Zomers uit eten in café restaurant 't Vlack Mensen kijken in Hoeve Overslot Feestweek Pax Christi Activiteiten voor de schooljeugd tijdens Vakantiecoctail Castrieum Tentoonstelling in het Gemaal 1879 REGIO 18 INGEZONDEN MEDEDELING Basisschool viert week lang het 40-jarig jubileum Behalve schilderijen en beelden is er ook een boekenmarkt Kortebaandraverij in Egmond aan den Hoef 't Praethuys UITKIJKPOST 30 JUNI 2010 EGMOND - In café restaurant 't Vlack aan Julianastraat 29 in Egmond aan Zee, dat elke zomer tot september geopend is, worden de gasten door Diana en Jos Pannekeet ontvangen in een gezellige huiskamersfeer. Het klei ne restaurant biedt binnen plaats aan zo'n dertig personen en het terras aan nog eens 24 gasten. Er wordt een dagelijks wisselende menukaart gehan teerd. Of beter gezegd; menubord. Want de gast kiest een kaartje met een gerecht uit en haalt dit van het bord af. Hangen er geen kaartjes meer op die plek, dat is het betreffende gerecht die avond niet meer verkrijgbaar. Diana: „Wij kopen onze producten dagelijks vers in; wat de markt die dag biedt." Voor de prijs hoeft men het zeker niet te laten, want er is al een hoofdgerecht vanaf 13,50. Aangrenzend aan het restaurant is ook een zaal met bar gelegen, wat men kan afhuren voor een feest. Voor meer informa tie: tel. 072—5065449. Foto: Carolien Breed Leerlingen en leerkrachten openden de feestweek met het door knippen van een lint en het oplaten van ballonnen. Aangeleverde foto EGMOND - Op zondag 4 juli om 15.00 uur opent HP Corbee als derde viewmaster de expositie Ecco Homo (zie de mens) in Hoeve Overslot, het best bewaarde culturele geheim binnen de gemeente Bergen. De viewmaster bepaald het thema van de expositie en zoekt daar de kunstwerken bij. Corbee heeft geko zen voor het thema Ecce Homo waarbij hij naast de gebruikelijke christelijke invulling van dit begrip ook het gelijknamige boek van Primo Levy als inspiratiebron heeft gebruikt. Het beeld van de worste lende mens die - hoe dan ook - zijn trots weet te behouden. Boekenmarkt Behalve schilderijen en beelden is er ook nog een twee dehands boekenmarkt waar een keur aan mooie boeken te vinden is op allerlei gebied. Met name Nederlandse literatuur, met een mooie verzameling poëzie, maar ook vertaalde literatuur uit andere landen, een uitgebreide selectie kunstboeken, kookboeken, reisboeken en voor de rest van alles wat. Er is een kast vol geschiedenis boeken waaronder veel over de Tweede Wereldoorlog, kortom te veel om op te noemen en voor elk wat wils. Verder is er ook een kleine per manente tentoonstelling van etni sche kunst- en gebruiksvoorwerpen te zien. Hoeve Overslot is iedere zondag van 14.00 tot 17.00 vrij te bezoeken en is gelegen aan de Slotweg 42 tegenover de restanten van het slot te Egmond aan den Hoef. Vanwege het nieuwe verkeers plan in Egmond aan den Hoef is Hoeve Overslot per auto alleen nog maar te bereiken vanaf de Herenweg. Parkeren is gratis. LIMMEN - In de week van 21 tot 25 juni is op de Pax Christischool een feestweek gehouden ter ere van het 40- jarig bestaan van de school. Het begon eigenlijk al op vrijdag 18 juni met een zeer geslaagde reü nie. Ruim 250 oud-leerlingen zorg den voor een geweldige sfeer op de school en konden terugkijken op een prachtige avond. Op maandag 21 juni werd de feestweek geopend door burge meester Emmens-Knol met het doorknippen van een lint, het opla ten van de ballonnen en het zingen van het Paxlied. Verder hadden de kinderen 's middags een vossen- AKERSLOOT - De tot nog toe druk bezochte beelden- en schilderijententoonstelling van Ans van Straaten en Clasina Buijs in het Gemaal 1879 is nog tot eind juli te bezichtigen. Van Ans van Straaten zijn in het Gemaal onder meer stenen beelden te zien. Ook staan er kunstwerkjes gesneden uit papier en voorzien van een omlijsting van haar hand te zien. Een vorm van expressie die zij sinds kort naast het beeldhouwen en het schilderen beoefent. Clasina Buijs die haar opleiding onder andere in de Verenigde Staten heeft genoten, exposeert met schil derijen. Een aantal daarvan heeft zij CASTRICUM - De vakantie is in aantocht, tijd om plannen te maken en je op te geven voor avontuurlijke vakantiecocktail- activiteiten! Maak je keuze uit maar liefst vijf tig verrassende activiteiten voor verschillende leeftijden en doe vijf weken lang mee met de Vakantiecocktail in de kernen: Castrieum, Bakkum, Akersloot en Limmen. Wat dacht je van: skaten, adventureday, tumblingbaansprin- gen, vlotten bouwen, klimmen, the ater, creatief met..., trampolinesp ringen, korfbal, spelzwemmen, handbal, een spetterend discofeest en nog veel meer! En krijg je de smaak écht te pakken van al die jacht in de buurt van de school. Op dinsdag was er voor de kinderen een open podium, waarop door iedere groep iets werd opgevoerd in de vorm van dans, zang of toneel. Op woensdag was er een spelletjes dag waarbij de kinderen in groepjes van kleuters tot groep 8 genoten van de diverse spelletjes. Donder dag en vrijdag was er een continu- rooster en deze dagen stonden in het teken van het circus. Alle groepen hebben hun acts opgevoerd voor de ouders en de geslaagde week werd afgesloten met een borrel voor leerkrachten en ouders. Voor uitgebreidere versla gen van de activiteiten, zie de web site van de school. gemaakt in het aan de rand van het Alkmaardermeer gelegen De Woude. Het Gemaal 1879 is gele gen aan de Fielkerweg nummer 4 in Akersloot en is elke zondagmiddag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Met mooi weer zullen de meeste bezoekers lopend of met de fiets komen. Komt men toch met de auto dan is het aanbevelenswaardig deze te parkeren op het schuin tegen overliggende terrein van het Van der Valk Hotel Akersloot vanwaar het hooguit drie minuten lopen is naar het Gemaal. De toegangsprijs bedraagt een euro die aan het onderhoud van het pand wordt besteed. Kinderen onder de twaalf jaar hebben gratis toegang. vakantieeoektailaetiviteiten? Word actief en meld je na de vakantie aan bij één van de vele organisaties die ook in de winter paraat staan! Dit jaar vindt de inschrijving weer per soonlijk of middels de telefoon plaats. Er zijn twee insehrijfavon- den, maar een aantal activiteiten zal na de eerste inschrijfavond al volge lopen zijn! Het experiment met de digitale inschrijving in 2009 is niet goed verlopen: betalingen bleven achter en de ingeschreven deelnemers kre gen pas laat bericht over mogelijke deelname aan een activiteit. Elke vakantieeoektailaetiviteit kost 2,50. Dit bedrag betaal je vooraf bij de Stichting Welzijn Castrieum. Je kunt je voor zoveel activiteiten EGMOND - De kortebaandraverij is een paardenkoers die op een afgesloten stuk (driehonderd meter) openbare weg tussen twee paarden met sulky (tweewielige wagen) wordt gehouden. De competitie wordt in verschil lende manches, in een afvalrace systeem, verreden. Voor het publiek is de koers een bron van vermaak en men kan door het aangaan van een weddenschap over wie de koersen gaat winnen een mooi geldbedrag vergaren. De koersen worden landelijk georganiseerd en doorgaans komt er veel publiek op af. De koers wordt verreden op een gedeelte van de Herenweg in Egmond aan den Hoef. De gemeente Bergen verleent elke jaar medewerking door het afgeven van een vergun ning. De organisatie is volop bezig met de voorbereidingen van dit fantastische evenement. Ten tijde van de kortebaandraverij zul len officiële baancommissarissen de wedstrijd in goede banen lei den en worden zaken als toilet units, EHBO, beveiliging, parke ren, baanaanleg, baanafzetting en wegomleidingen door de organi satie geregeld. ALKMAAR - 't Praethuys, cen trum voor mensen met kanker en hun naasten, is ook in de vakan tiemaanden gewoon open. U vindt 't Praethuys op Westerweg 50 in Alkmaar. Openingstijden maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Voor meer informatie www.prae- thuys.nl, info@praethuys.nl of 072-5113644. Donderdag 1 juli van 19.30 tot 21.30 uur is het de avond voor de nabestaanden. Heeft u uw partner aan kanker verloren en wilt u graag horen hoe anderen die het zelfde hebben meegemaakt hier mee omgaan? Kom dan op die donderdagavond naar 't Praethuys. Dinsdag 6 juli is er van 10.00 uur tot 12.00 uur een workshop schrijven. Probeer het eens uit en ontdek wat schrijven u kan brengen. Dinsdagavond 6 juli kunt u ervaren wat Mindfulness is. De oefeningen beginnen om 19.30 uur en eindigen om 20.30 uur. Woensdagmiddag 7 juli is de masseur in huis. Gewoon, omdat kanker veel stress oplevert en het lekker is om even verwend te worden. Wilt u het een keer pro beren? Maak dan een afspraak op een van de woensdagmiddagen. opgeven als je zelf wilt. De opga- venstrookjes kun je bij de Stichting Welzijn Castrieum krijgen. Wél wordt de kinderen gevraagd zich eenmaal voor één type activiteit op te geven, dus eenmaal klimmen, trampoline et cetera. Kinderen uit Akersloot, Limmen en De Woude die niet naar de inschrijfavond komen en zich telefo nisch aanmelden kunnen ter plaatse bij aanvang van de activiteit beta len. Aanmelden: Stichting Welzijn Castrieum, Geesterduinweg 5 in Castrieum. Aan de balie van 09.00 tot 10.00 uur en telefonisch van 13.30 tot 15.00 uur van maandag tot en met donderdag. Tel. 0251- 656562, kosten 2,50 per acti viteit. Corbee heeft gekozen voor het thema Ecce Homo. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 18