Filmopnames in Heiloo voor Nederlandse dramaserie 'De Geheimen van Barslet' Hart voor Polen Heiloo kijkt terug op geweldige tijd h H E I L O O "Ik streef naar perfectie. Zeker bij een uitvaart." Associatie Uitvaartverzorging 3 't Praethuys Eenmaal terug in Polen, moeten veel kinderen even omschakelen De mens® v Vertrouw* d van Associatie Uitvaartverzorging. ichtbij.^JH^ www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST 28 JULI 2010 REGIO - 't Praethuys is het cen trum voor mensen met kanker, hun naasten en nabestaanden op de Westerweg 50 in Alkmaar. Openingstijden zijn maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Voor meer informatie www. praethuys.nl, 072-5113644 of mail naar info@praethuys.nl. Naast de inloop worden er aller lei activiteiten georganiseerd. Dinsdagavond 27 juli komt Talk2gether bij elkaar. Ben je tus sen de 12 en 18 jaar en heb je een vader, moeder, broer of zus met kanker (gehad)? De avond begint om 19.15 uur en eindigt om 21.15 uur. Woensdagmiddag 28 juli is de masseur in huis. Maak een afspraak op een van de woens dagmiddagen. Dinsdag 3 augustus is er van 10.00 tot 12.00 uur een workshop creatief dagboeksehrij- ven. Ervaring met schrijven is niet nodig, wel de wil om iets op papier te zetten. Er worden ideeën en methodes aangereikt om op een creatieve manier met uw eigen ver haal aan de slag te gaan. Neem een opschrijfboek mee! De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en moge lijkheden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces HEILOO - Heiloo was voor heel even een beetje Fries. In juni en gedurende vorige week werden in Heiloo filmopnames gemaakt voor 'De Geheimen van Barslet', een nieuwe 7-deli- ge Nederlandse dramaserie die voorjaar 2012 door de NCRV en NPS op televisie wordt uitge zonden. De serie speelt zich af in Barslet, een fictief boerendorpje in Friesland, waar een aantal mys terieuze gebeurtenissen plaats vinden die de dorpsbewoners in hun greep houden. Een jongen die onder vreemde omstandigheden sterft, een kind dat de toekomst kan voorspellen, een pyromaan die toeslaat; er is iets niet pluis in Barslet. De hoofdpersonages in de serie van scenarioschrij ver Anjet Daanje worden vertolkt door Dragan Bakerna (dorpsagent Björn Moonen), Martijn Lakemeier (Guido Haberkorn) en Sallie Harmsen (Manon de Vries). Een complete filmset was tij delijk op de Hoogeweg neerge streken. Het leegstaande huis op nummer 35 was één van de hoofdlocaties in de serie en stelde de woning van de familie Barzani voor. De aan de andere kant van de straat gelegen bollenschuur deed dienst als zenuwcentrum voor de hele crew. Hier werden de acteurs gekleed en geschminkt of konden ze tussen de opnames door, die tot diep in de nacht doorgingen, even pauzeren. Een toevallige voorbij ganger op de fiets viel maandag spontaan in als figurant. Afgelopen woensdag en donderdag stonden een paar spectaculaire brandseè- nes op het programma. Hiervoor werd de Hoogeweg gedeeltelijk afgezet en werd het doorgaande verkeer omgeleid. Woensdagavond werd op gecontroleerde wijze een interieurbrand nagebootst, waar bij een zeer jonge acteur (Miseha de Vries, gespeeld door Connor Smith), gekleed in een stoere rode overall een korte binnenseene speelde. Hierbij dwarrelden namaakrookwolken uit de ramen. Zijn moeder stond geduldig buiten te wachten bij de mensen van het geluid en beeld. Toen zijn werk er op zat, liep hij trots en enigs zins onder de indruk weer naar buiten. „Er was allemaal rook, ik zag bijna niets meer", aldus het lachende jonge aeteertalentje. Regisseur Boris Paval Conen prees hem om zijn onverschrokkenheid. Donderdagavond werd een sensa tionele buitenbrand nagespeeld, gevolgd door een wel heel plaatse lijke regenbui die het vuur op won derbaarlijk wijze bluste. Inmiddels is het complete circus doorgereisd, op naar de volgende filmlocatie. Het huis aan de Hoogeweg heeft haar diensten bewezen en staat er enigszins verlaten bij. In het huis aan de Hoogeweg werden vorige week opnames gemaakt voor de nieuwe tv-serie De Geheimen van Barslet, waarbij op woensdag 21 juli een interieurbrand werd nagebootst en op don derdag een spectaculaire buitenbrand. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Het weer liet zich dit jaar van haar beste kant zien; alle buitenactiviteiten van de Poolse kinderen konden vol gens het normale programma worden afgewerkt. Tom van der Schuyt van Hart voor Polen Heiloo kijkt terug op twee geweldige weken, waarin de kinderen volop hebben genoten van onbezorgd vakantievertier. ,In de tweede vakantieweek mochten de kinderen op dinsdag laarzen uitzoeken in een schoenenwinkel in Alkmaar, daarna zijn we naar een boerderij in Castrieum gegaan. Hier kwamen ze met allerlei jonge dieren in aanraking. Geweldig om te zien! De verkoeling in het bow lingcentrum later in de middag was na de hitte van overdag zeer aangenaam. De kinderen werden ineens weer super actief tijdens het bowlen." Urszula Owoc, de begeleidster die met de kinderen vanuit Polen is meegereisd, hoefde dit jaar weinig ruzietjes te sussen. „De groep is dit jaar vrij groot, maar ze gaan heel leuk met elkaar om en de onderlinge sfeer is prima. We hebben bovendien twee weken lang schitterend weer gehad, dat is wel eens anders geweest..." Woensdagochtend stond het spel- eireuit bij de Speel-o-theek op het programma. De kinderen werden ingedeeld in groepjes van vier en doorliepen samen met een vrij williger van de Speel-o-theek tien spelletjes, zoals blikkiegooien, snoephappen, verscheidene water spelletjes, balletje wip, enzovoorts. Nel Visser van de Speel-o-theek deelde na afloop van de picknick op het pleintje gevulde linnen tas jes aan de Poolse kinderen uit. Hierin zaten allerlei bruikbare spulletjes, zoals schriftjes, pennen, stickers, etui en dergelijke. Nel: „We zoeken vooral leuke platte dingetjes uit, die ze gemakkelijk in hun bagage mee naar huis kun nen nemen." 's Middags gingen de kinderen naar de Hobbyfarm waar ze elk een eigen T-shirt mochten verven.De resultaten waren verras send. Ook bij de Hobbyfarm gin gen niet met lege handen de deur uit. Het bezoekje aan de kapper was eveneens een feest. Met stoere gel-kapsels en felle kleurtjes in het haar liep de groep parmantig de deur uit, op naar het avondeten in Egmonds grootste hotel. Het afscheid op zondag was zeer emotioneel, sommige gastouders wilden het liefst 'hun' logeetje bij zich houden en verschillende kinderen stapten met duidelijke tegenzin de bus in. Van der Schuyt: „Eenmaal terug in Polen, zie je dat veel kinderen even moeten omschakelen, dat is normaal. Na een paar dagen zitten ze weer in hun vaste ritme, maar de mooie herinneringen van de vakantie in Nederland dragen ze altijd met zich mee!" Na een voorspoedige reis zijn de kinderen intussen weer veilig en wel thuis gekomen. ADVERTENTIE Ilse de Vaal, Uitvaartleider

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3