BeatFM bij de Kunst6daagse in De Dors Opnieuw studiebeurs voor Campo del Sol Nieuwe behandelingen bij Ciao Bella H E I L O O Circus bij de peuterspeelzalen Oud-militairen nemen deel aan Nationale Veteranendag Partnerverlies Zondagmiddagcafé Introductiecursus Golf Middagsluiting Nieuwe cursusgids Nordic Walking Lezing strandwal Expositie Janneke Snip UITKIJKPOST 30 JUNI 2010 HEILOO - Maud van Gijssel heeft op donderdag 24 juni aan tal kunstenaars geïnterviewd in De Dors waar in het kader van de Kunstödaagse van Heiloo een grote verscheidenheid aan workshops werd gegeven. Saskia Sengers van de organisatie vertelt dat zij in 2003 gestart is met een Kunst3daagse als project van Stichting Welzijn. Het was een enorm succes en iedere keer groei de dit. Inmiddels heeft Saskia hulp van 18 vrijwilligers, doen er ruim negentig deelnemers mee, 18 kun stenaars exposeren en geven work shops in De Dors, is er een literaire dag en een de kunst- en muziekrou- te. Sirnone Joosten (www.preeious- simonejoosten.nl) vertelt in het radioprogramma over de workshop zilveren hangers maken. Lucia Admiraal (www.lucia-art.nl) is glas kunstenares en verzorgt dit jaar ook de bloemstukken in de Dors. Ingrid Frissen geeft de lezing 'Genezing met Kunst' en doet daarin het een en ander uit de doeken over hoe je bijvoorbeeld iets verwerkt door middel van tekenen en kleuren. Voor meer informatie: www.kunst- zinnigoppad.nl. Cursist Neeltje Kunst komt aan het woord die net de workshop Beeldhouwen in mer gelsteen heeft gevolgd. Vervolgens komt haar begeleidster Ellen de Nooijer aan het woord. Ellen vertelt onder andere over verschillende materialen en hoe je die bewerkt. Hoe het beeldhouwen bij haar is ontstaan komt aan de orde en bete kenis van taal hierbij. Als u een kijk je wilt nemen: www.efdenooijer.nl. Yfke de Fluiter die deze workshop mede begeleidde, vertelt dat zij tegenwoordig werkt met metalen, fotografie, digitale beeldbewerking en kunststoffen: www.leaseart.nl. De workshop Glas in Lood wordt begeleid door Marije Wolfswinkel: de mensen maken bij haar een glas in lood raampje. Er wordt een klein stukje van haar les gevolgd. Zelf doet ze ook aan brandschilderen, smelten van glas en dergelijke: www.lichtraamwerk.com. Inez Muhren geeft de workshops zand sculpturen: er bestaat een verschil tussen de strandzandkorrels (rond) en rivierzandkorrels (hoekig). Het nijlpaard en de schilpad bij De Dors van strandzand gemaakt: www.cou- leurlokaal.nl Wilt u alles horen? Luister dan morgen, donderdag 1 juli van 20.00 tot 21.00 uur naar Radio BeatFM op: op de kabel op 96.5 en via de ether op 106.3. HEILOO - Het feest rond het 40- jarig bestaan van Stichting Peuterspeelzalen Heiloo is begon nen. De peuterspeelzalen zijn omge toverd tot circus. Er zijn tal van cir cusactiviteiten met als hoogtepunt een circusvoorstelling door de peu ters op 7, 8 en 9 juli. Op zaterdag 3 juli zijn de peuterspeelzalen open voor alle belangstellenden, van 10.00 tot 12.00 uur. Er hangen groepsfoto's van de afgelopen veer tig jaar. In het bijzonder worden de oud-bestuursleden, oud-leidsters en alle peuters en hun ouders uitgeno digd die ooit bij Brammetje, Olleke, Pippeloentje en de Teddybeer heb ben gezeten of gewerkt. HEILOO - Mary Zonneveld van het taaiinstituut Spaans, Campo del Sol, heeft voor de vijfde keer een doeentenbeurs gekregen om te studeren aan een universiteit van Spanje. Jaarlijks wordt een aantal docenten over de hele wereld ingeloot door het Spaanse ministerie van Onderwijs. In juli zal Mary als enige Nederlandse naar Salamanca afreizen. Het is de tweede maal dat zij naar de Universiteit van Salamanca gaat, eerder al is zij naar de univer siteiten van Barcelona, León en Zaragoza geweest, steeds met een beurs. Er komen in de docentencursus interessante onderwerpen aan bod, zoals het gebruiken van muziek in de les, krantenartikelen, de politiek van Spanje en literatuur. „Ik heb er weer veel zin in. De opgedane ervaring komt de lessen bij Campo del Sol ten goede", vertelt Mary Zonneveld, die sinds drie jaar ook les geeft aan het hogere management van Carbonell Nederland (olijf olie) en Lassie (rijst). „Van iedere cursus leer ik veel en de lessen die ik geef bij Campo del Sol worden er interessanter en leuker door." Voor particulie ren gaan per september de cursussen in Heiloo weer van start. Deze lessen worden gegeven in groepen van maximaal acht personen en zijn er op diver se niveaus. Door het kleine aantal deelnemers per groep, is er voldoende aandacht voor iedere cursist. Veel aandacht wordt gegeven aan spreek vaardigheid. Dus eenmaal terug van vakantie start dan met een cursus Spaans! U kunt zich nu al inschrijven. Kijk voor meer informatie op www.campodelsol.org of bel 072-5669956. HEILOO - Vroeg in de ochtend, op zaterdag 26 juni, vertrok vanaf het station een delegatie Veteranen uit Heiloo naar Den Haag voor deelname aan het défilé van de Nationale Veteranendag. De landelijke Veteranendag is geen herdenking, maar een eerbetoon aan de tienduizenden jonge en oude militaire veteranen, die sinds de Tweede Wereldoorlog zijn ingezet bij oorlogssituaties, vredesmissies of hier mee vergelijkbare omstandigheden. De tien 'oud-gedienden' werden al eerder wegens langdurig dienstverblijf in het buitenland, onderscheiden met het Ere-teken Orde en Vrede of het Nieuw- Guinea kruis. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Schoonheidssalon Ciao Bella, gevestigd aan Nijverheidsweg 31 H in Heiloo, biedt sinds kort een goed alternatief voor vermindering van cel lulitis en plaatselijke figuurcorrectie, zowel bij vrouwen als mannen, in de vorm van een uit Amerika overgekomen nieuwe behandelmethode: lipos- eulpture. Geen operatieve liposuetie, maar een pijnloze behandeling gedu rende zes a twaalf weken met behulp van een apparaat, dat plaatselijk opge hoopte veteellen als het ware losmaakt en verschrompeld. Door het drinken van zo'n 2,5 liter water per dag worden deze 'losse' veteellen op een natuur lijke manier uit het lichaam afgevoerd. Ciao Bella heeft nu ook een oplos sing voor een ander lichaamsontsierend fenomeen: gesprongen adertjes ofwel spinadertjes op benen, enkels, decolleté of in het gezicht. De nieuwe, medisch geclassificeerde Spider Veins behandeling werkt met infrarood licht. Door een combinatie van infrarood apparatuur en lichaamseigen eiwitten worden de adertjes gesloten en daardoor zo goed als onzichtbaar. Meer informatie over deze nieuwe behandelingen kunt u vinden op: www.madya-ciaobella.nl, tel 072-5332310. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Het lijkt allemaal zo normaal. Samen oud worden en genieten. Toch kan daar plotseling verande ring in komen door ziekte en het overlijden van een partner. Mensen staan ineens alleen op, eten alleen en komen thuis in een leeg huis. Bij wie kan hij of zij terecht om op ver haal te komen? De Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies houdt op dinsdag 6 juli 2010 van 13.30 tot 15.30 uur haar maandelijkse bij eenkomst in het Trefpunt in Heiloo. Deelnemers aan deze middagen delen met elkaar herkenbare gevoe lens die het verlies van een partner met zich mee brengt. Als lotgenoten kun je elkaar helpen, steunen en sti muleren om verdriet te beleven in plaats van het weg te duwen. Deze keer zullen we dat doen aan de hand van het spel Alle sterren van de hemel'. Het doel van het spel is contact te maken over het verlies. U bent van harte welkom, ook als u eens de sfeer wilt komen proeven. Entree inclusief consumptie 5,-. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met Annita Ruijs, oudereneoaeh van de Stichting Welzijn Heiloo, tel 072-5331297 of via oudereneoaeh®welzijnheiloonl Zondag 11 juli en 1 en 22 augustus vanaf 13.30 uur in het Golden Tulip Hotel aan de Kennemerstraatweg. Iedereen is welkom om met andere allerlei spellen te doen, of gewoon gezellig samen te zijn. En bij goed weer zit u buiten! Vanaf maandag 30 augustus van 10.00 tot 10.50 uur op het golfter rein Heiloo korte cursus golf. U krijgt les van een golfprofessional, die u in vijf lessen met alle slagen laat kennismaken. Vijf lessen voor 80,- inclusief elubhuur en ballen. Het kantoor van de Stichting Welzijn Heiloo is van maandag 12 juli tot maandag 2 augustus 's mid dags gesloten. Onze nieuwe cursusgids is ver schenen, boordevol activiteiten op het gebied van beweging, inspira tie, creativiteit en educatie. Gratis af te halen bij de receptie van het Trefpunt. Vanaf dinsdag 17 augustus vanaf 09.30 uur korte cursus van vier les sen van een uur speciaal voor men sen die slecht ter been zijn. In een klein groepje leert u looptechnie ken. Vertrek vanaf de parkeerplaats aan de Nijenburgerweg. Kosten 27,50 inclusief huur walkingstok- ken. Donderdag 26 augustus van 10.00 tot 16.00 uur lezing door Lia Vriend over de 5000 jaar oude strandwal waarop Heiloo gelegen is. Van 10.00 tot 12.00 uur lezing, van 13.00 tot 16.00 uur fietsen tus sen Heiloo en Akersloot om te zien hoe gevarieerd het landschap is en hoe de waterhuishouding geregeld wordt. Entree 19,-. Vanaf 30 juni zijn in de vitrine van het Trefpunt de handbeschil derde serviesstukken te zien van Janneke Snip. Aan de wand haar pasteltekeningen en aerylsehilde- rijen. Tekenen heeft altijd een grote rol gespeeld in haar leven. Maar de echte bezieling kwam toen haar grote liefde Menno in haar leven kwam. Hij wist hoeveel het tekenen voor haar betekende en maakte een schitterende tekentafel voor haar. In zijn atelier maakte hij haar lijsten op een ambachtelijke manier en in alle rust en liefde. Haar liefste is onlangs overleden en nu hij er niet meer is, is zij blij en dankbaar voor die mooie lijsten, die zij koestert. Daarom is alleen de tekeningJiet werk te koop en kan ieder het werk zelf laten inlijsten. De expositie duurt tot 26 augustus.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7