AG Golfshop Heiloo heet nu AG Sportshop Heiloo Ouderwets geslaagd jeugdkamp van HSV op Texel Skeeleren tijdens De Ronde van Linunen Zesde Zomercompetitie van HSV Kennemerland SPORT 14 INGEZONDEN MEDEDELING Al sinds 1955 gaat de jeugd van voetbalvereniging HSV op voetbalkamp s Avonds staat het kussengevecht op het programma Bij te nat wegdek gaat de toertocht niet door Deelnemers uit CAL-gemeente beheersen competitie Zilveren lelie toernooi bij Meervogels UITKIJKPOST 18 AUGUSTUS 2010 HEILOO - AG Golfshop Heiloo heet voortaan AG Sportshop Heiloo, want de winkel heeft er naast een uitgebreid golfassortiment een complete hoe- keyafdeling bij. Met keuze uit meer dan 650 hockeysticks, van alle bekende merken. Verder zijn hoekeysehoenen, scheenbeschermers, sticktape, kee- perkleding en dergelijke verkrijgbaar; eigenlijk van alles op het gebied van hockey. Rob Roest, eigenaar van AG Sportshop, heeft naast uitbreiding van het assortiment ook drie hockeyspecialisten in huis gehaald; Jasper, Bas en Sander de Graaf. Zij kunnen u bijvoorbeeld uitgebreid informeren over de verschillen in sticks en de specifieke balanspunten en grip. En wilt u de stick uitproberen? Geen punt, want AG Sportshop Heiloo heeft hiervoor een aparte testruimte ingericht, compleet met een echt veldhockeydoel! Roest besluit: „Door de ruime keuze in het assortiment kunnen mensen soms tot verrassende andere keuzes komen, omdat het materiaal bij ons direct uit geprobeerd kan worden." AG Sportshop Heiloo is dagelijks vanaf 10.00 tot 18.00 uur geopend (behalve maandag, dan vanaf 13.00 uur, en donderdag koopavond tot 21.00 uur). De Rovershut op Texel is al 54 jaar de vaste verblijfplaats tijdens het voetbalkamp voor de jeugdle den van HSV. Aangeleverde foto met auto's de jongens en meisjes naar Den Helder en zetten de kin deren af in de haven. Hiervandaan reizen zij onder begeleiding naar Texel. Vanaf de voorplecht op de pont kan je aan de horizon het eiland al zien liggen en is de vakan tie echt begonnen." Door de jaren heen zijn er vaste gewoontes en gebruiken ontstaan die met veel plezier door de leiders en de kinde ren worden beleefd. Achter de Rovershut ligt een voetbalveld dat de gehele week zeer intensief bespeeld wordt. Dikwijls is het wakker worden en direct de voetbalkleren en de scheenbeschermers aan. Jeugdleider Mark Slaap: „Het voetbaltoernooi vormt de hoofdmoot van het kamp en het hoogtepunt van iedere dag. 's Avonds staat het traditionele kus sengevecht op het programma. En dat is waar de meisjes en de jongens (zowel de jongere als de oudere groep) naar uitkijken. Iedere avond weer is het stoeien met de kussens. Een goed kampkussen is ook niet om zacht op te slapen, maar om flink mee te slaan!" Jeugdtrainer Patrick Robert gaat ook al vele jaren mee als begelei der: „Iedere ochtend staan de deel nemers vroeg en fris weer op. Na het wassen wordt er stevig ontbeten met onder andere pindakaas, jam, kaas, ham, pasta, ehoeoladehagel, boterhamworst, gekookte eieren en thee en melk." Eerste elftalspeler Niels kraakman had een afwisselend programma opgesteld met naast voetbal levend stratego, vossen jacht, een puzzeltoeht, dropping, het strandspel en niet te vergeten een bezoek aan zeehonden centrum Eeomare. Kraakman: „Het is prach tig om te zien hoe de jeugd van HSV in een omgeving zonder TV en com puterspelletjes geweldig kan genie ten. Er worden streken uitgehaald en er wordt vooral veel gelachen. Als het licht wordt gaan we naar buiten en pas als het echt donker is gaan de deuren en de luiken dicht. Dan is het tijd voor bingo, voetbal quiz, lezen, praten, discofeest en nakaarten." LIMMEN - Zondag 22 augustus staat volledig in het teken van het skeeleren. Het skeeleren heeft de afgelopen jaren veel aan populariteit gewonnen. Dit heeft de organisatie van de Ronde van Limmen ondervonden bij de skeelerelinie en -wedstrijd die twee jaar geleden werd georgani seerd. Gezien het enthousiasme van toen wordt in navolging hiervan op zondag 22 augustus voor de eerste keer een skeelertoertocht (dus geen wedstrijd) gehouden. Voor de meer ervaren skeele raars is een ronde uitgezet over 18 kilometer. Voor de jongeren en minder ervaren skeeleraars is een ronde uitgezet over 2,5 kilome ter. Deze ronde kan wel meerdere keren worden afgelegd. De start en finish zijn bij de Burgerij aan de Dusseldorperweg in Limmen. De start voor de ronde van 18 kilome ter is zondag tussen 08.30 en 09.30 uur. Voor de ronde van 2,5 kilome ter kan gestart worden tussen 08.30 en 10.00 uur. Voor beide afstanden geldt dat er tot 12.00 uur gefinisht kan worden. Deelname is gratis. De organisatie adviseert u om voor goede bescherming te zorgen. Helmen kunnen eventueel geleend worden. Voor pols- en kniebescher ming dient u zelf te zorgen. Bij een te nat wegdek gaat de toertocht niet door, met het risico op valpar tijen. De organisatie van de Ronde van Limmen wil de fietstocht naar Burkina Faso niet ongemerkt voor bij laten gaan. De start van deze monstertoeht vindt ook komende zaterdag plaats. De deelnemers zullen 's ochtend om 08.30 uur uit Limmen vertrek ken. Voor het officiële vertrek rij den zullen zij hun uitzwaairondje over het wielerparcours. Alle inwo ners van Limmen worden 'opgeroe pen' om deze stoere fietsers aan te komen moedigen. VOETBAL HEILOO - Al sinds 1955 gaat de jeugd van voetbalvereni ging HSV zomers met de club op voetbalkamp. De laatste 54 jaar is De Rovershut op Waddeneiland Texel de vaste verblijfplaats. Rond deze verbouwde boeren REGIO - De deelnemers uit de CAL-gemeente beheersen de zomercompetitie van HSV Kennemerland. Deze competi tie trekt deelnemers uit diver se plaatsen in Noord-Holland gezien het hoge niveau waarop wordt gevist. In voetbaltermen gezien behoort de competitie van Kennemerland tot de ere-divisie. De zesde wed strijd van de zomercompetitie werd gevist in de Ringvaart van de Haarlemmermeer te Zwanenburg. De stekken uitgezet op ruim veertig meter, daarna loten en starten met de voorbereiding. Direct na de start wisten veel vissers gelijk hun eerste vissen te vangen. Het was deze zesde wedstrijd een verplichting om te vissen met de dobber. Wat opviel was de zeer sterke stroming, menig visser had gekozen voor een stroompen. Na vier uur vissen klonk het eindsig naal, de wind was inmiddels stevig aangetrokken, zodat het vissen met de vaste stok behoorlijk intensief was. In het A-vak wist Akersloter Sjaak Veldt zijn vak te winnen, bijna zes kilo, gevolgd door Gert Kraay met 3,9 kilo. In het andere vak zat de totaalwinnaar Castrieummer Gerrit Lute die zijn vak en de wed strijd wist te winnen met 6.250 gram. Tweede werd Jeroen Storck met precies vijf kilo. Na drie wedstrijden gaat Sjaak Veldt uit Akersloot voor het vereni gingskampioenschap ruim aan de leiding, met drie eerste plaatsen, gevolgd door Nico Schouws uit Limmen en op plek drie Hendrik Delbrugge eveneens uit Akersloot. In de A-Klasse bezet Akersloter Sjaak Veldt eveneens de eerste plek, gevolgd door Jeroen Storck op plek twee en Limmer Nico Schouws als derde. In de B-Klasse gaat Teun Kanon aan de leiding gevold door Castrieummer Gert Lute en Jack de Vries. In het dobberkampioensehap gaat Jeroen Storck aan de leiding, gevolgd door Gert Lute welk even veel punten hebben maar minder gewicht. Na zes wedstrijden heeft Akersloter Sjaak Veldt al een ruime voorsprong op zijn directe bela gers. sehapensehuur midden in de bossen vieren jongens en meisjes van 6 tm 14 jaar een voetbalkamp vol sport, spel en kameraadschap. Dit jaar waren er, verdeeld over twee weekhelften, bijna vijftig jeugdleden die zich hadden inge schreven. De hele ploeg kinderen en leiders heeft het geweldig naar zijn zin gehad. Hoofdleider Peter Schoonhoven vertelt: „Het was een super geslaagd kamp met veel plezier en natuurlijk voetbal, voetbal en nog eens voet bal. Op vrijdagavond hebben we de auto's vol geladen met potten, pan nen, pionnen, ballen, netten, vlag gen, speelattributen en de bagage van de kids. Zaterdagochtend pak ten we met een kleine ploeg de eer ste boot naar Texel om de boel in te richten en de boodschappen te ver zorgen. Ouders/verzorgers brengen AKERSLOOT - Zondag 22 augustus wordt op het handbalveld van Meervogels '60 aan de Bosweg het zilveren Lelie toernooi gespeeld. Het eerste dames- en herenteam zullen dan tegen elk 3 tegenstanders spelen om deze felbegeerde trofee. Het toernooi begint zondag om 09.30 uur met de eerste dameswedstrijd en de heren zullen vanaf 13.00 uur in het strijdperk treden. Dit toer nooi wordt al sinds het begin van de jaren '80 gespeeld en na een paar jaar van onderbreking staat het sinds 2008 weer op de agenda. Ook in dit jubileumjaar, de vereniging bestaat dit jaar immers al vijftig jaar, mag zo'n sportief spektakel natuurlijk niet ontbreken en de organisatie hoopt net als de spelers zelf op een mooie dag met vele zonnige en sportieve hoogtepunten. De toe gang is gratis. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 14