Heiloocontact uw vereniging «n de spotlight Brandveilig varen Voor informatie: advertenties@uitkijkpost.nl of bel 072-5330175 Belangrijke nummers Jaarmarkt 15 072 564 44 44 Politie Woonomgeving Sport en recreatie Om uw vereniging de gelegenheid te geven zich te Daarom hebben wij gemeend de verenigingen de gelegenheid presenteren via het weekblad Uitkijkpost bestaat natuurlijk te geven om een royaler artikel te plaatsen. Hierbij kan de de mogelijkheid om redactionele stukjes in te sturen. vereniging van meerdere kanten worden belicht. Deze artikelen zijn echter gebonden aan een maximaal Kortom: u kunt uw vereniging tegen een zeer gereduceerd tarief op een door aantal woorden en plaatsing ervan is afhankelijk van verschillende factoren, ons te bepalen moment in de Uitkijkpost extra onder de aandacht brengen. UITKIJKPOST 30 JUNI 2010 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo spoedgevallen zonder spoed Brandweer alarmnummer 112 0900 8844 Brand aan boord van een boot is bijna altijd gevaarlijker dan brand op het vasteland. Een vaartuig is op het water of in de haven in de meeste gevallen moeilijk bereikbaar. Brandveiligheid aan boord is dus van levensbelang. Hieronder leest u tips en trucs over hoe u brand aan boord kunt voorkomen en hoe u het beste kunt blussen. Gas aan boord Als u op een veilige manier met gas omgaat aan boord, kunt u veel ongelukken voorkomen. Laat daarom de gastoestellen aan boord jaarlijks controleren, schoonmaken en afstellen en zorg altijd voor goede ventilatie in ruimten waar gastoestellen gebruikt worden. Gordijnen, handdoeken en andere makkelijk ontvlambare materialen horen op veilige afstand van uw kook- en verwarmingstoe stellen. Plaats gasflessen in goed geventileerde gaskast of gasbun. De ventilatie-openingen moeten zich richting 'buiten boord' en boven de waterlijn bevinden. Gebruik nooit LPG. Dit is levensgevaarlijk. Een gasleiding aan boord moet overal goed zichtbaar zijn en mag niet onder de waterlijn of door motor- en accuruimten lopen. Beperk de kans op gaslekkage tot een minimum: - Gebruik zo weinig mogelijk koppelingen. Een bocht in de leiding heeft de voorkeur boven een haakse koppeling. - Gebruik voor aftakkingen bij voorkeur een Truma afsluiterblok. - Bescherm de leidingen tegen mechanische schade. - Monteer flexibele slangen zo. dat ze niet door buiging overbelast worden en vervang de slangen iedere twee jaar. - Gebruik voor alle verbindingen alleen knelfittingen. - Sluit kachels, geisers, kooktoestellen en koelkasten altijd aan via een aansluitkraan. Kachels en geisers moeten aan een vaste leiding zijn aangesloten. Aan kooktoestellen en koelkasten mag u een flexibele leiding aansluiten van max. 1 meter lang. Blussen aan boord Neem bij brand aan boord geen enkel risico. Zorg er eerst voor dat alle opvarenden in veiligheid zijn. Het meest voor de hand liggende blusmiddel aan boord is water. Hiermee kunt u brand in vaste stoffen (papier, hout. textiel e.d.) te lijf. Zorg ervoor dat u altijd een emmer aan een lijn binnen handbereik hebt. Zorg er ook voor dat u een brandblusser met een mini male inhoud van 2 kg aan boord hebt. Plaats het blustoestel bij de uitgang en zorg dat u weet hoe het apparaat werkt. Vlam in de pan? Sluit eerst de gastoevoer af. Schuif een pas send deksel, van u af. over de pan of gebruik een blusdeken. Ga niet lopen met de pan en blus brandende vloeistoffen nooit met water. Tips en trucs - Zorg ervoor dat alle opvarenden op de hoogte zijn van de vluchtwegen en blusmiddelen aan boord. Zorg voor voldoende reddingsvesten en bewaar ze op een makkelijk toegankelijke plaats. Houd vluchtwegen altijd vrij. - Maak regelmatig schoon schip. Zorg dat het motorcompar timent en/of de motor schoon zijn en controleer regelmatig de isolatie van de afvoer van de motor. Berg poetsdoeken op in afgesloten blikken. - Laat knutselen aan gas- en elektriciteitsleidingen bij voorkeur over aan vakmensen. - Aan boord mag een brandblusser niet ontbreken, koop alleen blustoestellen met een Rijkskeurmerk. Meer informatie Voor meer informatie of vragen over brandveiligheid kunt u contact opnemen met een medewerker van brandweer Heiloo. telefoonnummer 072 535 68 50 of kijken op www.brandweerheiloo.nl. Verwijderen voertuig Op de openbare weg staat gedurende langere tijd een voertuig die daar niet hoort. Burgemeester en wethouders verplichten de eigenaar hiervan uiterlijk 19 juli zijn/haar eigendom te verwij deren (op grond van artikel 5.1.6 van de Algemene plaatselijke verordening Heiloo). Het gaat om: Een aanhangwagen van een onbekend merk, geplaatst op een parkeerplaats van het volkstuinencomplex aan de Vlooiendijk te Heiloo. Als na 1 augustus de aanhangwagen nog op de openbare weg staat, laat de gemeente deze op kosten van de eigenaar verwijderen en opslaan. Bent u eigenaar van de genoemde aan hangwagen, dan kunt u uw eigendom uiterlijk 1 november ophalen. Uiteraard na betaling van de gemaakte kosten. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met J. van Oyen van de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, telefoonnummer 072 535 67 54. Zwembad Het Baafje www.heiloo.nl/zwembad De Omloop 11, 1852 RJ Heiloo 072 533 39 09 informatie zwembad, mevrouw A. Busso-Besseling 072 535 66 82 of e-mail zwembad@heiloo.nl Sportcentrum Het Vennewater Het Zevenhuizen 48, 1852 JC Heiloo inlichtingen verhuur sporthal 072 533 31 52 b.g.g. de heer G.J. Wolven 06-1240 44 38 of e-mail sporthal@heiloo.nl Gymzalen inlichtingen verhuur, mevrouw A. Busso-Besseling 072 535 66 82 of e-mail gymzalen@heiloo.nl Op 7 juli is er weer jaarmarkt op de Heerenweg. De Heerenweg wordt afgesloten voor verkeer vanaf de rotonde op de Zeeweg tot aan de Raadhuisweg. De Breedelaan is niet toegankelijk voor doorgaand verkeer. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met T. van der Meijs, telefoonnummer 06 22 60 29 47 www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 15