Druk bezochte start kermis Akerloot Galerie Hallemhuis III Open avond Egmondse Reddingsbrigade Met een huifkar door de duinen regio 13 Bij het Bakvoetbal stonden twaalf teams klaar voor de strijd Open tijdens grijze markt en Eg mond op z' n kop Diverse reddingsdemonstraties staan op het programma AKERSLOOT - De organisatie van de het jaarlijks terugkeren de evenement in de Klaashoorn Kijfpolder, kijkt tevreden terug het evenement dat voor de 32ste keer werd georgani seerd. Dit jaar konden teams zich inschrijven voor touwtrekken, bak- voetbal, trekker behendigheidswed strijden of deelname aan de oude traetor show. Voor de kinderen is er ieder jaar veel te doen, ponyrijden, schminken of op het springkussen. Aan de tractorshow deden maar liefst een tachtig oude tractoren mee, welke door een vakkundige jury, bestaande uit Ted Verduin en Wirn van Vliet, werden beoordeeld op diverse onderdelen. Winnaar van deze wedstrijd was André Veldman uit Heerhugowaard met zijn Ford Dearborn 8N uit 1948. Na een rondrit door het dorp, waar veel inwoners en passanten getuige van waren, trok de bonte stoet van ronkende tractoren terug naar de polder, waarna een korte lunchpauze de trekker-behendig heidswedstrijd haar aanvang had. 32 Deelnemers moesten met hun tractor een parcours van zo'n zestig meter heen en terug afleggen, waar bij zij diverse obstakels moesten zien te omzeilen. Op zich niet heel moeilijk voor de ervaren rijders, echter achter hun tractor hing een kleine aanhangwagen met daar op een constructie met een grote emmer water. De kunst was om in zo kort mogelijke tijd het parcours af te rijden, maar dan wel zo dat er minimaal vijf liter water over bleef. Uiteindelijk won Aad Kaandorp in 2.19 minuten de wisselbeker. Het touwtrekken is het oudste onderdeel van het evenement en kan rekenen op een vast aantal deelnemers die jaarlijks hun titel komen verdedi gen. In diverse 'treks'waarbij zowel dames- als herenploegen deelnemen is er buiten de lijnen van het touw- trekveld geen sprake van rivaliteit. Maar zodra de touwen gespannen staan veranderen de diverse huis vaders in ware oermensen, waarbij brullen en kreten niet ontbreken. Bij de heren prolongeerde het team van ankerman Jos Kerssens de titel van 2009. Bij de dames wonnen de S.M. Lady's, 'aangemoedigd' door coach Lisette met de zweep in de hand. Bij het Bakvoetbal stonden twaalf teams klaar om met elkaar de strijd aan te gaan in een speciaal gepre pareerde bak van steigerdelen. In drie poules werd gestreden om de wisselbeker Kampioen Bakvoetbal Akersloot. Na 18 poulewedstrij den en een finalewedstrijd werd het team van de Bussers uit Bus en Dam (een gehucht bij Krommenie/ Uitgeest) voor de tweede maal kam pioen. EGMOND - Tijdens de 'grijze markt' op vrijdag 6 augustus in Egmond-Binnen is de gale rie van schildersgenootschap Hallem geopend. Deze galerie, Hallemhuis III genoemd, bevindt zich in de voor malige bakkerij van Burgmeijer aan de Adelbertusweg 2. Sehildersgenootsehap Hallem, bestaande uit Erik Baart, Huug Zentveld en Jos Apeldoorn, expo seert daar schilderijen en houten beelden. Ook zijn er tafels en ver schillende houten gebruiksvoorwer pen te bewonderen. De galerie is een zogenaamde 'Etalage Galerie', dat wil zeggen dat tachtig procent van de kunst door de vele raampar- tijen goed is te aanschouwen. Het werk is tijdens winkeluren goed ver licht. Ook op de eerste zaterdag van de maand (zaterdag 7 augustus) zijn de Egmondse Hallemleden aanwe zig van circa 13.30 tot 17.00 uur. Er kan natuurlijk ook met de drie kunstenaars een afspraak gemaakt worden: www.hallem.nl. Het touwtrekken maakt van brave huisvaders brullende oermensen! Foto: Ricardo Marcker Dit jaar wordt voor de eerste keer ook de reddingswaterscooter gedemonstreerd. Aangeleverde foto EGMOND - Woensdag 4 augus tus is er op het strand, recht onder de vuurtoren, een spec taculaire open avond van de Egmondse Reddingsbrigade (ERB). Op deze avond worden allerlei activiteiten van de ERB gedemon streerd en uitgelegd door de red dingsbrigadeleden zelf. Diverse reddingsdemonstraties staan op het programma en alle vaartuigen laten zien wat deze aankunnen. Ook heeft u de gelegenheid om al het materiaal te bezichtigen zoals de strandpost, terreinauto en natuurlijk de vaar tuigen. Dit jaar voor de eerste keer wordt ook de reddingswaterscooter gedemonstreerd. De strandpost van de ERB is tot eind augustus elke dag geopend van 09.00 tot 18.00 uur 's avonds. Daarbuiten, dus in de wintermaanden en buiten openings tijden, is een alarmploeg van circa vijfentwintig personen 365 dagen per jaar en 24 uur per dag beschik baar voor diverse calamiteiten. De ERB heeft ook een rampenploeg die ingezet kan worden tijdens grote (regionale/landelijke) calamiteiten zoals watersnoodrampen. Wilt u eens een kijkje in de keuken van de ERB komen nemen dan kan dat op woensdagavond vanaf 19.00 uur op het strand van Egrnond aan Zee. .3*5.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 11