- .-. Bollen oogsten op traditionele wijze CAL Sportgemeente van het Jaar? Motor Club Bacchus houdt motortoertocht Kermis in Egmond aan den Hoef mm. &z&3SHte- rwmz- - NIEUWS UIT DE REGIO JsSr® W 4&f Limmense Hortus rooit nog altijd met de hand Tentoonstelling in Gemaal 1879 te Akersloot regio 18 Vlotten bouwen in de vakantie -y v»- -^v W«u - '^sgtlZ' - ~'^Jz !SBB« De meeste vrijwilligers zijn vroeger bollenkweker geweest en beheersen de kneepjes van het bollen rooien tot in de vingertoppen. Aangeleverde foto LIMMEN - Bij de bollenbedrij- ven is het momenteel razend druk. Binnen enkele weken moeten de bollen zijn gerooid. Machines hebben het zware werk bij veel bollenkwekers overgenomen. In de Hortus Bulbomm in Limmen, 's werelds unieke schatka mer van historische voorjaarsbolge wassen, gaat dat nog altijd met de hand; zoals dat al honderden jaren gebeurt. Op de knietjes in het zand, met traditioneel gereedschap. De meeste vrijwilligers zijn vroe ger bollenkweker geweest en beheersen de kneepjes van het bol len rooien tot in de vingertoppen. Dit jaar zal de ploeg rooiers, waar onder bestuursleden Joop Zonneveld en Max Nuijens, weer op volle sterkte zijn. Dit komt mede door een grote inbreng van vrijwilli gers uit de Kop van Noord-Holland. De nareisseneolleetie blijft nog een jaar staan en dat scheelt toch ruim 1200 soorten. Het volgend jaar moeten ook die worden gerooid. En dat zal nog een zware klus worden. Doch er blijven nog genoeg bollen over dit jaar om te rooien: 140 soor ten hyacinten, 96 krokusvariëteiten en maar liefst zo'n 2340 verschillen de tulpenrassen. En dan is de unie ke Rembrandttulpeneolleetie, de gehele handelscollectie, die ook nog eens 124 soorten omvat, en de bij zondere verzameling Fritillaria imperialis niet eens meegerekend. Het is een tijdrovende methode om meer dan 100.000 bollen anno 2010 met de hand te rooien, maar het komt de kwaliteit van de exclu sieve bollen alleen maar ten goede. Verwacht wordt dat het rooien alles bij elkaar een kleine werkweek in beslag gaat nemen, verspreid over twee periodes van twee a drie dagen. Na het rooien gaan de bollen naar de Fa. Th. Apeldoorn in Egmond-Binnen, het bedrijf van de zonen van voorzitter Piet en broer Jan, waar de bollen een week te drogen worden gelegd. Vervolgens verhuizen de bollen naar Proeftuin Zwaagdijk om gepeld te worden. Elk jaar vindt de han delscollectie traditiegetrouw zijn weg onder meer via diverse gespeci aliseerde verkooppunten en expor teurs zoals Uiincentrum PC. Nijssen CASTRICUM - De gemeente Castricum wil graag in aanmer king komen voor de nominatie van Sportgemeente van het jaar 2010. Dit jaar wordt voor de vijfde keer de titelstrijd 'Sportgemeente van het Jaar' georganiseerd door Vereniging Sport en Gemeenten, NOC*NSF en VNG. De gemeente lijke inzending is de deur uit. De nominaties worden begin septem ber bekendgemaakt. Gemeente, sportverenigingen en andere instan ties werken al jaren samen aan het optimaliseren van zowel het sport- aanbod, de accommodaties en de sportstimulering. „Sport is een belangrijk smeermiddel binnen de samenleving", zegt sportwethouder Bert Meijer. „Het helpt mensen fit en vitaal te houden, niet alleen lichamelijk maar ook geestelijk. Sport geeft verbinding en biedt uit daging." LIMMEN - Odi in Zwembad Dampegheest organiseert deze zomer in samenwerking met de Jeugdvakantiecocktail verschillende activiteiten vlotten bouwen voor kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar. Voor wie van bouwen én water houdt kan op 13 juli, 21 juli en 10 augustus van 11.00 tot 13.30 uur een spectaculair vlot in elkaar zetten met tonnen, hout en touwen of met auto- en tractorbanden. Daarna wel even testen of het vlot 'zeewaardig' is! Na het vlotten bouwen mogen de kinderen 's middags blijven zwemmen in Zwembad Dampegheest. De kosten bedragen 2,50 per acti viteit. Aanmelden kan bij de Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5 in Castricum van maan dag tot en met vrijdag aan de balie tussen 09.00 tot 10.00 uur en telefonisch van maandag tot en met donderdag tussen 13.30 tot 15.00 uur: tel. 0251-656562. Aangeleverde foto 30 JUNI 2010 en Dix Export in Heemstede en Present Garden in Hillegom. Daarnaast behoren historische tui nen in binnen- en buitenland, waar onder Paleis Het Loo, en exclusieve tuincentra en verzendhuizen in onder meer Duitsland, Denemarken, Zweden, Finland en de Verenigde Staten tot de vaste afnemers. De Hortus Bulborum ligt aan de Zuidkerkenlaan 23a in Limmen (Noord-Holland). Omdat de hoofdingang gesloten is, heeft men toegang tot de tuin via de om de hoek gelegen poort aan de Sehoolweg. AKERSLOOT - De Akerslootse Motor Club Bacchus nodigt alle enthousiaste motorrijders voor een leuke toertocht op de motor door het mooie Noord- Holland AMC Bacchus is niet alleen een motor toerclub, maar vooral ook een gezelligheidsclub. De club heeft ruim honderd leden, zowel uit Akersloot als ook uit de hele omge ving. Alle merken en types motoren zijn vertegenwoordigd. Op zondag 4 juli maakt Bacchus weer de Happy Sunday Toer. De toer is ongeveer 175 kilometer lang, en gaat door het mooie Noord-Holland. Zoals men gewend is van deze welbeken de tocht gaat dit langs fraaie stek kies, over mooie weggetjes en leuke terrasjes om even lekker de benen te strekken. Ook motorrijders in Akersloot en omstreken die (nog) geen lid zijn van Bacchus, zijn zon dag ook zeer welkom. Vindt u het leuk om eens een dagje te toeren? Kom uzelf dan tus sen 10.00 en 12.00 uur inschrijven in café 't Voorom, Kerklaan 20 in Akersloot. De route is via de GPS of de routerol voor iedereen verkrijg baar, maar als er vraag naar is zul len we kijken of u achter een voor rijder aan kan rijden. Voor meer info zie ook www.amcbachus.nl. EGMOND - Begin juli is het weer zover, het kermiscomité stichting de Hoef organiseert de inmiddels in de gehele omge ving bekende Hoever Kermis. Vanaf woensdag 7 juli tot en met zondag 11 juli worden er weer diverse zaken gehouden om jong en oud te vermaken. Donderdag 8 juli staat de inmiddels alweer voor de vijfde keer georganiseerde Kortebaandraverij gepland. Vanaf 13.30 uur razen de paarden op de Herenweg weer voorbij, en kunnen er leuke geldprijzen gewonnen wor den. Vrijdagavond zal net als vorig jaar het zeer succesvolle oud-Hollandse Tobbedansen plaatsvinden. In een zelfgemaakt vaartuig zal van een schans afgegleden worden en over het water moet een bel bereikt wor den, diegene die dit het snelste doen heeft gewonnen. Voor dit evenement zijn er nog enkele plaatsen vrij, inschrijven en verder informatie kan verkregen worden bij café Het Rode Hert. Uiteraard staat ook de traditionele kermis weer opgesteld op de Slotweg in Egmond aan den Hoef, ook altijd gezellig om er even met het gehele gezin lang te gaan. Zaterdag vanaf 15.00 uur zullen, inmiddels als traditioneel te betite len, diverse Egmondse shantykoren hun liederen ten gehore brengen. Verder is er een springkussen voor de kleintjes.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 17