IVN-wandeling op de Westert en de Bleek Zomeravondconcert Zomermarkt bij Hospice Alkmaar Do Dare Dream, rally voor het goede doel! REGIO eens op onze website www.uitkijkpost.nl 11 Julie Tamminen in Heilige Agnes in Egmond aan Zee Amak wandelt Modeshow Stichting Ouderen Limmen Familiewandeling in de duinen Timmerdorp Akersloot: Om de wereld in vier dagen Kleurenorkest krijgt steun van stoere vaders Doen, Durven en Dromen en daarmee ook de school steunen Echtpaar Eriks - Winkelman zestig jaar getrouwd UITKIJKPOST 18 AUG USTU S 2010 EGMOND-BINNEN - Op 25 augustus gaan de IVN-gidsen Cocky van Engen en Ingrid Siegenbeek van Heukelom van 19.00 tot 21.00 uur voor de laat ste keer dit jaar met u zwerven door het PWN-duingebied in Egmond-Binnen. De Bleek en de Westert behoren tot de oude duinen en zijn eeu wenlang door de mens in gebruik geweest: voor landbouw en het wei den van vee, voor het bleken van linnen en voor de bollenteelt. Dat heeft geleid tot het kenmer kende open 'nollen' landschap. Door juist beheer houdt PWN deze waardevolle restanten van de oude duinen in stand. De gidsen vertellen u van alles over de cultuurhistorie, landschap en beheer, flora en fauna. Er kunnen maximaal twaalf mensen mee, die zelf voor een duinkaart dienen te zorgen. Aanmelden is noodzakelijk via tel. 072-5334948. Er wordt een bijdrage gevraagd van twee euro. Door de aanwezigheid van teken wordt dicht schoeisel en bedekkende kleding aanbevolen. Vertrek: 19.00 uur, nieuwe par keerterrein PWN, Oude Schulpweg, Egmond-Binnen (rechts van restau rant Anno Nu). EGMOND - Het achtste en alweer het voorlaatste Zomeravondconcert in de Ste. Agnes brengt de finse Julia Tamminen voor het voetlicht. Zij brengt een gevarieerd pro gramma met onder andere het Choral no. 1 van César Franek, koraalvooorspelen van Brahms en de Ave-Maria sequens van de frans man Sigfrid Karg-Elert. Verder muziek van de engelse Herbert Howells en ze sluit af met improvi saties over de beroemde Finlandia Hymn van de finse componist Jean Sibelius. Het concert begint om 20.30 uur, de toegang is vrij en er is een opensehaaleolleete aan de uit gang. Zie ook www.egmond.okkn.nl AKERSLOOT - Zondag 22 augus tus is er weer een wandeling. De wandeling is de Eilandspolder dorp tot dorp wandeltocht en is 15 kilometer lang. Vertrek is om 09.30 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg. Iedereen is welkom. Voor inlich tingen: Tinie Leijen, tel. 0251- 315137 of Kees Deijlen, tel. 0251-310715. LIMMEN - Stichting Welzijn Ouderen Limmen houdt op donderdag 2 september een spetterende modeshow van modieuze kleding voor de veel zijdige vrouw in de Vredeburg, Dusseldorperweg 64 Limmen, aanvang 14.00 uur. De toegang is gratis en de koffie staat klaar. Voor inlichtingen kan u bellen naar tel. 072-5051404. BERGEN - Ouders, grootouders, kinderen, neven en nichten worden uitgenodigd voor een wandeling op zondag 22 augus tus om 10.00 uur. IVN Gids Adriaan Bontje vertrekt vanaf het eerste parkeerterrein rechts aan de Zeeweg richting Bergen aan Zee, aan het begin van de Uilenvangersweg. Meteen al aan het begin voert de wandeling langs een smal en kronkelend pad. Misschien staan er nu al paddestoelen door alle regen van de laatste tijd. Zeker is, dat de kinderen plezier zullen beleven aan het beklimmen van een duin, waar vandaan tot Umuiden geke ken kan worden. En natuurlijk zoekt de gids de herderin en de schaapskudde op, die pas sinds een week in de duinen rondtrekt. De schapen eten niet alleen het gras tussen de heide op, maar eten ook jonge heideplantjes. Dat bevordert het verjongen van de heide. En misschien zal de herderin nog meer vertellen. Wandel mee met de IVN gids Adriaan Bontje! Kijk op voor meer informatie: www.ivnnkl.net. Kosten voor volwassenen 2 euro, voor kinderen gratis. Graag even van tevoren opgeven per e-mail rVNNKL@hotmail.com of anders tel. 06-23576647. AKERSLOOT - Op woensdag 18 augustus gaan de kinderen van groep 4 tot en met 8 van de basisscholen van Akersloot op reis... In 4 dagen tijd maken zij een reis om de wereld, hun timmer- dorpwereld. Er zal weer druk getimmerd en gezaagd worden aan het veldje aan de Roemersdijk. Maar er is ook tijd en ruimte voor wereldse sport- en spelactiviteiten, een wereldmarkt en op vrij dagavond is iedereen welkom bij de 'bonte avond'. De organisa tie is er weer helemaal klaar voor en hoopt op een gezellige, zon nige en wereldse week. Voor meer informatie kunt u ook terecht op www.timmerdorpakersloot.nl. Aangeleverde foto ALKMAAR - Hospice Alkmaar houdt dit jaar een zomermarkt op zaterdag 21 augustus van 10.00 tot 16.00 uur. De kramen met divers aan bod staan op het plein voor het Hospice, Blanekerhofweg 13 (hoek Hobbemalaan) in Alkmaar. De gehele opbrengst komt ten goede aan de gasten die momenteel in het Hospice verblijven. Zij wor den eens extra verwend. Daarnaast wordt het geld gebruikt om de sfeer in het gebouw te verhogen. Voor de bezoekers zijn er veel kramen die onder andere bro- eante, antieke en moderne spullen aanbieden. Bovendien kan er ter plekke een prachtig bloemenboe- ket tegen een schappelijke prijs worden gemaakt. Uiteraard is er ook veel lekkers, zoals tapenades, taarten, jams en chutneys. Alles is door de medewerkers zelf bereid. Hospice Alkmaar biedt aan mensen die ongeneeslijk ziek zijn gastvrij heid, begeleiding, verzorging en een eigen plek om zich voor te kunnen bereiden op hun sterven. Zij streeft ernaar de laatste levensfase van haar gasten zo leefbaar en waardig mogelijk te laten verlopen, waarbij zij probeert de zorg zoveel moge lijk af te stemmen op de wensen en behoeften van haar gasten. Hospice Alkmaar is er voor iedereen, onge acht leeftijd, levensovertuiging of achtergrond. De twintig verpleeg kundigen en verzorgenden en onge veer 120 vrijwilligers staan dag en nacht voor hun gasten klaar. AKERSLOOT - Op 3 augustus was het echtpaar Eriks-Winkelman zestig jaar getrouwd. Loco-burgemeester Hilbrand Klijnstra feli citeerde het echtpaar in hun huis in Akersloot. Foto: Ricardo Marcker Tim en Steven, beide 43 jaar jong van lijf en leden en jonge jongens van geest, pakken hun biezen en gaan hun 'monster' Transanatolia rally in Turkije doen. Aangeleverde foto LIMMEN - Al van jongs af aan dromen Tim Bakkum en Steven Timmerman van een motor rally in den vreemden. Nog drie weken en dan is het zover. Tim en Steven, beide 43 jaar jong van lijf en leden en jonge jongens van geest, pakken hun biezen en gaan hun 'monster' Transanatolia rally in Turkije doen. Toen Tim een aantal maanden geleden werd gevraagd als dreamsupporter voor de Do Dare Dream foundation, twij felden Tim en Steven geen moment om 'Do Dare Dream' met hun rally te steunen; financiële steun voor basisschool het Kleurenorkest in Limmen. Volgend jaar krijgt de school pas overheidssubsidie, ondanks uitstekende inspectierap porten en erkenning van het rijk. Dit jaar moet de school nog zelf zien haar boontjes te doppen! Bedrijven en personen kunnen sponsoren en krijgen daarvoor in ruil een logo op het rallyshirt, een melding op twee sites met logo en een website link. De rally en alles wat daar mee gemoeid is, is bekostigd door Tim en Steven zelf zodat het sponsorgeld direct ten goede komt aan de foun dation. Informatie aan te vragen bij cindy@timoteus.nl. Volgens de mannen wordt het een mooie, barre en ongetwijfeld indruk wekkende tocht door Anatolië. Na veel training, voorafgaand aan de rally, blijven Tim en Steven het spannend vinden. Steven: „Het is toch een heel avontuur en je weet niet wat je te wachten staat." Tim: „Doen, Durven en Dromen en als we de school daar ook mee kunnen steunen is het een win-win feest." De finish is op 14 september in het bergdorpje Akseki tweehonderd kilometer ten oosten van Antalya. Tim en Steven zullen daar warm onthaald worden door echtgenotes en kinderen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 11