Mike loopt Strand6daagse voor goede doel Bakvoetbal, trouwtrekken en tractoren op kermis in Akersloot Het touwtrektoernooi is voor getrainde- en ongetrainde teams NIEUWS UIT DE REGIO regio 13 Anouk treedt met haar opa op in de Slotkapel AKERSLOOT - Op zaterdag 31 juli wordt er als aftrap voor de Akersloterkermis een 'le vend bakvoetbal' gespeeld in de Klaashoorn Kijfpolder ter hoogte van Kerklaan 5 te Akersloot. Teams van acht per sonen (boven de 14 jaar) zullen proberen bakvoetbalkampioen van Akersloot en omstreken te worden. Levend bakvoetbal is vergelijk baar met tafelvoetbal, maar er zijn twee grote verschillen. Bij tafel voetbal gaat het om poppetjes die aan een stang zitten, bij bakvoetbal staan er van elk team acht echte mensen aan stangen vastgebonden in een bak gemaakt van steiger- pijpen. Vandaar de naam lévend bakvoetbal. Het tweede verschil is dat er bij tafelvoetbal door bui tenstaanders aan de stangen met poppetjes wordt gedraaid, terwijl bij bakvoetbal de spelers zelf naar believen kunnen bewegen. Uiter aard is de bewegingsvrijheid niet al te groot, men zit tenslotte aan een stang vast. Komische taferelen zijn verzekerd. De teams proberen in de wedstrijden van ieder acht mi nuten zoveel mogelijk doelpunten te scoren. Het toernooi vindt plaats vanaf 13.00 uur. Tegelijkertijd klinkt het startschot voor het 'Touwtrekevenement' wel ke al voor de 32ste keer word geor ganiseerd. Het touwtrektoernooi is voor getrainde- en ongetrainde da- mes- en heren teams van vijf per sonen en een coach. Voor de jeugd (12 tot en met 18 jaar) zal een aparte jeugdpoule zijn. Om het ge heel compleet te maken zijn er op het terrein maar liefst een zestigtal nostalgische tractoren vanuit heel het land te bewonderen. De eige naren zijn zeer trots op hun 'Oldti mer' en zullen u er alles over willen vertellen. De tractoren zullen vanaf 11.45 uur aan een rondrit door Akersloot beginnen. Hierna is dit jaar als extra een traetorbehendig- heidwedstrijd vanaf 13.30 uur op het terrein in de eerder genoemde polder. Voor de kleintjes is er een kinderprogramma met schminken, ponyrijden en springkussen. Omstreeks 17.30 uur zal in de zaal 't Achterom de prijsuitreiking voor de diverse onderdelen worden verricht. Vanaf 16.00 uur speelt Paul Vlaar, gegarandeerd gezellig, waarna superkermisformatie Flair ervoor zorgt dat het dak eraf gaat. Nieuw: Van 20.30 tot 22.00 ker- misborrel in je eigen kroeg! Bier fris wijn 1,- Zondag 1 augustus: Op zondagmiddag is er evenals de andere kermisdagen weer een overdekt terras en kan jong en oud in de buitenlucht genieten van de gezellige kermissfeer. Muzikale omlijsting wordt deze dag verzorgd door de geweldige band Impact. Maandag 2 augustus moet ieder een weer vroeg uit de veren om maar niets te missen van het legen darische Trio Tjoe en Jeroen dat om 08.30 uur begint! Het thema van deunen is de letter B, het is de bedoeling dat iedereen verkleed komt als iets of iemand met de let ter B, dit kan zijn als Bruid, Boef, Banaan, Brood enzovoort, verzin ze maar! Om 14.00 uur begint het paal- kussengeveeht boven het zwem bad en 's avonds speelt Jukebox de sterren weer van de hemel. Tussendoor rond 23.00 uur is er nog een beregezellig optreden van Peter Beense! Dinsdag 3 augustus speelt het Trio Tjoe en Jeroen van af 09.00 uur met als thema Akers loot 's got talent'. Toon je talent op het podium en begin je carriere in Akersloot! Om 15.00 uur begint het Oud hollandse kermisvermaak katknup pelen. Na het katknuppelen is er voor jong en oud een smartlappen/ meezing middag met een buitenop treden van Heeren 17 en Tjoe en Jeroen in 't Achterom, lekker rnee- blèren dus! Daarna neemt de su performatie Kink de muziek over. Rond 22.00 uur staat een feest-op- treden van Rocky Vosse gepland, bekend van de hits 'Pretty Belinda' en 'Donker om me heen'. Voor inschrijven of informatie kunt u een e-mail sturen aan info@ hoorntje.nl of tel. 0251-312120. EGMOND - Afgelopen zondag vertrok de twaalfjarige Mike Menkhorst, samen met zijn va der Mare Menkhorst (43) en zijn opa Piet Elsinga (71), naar Hoek van Holland, waar op maandag 26 juli de start van de StrandöDaagse was. Al vanaf zeer jonge leeftijd wilde Mike graag meedoen aan dit wan delevenement, waar zijn opa ieder jaar aan deelneemt. De minimum leeftijd voor deelname is echter 12 jaar en dit jaar is Mike eindelijk oud genoeg. Samen met zijn moeder bedacht hij, dat hij deelname aan de Strand6daagse goed kon combi neren met de geldinzamelaetie van Het Kleurenorkest, de basisschool van zijn jongere broertje Jeff, waar wordt lesgegeven volgens het 'Na tuurlijk Leren'. Het Kleurenor kest heeft veel geld nodig om het schooljaar 2010/2011 te overbrug gen en leerkrachten, leerlingen en ouders zijn daarom allerlei acties gestart om geld in te zamelen. Ook moeder Linda hoopt dat de school kan blijven voortbestaan, omdat zij ziet welk gunstig effect deze manier van lesgeven op haar jongste zoon heeft: „Jeff is, sinds hij naar Het Kleurenorkest gaat, weer een echt vrolijk mannetje geworden." Broer Mike heeft al voor de start 700 euro aan donaties binnen. Hij loopt de Strand6daagse onder het motto: iedereen één euro. Hij hoopt bij 1000 lopers nog eens 1000 euro in te zamelen. De weken voorafgaand aan de Strand6daagse heeft Mike fanatiek geoefend. „We zijn regelmatig naar Bergen en langs de Hondsbosehe Zeewering gaan wandelen, om mijn benen te laten wennen aan lange afstanden op een ondergrond van zand. We waren per keer wel een paar uur onderweg." Toch zal Mike flink moeten doorzetten om de strandloop helemaal uit te lopen, want er wachten hem flinke afstan den van maximaal 29 kilometer per dag. Mike: „We gaan iedere och tend vroeg van start, want mijn opa is een echte vroege vogel!" Op donderdag 29 juli tussen 12.00 en 13.00 uur eindigt de vierde wandeldag van de Strand- 6daagse bij de Werf in Egrnond aan Zee. Op vrijdagochtend trekt het circus verder richting eindpunt Den Helder. Iedereen die Mike wil sponsoren, kan dit doen via www. kleurenorkest.nl. Onder het kopje 'Donaties' en Acties' vindt men het blokje van Mike Menkhorst. Teams van acht personen (boven de 14 jaar) zullen proberen bakvoetbalkampioen van Akersloot en omstreken te worden. Aangeleverde foto (vlnr:) Opa Piet Elsinga, Mike Menkhorst, vader Mare en broer tje Jeff. Iedereen die Mike wil sponsoren, kan dit doen via www. kleurenorkest.nl. Aangeleverde foto kleuicn

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 11