Jaarmarkt in Limmen Zomeractiviteiten Limmer IJsclub IVN-wandeling op de Westert en de Bleek Skeeleren, fietsen en duintrainingen tijdens de zomermaanden Voor de jeugd is er traditioneel het stanghangen Muziek en poëzie in de Slotkapel Inschrijven voor Timmerdorp Limmen regio 23 Spoken en Griezels bij Lamoraal van Egmont Vrijwilligers van de Limmer IJsclub hebben de zestig meter lange vlonder onder de A9 hersteld, zodat de schaatsers in de winter naar de Noordermolen en het Kerkemeer kunnen komen. Aangeleverde foto LIMMEN - Woensdag 30 juni is als vanouds weer de traditione le jaarmarkt in Limmen. Vanaf 15.00 uur kan iedereen genie ten van de diverse kraampjes, die staan uitgestald op de Dusseldorperweg, Kerkweg en Vuurbaak. De markt heeft weer leuke kra men met onder andere kleding voor dames en heren, lederwaren, diver se zelfgemaakte sieraden en kunst objecten en ook voor een hapje en een drankje kun je terecht. Voor de jeugd is er traditioneel het stanghangen, georganiseerd door de ijsvereniging. Daarnaast zijn er diverse kinderattracties als de autoscooters, om even flink wat energie kwijt te raken. Voor de gezellige zitters heeft De Vredeburg haar terras geopend, om na het struinen over de markt gezellig te genieten van een borreltje. Ook zal Muziekvereniging Harmonie Excelsior een prachtig concert ten gehore brengen. Zij zullen na het starten van de markt op het plein van Drogisterij Aker weer veel luisteraars verblijden met hun muziek. Reden genoeg om een kijk je te nemen. Voor de marktmensen: Als u geïn teresseerd bent, kunt u zich opge ven voor een marktkraam op www.lov-limmen.nl. Ook kunt u terecht bij Drogisterij Aker, tel: 072- 5053138 of kapsalon Stuifbergen, tel 072-5051242. gefinancierd uit de bijdrages van donateurs en sponsors van de Limmer IJsclub. De leden van de Limmer IJsclub zijn actief met zomertrainingen zoals skeeleren, fietsen en duintrai ningen om hun techniek en condi tie op peil te houden en om opti maal aan het nieuwe schaats seizoen in oktober te kunnen begin nen. Meer informatie op www.lim- merijsclub.nl. EGMOND - Deze zomer kunnen belangstellenden een aantal keren terecht in de Slotkapel om een Meditatief Moment met tekst en poëzie bij te wonen, samengesteld door Giselle Eeury, Map Blijleven, Ina Eilander, Lies Sluis, of Jan Tulp. Dit jaar is het thema 'Zomer in de polder'. Musici zullen de avond muzikaal omlijsten. In de kapel zal een speciaal gemaakt bloemarrangement worden opgesteld door Ans Zwart. Noteert u vast in uw agenda dat u welkom bent op zondag 4 en 18 juli, 115 en 29 augustus. Aanvang 20.00 uur. De kapel is open vanaf 19.30 uur. Na afloop kunt u de kapel bekijken en een kopje koffie of thee blijven drinken tegen een geringe betaling. De toegang is gratis. In de voormalige bakke rij achter en naast de winkel zijn op zaterdag 26 juni kerk banken, tafels, kasten, bidstoel tjes en diversen meubels uit de Abdij van Egrnond te koop. Het geld dat daarmee wordt geïnd is ten behoeve van de klokkenstoel die terug gebracht gaat worden op de Adelbertusakker. De meu bels komen onder andere uit de cellen van de monniken uit de Abdij die nu is gemoderniseerd. De Egmondse Abdij is eigenaar van de Adelbertusakker. LIMMEN - Zaterdag 19 juni hebben een aantal vrijwilligers van de Limmer IJsclub achter stallig onderhoud uitgevoerd aan de zestig meter lange vlon der die onder de A9 ligt. Door gebruik en weersinvloeden waren een aantal vlonderplanken aan vervanging toe en waren enkele van de vlonderdelen scheefgezakt door lekke of verdwenen drijfton- nen.Vrijwilligers, goed materieel en een goede voorbereiding zorgden ervoor dat de klus in ruim een halve dag geklaard kon worden. De vlonder is weer klaar om de schaatsers naar de andere kant van de A9 te laten klunen als het ijs daaronder nog niet betrouwbaar genoeg is. Dan zijn tochten over het Limmer Die, naar de Noordermolen en het Kerkemeer al snel mogelijk. Dit onderhoud wordt onder andere EGMOND - Op 30 juni gaan de IVN-gidsen Cocky van Engen en Ingrid Siegenbeek van Heukelom van 19.00 tot 21.00 uur zwerven door het PWN- duingebied in Egmond-Binnen. De Bleek en de Westert behoren tot de oude duinen en zijn eeuwen lang door de mens in gebruik geweest: voor landbouw en het wei den van vee, voor het bleken van linnen en voor de bollenteelt. Dat heeft geleid tot het kenmerkende open 'nollen' landschap. Door juist beheer houdt PWN deze waardevol le restanten van de oude duinen in stand. De gidsen vertellen u van alles over de cultuurhistorie, land schap en beheer, flora en fauna. Er kunnen maximaal twaalf mensen mee, die zelf voor een duinkaart dienen te zorgen. Aanmelden is noodzakelijk via tel. 072-5334948. Er wordt een bijdrage gevraagd van twee euro. Door de aanwezigheid van teken wordt dicht schoeisel en bedekkende kleding aanbevolen. Vertrek: 19.00 uur, nieuwe parkeer terrein PWN, Oude Schulpweg, Egmond-Binnen (rechts van restau rant Anno Nu). LIMMEN - Op zaterdag 26 juni kan er worden ingeschreven voor het Timmerdorp Limmen 2010. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen de inschrijfformulieren worden ingeleverd bij Conquista, dan dient ook het inschrijfgeld (20 euro) te worden betaald. Het tim merdorp is er voor alle kinderen uit Limmen die afgelopen schooljaar in groep 5, 6, 7 of 8 zaten, het vindt dit jaar plaats van 16 tot en met 20 augustus. Voor alle informatie omtrent het tim merdorp en het inschrijven kunt u www.conquista.nl bezoeken, waar u het inschrijfformulier kunt downloaden als u deze nog niet heeft. Ook hulp is nog van harte welkom. Bent u bereid om tijdens de timmerweek een handje te helpen? Graag! U kunt zich aanmelden via een apart formulier dat op school aan de kinderen is uitgedeeld. Als u dit formulier niet heeft, kunt u dit ook down loaden van de website. Aangeleverde foto Zebrarups op het voor paarden schadelijke Jacobskruiskruid of duinkruiskruid. Foto: Rene Marc Blom

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 21