van de judotechnieken: de houdgreep. Foto: Menno Lesterhuis LIMMEN - Zaterdag 24 april hield schaakvereniging Vredeburg haar jaarlijkse examen voor de jeugd opleidingen. Elk jaar mag Vredeburg zich verheugen op een groot aantal jeugdspelers dat enthousiast de lessen volgt voor het stap-1, stap-2, stap-3 en stap- 5 examen. Dankzij de inzet van de toegewijde instructeurs D. de Vries, B. Hollander, R. Termes, D. Aaljes en J. Admiraal ontvingen de leerlingen de beginselen, de tactieken en later de strategische vaardigheden van het mooie schaakspel. De resultaten van deze wekelijkse lessen waren om trots op te zijn met een maximaal slagingspercentage van maar liefst honderd procent. De geslaagden zijn: Stap-1 Bas Wernpe, Thomas van der Wijk en Bram Brantjes. Stap-2: Jari Legdeur, Pieter Mulder en Luuk van Steenhoven. Stap 3: Rob van der Heijdt, Kevin Hes, Patrick Wempe en Sewints Dahi. De Stap- 5 opleiding duurt twee jaar en zal later haar examen hebben. De nieuwe opleidingen starten weer in oktober. JUDO HEILOO - Na het succes van het schooljudoproject in 2009, heeft Dojo 't Loo ook dit jaar weer zes weken judoles gege ven aan de beide groepen 4 van de St. Radboudschool en aan groep 5 van De Meander uit Heiloo. In totaal kwamen zo'n tachtig leerlingen hun gymles op de tatatmi van Dojo 't Loo beleven. Begonnen werd met de basistechnieken van het valbreken. Al snel kende ieder een een mooie judorol. Daarna volgden beenworpteehnieken, zoals de o soto gari (de 'Stap-op-de-step- worp'). De kinderen hadden er de grootste lol in. Naast deze beenwor pen werd ook de grote heupworp (o goshi) snel aangeleerd. Nadat ook een tweetal houdgrepen goed luk ten, werden alle geleerde judotech nieken in veel spellen met elkaar verbonden. Niet alleen de basis schoolleerlingen genoten met volle teugen, maar zeker ook de leraren van Dojo 't Loo. Zij waren blij ver rast dat de tachtig judoka's in spé zo snel de judotechnieken konden toepassen. De laatste les werd afge sloten met een klein judo-examen. Alhoewel dat best spannend was, zagen de ruim aanwezige ouders alle kinderen hun judoeertifikaat met gele slip behalen, de eerste judograduatie voor op de toekom stige judoband. De afspraken voor volgend jaar zijn al weer gemaakt. Meer foto's zijn te vinden op www.dojotloo.nl. Boven: Joost de Wijs, Scott Smolinsky, Kjelt Melchers, Hidde Hoekstra, Jelle Velseboer, Jeffrey Wesselingh, Marco Velseboer. Beneden: Thijs Burgering, Liesanne de Wijs, Sara Kostense. dat moment stond de Rembrandtsehool aan kop met 550 punten. De Sint Jaeobussehool volgde met 250 punten. Er werd wel drie keer in de 100 punten gegooid. In totaal kwam de Johannessehool op 945 punten! Dit maakte dat het jongens- en meiden team al kampioen waren, maar dat de klas nu ook over het totaal gewonnen had. De klas mocht twee mooie bekers mee naar school nemen evenals de titel 'Handbalkampioen Akersloot 2010'. AKERSLOOT - Op Hemelvaartsdag donderdag 13 mei is er een dauwtrap wande ling van Amak, over een lengte van twintig kilometer. Vertrek is om 05.00 's ochtends vanaf Het Kruispunt Mozartlaan hoek Raadhuisweg. Iedereen is wel kom voor deelname. Voor inlichtingen: Tinie Leijen, tel. 0251-315137 of Kees Deijlen, tel. 0251-310715. HEILOo - Nu het bridgeseizoen voorbij is, houdt de Heilooër Bridgeclub op donderdag gedu rende negen avonden een zomeravondbridge. Heeft u zin om ook in mei, juni en juli nog eens te bridgen dan kunt u één of meerdere avonden komen spelen. U kunt zich vooraf per telefoon (tot uiterlijk donder dagmiddag 17.00 uur) aanmel den bij de voorzitter van HBC, tel. 072-5320004 of op de speelavonden in de zaal tot uiterlijk 19.30 uur. Plaats: 't Open Huis te Heiloo. De eerste speelavond is op don derdag 6 mei, daarna alle don derdagen tot half juli met uit zondering van donderdag 13 mei (Hemelvaartsdag). Aanmelden kan tot 19.30 uur in de zaal of van tevoren telefo nisch bij de voorzitter. De kosten bedragen 2,50 per persoon per avond. BASKETBAL HEILOO - Na een wervelend seizoen 2008-2009, kampioen, was de druk erg hoog bij de nieuwe U12-mix om opnieuw goed te gaan presteren. De indelingscompetitie werd goed afgesloten met een prachtige tweede plaats met slechts één ver- lieswedstrijd. Vol goede moed werd begonnen aan de tweede ronde, het kampioenschap was het enige dat telde; de techniek was in orde en de tactiek was in okay. Maar wij kwamen erachter dat er meer teams zijn die goed kunnen basketballen en als je dan een beetje onder de indruk bent van grote Amsterdamse sporthallen wordt winnen moeilijk en dus werden er enkele wedstrijden verloren. Met nog een wedstrijd te gaan was alles nog mogelijk; tweede in de poule bij winst, slechts vierde bij verlies. Gelukkig in deze laatste wedstrijd vielen alle stukjes van de hele puz zel op hun plaats. Er was de goede agressie, de juiste passes, het gevecht om elke bal, de mooie lay-upjes, de prachtige schoten, kortom alles wat basketbal mooi maakt, en dus werden de LC Players uit Uitgeest afgedroogd (68-28) en was het resultaat een mooie tweede plek in de poule. Maar naast dit geweldige resultaat is toch wel de belangrijk ste winst van het seizoen geweest dat alle spelers een geweldige groei hebben doorgemaakt dit sei zoen. HANDBAL AKERSLOOT - Woensdag 28 april werd door Meervogels 60 in Akersloot het schoolhandbal- toernooi georganiseerd. De groepen 8 van de Sint Jaeobus sehool, Rembrandtsehool en de Johannessehool steden tegen elkaar. Elke school leverde een jongens- en een meidenteam aan. Alle scho len speelden een partij handbal tegen elkaar en daarnaast was er een extra spel toegevoegd. Dit was het gooien op de gatenkaas met grote en kleine gaten. De bal moest eerst in de trampoline gegooid wor den, daarna gevangen worden en vervolgens direct op de gatenkaas gemikt worden. Hoe kleiner het gat hoe meer punten er te verdienen waren. De meiden van de Johannessehool speelden de eerste wedstrijd tegen de meiden van de Rembrandtsehool. De wedstrijd werd makkelijk gewonnen met 7-2. De jongens van de Johannessehool speelden ook hun eerste wedstrijd tegen de jongens van de Rembrandtsehool. Er werd goed overgespeeld in deze spannende strijd. De Johannessehool wist te winnen met 3-2. De meiden van de Johannessehool speelden de tweede wedstrijd tegen de meiden van de Sint Jaeobussehool. De school heeft een zeer sterke keepster wat het lastig maakte om de ballen in het doel te krijgen. Doordat de verdedi ging van de Sint Jaeobussehool minder sterk was konden de meiden van de Johannessehool toch winnen met 5-0. De laatste wedstrijd voor de Johannessehool werd gespeeld door de jongens tegen de jongens van de Jaeobussehool. Door wat wissels in het veld was het team opnieuw erg sterk. De Jaeobussehool werd dan ook mak kelijk verslagen. De jongens en meiden van de Johannessehool moesten tenslotte nog het gatenkaas spel spelen. Op De jongens en meiden van de Johannessehool werden met 945 punten de winnaar van het handbaltoernooi. Aangeleverde foto VOETBAL HEILOO - Vorige week woens dag beleefde Heiloo een pri meur: een schoolvoetbaltoer- nooi voor de groepen 5 en 6. Aan het toernooi deden 28 teams mee. Er werd gespeeld in twee catego rieën: jongens zeventallen en meis jes zeventallen op een half veld. De teams namen het in vier jongen spoules en twee meisjespoules tegen elkaar op. De winnaars van elke poule speelden na een halve finale voor de titel. In de finale meisjes stonden de Paulussehool en de Zuidwester tegen over elkaar. Bij de jongens kruisten de Elekerlye en de Paulussehool de degens. De opkomst van de finaleteams waarbij de muziek door de luidsprekers schalde bezorgde spelers en toe schouwers kippenvel. Na een gelijk opgaande strijd werden de meisjes van de Zuidwester en de jongens de Paulussehool de eerste kampioenen van het schoolvoetbaltoemooi voor de groepen 5 en 6. Op woensdag 19 mei mogen zij Heiloo vertegenwoor digen bij de provinciale kampioen schappen in Anna Paulowna. Via www.deforesters.nl zijn foto's van de fmale te bekijken. De Paulussehool heeft in de finale een 1 - 0 voorsprong genomen op de Elekerlye. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 25