Lekker lunchen bij La Locanda Stichting vrienden van Sighet houdt lentemarkt voor goed doel Niels van den Berg nieuwe eigenaar Oud Inn 'Maak een vluchtplan zolang het kan' H E I L O O INGEZONDEN BRIEF Reactie Dierenleed en kinderverdriet Lotgenoten Middag Hilversum Boodschappen Zomerbeurs Subsidie Lintje Aan huis gebonden? Maaltijden thuisbezorgd UITKIJKPOST 5 MEI 2010 HEILOO - Op zondag 16 mei houdt Stichting vrienden van Sighet voor het tweede jaar een gezellige lentemarkt op het ter rein van GGZ Noord-Holland- Noord, Kennemerstraatweg 464. De markt vindt plaats van 11.00 tot 17.00 uur. Met een totaal van 140 kramen is er voor een ieder wat wils, zoals woon- en tuinaccessoires, broeante, kinderkleding, dameskleding, siera den, tassen, cadeauartikelen, stei gerhouten meubelen, betonnen beel den, fietsen, delicatessen en nog veel meer. U kunt ook meedoen aan verschillende workshops die er wor den gehouden. Net als vorig jaar wordt er weer een loterij gehouden met leuke prijzen, alles komt ten goede aan de verschillende projec ten in Roemenië. Voor de kinderen is er een springkussen, een zweef- hr de Uitkijkpost van 28 april con stateert Jean Thomassen in een inge zonden brief dat er een ganzennest vlak bij zijn woning door dierenbeu len is vernietigd en met modder overgoten. Vervolgens verklaart hij wel te weten wie daar achter zit: de Dierenbescherming! Al eerder beschuldigde hij de Dierenbescher ming ervan de ganzen in de vijver bij zijn woning te hebben ontvoerd en vermoord, terwijl juist de Dieren bescherming de betreffende zieke of verzwakte gans juist te hulp was geschoten. De laatste keer bijvoor beeld, enkele maanden geleden, betrof het een gans in de vijver vlak bij zijn woning. De gans was ernstig ziek, hetgeen de heer Thomassen kennelijk was ontgaan. Buurtbewo ners waarschuwden de Dierenbes cherming en die schakelde de Dierenambulance in maar de gans is bij aankomst in het vogelopvangeen- trum helaas overleden. Het zou pret tig zijn als de heer Thomassen niet langer mensen en organisaties op de meest onzinnige en bovendien inti miderende manier de schuld geeft met het doel ze in discrediet te bren gen. Hij doet er veel beter aan om in gevallen van (vermeende) dierenmis handeling gewoon aangifte bij de politie te doen of het meidnummer van de Landelijke Inspectiedienst van de Dierenbescherming (LID) te bellen: 0900-2021210. Ton Dekker (voorzitter Dierenbescherming, afdeling Noord-Holland Noord) STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl HEILOO - Vanaf nu kan men ook van een heerlijke lunch, koffie/thee met huisgemaakte tiramisu, of een gezellig wijnuurtje met een culinair tintje met collega's, vrienden, familie en/of zakenpartners genieten bij restaurant La Locanda: het restaurant is woensdag tot en met zondag voor de lunch vanaf 11.00 uur geopend. Met heerlijke culinaire gerechten zoals men van La Locanda gewend is. De keuze in verfijnde warme en koude gerechten, soep en culinaire broodjes, die sous-chef Wendsley die dag voor zijn gasten bereid heeft, wordt u mondeling aan tafel voorgesteld. Wendsley van der Meer is sinds drie maanden teamgenoot in de keukenbrigade van La Locanda en heeft hiervoor bij verschillende, in de omgeving bekende, restaurants gekookt. Hij is thuis in de verfijnde kookstijl en zal dit in de lunch tot zijn recht laten komen. De selecte lunehkaart van La Locanda belooft volledige aandacht voor de bereiding en presentatie van de gerech ten. Zelfs de befaamde risotto zal tijdens de lunch verkrijgbaar zijn. Tip voor Moederdag: verras haar met een heerlijke brunch bij restaurant La Locanda! Voor meer informatie: www.lalocanda.nl, tel 072-5325376. HEILOO - Niels van den Berg is al e< Thuis Bij. „Velen weten nog niet dat i r aantal maanden eigenaar van Café eigenaar van café Thuis Bij (voor heen de Oud hm) ben, de hoogste tijd om dat te veranderen. Ik ben op 1 januari gestart met Café Thuis Bij: een eigen café was al vanaf de lagere school mijn droom. De meeste horeca ervaring heb ik opgedaan bij Brasserie Wildschut waar ik jarenlang met veel plezier heb gewerkt. Ik nodig u graag uit om bij ons een van de lekkerste biertjes van Nederland (Hertog Jan) te komen drinken. Zondag 9 mei zullen Pore&Pyn een spetterend optreden verzorgen. Bent u 30plus dan wil ik u graag de tweede zater dagmiddag) van de maand met Goud van Oud onder de aandacht brengen. Op die zaterdag (eerste keer is 8 mei) zal vader Ab vanaf 15.00 uur achter de tap staan en wordt een hapje rondgebracht door moeder Hanny!" Café Thuis Bij, Heerenweg 142 in Heiloo. HEILOO - Forte Kinderopvang houdt in samenwerking met de Nederlandse Brandwonden Stichting op dinsdag 18 mei aanstaande om 20.00 uur de gratis lezing 'Maak een vlucht plan zolang het kan'. De lezing wordt gehouden in BSO Boekestein - Boekenstein 43a- te Heiloo. Door verkeerd of te laat vluchten bij een woningbrand vallen er jaarlijks nog steeds veel slachtof fers. Door het vuur en vooral door de dikke giftige rook is de normaal zo bekende trap, hal en overloop bij brand onherkenbaar geworden en ineens moeilijk te bereiken. Daarom is het opstellen van een vluchtplan van groot belang. In de voorlich tingspresentatie van de Nederlandse Brandwonden Stichting wordt aan dacht besteed aan het maken en oefenen van een vluchtplan. Zo leren kinderen zich niet te verstop pen, maar zichzelf in veiligheid te brengen. De voorliehtingseonsulent van de Nederlandse Brandwonden- stichting zal aan de hand van waar gebeurde praktijkvoorbeelden op onveilige situaties wijzen. Een belangrijk deel van de presentatie bestaat naast bewustwording ook uit praktische tips om door middel allerlei simpele maatregelen de leef omgeving van kinderen zo veilig mogelijk te maken. Uiteraard wordt er ook uitgebreid aandacht besteed aan het belang van het afspreken en oefenen van een vluchtplan. Geïnteresseerden kunnen zich onder vermelding van hun naam en het aantal personen tot 11 mei opgeven via info@fortebv.nl, of telefonisch op 0251-658058. Introducés zijn bij deze lezing ook welkom! Het spreekt misschien voor zich, maar het is niet de bedoe ling dat kinderen meegaan naar deze avond. molen, pony rijden en schminken, alles tegen een kleine vergoeding. Ook is er live muziek van de band Ouwe Jongens Krentebrood. De plantenkas op het terrein is deze dag geopend en cliënten van GGZ NHN zijn ook aanwezig met een kraam met zelfgemaakte producten zoals vogelhuisjes, terrasstoelen, houten kistjes et cetera. De stichting Vrienden van Sighet is opgericht op 31 oktober 1995 en is sindsdien volop bezig zich in te zetten voor een aantal projecten in het plaatsje Sighetu-Marmatiei in het noorden van Roemenie. Ieder jaar gaan er twee trailers met hulpgoederen naar Sighet. De hulpgoederen zijn bestemd voor onder andere tehuizen met verstandelijk en lichamelijk gehandicapte kinderen, scholen, een bejaardentehuis, een rolstoelstich ting en diverse andere kleinschalige projecten (www.sighet.nl). Stichting vrienden van Sighet staat met een informatiekraan! op de markt. Op het terrein van GGZ wordt een lentemarkt voor het goede doel gehouden. Aangeleverde foto Woensdag 2 juni gaat de Lotgenoten Contactgroep Partner- verlies met een Fluisterboot het gebied de Oosterdel in Langedijk verkennen. Bij mooi weer is de start om 13.30 uur bij de Broekerveiling in Broek op Langedijk. Iedereen is welkom. Deelname 5,- inclusief consumptie. Informatie en opgave: Annita Ruijs, oudereneoaeh. Zondag 18 juli organiseert Stichting Welzijn Heiloo een middag tochtje naar het bijzonder indruk wekkende architectonische gebouw: het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid. Dit gebouw herbergt één van de grootste audiovisuele archie ven van Europa. Na een rondleiding krijgt u een filmpresentatie te zien van de omroepgesehiedenis van Nederland. Na afloop volgt nog een rondrit door het Gooi. Rollators kun nen meegenomen worden. Liften aanwezig. Vertrek 12.30 uur vanaf Trefpunt Heiloo. Terug 18.00 uur. Prijs 24,75 Reserveren: 072- 5331297. Wie problemen heeft met het doen van boodschappen kan bij de Stichting Welzijn Heiloo informeren over de mogelijkheid voor hulp daar bij. U kunt daarvoor contact opne men met ouderenadviseur Margreet van Zwet, ouderenadviseur@welzijn- heiloo.nl Donderdag 3 juni van 13.30 tot 16.30 uur organiseert de Gezelsehapsbank een zomerbeurs in het Trefpunt. Met onder meer work shops kralen rijgen, beeldhouwen, kaarten maken, maar ook stoelmas sage en natuurlijk een hapje en een drankje. Tijdens de beurs speciale aandacht voor het vormen van groepjes die samen allerlei leuke activiteiten kunnen ondernemen: samen fietsen, wandelen, theater/museumbezoek/film. vakan tie en samen eten. Als u deze zomer wat met iemand anders wilt onder nemen, dan moet u zeker de beurs bezoeken. U kunt zich meteen voor de activiteiten inschrijven. Samen geniet je immers meer? Iedereen is welkom. Entree €2,-. De Stichting Welzijn Heiloo heeft van de gemeente Heiloo (nog) over 2010 een subsidie ontvangen van 27.695 ten behoeve van de werk zaamheden van de OuderenCoaeh. De OuderenCoaeh ondersteunt man- telzorgers en ouderen, organiseert de Lotgenotengroep Partnerverlies, het Weduwe/ Weduwnaars huisbe zoek en het project PlusAetiviteiten Thuis. Lammy Bonhoff, sinds jaren als vrijwilligster werkzaam bij de Stichting Welzijn Heiloo heeft ter gelegenheid van Koninginnedag een lintje gekregen. Ze is nu lid in de Orde van Oranje Nassau. Bent u aan huis gebonden en vindt u het gezellig om samen met een vrijwilliger een activiteit bij u thuis te doen? Bent u de vrijwilliger die het leuk vindt om bij iemand een spellet je te doen, voor te lezen, te knutse len of een wandelingetje te maken? Dan zorgt Welzijn Heiloo dat u met elkaar in contact komt. In onderling overleg maakt u afspraken over de activiteit en over de frequentie van de bezoeken. Meer informatie: Annita Ruijs, oudereneoaeh, e-mail ouderencoach@welzijnheiloo.nl. Het assortiment Dinnerland biedt u een grote keuze heerlijke vriesver- se gerechten, uit de Hollandse én buitenlandse keuken, natriumbe- perkte, gemalen en vegetarische gerechten. Deze worden eenmaal per week bij u thuis bezorgd en kosten 4,95 per stuk. Meer infor matie: 072-5331297. Let op: in ver band met Hemelvaart moeten bestel lingen maandag 10 mei binnen zijn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7