Koninklijke onderscheidingen Heiloo Prijsuitreiking HAF jubileumfotowedstrijd Wandeling in Noorderneg 1 H E I L O O V "Ik streef naar perfectie. Zeker bij een uitvaart." 3 Associatie Uitvaartverzorging De mensq Vertrouw^ van Associatie Uitvaartverzorging, ichtbij. www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST 5 MEI 2010 (vlnr) Arjan Koppers (met zoontje), Bas Mondt, Deen Mondt (zoon van Bas), Jurgen Moolenaar, burgemeester Romeyn, Zoë Bosschaart, Marfred Reerds, Jan Kregting. Van de tien prijswin naars staan er maar zes op de foto. De vier anderen waren helaas verhinderd. Namens Dick Kregting nam zijn broer Jan de prijs in ontvangst. Aangeleverde foto Vervolg van voorpagina Daarnaast is hij actief binnen de kerk. Hij is acoliet, tuinman en col lectant voor de Willibrordusparoehie en gaat elk jaar als vrijwilliger naar bedevaarts oord Lourdes om zieke en hulpbe hoevende pelgrims te ondersteu nen. Tenslotte is hij bestuurder bij het ziekentriduüm en biedt hij de helpende hand bij allerlei activitei ten op scholen. Ijsbaan De heer De Waard (70) is sinds 1970 actief als vrijwilliger. Het langst is hij al actief bij HS\( de voetbalvereniging. Daar is hij trai ner, masseur, verzorger en scheids rechter bij wedstrijden. Het sport- massagewerk doet hij ook bij grote sportevenementen voor het Nederlands Genootschap voor Sportmassage. Ook op de ijsbaan in Heiloo is de heer De Waard een graag geziene gast. Hij zorgt dat - als er vorst op komst is- alles piek- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 17.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Uitkijkpost ma di 08.00 -12.00 13.00 -17.30 uur wo do 09.00 -12.00 13.00 -16.30 uur vrijdag 09.00 -12.00 13.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd fijn in orde is op de ijsbaan. En als er dan ijs ligt, is hij iedere dag van opening tot sluitingstijd op de baan te vinden. Hart voor zusterstad Mevrouw Rood-Brasseur (66) was van 1989 tot 2008 vrijwilliger voor de zusterstad van Heiloo, Swieloehtlowiee in Polen. Zo zamel de zij kleding in, waste, streek en herstelde die als dat nodig was. Ook naaide zij dekbedovertrekken voor een ziekenhuis, die nu nog steeds worden gebruikt. Mevrouw Rood- Brasseur stelde daarnaast haar huis open voor Poolse kinderen, die twee weken vakantie in Nederland vier den. Ze sinds 1980 ook vrijwilligster in de Willibrordusparoehie en actief voor het kinderkoor, de schoon maak en de bloemversiering. Actief voor ouderen Mevrouw Bonhoff-Jalvingh (68) is al sinds 1975 vrijwilliger. Zo deed ze vrijwilligerswerk voor jongeren, was zij pleegouder en had zij een bestuursfunctie bij de Unie van Vrijwilligers. Sinds 1998 is ze actief voor de Stichting Ouderen Heiloo. Daar heeft ze onder andere werk zaamheden gedaan voor Tafeltje Dekje, het preventief huisbezoek en ondersteuning geboden voor de website, het systeembeheer en ont wikkelde ze een nieuwsbulletin. Wereldwinkelpromotor Mevrouw Moolhuijsen-Peters (71) is nu 35 jaar vrijwilliger, waarvan twintig jaar voor de Wereldwinkel Heiloo. Op dit moment is zij waar nemend voorzitter en PR-medewer- ker van de Wereldwinkel. Zij zorgt voor presentaties op scholen in de regio, vult informatiekramen en vitrines met Wereldwinkelproducten HEILOO - Nu het echt volop lente is, hoor je overal de vogels zingen. Dat zijn de man netjes die zo de vrouwtjes pro beren te lokken en tegelijker tijd hun concurrenten weg te jagen. Maar het is ook gewoon mooi, al die verschillende geluiden, eenvou dig als de tjiftjaf of heel gevarieerd als de nachtegaal. En vaak krijg je de indruk dat de zangers er zelf ook plezier in hebben, al is het maar om het zo goed mogelijk te doen, en zo indruk te maken. Wilt u er wat meer van weten, bij voorbeeld de fitis leren onderscheiden van de zwart kop? Kom dan vrijdagavond 7 mei om 19.00 uur naar de parkeer en leverde een bijdrage aan de ver andering van de Wereldwinkel in een moderne cadeaushop. Ook is zij medeoprichter van het Platform Heiloo Wereldwijd, een samenwer kingsverband in Heiloo voor inter nationale samenwerking. Van 1987 tot nu heeft zij de Heilooër bevol king met haar enthousiasme probe ren te doordringen van de noodzaak dat Heiloo iets moet doen aan ont wikkelingshulp Duizendpoot Mevrouw Hoetjes-Horstman (55) heeft sinds 1974 op allerlei gebie den vrijwilligerswerk verricht. Zo was zij leidster van jeugdkampen en lid van de ouder- en activiteiten- commissie voor de Radboudsehool. Ook deed en doet zij veel in de Oud Katholieke Parochie Alkmaar: zij was leidster van de kinderkerk en verzorgt de bloemversiering. Op dit moment is zij beheerder van het clubhuis van zwemvereniging DAW in Alkmaar, hier deed zij tot 1999 ook de begeleiding van jeugdgroe pen naar regionale en landelijke wedstrijden. Dertig jaar Rode Kruis Mevrouw Visser-Schuitemaker (74) is in 2010 dertig jaar vrijwilli ger bij het Rode Kruis. Ze beheert de Speel-o-theek van het Rode Kruis en is voorzitter van het afdelingsbe stuur Heiloo. Bij alleen het Rode Kruis houdt het niet op. Mevrouw Visser-Schuitemaker leest sinds 1997 de krant voor aan ouderen in verzorgingshuis De Loet, helpt bij de jaarlijkse zomeropvang van Poolse kinderen in Heiloo, geeft bij les aan kinderen en jongeren en zoekt ouderen en zieken op die ze via de Odd Fellows uit Alkmaar kent. plaats van het zwembad Het Baafje, De Omloop 11 in Heiloo. Daar begint een speciale luisterwande ling, georganiseerd door gidsen- groep Heiloo van het IVN, de vere niging voor natuur- en milieueducatie, om u te wijzen op de schoonheid van de vogelzang in en rond de Noorderneg. De wande ling duurt anderhalf a twee uur. Als u een verrekijker heeft is het goed om die mee te nemen. Een donatie (richtlijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. En op Hemelvaartsdag, 13 mei, wordt de wandeling weer om 07.00 uur, maar dan 's ochtends. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl, of bellen naar 072-5325110. HEILOO - Op 1 mei vond in het restaurant van de Hema de prijsuitreiking plaats van de HAF-jubileumwedstrijd met het motto 'Wat doe je in je vrije tijd?'. Verdeeld over twee groepen (jon geren tot 18 jaar en volwassenen vanaf 18 jaar) werden vele foto's toegezonden die meedongen naar één van de fraaie prijzen die daar voor, mede dankzij een subsidie van de gemeente Heiloo, beschikbaar waren. Burgemeester Romeyn was bereid gevonden de prijzen persoon lijk aan de winnaars uit te reiken. Maar vóór het zover was had voor zitter Cris Bakker van de HAF een verrassing voor de burgemeester en voor mevrouw Ada Bontje van de Heilooër bibliotheek. Zij kregen alle bei een exemplaar van het fraaie fotoboekje '50 uur Heiloo'. Dit is samengesteld uit een selectie uit een verzameling foto's, gemaakt tijdens een vijftigurige, in oktober 2009 door de leden van de 50-jarige foto club gehouden, fotomarathon. De burgemeester toonde zich in zijn toespraak blij verrast met deze mooie fotoverzameling, die een goed beeld geeft van de activiteiten in zijn gemeente gedurende de ruim twee etmalen waarin de foto's wer den gemaakt. Ook feliciteerde hij de HAF met haar jubileum en liet weten trots te zijn op het bestaan van zo'n creatieve en inspirerende fotoclub in zijn gemeente. Mevrouw Bontje beloofde het boekje in de biblio theek van Heiloo voor de geïnteres seerde inwoners ter inzage te zullen leggen. Daarna volgde de prijsuitrei king die onder grote publieke belangstelling plaatsvond. De prijs winnaars in de groep Jeugd waren achtereenvolgens: 1. Deen Mondt (14 jaar) met een verrassende foto van een skater; 2. Aviva Bing (14 jaar) met een indringende zwart-wit Halloweenfoto. 3. Jessica de Groot (14 jaar) met een foto van haar aquarium waarin een weerspiege lend (dubbel) zelfportret te zien is; 4. Jeroen Korver (16 jaar) met een foto van een voetballer met drie meisjes met paardenstaart, 5. Zoë Bosschaart (13 jaar) met een foto van haar broertje Twan achter de piano. In de groep Volwassenen wonnen respectievelijk: 1. Arjan Koppers met een winterse foto met lange schaduwbeelden nabij het Malenvoort; 2. Marfred Reerds met een foto van twee voetbalmeisjes met hun hondje; 3. Dick Kregting met een vakantiefoto van een man met een kano in een Noors fjord; 4. Bas Mondt (vader van Deen) met een foto van een (geacteerde) land loper; 5. Jurgen Moolenaar met een foto van zijn vader die oude wijn stokken in zijn fietstas propt. Met het IVN kunt u wandelen in de Noorderneg. Foto: Paul ten Have ADVERTENTIE .SCHAAR I BAS MONDT iffl! M Ilse de Vaal, Uitvaartleider

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3