Ringsteken in Akersloot Muziek Agenda Hoeve Overslot Wandeling langs de Maer- of Korendijkroute Panelen van Kat]a Berkenbosch bij Abdijkaarsen in Egmond Kermis Akersloot in De Vriendschap REGIO 13 Luchtig Slot in de Slotkapel INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 28 JULI 2010 AKERSLOOT - Dinsdag 3 au gustus wordt het traditionele ringsteken voor aangespannen paarden in Akersloot tijdens de kermis georganiseerd. Veel aan spanningen komen aan de start tijdens dit ringsteken dat tradi tiegetrouw met de kermis van Akersloot georganiseerd wordt. Een groot contingent Friese paarden maar natuurlijk ook KWP'ers en andere rassen zullen te bewonderen zijn op het parcours rondom de Kerklaan en Juliana- weg. Zij zullen proberen om zoveel mogelijk ringen te steken om in het bezit te komen van de prachtige wisselbokaal. Er worden prijzen beschikbaar gesteld voor het ring steken maar ook voor het 'schoon ste geheel', bestgaande paard en bestgaande Friese paard. Prachtige combinaties zullen aan het publiek voorbij trekken en worden beoordeeld door een deskundige jury. De aanvang van dit ringsteken is om 13.00 uur en zoals gebruikelijk is de toegang geheel gratis. Na afloop is er een gezellige prijsuitreiking in café de Vriendschap. EGMOND - Zondag 1 augustus kunt u voor de derde keer deze zomer genieten van een avond poëzie en muziek in de Slotkapel. Ook deze avond is het thema 'zomer in de polder'. Ina Eilander draagt voor uit eigen werk, maar ook werk van onder andere Rutger Kopland en Ot en Sien zullen de revue passe ren. De muzikale omlijsting is van Jan van der Schaaf op piano, met zijn kleindochter Anouk op viool (foto). Bloemarrangement is van Ans Zwart. Toegang is gratis. Aanvang 20.00 uur. Aangeleverde foto REGIO - De KBO-Activiteiten- commissie Limmen organiseert in de zomermaanden een wan deling. Op woensdag 4 augustus is het thema 'Wandelen door de Heerlijkheid Castricum' van deze wandelroute. De nadruk ligt op het land achter de duinen: op de binnenduinrand en de polders. Die polders zijn als wan delgebied nauwelijks bekend - ten onrechte. In de slingerende sloten en de subtiele hoogteverschillen zijn de fascinerende lijnen en patronen van het legendarische Oer-IJ te her- www. .nl Elke week de Uitkijkpost EGMOND - Zondag 25 juli treedt singer/songwriter Ger- hardt op in Hoeve Overslot. Geïnspireerd door mensen als Nick Drake, Bob Dylan en Leo nard Cohen is sfeer een belang rijke factor bij zijn optredens. Aanvang 15.00 uur, vrij entree. Zondag 1 augustus brengt Cees Oud een fonkelnieuw programma ten tonele waarin hij een ode brengt aan Wirn Sonneveld. Degenen die Cees Oud goed kennen, weten dat dit zeer waarschijnlijk gepaard gaat met de nodige humor. De aanvang is 15.00 uur en de entrée is 5,-. Zondag 8 augustus zorgt Mr. Moon voor een zwoele zomersfeer in Hoe ve Overslot met een warm stemge luid, akoestische gitaren, flamenco invloeden en Latijns-Amerikaans temperament. Gedragen door con trabas en zachte funky drums. Mr. Moon is in 2001 opgericht rondom zanger Willem Jan van der Mark. Zijn jazzy barionstem combineert prachtig met het warme geluid van akoestische gitaren. Met een aan trekkelijke mix van Braziliaanse juweeltjes en jazzy, funky songs. Aanvang 15.00 uur, entree 5,-. Zondag 22 augustus verandert Peter van Raamsdonk met PDC Hoeve Overslot weer eens in een ouderwetse jazzclub PDC is een kwartet rond drummer Peter van Raamsdonk, die saxofonist Frank Stolwijk, bassist Teake Etterna en gitarist Ton Mulders de sterren van de hemel laat spelen. Op geheel eigen wijze vertolken deze musici standards uit het American Song- book, onbekende jazzjuweeltjes, maar vooral eigen composities. Daarbij wordt voor ieder stuk een geheel eigen aanpak gehanteerd, waarbij het deconstrueren van de muziek eerder gebruik dan toeval is. Aanvang 15.00 uur, entree 5,-. kennen. Zowel natuurlijke als men selijke krachten hebben dit land schap vorm gegeven. Juist het leren ontdekken van de wisselwerking tussen beiden maakt een wandeling als deze zo fascinerend. De wande ling gaat deels over onverharde paden dus goede schoenen is nood zaak en niet geschikt voor rollators. Verzamelpunt is station Castricum, vertrektijd: 12.30 uur. Eindpunt is de Tuin van Kapitein Rommel. Aan melden per e-mail johanwerring® planet.nl of telefonisch bij Ben Pie pers, tel. 072-5052321 of Johan Werring, tel. 072-5053702. AKERSLOOT - Zaterdag 31 juli barst het kermis geweld los in De Vriendschap met de topband van dit moment Bob en de Blue Band. Als een razende komeet omhoog geschoten, herkenbare muziek, nummers die iedereen kent, swingende klanken en een groot enthousiasme, dat zijn de kenmerken van Bob en de Blue Band. Op zondagmiddag staat Duo Ongeremd op het terras. Gouwe ouwe en ook veel hedendaagse nummers staan op hun uitgebreide repertoire. Zondagavond is gereserveerd van de formatie Giga, een superband die op bijna alle Noord Hollandse kermis sen optreden. Op maandag, tijdens het eerste deuntje, zullen de jongens van The New Wico's zorgen voor veel lol en gezelligheid en maandag avond staat borg voor sensatie, op deze avond treed Amstel Party Piano's op in de Vriendschap. Maar liefst vier sets van een uur kunnen kermisvie- rende te gemoed zien. Amstel Party Piano's is op dit moment verschrik kelijk populair. Dinsdagmiddag, na het traditionele ringsteken voor aange spannen paarden, treedt de formatie The Wico's op in de Vriendschap, zij zullen voor een ongekend kermissfeertje zorgen. De topformatie Paradise staat 's avonds weer op de planken in de Vriendschap. Deze jongens weten door een uitgekiend repertoire van oude succesnummers en hits en ook het tegenwoordige Hollandstalige repertoire het publiek een geweldige avond voor te schoten. Speciale gast deze avond is niemand minder dan Hary Slinger, de vroegere zanger van Drukwerk. Hij treed live op met de band Paradise en dat is uniek. Kortom: een geweldig kermisprogramma in De Vriendschap de hele kermis is de entree vrij! EGMOND - Onder de titel 'Schil derijen van Papier - Dwaalwe gen' exposeert Katja Berken bosch in de maand augustus in de expositieruimte van de Abdijwinkel van de Abdij van Egmond. Deze tentoonstelling wordt gehouden van 31 juli tot en met 21 augustus. Katja Berkenbosch woont en werkt in Amsterdam. Vanaf haar jeugd heeft zij een fascinatie voor papier. Zij volgde verscheidene cursussen intuïtief tekenen en een beroepsopleiding Creatieve Edu catie waar zij zich specialiseerde in werken met papier en textiel. Sinds 2006 richt Katja zich vol ledig op haar autonome werk. In haar werken met papier is een ei gen stijl binnen de collagetechniek ontstaan, die zich het best laat op schrijven als schilderen met papier. Zij gebruikt diverse soorten pa pier die zij in zeer minutieuze stuk jes snijd en scheurt, door deze ge laagd te verlijmen ontstaan nieuwe structuren en ineen vloeiende kleu ren die de panelen een bijzondere gelaagdheid en dieptewerking ge ven. Katja's werkwijze is medita tief, een beleving die zij wil over brengen op de beschouwer. Het werk dat te zien is op de exposi tie 'Dwaalwegen' zijn als het ware spirituele zoektochten. Een wereld gevuld met brieven, vlinders, laby rinten, dwaalwegen, vleugels, ge bouwen, cirkels, nerven en kleur. De symbolen zijn soms persoon lijk maar vaak ook universeel. De expositie 'Schilderijen van Papier - Dwaalwegen' is in de galerie bij Abdijkaarsen te zien van 31 juli tot en met 21 augustus. De galerie, die is gelegen aan de Vennewatersweg 27 in Egmond-Binnen is van maan dag tot en met zaterdag geopend tussen 10.30 en 16.30 uur. Werk van Katja Berkenbosch. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 13