Buurtbus ontmoetingen Cita Schats-Koeman exposeert in De Loet Topmusici in Witte Kerk Heiloo Jij H E I L O O 5 Wie de jeugd heeftdoor Tim van der Lans Eén van de hoogtepunten in de zomeravondconcertserie Klassieke muziek uit alle tijden voor iedereen toegankelijk Middagsluiting Lotgenoten contactgroep partnerverlies Met spoed gezocht Zondagmiddagcafé Lezing strandwal Introductiecursus Golf Stichting Welzijn Heiloo voert lidmaatschap in Aan huis gebonden? UITKIJKPOST 28 JULI 2010 De buurtbus is er niet alleen voor de vijftigplussers, dat ziet u wel op deze foto. Er zijn namelijk twee heel enthousiaste zeer jonge binken die regelmatig met de buurtbus mee gaan. Kiek-jay en Finn zijn heel vaak bij opa en oma Kerssens aan de Kennemerstraatweg en elk uur, vijf minuten over half, zien ze dan de buurtbus voorbij gaan en als het even kan gaan ze een ritje met oma mee. Ze staan dan geduldig te wachten, maar als ze de bus in de verte zien aankomen, beginnen ze wild te zwaaien, totdat de bus stopt. Meestal gaan ze een heel rondje mee, maar het gebeurt ook, dat ze bij winkelcentrum 't Loo even uit stappen en tien minuten later weer meegaan, voor de rest van de rond rit, tot ze uiteindelijk weer voor de deur kunnen uitstappen. Wat een heerlijke service zo te kunnen in- en uitstappen voor de deur. Hoewel de jongens bij veel chauffeurs bekend zijn, hebben ze wel een favoriete chauffeur en dat is meneer Rob. Kick-jay, de oudste, mag altijd naast Rob zitten op de bijrijder stoel en dan hebben ze samen de leukste gesprekken. Rob vertelt over de gevulde koeken die hij zo lekker vindt en Kick vertelt wat hij heeft meegemaakt op school. Finn geeft dan vanaf de eerste bank commen taar en als er andere passagiers meerijden, geeft dat vaak leuke reacties. Een paar weken terug was er een nieuwe chauffeur en die vroeg aan Kick-jay, of hij de tellijst wilde invul len en op de knop wilde drukken om de deur open en weer dicht te doen. Nou dat was helemaal in het emmertje, want hij vond het gewel dig! Bovenstaand verhaaltje is op mijn verzoek opgestuurd door een vaste klant, die ik al jaren ken, maar het toeval wilde dat ik afgelopen maandag eveneens een oma met kleinzoon in de bus kreeg, die het ook fantastisch vond om voorin te mogen zitten als bijrijder. L'histoire se repète en wie weet wordt deze jongeman, die Roel heet, later ook vrijwilliger-ehauffeur bij de buurt bus net als zijn opa Piet Houter. Als u dit leest vindt u het misschien ook wel een leuk idee om uw kleinkin deren eens mee te nemen voor een rondrit van een uur, dat kan immers met een gezinskaart. Het is echt een aanrader voor de kinderen, maar ook leuk voor de andere passagiers en zeker voor de chauffeurs! HEILOO - Cita Schats is gebo ren in 1946 te Spanbroek. In 1995 heeft zij een aquarelcur sus gevolgd in Alkmaar en heeft daarna les gehad van Fanny Mazure te Oudorp. Het werk van Cita is schijnbaar abstract, maar met duidelijke her kenbare elementen uit de natuur. Het is heel bijzonder en origineel, in de eerste plaats qua kleur: hel der, sprankelend en verfijnd. In de tweede plaats valt de buitengewone rijkdom aan details op, waarbij het is of je de natuur op een nieuwe manier ondergaat, zoveel valt er te beleven. De ronde lijnen en cir kelmotieven zijn kenmerkend voor haar werk, evenals de afwisseling van de lichte en donkere partijen. Met dit werk viel zij diverse malen in de prijzen. Zo won zij met het schilderij dat betrekking heeft op het gedicht 'Souvenir' van Gerrit Komrij de regiopublieksprijs bij de Talens-sehilderwedstrijd in 2002. Zij heeft in verschillende plaatsen geëxposeerd: Alkmaar, Oudorp, Heiloo, oorschoten, Sehagen en nu tijdens de zomermaanden in de Loet te Heiloo. Heeft u meer inte resse in haar werk, dan kunt u Cita bereiken op tel. 072-5121937. bijkomstigheid. Het programma is als volgt: opening: kruisbestuiving tussen Mozart, Crusell (informa tie en - waarschijnlijk zang), B.H. Crusell (1775 - 1838): Hobokwartet in e-klein, opus 4, over Hongarije en Kurtag, G. Kurtag (*1926): stukken voor strijktrio, en viool-, altviool- en cellosolo, met als intermezzo een korte compositie-workshop voor het publiek, over deze muziek van Kurtag. Tussendoor wordt een Hongaars hapje en drankje geserveerd. W.A. Mozart (1756-1791): Hobokwartet in F-gr KV 370. De toegangsprijs voor deze zeer verrassende avond bedraagt 10,- en voor 65 CJP en kinderen tot en met 12 jaar 9,-. Kaarten tevoren reserveren kan telefonisch via tel. 072-5334804 of 072-5335852. Het concert is ook te combineren met een diner (culinair 3-gangen- menu voorafgaand aan het concert) in restaurant de Loocatie (tegen over de Witte Kerk) tegen de gere duceerde prijs van 24,50 (tevoren reserveren via tel. 072-5333352). HEILOO - Eén van de hoogte punten in de zomeravondcon certserie in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) is onge twijfeld het concert op vrijdag 30 juli (aanvang 20.30 uur), dat verzorgd wordt door 'The Stolz Quartet'. De vier gerenommeerde musici van het kamermuziekensemble The Stolz brengen muziek, die normaal gesproken alleen in de beste con certzalen te horen is, naar de Witte Kerk. Zij maken klassieke muziek uit alle tijden voor iedereen toegan kelijk. Hobo en strijkers vormen de basis voor The Stolz. Het kwar tet bestaat uit: Marieke Schut - hobo; Peter Brunt - viool; Liesbeth Steffens - altviool en Örs Köszeghy - cello. Zij maken van dit concert op hun typische 'Stolz'-wijze een feest je, door het verhaal achter de com positie te vertellen, door het publiek te betrekken bij de muziek door middel van een kleine compositie workshop en door een verrassende Het kamermuziekensemble 'The Stolz Quartet'. Aangeleverde foto STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Het kantoor van de Stichting Welzijn Heiloo is van maandag 12 juli tot maandag 2 augustus 's mid dags gesloten. Dinsdag 3 augustus 2010 wordt van 13.30 tot 15.30 uur de maan delijkse bijeenkomst gehouden van de 'Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies'. Het doel van deze middagen is het ontmoeten en samenzijn van deelnemers die in een vergelijkbare situatie verke ren. Iedereen verwerkt rouw op een eigen manier. Het kan prettig zijn om hierover met elkaar in gesprek te gaan, om een luisterend oor te bieden en te ontvangen. Door deze ontmoeting en uitwisseling van herkenbare gevoelens ondervinden deelnemers steun van elkaar. De groep kent geen vaste samenstel ling. Er wordt gepraat over een onderwerp dat door de deelnemers zelf kan worden ingebracht of over een bepaald thema. Het rouwproces is bijvoorbeeld onderwerp van gesprek. Gunt u zich wel tijd om het verlies te verwer ken? Wat vindt u van de uitspraak: het vraagt moed om te rouwen? Of hoe gaat u om met de vakantiepe riode? Iedereen is welkom, ook als u eerst eens de sfeer wilt komen proeven. U hoeft zich hiervoor niet aan te melden. De toegang voor de inloopmiddagen bedraagt 5,- inelusief consumptie. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Annita Ruijs (oudereneoaeh), tel. 072-5331297, e-mail: ouderen- coach® welzijnheiloo nl. Stichting Welzijn Heiloo zoekt een vrijwilliger die in het weekend tweemaal per dag (of minder) een half uurtje de hond wil uitlaten voor een gehandicapte dame. Voor infor matie of aanmelding, Annita Ruijs, tel. 072-5331297. Zondag 1 en 22 augustus vanaf 13.30 uur in het Golden Tulip Hotel aan de Kennemerstraatweg. Iedereen is welkom om met andere allerlei spellen te doen, of gewoon gezellig samen te zijn. En bij goed weer zit men buiten! Donderdag 26 augustus van 10.00 tot 16.00 uur lezing door Lia Vriend over de 5000 jaar oude strandwal waarop Heiloo gelegen is. Van 10.00 tot 12.00 uur: lezing, van 13.00 tot 16.00 fietsen tus sen Heiloo en Akersloot om te zien hoe gevarieerd het landschap is en hoe de waterhuishouding geregeld wordt. Kosten 19,-. Vanaf maandag 30 augustus van 10.00 tot 10.50 uur op het golfter rein Heiloo korte cursus golf. U krijgt les van een golfprofessional, die u in vijf lessen met alle slagen laat kennismaken. Vijf lessen voor 80,- inclusief elubhuur en ballen. Met ingang van september dit jaar zal Stichting Welzijn Heiloo stapsgewijs een lidmaatschapssy steem invoeren. Iedereen die dan gebruik maakt van bepaalde dien sten, dient vanaf die datum lid te zijn of te worden van de stichting. Voor hen heeft een lidmaatschap systeem als voordeel, dat zij meer kunnen rekenen op jaarlijks vaste inkomsten, benodigd om de kosten van de organisatie te kunnen blij ven betalen. Voor u als klant heeft het lidmaatschap als voordeel, dat u met één lidmaatschap gebruik kunt (blijven) maken van alle diensten. En vaak met korting. Bent u aan huis gebonden en vindt u het gezellig om samen met een vrijwilliger een activiteit bij u thuis te doen? De medewekere van Stichting Welzijn Heiloo zorgen dat u met een vrijwilliger in contact komt. In onderling overleg maakt u afspraken over de activiteit en over de frequentie van de bezoe ken. Meer informatie: Annita Ruijs, oudereneoaeh, e-mail ouderen- coach@welzijnheiloo.nl. Cita Schats bij een van haar werken. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5