Het Baafje decor voor filmopnames Dik Trom Goed voorbeeld doet goed volgen H E I L O O 3 1 POLITIEBERICHTEN Inbraak woning Warmoezierslaan Heilooër zadeldieven aangehouden OUD PAPIER High Tea: Vier de zomer UITKIJKPOST 18 AUGUSTUS 2010 DIKKEDAM - Vorige week woensdag en donderdag vonden er filmopnames plaats in zwem bad Het Baafje voor de speel film Dik Trom. Een compleet circus van producent Eyeworks Film TV Drama was neerge streken in Heiloo om de scènes op te nemen die zich afspelen in het zwembad van Dikkedam, de vertrouwde woonplaats van Dik Trom en waar iedereen even dik en uitbundig is als hij. Dik Trom is tijdens de jaarlijks gehouden zomerwedstrijden titel verdediger in het onderdeel bom metje springen, het spel waarbij je zoveel mogelijk water laat opspat ten bij de landing. Zijn gelukkige leventje verandert wanneer zijn familie verhuist naar Dunhoven, een plaatsje waar iedereen dun en sportief bezig is. Hier begint de vader van Dik een restaurant, iets waar de bevolking van Dunhoven niet echt op zit te wachten. Dik De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voorinformatie overtarieven en moge lijkheden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk ven met een waterloos drukproces Trom heeft moeite om zich aan te passen en wordt bovendien ook nog eens verliefd op Lieve, het dunste meisje uit Dunhoven. Maar de brutale Viktor, zoon van de sportschoolhouder van Dunhoven, heeft eveneens zijn oog op haar laten vallen. De tribune van Het Baafje werd twee dagen bevolkt door een bont gezelschap van gezellige, hotdog etende inwo ners van Dikkedam. De hoofdrollen worden vertolkt door de 12-jarige Michael Nierse als Dik Trom en de bekende acteurs Marcel Musters en Eva van der Gueht als pa en ma Trom. Thijs Rörner speelt de sportschoolhouder in Dunhoven en vader van Viktor. De sfeer tijdens de opnames was zeer ontspannen. De acteurs stonden in hun pau zes geduldig de aanwezige pers te woord en poseerden voor de fotografen. Zo ook figurant Andre Mulder, die in de film de persona ge van Fred Banket neerzet. Fred komt zonder werk te zitten als de familie Trom besluit te verhuizen naar Dunhoven. Hij werkte name lijk in de banketbakkerij van pa Trom in Dikkedam. Zijn enorme omvang is het handelsmerk van Andre Mulder. Mulder: „Ik sta bij een aantal castingbureaus inge schreven, heb in diverse bekende tv series en speelfilms gefigureerd en een aantal keren zelfs een rol gespeeld. Mijn vrouw en ik reizen altijd per camper met de filmsets mee, want al dat op-en-neer reizen is niets voor ons." Hij lacht: „Soms word ik gebeld door een castingbureau met de vraag of ik echt niet ben afgeval len..." De speelfilm Dik Trom is nog dit jaar vanaf 8 december te zien in de bioscoop. Een compleet circus van producent Eyeworks Film TV Drama was neergestreken in Heiloo om de scènes op te nemen die zich afspelen in het zwembad van Dikkedam. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Voor velen die regel matig met hun hond in het Maalwater of Heilooërbos wan delen is hij geen onbekende verschijning. Henk Vasbinder, herkenbaar aan zijn cowboy hoed, ruimt onder het uitlaten van zijn hond en passent zwerf afval op, dat anderen argeloos in het park of bos achterlaten. Dit doet hij al zo'n twee jaar en wel iedere dag. Henk vindt dat mensen zich aan zwerfvuil kunnen ergeren, maar je kunt er ook zelf iets aan, of beter, tegen doen. Hij weet inmid dels ieder plekje in het park waar vaak zwerfvuil achterblijft na een bezoekje van mensen. „Kinderen en honden kunnen zich aan rond zwervend glas bezeren; het is, lijkt mij, een kleine moeite om na verblijf het park schoon achter te laten en je eigen rommel weer mee te nemen of in de prullenbak te gooien. Toch laten veel bezoekers blikjes, lege bierflesjes en derge lijke achter." Daarom besloot Henk twee jaar geleden om tijdens zijn dagelijkse wandeling met de hond ook zwerfvuil op te ruimen. „Als iedereen dit zo af en toe zou doen, zou in korte tijd al veel zwerfafval verdwenen zijn!" Henk ontmoette al ruimend op een dag een mevrouw uit Heiloo, die met een prikstok bezig was rommel op te ruimen. Henk gebruikte toen alleen nog handschoenen. „Er zit soms hele vieze troep tussen, te vies om aan te pakken. Deze mevrouw atten deerde mij op Stichting Vrijwillige Zwerfafval Opruimers (www.svzo. nl). De stichting is een initiatief van Willem Vos (bouwmeester van het Oudhollandse schip Batavia), met als doel om bij zoveel mogelijk mensen een mentaliteitverandering teweeg te brengen voor een scho nere leefomgeving." Henk meldde zich aan als lid en ontving een gra tis grijper. „Ik neem de grijper en een zakje voor het afval standaard mee als ik de hond uitlaat. En vind ik onderweg grote hoeveelheden, dan licht ik de gemeente in." Henk Vasbinder ruimt dagelijks zwerfafval op in het Maalwater tijdens zijn rondje om met de hond. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Zondag 15 augustus werd tussen 12.15 en 17.15 uur ingebroken in een woning aan de Warmoezierslaan in Heiloo. De buit bestond uit sieraden en oude mun ten, de politie heeft een onderzoek ingesteld. De daders hadden aan vankelijk geprobeerd om binnen te komen door met grof geweld de keukendeur te forceren. Toen dat niet lukte werd de garagedeur met grof geweld opengebroken. De inbrekers doorzochten het hele pand en gingen er met sieraden en enkele oude munten vandoor. Getuigen van de inbraak worden verzocht contact op te nemen met de politie in Heiloo, tel. 0900-8844 (lokaal tarief). SINT PANCRAS - De politie heeft op woensdag 11 augustus twee ver dachten aangehouden in verband met diefstal van paardenzadels. Het gaat om een 27-jarige man en een 24-jarige vrouw uit Heiloo. De diefstal vond omstreeks 13.45 uur plaats bij een winkel in paar- denartikelen aan de Bovenweg in Sint Paneras. De vrouw was in de winkel aanwezig en kocht paardrij kleding voor haar kinderen. Terwijl zij het personeel bezig hield, nam de man twee zadels weg uit een vrachtwagen die voor de winkel geparkeerd stond. Nadat de ver dachten waren weggegaan, werd de diefstal van de zadels ontdekt. De gewaarschuwde politie vond de verdachten en hun auto terug bij een manege in de omgeving. In de auto werden de zadels teruggevon den. De politie stelt een onderzoek in naar de verdachten. Hun auto werd in beslaggenomen. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tussen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportver eniging De Foresters, hockeyvereni- ging De Terriers, base- en softbal- cub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. HEILOO - Op vrijdag 27 augus tus wordt een Open tuin High Tea gehouden, voor vrouwen van alle leeftijden. Van 16.00 tot 18.00 uur aan de Jan Schuijtlaan 8 te Heiloo. Kosten 1,50 per per soon. Opgeven bij Margre, tel. 072- 5321266.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3