De winter- concerten Zomeravondconcerten 20 Stichting Cultuurbevordering Witte Kerk Heiloo Het programma: De Witte Kerk Ons nieuwe podium Toegangsprijzen en reductie Vol betaald 65+, CJP e.d. 5 concerten 40.- 35 4 concerten 34.- 30.- 3 concerten 27.- 24.- INFORMATIEBON 30 JUNI 2010 UITKIJKPOST Het hele jaar door fantasti sche concerten. Concerten op hoog niveau, waarvan je zou verwachten die alleen in grote steden te kunnen vinden. Naast de serie zomeravond concerten is er ook een serie winterconcerten en worden er vrij regelmatig 'losse' concer ten georganiseerd. Daarnaast organiseert de stichting Cultuurbevordering Witte Kerk Heiloo elk jaar het her denkingsconcert op 4 mei, als mede een passieconcert. Wilt u (uiteraard vrijblijvend) op de hoogte blijven van onze eon- eertaetiviteiten zowel in de zomer als in het winterseizoen en bent u nog niet opgenomen in ons geïn teresseerdenbestand, vermeld dan uw adresgegevens in de bon op deze pagina en geef deze af bij één van de organisatoren. Opsturen (Ger Helder, De Sonneveld 148, 1851WS Heiloo), per telefoon (5334804), per fax (5325063) of per e-mail (ger.hel- der@hetnet.nl) mag uiteraard ook. Zomeravondconcerten 2010 Aanstormend, talent waarvan u cmgetivijfeld nog veel zult horen I Vrijdag 30 juli 2010 The Stolz The Stolz Quartet maakt klassieke muziek uit alle tijden voor iedereen toegankelijk. De gerenommeerde musici van het kamermuziek ensem ble The Stolz brengen muziek die normaal alleen in de beste concert zalen te horen is naar de Witte Kerk in Heiloo. Hobo en strijkers vormen de basis voor The Stolz. Zij brengen een programma met werken van o.rn. van Mozart en Crusell. Leden van de Stolz zijn: Marieke Schut - hobo, Liesbeth Steffens - altviool, Peter Brunt - viool, Joe Puglia - viool, Doris Hoehseheid - cello en Örs Köszeghy - cello Dat wordt echt een avond genieten!!! I Vrijdag 13 aug. 2010 Het Miranda Trio Het MirAnDa Trio met de bijzon dere bezetting van harp (Mirjam Rietberg), zang (Anna Azernikova) en fluit (Dasha Beltiukova) brengt even zo bijzondere muziek in een zeer gevarieerd en interessant programma. Het reper toire van dit ensemble bestaat naast arrangementen van bekend en vaker uitgevoerd werk ook uit door de musiciennes ontdekte composities en speciaal voor het trio geschreven stukken. Miranda Trio Het repertoire varieert van barok tot hedendaags en bevat niet alleen werken voor trio, maar ook voor harp met alleen fluit of stem, voor fluit met stem of voor één van de musiciennes solo. Het drietal (elkaar kennende vanuit het Amsterdams Conservatorium) maakte haar televisiedebuut in het programma Vrije Geluiden van de VPRO en was meermaals te beluisteren op de radio, bijvoor beeld vanuit de Spiegelzaal in het Concertgebouw tijdens het gelijkna mige radioprogramma van de Avro. In april 2009 was het MirAnDa Trio te gast in Moskou en Minsk. Het Trio brengt een gevarieerd en bijzonder programma met o.rn. Wertheim, Offermans, Caplet en Ravel. Zeer de moeite waard!!! Amsterdam Wind, Quintet foto Ronny Rozenberg I Vrijdag 27 aug. 2010 Het Amsterdams Wind Quintet Al eeuwen lang zijn mensen gefas cineerd door de opera. De meesle pende melodieën uit veel opera's werden na de voorstelling op straat nagezongen. Met dit programma haakt dit quintet, bestaande uit fluit, hobo, klarinet, hoorn en fagot, in op de grote aantrekkingskracht van het operarepertoire door een selectie van spetterende aria's en ontroeren de melodieën uit de rijke geschie denis van de opera. Componisten o.rn.: Strauss, Beethoven, Mozart, Bizet, Gershwin, Dvo ak. Een concert om in uw agenda te noteren!!! Elk jaar zijn er in de maanden juli en augustus fantastische zomeravondconcerten te beluis teren en wel op de vrijdag avond om de 14 dagen, dit jaar te beginnen op 2 juli. Vanwege de koopavond op vrijdag begin nen de concerten om 20.30 uur. Concerten georganiseerd door de stichting cultuurbevordering Witte Kerk Heiloo. Ook deze zomer is er weer een prachtig programma samengesteld. De serie onderscheidt zich door veelzijdigheid. Elk concert biedt weer iets anders. Dat kunt u zelf constateren in de bijgaande opgave van het programma. Concerten met topmusici in een fantastische eeu wenoude en akoestisch zeer fraaie ruimte. Geen wonder dat de bezoe kers van deze concerten niet alleen uit Heiloo en directe omgeving komen, maar soms ook van 'hein de en ver'. Zomeravondconcerten -het woord zegt het al- zijn voor de zomeravond en dienen daarom een zomers karakter te hebben. Dat betekent welluidend en zeker ook niet te 'zwaar'. I Vrijdag 2 juli 2010 Klezmermuziek uit de Balkan met het ensemble Kaleb Kaleb werd in 1968 opgericht als een volksdansbegeleidingsorkest en verzorgde door heel Nederland optredens. Momenteel verleent deze uitstekende Klezmergroep haar medewerking aan een aantal Balkanfestivals. Alhoewel zij muziek brengen uit heel Europa, gaat hun voorliefde voornamelijk uit naar de Balkan en dan met name naar Servië, Bosnië en Macedonië. Kaleb probeert deze muziek op een tra ditionele manier te benaderen, met de bijbehorende instrumenten om er vervolgens wel een eigen 'Kalebsound' aan toe te voegen. Bezetting: Johan Baerents - accor deon, tambura, Joep van Buehem - gitaar, tambura en zang, John Kamp- viool en zang, Maja Kuijper - zang, Joost Meilof - contrabas, Rene Gosse - slagwerk, ud, uilleann pipes en Bart de Kater - klarinet Een mooie en vrolijke start van de zomerserieü! Kaleb verrast 7net vele instrumenten I Vrij dag 16 juli 2010 Sophiko Simsive - piano Een jonge (zeer talentvolle) pia niste uit Georgië. Sinds 2007 woont Sophiko in Nederland waar zij thans studeert bij Mila Baslavskaja aan het Conservatorium van Amsterdam. Al op elfjarige leeftijd soleerde Sophiko in het tweede pianoconcert van Beethoven op het Beethoven Festival in Bonn. In 2004 gaf ze een recital in het Kremlin in Moskou en in hetzelfde jaar maakte ze een tour nee door Nederland en Italië met een pianoconcert van Mozart, bege leid door I Virtuosi Italiani onder leiding van Lev Markiz. Ook gaf ze enkele bijzondere privé concerten in Nederland en Frankrijk. Sophiko volgde in Zwitserland diverse rnas- terclasses bij Rudolf Buchbinder. In 2008 won Sophiko de Nationale Finale van het Prinses Christina Concours. Sophiko is te beluisteren in een prachtig programma met Mozart, Chopin, Schubert, Liszt en Prokofjev. Laat deze gelegenheid om dit aanstormend talent te beluiste ren u niet ontgaan!!! De Witte Kerk is ongetwijfeld het oudste monument van Heiloo en de geschiedenis gaat al terug tot eind 11e eeuw. Eigenlijk nog eerder, maar daar zijn geen zichtbare resten meer van te vinden. Waar rond 700 een kerkje op de strandwal werd gebouwd, verrees in de elfde eeuw de huidige tufstenen kerk. Ze is later uitgebreid en in 1573 verwoest door de Benden van Sonoy. In de tuin zijn de contouren van het verwoes te deel zichtbaar. In 1630 kwam het in protestantse handen en kreeg het zijn huidige vorm. Tot 2001 wer den er wekelijkse kerkdiensten gehouden. Na de tot standkoming van de Protestantse Kerk Nederland (in Heiloo fusie van Hervormd en Gereformeerd) worden de diensten gehouden in de Ter Coulsterkerk, waar sinds enkele jaren een prachtig orgel staat (uitste kend geschikt voor orgelconcerten). Hoewel de groot scheepse opknapbeurt van de Witte Kerk, de omrin gende muur en het bekende Willibrordusputje nog niet is afgerond, bent u toch in de drie zomermaanden op woensdag welkom in dit eeuwenoude gebouw. Het is dan geopend van 11.00 tot 16.00 uur en van 12.00 tot 13.00 uur wordt het orgel bespeeld. De hersteloperatie begon met het wit schilderen van de toren van de kerk en het opknappen van de begraafplaats en het omringende groen. Inmiddels zijn de houten toegangshekken verwijderd, waarvoor nieu we in de plaats komen, terwijl de bakstenen poorten worden gerestaureerd. De staanders van de put en de pannen van de overkapping worden vervangen en het deksel wordt hersteld. Het interieur ademt nog steeds de sfeer van vori ge eeuwen. De akoestiek van de kerk is, zeker voor kleinschalige concerten, zeer goed en wordt steeds geroemd door de musici die hier optreden. Niet alleen het oor wil genie ten van de muziek, maar ook het oog wil graag zien wat er gebeurt. Wij gebruiken al jaren daarvoor een houten podium, dat ook al elders in gebruik is geweest en daarom behoorlijke slijtage begon te vertonen. Het trapje naar het podium was eigen maaksel en vooral voor dames in lange jurk was het behoorlijk oppassen. Van één van onze regelmatige bezoekers hadden wij al eens 100 gekregen voor een beter trapje. Maar we hadden ook in ons hoofd om een geheel nieuw podium aan te schaffen. Mede dankzij een riante bijdrage van het VSB-fonds is dat gelukt. En we hebben er een bijpassend trapje bij gekocht. Met de bijpas sende 'rok' voor het podium zal het zicht op het muzikale front er in esthetisch opzicht enorm op vooruit gaan. Dus deze zomer de primeur! De toegangsprijs voor losse con certen bedraagt slechts 10 per persoon (voor 65+, CJP-ers en kinderen t/rn 12 jaar 9.-). Wilt u meer concerten bezoeken? Vanaf 3 concerten kunt u een abonnement nemen en dat betekent korting op de toch al lage toegangsprijs. Bestellingen kunt u opgeven via 072-5334804, 5335852 Wilt u faxen 072-5325063. Of e-mailen: ger.helder@hetnet.nl Voor de abonnementen (tenmin ste inschrijven voor 3 concerten) gelden de navolgende tarieven. Mocht u om een of andere reden geen gebruik kunnen maken van een concert uit uw abonnement, dan kunt u tevoren even bellen. U krijgt dan restitutie (uiteraard rekening houdend met het soort abonnement en de categorie waarin u dan komt, dus bij het vervallen van een con cert bij een abonnement van 4 con certen is de restitutie 34 - 27 7.-). Financieel risico bij voorin schrijving is dus uitgesloten, maar u bent wel verzekerd van kaarten. U kunt uw uitgaansavond zelfs extra feestelijk maken, want ook dit jaar hebben wij een afspraak met het uitstekende restaurant Loocatie (tegenover de Witte kerk) dat u op de desbetreffende vrijdagavond, voorafgaand aan het concert, van een heerlijk culinair 3-gangenmenu kunt genieten voor de gereduceer de prijs van slechts 24,50 p.p., wel tevoren (rechtstreeks) reserve ren bij restaurant 'Loocatie' 072- 5333352) met vermelding van con certdiner r n Naam: Straatnaam: Plaatsnaam: Zo mogelijk uw e-mailadres: L J

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 20