contact Inwoners van Heiloo beoordelen hun woonomgeving met het rapportcijfer 7.8 HEILOO 13 GEMEENTE Openingstijden Raad en (raads)commissies Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 30 JUNI 2010 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Heiloo behoort tot de top 3 gemeenten in Noord-Holland Noord als het gaat om de kwaliteit van voorzieningen als pleinen, parken en speelplaatsen. Inwoners ervaren geen grote structurele problemen rond criminaliteit, ver keersproblemen of overlast in hun buurt. Dat blijkt uit de Veiligheidsmonitor 2009, een onderzoek naar veiligheid, leefbaarheid, slachtofferschap en het functioneren van gemeente en politie. De monitor laat zien dat inwoners tevreden zijn over deze onderwerpen, vaak iets meer dan gemiddeld in de regio. Heilooërs geven de gemeente de rapportcijfers 7,8 (leefbaar heid), 7,8 (woonomgeving) en 7,3 (veiligheid). Het cijfer over leefbaarheid is het hoogst in de regio (gedeeld met twee andere gemeenten) en dat over veiligheid neemt een gedeel de derde positie in. Te hard rijden, hondenpoep en woninginbraken worden genoemd als belangrijkste problemen in de buurt. In vergelij king met andere gemeenten in Noord-Holland Noord hebben de inwoners van Heiloo het minst te lijden onder verkeers overlast. Betrekken bij de buurt Heiloo scoort iets lager als het gaat om bijvoorbeeld het geven van informatie en de manier waarop de gemeente de buurt betrekt. De gemeente Heiloo neemt dit serieus en gaat na hoe zij het contact kan verbeteren, naast de inspanningen die zij nu al doet. 26% van de ondervraagden in Heiloo geeft aan zich wel eens onveilig te voelen. Dit is gelijk aan het regionaal gemid delde, maar ligt hoger dan het onveiligheidsgevoel in de regio Duinstreek. Nader onderzoek moet uitwijzen wat de oorzaak hiervan is. Over het onderzoek In totaal deden 239 gemeenten aan de Integrale Veiligheidsmonitor mee. In de regio Noord-Holland Noord deden 8.693 inwoners uit 26 gemeenten mee. De resultaten worden gebruikt om de aanpak van integrale veiligheid door gemeente, politie en brandweer beter af te stemmen op de wensen en ervaringen van de bevolking. Meer informatie Meer over de uitslagen van de Veiligheidsmonitor vindt u op www.veiligheidsmonitor.nl GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad vergadert maandag 5 juli in de raadzaal van het gemeente huis. De vergadering begint om 20:00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Inspreekrecht Tijdens de raadsvergadering kunt u inspreken op onderwerpen die op de agenda staan. De leden van de gemeenteraad hebben oor voor uw mening en betrekken deze bij de afwe gingen die zij maken over onderwerpen die de inwoners van Heiloo aangaan. Wilt u gebruik maken van het inspreek recht dan vragen wij u dit voorafgaand aan de raadsvergadering te melden. Agenda 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Inspreekrecht 4 a. Loting voor de volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatie van sprekers over hamerstukken 5. Mondelinge mededelingen 6. De notulen van de vergadering van 14 juni worden in oktober aangebo den 7. Ingekomen stukken Behandelde en verzonden stukken Hamerstukken (dit zijn raadsvoorstel len waarover in de raadsvergaderingen geen discussie plaatsvindt) 8. Visiedocument Centrum voor Jeugd en Gezin 9. Jaarstukken 2009 en program mabegroting 2011 GGD Hollands Noorden 10. Kennisnemen van eerste Bestuursrapportage 2010 en vaststellen van de begrotingswijzi ging 2010 11Ontwerpbegroting 2011 en conceptjaarverslag 2009 van het regionaal Historisch Centrum Alkmaar (RHCA) 12 Uitwerking overdracht a. Intrekken verordening op het presidium b. Vaststellen Reglement van Orde van de raad c. Vaststellen van de verordening op de raadscommissie Bespreekstukken (dit zijn raadsvoor stellen waarover in de raadsvergade ring discussie mogelijk is) 13. Behandeling van de Kaderbrief Het college is bij dit agendapunt uitgenodigd 14. Sluiting Meer informatie of aanmelden inspreken Voor meer informatie over de agenda of aanmelden om in te spreken, kunt u contact opnemen met de Griffie van de gemeenteraad, telefoonnummer 072 5356792 of via griffie@heiloo.nl. Welstandscommissie De volgende vergadering van de Welstandscommissie vindt plaats op maandag 5 juli. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis, ingang Raadhuisplein 1Bouwplannen, die daarvoor in aan merking komen, worden voorafgaand aan de middagvergadering in mandaat behandeld. Wie bij een vergadering van de commissie aanwezig wil zijn, kan een afspraak maken met de secre taris van de Welstandscommissie, de heer F. Goedhart, telefoonnummer 072 535 67 37. De vergaderingen van de Welstandscommissie zijn openbaar. Belangstellenden kunnen de verga dering van de Welstandscommissie bijwonen op de publieke tribune. Op verzoek kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Alleen de planindiener en/of de ontwerper kan op afspraak een toelichting geven tij dens de vergadering, waarin het plan wordt behandeld. De notulen zijn ook openbaar en worden na goedkeuring in de volgende vergadering op internet gezet. Definitieve agenda De definitieve agenda staat vanaf vrijdagmiddag 2 juli op de website www.heiloo.nl bij de rubriek Bestuur en organisatie Agenda's en verga derstukken. De agenda ligt ook vanaf maandag 10 mei tussen 8.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis ter inzage bij de balie Bouwen en Wonen en de receptie. Er is een aparte agenda voor de bouwaanvragen, die de commissie 's ochtends in mandaat behandelt. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij een medewerker van de balie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 13