Dennis Dijkhuis neemt afscheid van de Foresters Top atletiek in Heiloo Goed voetbal van FC Heiloo, mix van HSV en Foresters SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Het regende persoonlijke records Activiteitencommissie HSV klaar voor jubileumfeest sport 25 ATLETIEK HEILOO - Ruim 244 deelnemers hebben zich gemeld voor de Hemelvaartwedstrijd van Atle tiekvereniging Trias in Heiloo. Een record deelname, ondanks het koude weer. Maar de weers omstandigheden keerden zich niet helemaal tegen de atleten. De wind was gaan liggen en daardoor werden veel persoonlijke en ook elubreeords verbeterd. De Hemelvaartwedstrijd is inmiddels een traditional geworden in de atle tiek. Een voorbereiding voor de Gouden Spike en de aanloop naar de nationale- en internationale wedstrij den verder in het seizoen. Dat maakte dat veel atleten uit Noord- Holland en daarbuiten de weg naar Heiloo wisten te vinden. Om 12.00 uur werd een aanvang gemaakt met de 100 meter. Een groot aantal series bij de heren en vrouwen konden worden gestart. Bij de heren werd Jurgen Wielart van AV Haarlem afgetekend winnaar met een tijd van 11.31 seconden voor clubgenoot Wouter van Gorselen en Jurre Kok van AV Zaanland. Bij de dames was de 100 meter een gemakkelijke prooi voor Lisanne de Witte van thuisclub Trias in 12.80 seconden. Jurgen Wielart greep de dubbel door ook de 200 meter te winnen in een prima tijd van 22.49 seconden. Dat Lisanne de Witte al vroeg in het seizoen in goede vorm steekt bleek uit haar overwinning op de 200 meter in 25.55 seconden. Zij bleef daarmee voor op haar getalen teerde zus Laura en Nora Ritzen van Groningen Atletiek. Het konings nummer van de Hemelvaartwed strijd is de 800 meter geworden. Veel atleten komen voor deze afstand naar de Hemelvaartwed strijd. Door de goede omstandighe den en de snelle baan werden veel persoonlijke en clubrecords gebro ken. Bij de heren was Jelle Herpenau van Hera de sterkste met een tijd van 1.54.03. Hij wist daar mee het baanrecord helaas niet te verbeteren, zodat de bonus in kas blijft tot volgend jaar. Pirn Molenaar en Jeffrey Spaltman volgden hem op de voet. Bij de vrouwen was Rianne Breedijk van AV Zaanland de snelste met een tijd van 2.18.56. Zij nam de geldprijs van 50,- mee terug naar de Zaanstreek. Marije Wever van Nea Volharding uit Purmerend en Larissa Scholten van AV Haarlem eindigden als tweede en derde vrouw. De drie kilometer kende een groot deelnemersveld, waardoor er twee series moesten worden gemaakt. De winnaar werd Edwin de Vries van Almere 81 in een prima tijd van 9.03.87, voor Ruud Beerepoot van Hera en Harold van dom van Lyeurgus uit Krommenie. Valerie Fleforie van Phanos uit Amsterdam was oppermachtig bij de vrouwen en won afgetekend in een tijd van 11.09. De springnummers en werpnum- rners kenden eveneens een flinke bezetting en uitstekende prestaties werden verricht. De Hemelvaart wedstrijd van AV Trias toonde hier mee weer aan dat het een topper in het voorseizoen is, die grote aan trekkingskracht heeft. VOETBAL HEILOO - Na twintig jaar in het eerste te hebben gespeeld neemt Dennis Dijkhuis dit jaar afscheid van de selectie van de Foresters. Dennis heeft in deze periode zeer veel voor de Foresters betekend. Niet alleen als speler en aanvoerder van de hoofdmacht, waarvoor hij met zijn doelpunten en ervaring een zeer belangrijke kracht was, maar ook buiten het veld heeft hij zich voor de club ingezet. Vele uitjes heeft hij geïnitieerd, evenementen georganiseerd (feestavonden, voet volley, sponsoravond et cetera) en met zijn kennis als accountant heeft hij de club bijgestaan bij het tot stand komen van de nieuwe kleed kamers. Daarom wordt op 30 mei voor Dennis een afseheidswedstrijd georganiseerd. Voor deze wedstrijd worden spelers uitgenodigd die de afgelopen twintig jaar met Dennis gevoetbald hebben. Van deze selec tie (verwachting is dat er 45 spelers komen opdraven) worden drie teams gemaakt die ieder een half uur tegen elkaar spelen. Dennis zal in alle drie de teams één helft mee spelen. In totaal worden er dus drie wedstrijden van een half uur gespeeld. De aanvang van de wed strijden is 15.00 uur. Na afloop zal Dennis in het zonnetje worden gezet en kunnen in de kantine sterke ver halen van vroeger worden opge haald. De Hemelvaartwedstrijd van AV Trias was een topper in het voorseizoen, die grote aantrekkings kracht heeft op verschillende soorten atleten. Foto: Ricardo Marcker Na de wedstrijd liet burgemeester Romeyn nog even zien over een prima schot te beschikken tijden s het nemen van penalty's. Foto: Ricardo Marcker VOETBAL HEILOO - Zaterdagmiddag 15 mei speelde FC Heiloo, een mix van de beste spelers van de Foresters en HSV tegen FC NH. Het team van RTV NH en van technisch directeur Ton Ojers en trainer Roy Wesseling had veel moeite met het Heiloose gelegen heidselftal. FC Heiloo onder leiding van trainers Marcel Faber en Edwin Veenstra verloor na een spannende wedstrijd met goed verzorgd voet bal aan Heiloose kant met 0-2. De ruim 400 toeschouwers, waar onder burgemeester Hans Romeyn en afscheidnemend wethouder sportzaken Rob Opdam, hebben kunnen zien dat de Heiloose forma tie bepaald niet onderdeed voor de meest-getalenteerde jong-senioren uit Noord Holland. De organisatie in het veld was vooraf goed doorge sproken en FC Heiloo verdedigde kranig. Bij balverlies van FC NH werd snel de aanval gezocht het geen na een minuut of vijftien resul teerde in een snoeiharde knal op de paal van Yanniek Laan (HSV). Dit na een goede rush en voorzet van rechts van Niels Kok (de Foresters). Toch was het FC NH dat na dertig minuten uit het niets wist te scoren. Een lange bal op de spits werd door de uitstekende spelende Sven de Zeeuw (de Foresters) net even ver keerd beoordeeld. Vlak voor rust werd het tegen de verhouding in zelfs 0-2. In de tweede helft was het hetzelfde spelbeeld. De beide ploe gen waren aan elkaar gewaagd. De verdiende aansluitingstreffer voor FC Heiloo wilde er echter maar niet in. Diep in de tweede helft was het opnieuw Yanniek Laan die bij de eerste paal ditmaal de lat op zijn weg vond. Na afloop complimen teerde de begeleiding van FC NH de beide Heiloose trainers met hun team. Op de tribune in het zonnetje werd nog lang nagepraat over alle kansen en missers van de spelers uit Heiloo. De reportage over deze bijzondere voetbalmiddag op sport park Maalwater is te zien op TV NH. Het is voor het team van FC NH te hopen dat een mindere generale repetitie leidt tot een goede eerste wedstrijd op het komend weekend te verspelen Copa-toernooi in het Olympisch stadion van Amsterdam. De besturen van de Foresters en HSV kijken met veel plezier terug op een geslaagd initiatief. Het is de verwachting dat de mooie tenues van FC Heiloo, die speciaal voor deze dag waren gemaakt, de komende jaren vaker zullen worden gebruikt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 23