Opening jazzfestival met Lisanne en Mercedes Kustrally gaat Back to the future H E I L O O 3 Vorig jaar meer dan 900 bezoekers Chinees dansen op de Springschans De Kustrally wordt afgesloten met een diner voor het goede doel UITKIJKPOST 26 MEI 2010 Deelnemers Joop en Maarten van der Steen met hun beroemde en klassieke Back to the future DeLorean. Aangeleverde foto HEILOO - Het Heilooër Jazzfestival Jazz Walk start 29 mei in de Bibliotheek Heiloo (10.30 tot 12.30 uur) met een jazzy programma bedoeld voor jong en oud. Naast het gere nommeerde Oliver King Trio en klarinettist Frans van Berkel treden er ook twee leerlingen op van de Muziekschool Heiloo. Lisanne Stokreef (11 jaar, links op de foto) en Mercedes de Bruijne (9 jaar) zullen in het muzikale pro gamma getiteld 'You look good to me' met verve hun beste beentje voor zetten. Beide meiden bespelen de klarinet sinds vorig jaar septem ber en hebben daar volgens eigen zeggen bijzonder veel plezier in. „We vinden het een gaaf instru ment, maar het was wel moeilijk om er in het begin een toon uit te krij gen." Lisanne vertelt dat ze de klari net van haar opa heeft gekregen. „Hij is een enorme fan van de beroemde klarinettist Artie Shaw." Naast Frans van Berkel, Lisanne en Mercedes zullen ook klarinettist Jos Ruiters en andere gastsolisten het programma karakter geven. De organisatie van het jazzfestival vertelt dat deze muzikale opening gezien moet worden als een serieu ze opwarmer voor Jazz Walk (29 en 30 mei). Organisator Erik Nap: „Het programma, dat zich verder afspeelt in cafe d'Sfinx, op 't Loo Plein en het Stationsplein (onder andere 'jazz bij de koffie'), in Buk Buk en in de GGZ-eoneertzaal (onder andere John Engels jr. en Ferdinand Povel) zet in op kwaliteit en sfeer." Zie het complete programma www.jazzwalk.nl. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is E 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voorinformatie overtarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 17.30 uur woensdag is de redactie afwezig. HEILOO - Zaterdag 5 juni is de tweede editie van de Kustrally, georganiseerd door Rotary Club Heiloo ten bate van de Stichting Veldwerk. De opvallende DeLorean met de vleugeldeuren die als tijdmachine een hoofdrol had in de speelfilm Back to the future is één van de ruim veer tig klassieke en bijzondere voertuigen die meerijden. De deelnemende voertuigen zijn vanaf 09.00 uur te bezichtigen op het Looplein waar het vorig jaar een drukte van belang was. Hier is alle gelegenheid om foto's te nemen en vragen te stellen aan de trotse eige naars. De eerste deelnemer vertrekt om 10.30 uur richting het Stationscentrum voor een opwarm ronde door het dorp. De officiële start van de Kustrally is bij restau rant Wildschut waar de speaker een leuk verhaaltje vertelt over de deel nemers en hun vervoermiddelen, alvorens hen het startschot te geven. De 85 rijders en bijrijders gaan met hun wagens en motoren een lande lijke route rijden die voert langs meerdere forten van de stelling van Amsterdam. De deelnemers komen dit jaar vooral uit de naaste omge ving maar er is ook een liefhebber uit België die zich heeft ingeschre ven. Na terugkomst op het Looplein om ongeveer 17.00 uur staan de voertuigen daar weer tot 20.00 uur opgesteld. De Kustrally wordt door de deelnemers afgesloten met een diner voor het goede doel in de Witte Kerk in Heiloo. Als het weer mee zit wordt het een geslaagde dag en, zoals het er nu naar uit ziet, met een prachtige opbrengst voor de Stichting Veldwerk. Kijk op www.kustrally.nl voor meer bij zonderheden en inschrijfformulieren voor auto's en motoren. Lisanne Stokreef en Mercedes de Bruijne mogen hun muzikale prestaties laten zien tijdens Jazz Walk Heiloo. Foto: Aad Sonneveid Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma di 08.00 -12.00 13.00 -17.30 uur wo do 09.00 -12.00 13.00 -16.30 uur vrijdag 09.00 -12.00 13.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niette plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd meteen waterloos drukproces HEILOO - Vrijdag 21 mei werd het jaarlijks schoolproject van de Springschans spectaculair geopend met een dansvoorstelling over China. Cultuur, natuur, historie en heden zijn de zaken waarover de kinderen van de Springschans de komende vier weken gaan leren. Er zal worden gewerkt en geleerd aan de hand van project- kisten en workshops. Voor de ouders is de afsluiting op dinsdag 8 juni; aan alle ouders worden dan workshops aangeboden die door de kinderen zelf gegeven gaan worden. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3