Klezmer in zomeravondconcert Witte Kerk Expositie Janneke Snip in het Trefpunt Jaarmarkt in Heiloo Kermis in Heiloo Expositie Rina Snel in Abdijwinkel H E I L O O GEIEN Het uur van de engelen URfTJ DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop The Twilight Saga: Eclipse BOEK VAN DE WEEK Het uur van de engelen door Danielle Trussoni door Danielle Trussoni voor 19,95 'Schilderen vergt een staat van verhoogde waakzaamheid' UITKIJKPOST 30 JUNI 2010 Deze film vervolgt het verhaal van Bella Swan, die een onmoge lijke relatie heeft met de vampier Edward Cullen. Bella (Kristen Stewart) is opnieuw omringd door gevaar als Seattle wordt verwoest door een opeenvolging van geheim zinnige moorden en een kwaadwil lige vampier die haar zoektocht naar wraak voortzet. Net uitgerust van haar reis naar Volterra, Italië, staat zij meteen weer in het middel punt van de belangstelling. In het midden van dit alles wordt zij gedwongen om tussen haar liefde voor Edward (Robert Pattinson) en haar vriendschap met Jacob (Taylor Lautner) te kiezen, wetend dat haar besluit de potentie heeft om de eeuwige strijd tussen vam pier en weerwolf opnieuw aan te wakkeren. Bella probeert zich neu traal te houden, maar dat gaat niet altijd even makkelijk. Bella heeft afgesproken met de Cullens dat ze getransformeerd zal worden tot een vampier en dit zal gebeuren op de dag na haar eindexamen. De cast bestaat onder ander uit Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Dakota Fanning. Als twaalfjarig meisje werd Evangeline door haar vader naar het St. Rose Convent in New York gebracht. De beschermde opvoe ding en de grote kennis die ze over engelen heeft opgedaan, zijn goed voor haar geweest. Nu, op haar 23ste, verandert haar rustige leven in een dollemansrit wanneer ze tij dens haar werk in de bibliotheek een brief uit 1943 aan de moeder overste ontdekt. Als ze het archief induikt en met zuster Celestine praat, komt ze achter de geschiede nis van een eeuwenoude en verbor gen strijd: het conflict tussen de engelengeleerden en de verleide lijke, maar gevaarlijke afstammelin gen van engelen en mensen, de Nephilim. Evangeline blijkt in de traditie van de Angelogisten te staan. Ze begint haar missie te begrijpen en ziet het gevaar dat de Nephilim nog steeds voor de mens heid betekenen. Om te achterhalen wat de Nephilim van plan zijn en de aarde te behoeden van de onder gang zal Evangeline al haar moed en kennis moeten aanwenden. HEILOO - De concertserie op de zomeravond in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32), bestaande uit vijf concer ten in juli en augustus, start dit jaar op vrijdag 2 juli (aanvang 20.30 uur). Het eerste concert wordt ver zorgd door het ensemble Kaleb. Een klezmergroep met een programma van klezmermuziek uit vooral de Balkan. Kaleb werd in 1968 opge richt als een volksdansbegeleidings- orkest en verzorgde door heel Nederland optredens. Momenteel verleent deze uitstekende Klezmergroep haar medewerking aan een aantal Balkanfestivals. Alhoewel zij muziek brengen uit heel Europa, gaat hun voorliefde voornamelijk uit naar de Balkan en dan met name naar Servië, Bosnië en Macedonië. Kaleb probeert deze muziek op een traditionele manier te benaderen, met de bijbehorende instrumenten om er vervolgens wel een eigen 'Kalebsound' aan toe te voegen. Uitvoerenden zijn: Johan Baerents - accordeon, tambura, Joep van Buehem - gitaar, tambura en zang, John Kamp- viool en zang, Maja Kuijper - zang, Joost Meilof - contrabas, Rene Gosse - slagwerk, ud, uilleann pipes en Bart de Kater - klarinet. De toegangsprijs bedraagt 10,- en voor 65 CJP en kinderen tot en met 12 jaar €9,-. Kaarten tevoren reserveren kan telefonisch via tel. 072-5334804 of tel. 072-5335852. Op deze telefoon nummers kunt u tevens terecht voor informatie over de andere concer ten. U vindt ook alle informatie op de speciale pagina in deze editie. Het concert is ook te combineren met een diner (culinair 3-gangen- menu voorafgaand aan het concert) in restaurant de Loocatie (tegeno ver de Witte Kerk) tegen de geredu ceerde prijs van 24.50 (tevoren reserveren via 072-5333352). De handbeschilderde serviesstukken van Janneke Snip zijn tot eind augustus tentoongesteld in de bibliotheek. Aangeleverde foto HEILOO - Vanaf 30 juni zijn in de vitrine van het Trefpunt de handbeschilderde serviesstuk ken te zien van Janneke Snip. Janneke gebruikt speciale porse- leinverf die 24 uur moet drogen voordat de stukken de oven in gaan. Haar inspiratie komt uit de natuur. Zij schildert alleen wat er op het moment van bestelling bloeit. Dat betekent dat de eventuele opdracht gever wel geduld moet hebben. Aan de wand van het Trefpunt kunt u haar pasteltekeningen en aerylsehilderijen bewonderen. Het tekenen heeft altijd een grote rol gespeeld in haar leven. Maar de echte bezieling kwam toen haar grote liefde Menno in haar leven kwam. Hij wist hoeveel het tekenen voor haar betekende en maakte nog voordat de verhuisdozen in Heiloo waren uitgepakt, een schitterende tekentafel voor haar. In zijn atelier maakte hij haar lijsten op een ambachtelijke manier en in alle rust en liefde. Haar liefste is onlangs overleden en nu hij er niet meer is, is zij blij en dankbaar voor die mooie lijsten, die zij koestert. Daarom is alleen de tekening/het werk te koop en kan ieder het werk zelf laten inlijsten. De expositie kan gedurende de openingsuren worden bezichtigd en duurt tot 26 augustus. HEILOO - Woensdag 7 juli is weer de jaarmarkt van Heiloo dwars door het gehele centrum, van het Stationscentrum over de gehele Heerenweg naar win kelhof 't Loo. Bij de honderden kramen en stands is er van alles te koop. Daarnaast richt Anton Siedsma een expositie in met oude schoolspul len, de ambachtelijke palingrokerij is aanwezig, net als de Tiffany glas bewerkster en de bekende portret- tekenares Ineke Ligtermoet, een imker, en de ambachtsman Dick Zwaan uit Spakenburg gaat visnet ten breien en boeten. Ook voor de kinderen is er deze dag veel te doen. Vervolg van voorpagina De zondag wordt weer in stijl afgesloten door ras(kermis) artiest Paul Vlaar. Alle horecaondernemers bena drukken: „Zoals ieder jaar zal er scherp op gelet worden, dat er geen alcohol aan jongeren onder de 16 jaar wordt geschonken. De boete zal worden verhaald op de overtreder. Wij zijn dankbaar voor de medewer king van de winkeliers, omwonen den en de gemeente, waardoor het ook dit jaar weer mogelijk is de Heilooër traditie voort te zetten." Attracties aan De Omloop Donderdag om 15.00 uur begint aan de Omloop de traditionele ker mis van Heiloo, waar voor alle leef tijden weer wat is mee te maken. Er staan zo'n twintig attracties opge steld en natuurlijk mogen de olie bollen en suikerspinnen niet ontbre ken. De kermis duurt tot en met zondag met op vrijdagavond natuur lijk weer het vuurwerk. Dit zal rond 22.45 uur afgestoken worden. Donderdag en vrijdag begint de ker mis om 15.00 uur en zaterdag en zondag om 14.00 uur. REGIO - Onder de titel 'Ode aan het landschap' exposeert Rina Snel uit Heiloo in de maand juli ongeveer twintig schilderijen, waaronder veel nieuwe, in de expositieruimte van de Abdij winkel van de Abdij van Egmond. Deze tentoonstelling wordt gehouden van 3 tot en met 24 juli en wordt geopend door burge meester Hans Romeyn. De impres sionisten zijn Rina's grote voor beeld. Ook heeft zij veel inspiratie opgedaan tijdens reizen in Frankrijk, Italië, Griekenland, Zuid- Amerika en Afrika, waarbij ieder land zijn eigen kleur krijgt. Over haar werk zegt Rina Snel zelf: „Als ik iets moois heb gezien, zal ik pro beren om de gevoelens daarbij in kleur op een groot doek weer te geven. Ik werk dan niet gedetail leerd. Grote streken verschijnen in kleur op het doek. Ik verlaat beken de vormen en verleid de toeschou wer tot een ontdekkingsproces." „Schilderen", zegt zij, „vergt een staat van verhoogde waakzaamheid. Alle onderdelen van het proces moeten in één vloeiende beweging worden samengebracht." Dat geldt nog sterker omdat zij meestal schil dert met acrylverf, een techniek die vereist om de vaart erin te houden! Rina Snel begon haar sehildersearri- ère door les te nemen bij verschil lende docenten. Zij geeft nu al twin tig jaar zelf les, thans alleen nog in groepsverband in Alkmaar. In 2002 won zij met haar schilderij 'Zuid- Frankrijk' de Art Supply Award van de Federatie van Kunstenaarsvere nigingen en de Beroepsvereniging van Beeldende Kunstenaars. Deze prijs was voor haar een grote stimu lans om verder te gaan. De expositie 'Ode aan het land schap' is geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. De Abdijwinkel met de expositieruimte is gelegen aan de Vennewatersweg 27, 1935 AR Egmond-Binnen, tel. 072 506 27 86. Voor nadere informatie: www.rinasnel.nl en www. abdijvaneg- mond.nl. Bloeiend koolzaad, recent werk van Rina Snel. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo I naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 11