Rob Opdam wethouder af Oogcentrum Noordholland H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Vanmiddag is zijn afscheidsreceptie in de Witte Kerk Open dag brandweer en Beheer Openbare Ruimte UITKIJKPOST 30 JUNI 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Vooraanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed WM. Dudokweg 55, 1703 DC Heerhugowaard, tel. 088-9191800, www. oogeentrumnoordhollandnl e-mail: info@oogcentmmnoordholland.nl HEERHUGOWAARD - Drie ervaren oogartsen uit Noord-Holland, voorheen werkzaam in het Medisch Centrum Alkmaar en het Westfriesgasthuis in Hoorn, vatten twee jaar geleden het plan op om een centrum voor oogheelkunde op te zetten waar de klant meer centraal staat. „Wij kijken met plezier terug op onze werkzaamheden in het ziekenhuis en hebben daar diverse innovatieve technieken vorm kunnen geven. De laatste jaren echter bleken onze innovatieve ideeën moeizamer te implementeren door de bureaucratie die inherent is aan een groot ziekenhuis." Dus besloten oogartsen Rob Wouters, Peter Jaap de Lint en Siong Hwan een zelfstandig oogheelkundig centrum op te richten. Na een gedegen voor bereiding is Oogcentmm Noordholland in Heerhugowaard sinds medio feb ruari 2010 geopend. De Lint: ,,We zijn geen privékliniek en net als de ziekenhuizen leveren wij volledig verzekerde zorg, maar dan met het grote voordeel voor de klant dat lange wachttijden verleden tijd zijn. Oogcentrum Noordholland is buitengewoon goed geoutilleerd, het is kleinschalig, en logistiek zeer klantvriendelijk opgezet. De Lint: „Voor mensen die slecht ter been zijn is dit zeer comfortabel." Het beschikt, als enige oogcentrum boven het U, over een operatiekamer die voldoet aan de hoogste klasse in Nederland en heeft zeer geavanceerde apparatuur in huis, bijvoorbeeld op het gebied van lasertechniek. Verder worden de oogartsen bijgestaan door een team van gespecialiseerde medewerkers. Hwan: Na de meeste ingrepen kunnen mensen gewoon naar huis; het oogcentrum heeft dan ook geen overnaehtingsmogelijkheden. Voor com plexe zorg, waarbij bijvoorbeeld multidisciplinaire aanpak vereist is, zijn we een samenwerkingsverband aangegaan met het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk." De Lint: „Het grote voordeel van een kleine organisatie is dat er korte lijnen zijn met opticiens, huisartsen en Koninklijke VISIO (revalidatie- en adviesorgaan voor visueel gehandicapten), wat de toegankelijkheid voor de klant vergroot. In deze samenwerking wisselen wij onderling kennis en expertise uit. De kleinere en gespecialiseerde organisatie heeft tevens het voordeel dat wij veel sneller kunnen inspringen op nieuwe behandeltech- nieken en specifieke wensen van de individuele klant. Wij horen van onze klanten terug dat zij deze individuele aandacht zeer waarderen. We staan voor kwaliteit in de oogheelkunde!" De oogartsen hebben zich in meerdere deelgebieden gespecialiseerd. Men kan in Oogeentrum Noordholland dus terecht voor alle soorten oogheelkundige behandelingen, zoals voor staar, glaucoom (hoge oogdruk), ooglidcorrecties (zowel medische als esthetis che reconstructie), refraetieehirurgie en maeuladegeneratie (slijtage van het netvlies). Voor glaucoom bieden wij de nieuwste lasertechniek en voor maeuladegeneratie de nieuwste behandelmethode met onder andere Lucentis. Alle zorg wordt geboden in een prettige, persoonlijke sfeer. Wouters: „We zijn, net als een ziekenhuis, zeven dagen per week 24 uur per dag bereikbaar. Bovendien houden we in drukke perioden ook 's avonds en in het weekend spreekuur." Oogcentrum Noordholland is gemakkelijk bereikbaar en men kan voor de ingang gratis parkeren. HEILOO - Het zit in de familie; ook zijn overgrootvader was wethouder in Heiloo. Van jongs af aan is geboren en getogen Heilooër Rob Opdam al in de politiek geïnteresseerd. Vandaar zijn keuze voor de studie bestuurskunde. Echt actief in de lokale politiek werd hij in 1994, toen Heiloo dreigde bij Alkmaar te worden ingelijfd. Hij vond dat dit niet zomaar mocht gebeuren. Vier jaar lang was hij fractieassistent voor de WD. In 1998 kwam hij in de raad. Opdam: „Het leuke van lokale politiek is dat je het terugziet in het dorp. In een samenspel tus sen de raad en het college probeer je bepaalde doelstellingen te realise ren." Toen wethouder Wuijster in 2001 om gezondheidsredenen stop te, volgde Opdam haar op. „Je bent van de ene op de andere dag ineens wethouder, met alle verantwoording die hierbij hoort. Je moet er in één keer staan!" Met de verkiezingen van 2002 in aantocht nam hij enigs zins een gok door zijn vaste baan op te zeggen. „Het was spannend. Met de snelle opkomst van Pirn Fortuyn bleek de WD landelijk fors te zak ken. Ik heb toen toch voor de poli tiek gekozen." Opdam werd in 2002 wethouder in het college met PvdA en Heiloo 2000. Hij kon de porte feuilles milieu, volkshuisvesting en Zuiderloo en Zandzoom voortzetten. ,,Als raadslid was ik al betrokken geweest bij de diftarkwestie, die toen net was afgeblazen. Door intensief overleg met het actiecomi té en gesprekken met inwoners heb ben wij andere oplossingen gezocht en gevonden. Met meer containers voor gescheiden afval, verspreid in het dorp, werd de landelijke doel stelling alsnog gehaald." Als bestuurder heb je te maken met doelstellingen die soms een lange adem vereisen, wetende dat je het nooit iedereen naar het zin kunt maken. „Bijvoorbeeld Zuiderloo en Zandzoom, of de aansluiting op de A9. De plannen liggen er al meer dan twintig jaar en werden in de afgelopen periode heel concreet. Het is soms best moeilijk om je met HEILOO - Op 26 juni kreeg iedereen de kans om in de huid van brandweerman, bomenspecialist of gladheidsbestrijder van de gemeente Heiloo te kruipen. Een ritje maken in een brandweerwagen, knuffelen met dieren uit het Beestenboetje en zien hoe de brandweer en Beheer Openbare Ruimte hun werk doen. Dat en meer kon tijdens de open dag aan het Rosendaal. De wijkteams, de bomen- ploeg, de veegploeg, de rioleringsploeg, de gladheidsploeg en de medewerkers van de garage, de tech nische dienst, de begraafplaats, het Beestenboetje en de Afvalbrengplaats lieten zien waar zij dage lijks mee bezig zijn. De Open Dag werd heel goed bezocht door jong en oud, waarbij vooral de demonstraties van de brandweer populair waren. Foto: Ricardo Marcker zo'n lange periode te blijven focus sen op het verloop van het proces en het doel scherp te houden. De eerste paal is er helaas nog niet van gekomen. Daarentegen waren er ook kortere projecten, zoals de aan leg van rotondes in het dorp om de doorstroming van verkeer te verbe teren. Dankzij een gunstig contract met het uitvoerende aannemersbe drijf konden we het uitbespaarde geld besteden aan het leggen van fluisterasfalt op de Kennemerstraatweg. Zo zijn er in negen jaar heel wat onderwerpen de revue van Opdam gepasseerd, zoals de oplevering van het tennis- en voetbalcomplex en inbreiloeaties voor woningbouw. Het afscheid als wethouder valt hem best zwaar. Opdam besluit: „Het is leuk en zeer afwisselend werk. Natuurlijk hou je er rekening mee, dat het zomaar over kan zijn. Toch was het raar om mijn bureau op te ruimen en de deur achter me te slui ten. Ik ben van plan om als interim manager te gaan werken en zal daarnaast als raadslid actief blijven, maar de komende periode houd ik nog wat afstand. Ik wil iedereen graag bedanken voor de hartver warmende reacties die ik afgelopen weken na mijn afscheid mocht ont vangen!" Vanmiddag, woensdag 30 juni is er van 16.30 tot 19.00 een afscheidsreceptie in de Witte Kerk, Heerenweg 32, Heiloo. Iedereen is welkom om hierbij aanwezig te zijn. Rob Opdam op een van zijn favoriete plekken van Heiloo. Vanmiddag neemt men afscheid van de wethouder in een receptie in de Witte Kerk. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5