Start bouw seniorenappartementen Vok Keijsper neemt afscheid als beheerder van Stichting Open Huis H E I L O O 5 Rommelmarkt in de Dompvloetlaan Eetgroep Gezelschapsbank Lezing en fietstocht Introductiecursus Golf Zondagmiddagcafé Badminton 50+ Cultuurgeschiedenis: Romantiek Mandala tekenen Kunstgeschiedenis: zeggingskracht van het portret Frans voor beginners Internet en verder UITKIJKPOST 18 AUGUSTUS 2010 Marga van der Mark en Louk Deterts kijken naar het terrein naast het leegstaande pakhuis aan de Holleweg, waar binnenkort de seniorenwoningen zullen verrijzen. Foto: Caroiien Breed Vervolg van voorpagina Helaas werd in 2007 het eer ste bouwplan niet geaccepteerd." Dus werden er nieuwe plannen gemaakt, dit keer conform het fun gerende nieuwe bestemmingsplan. Dit plan biedt ruimte aan 15 appar tementen en een recreatieruimte en krijgt de naamVilla Zonzij. Met de voor Heiloo zo typerende puntdaken is het bouwplan binnen de gestelde grenzen zoals hoogte en uiterlijk gebleven. De ruimte per appartement verschilt; van 85 m2 tot en met enkele zeer ruime wooneenheden. Het gebouw zal twee etages tellen, plus twee zeer ruime appartementen in de dakpar tij. Het wordt gebouwd volgens de vereiste levensbestendigheidsnor- rnen (waaronder de aanwezigheid van een lift) en met gebruikmaking van duurzame materialen. Marga van der Mark: „Na het verrichten van archeologisch onderzoek van het bouwterrein kan vrij snel met de bouw begon nen worden. Het bouwproces zal onder gunstige omstandighe den zo'n tien maanden in beslag nemen. Geïnteresseerden die zich willen aanmelden als lid en eventu ele gegadigden voor Villa Zonzij, of eerst meer informatie willen, kun nen contact opnemen met Sjaak Houtzager, tel. 072-5330165." Op zaterdag 28 augustus zal er een informatie-inloop zijn tus sen 10.00 en 12.00 uur, in het Trefpunt, Abraham de Bois-Hof 2, Heiloo. HEILOO - De bewoners van de Dompvloetlaan in Heiloo heb ben hun zolders weer opgeruimd voor de verkoop tijdens de jaar lijkse rommelmarkt op zondag 29 augustus. De markt vindt plaats van 10.00 tot 16.00 uur. Op de laatste zondag in augustus is in de Dompvloetlaan alles te vinden voor huis, tuin, hobby en vrije tijd. Van tweedehands boeken, cd's en dvd's tot meubels, van kinderspeelgoed tot kleding, van sieraden tot elek trische apparaten, potten, pannen en snuisterijen: de bewoners zijn letterlijk en figuurlijk van alle mark ten thuis. Tijdens de markt is de straat alleen toegankelijk voor voet gangers en afgesloten voor overig verkeer. HEILOO - Na bijna dertig jaar dienst neemt Vok Keijsper (64 jaar) afscheid van zijn func tie als beheerder van Stichting Open Huis Heiloo, waaronder theater De Beun en het Open Huis vallen; hij heeft de pensi oengerechtigde leeftijd bereikt. Vrijdag 10 september is er een afscheidsreceptie in De Beun. Vanaf de start heeft hij de ver antwoordelij kheid gehad voor de opzet en organisatie. Vok Keijsper herinnert zich het begin: „De Beun, naar mijn mening het meest functi onele theater uit de wijde omtrek, is gebouwd in een recessietijd. Er zijn daarbij duidelijke keuzes gemaakt om de kosten in de hand te houden en toch het meest optimale volgens de toen geldende doelstelling te realiseren. Zoals een voor die tijd luxe zaal, echter omringd door een sobere 'rand'. Zo bleken de foyer en de garderobe in het begin niet berekend op veel publiek en was de geluid- en lichtinstallatie vrij simpel. Doch diezelfde soberheid bleek naderhand een soort gou den formule te zijn. Het is namelijk een zeer functioneel theater, zowel voor artiesten als bezoekers, omdat het bemand kan worden door een handjevol mensen. Ook nu, in tijden dat veel theaters te kampen heb ben met een lage bezetting en hoge kosten, zit De Beun gewoon vol en wordt het maximale uit het theater gehaald!" Vok Keijsper verdeelt zijn tijd als beheerder van Stichting Open Huis ruwweg in tweeën: voor en na 1997. Want 1997 is het jaar dat de gemeente de subsidie voor professionele podiumkunst aan De Beun intrekt en het theater finan cieel op zelfstandige voet verder gaat. In hetzelfde jaar wordt ook Stichting Vrienden van de Beun opgericht; een onafhankelijke orga nisatie die de zaal van De Beun huurt voor beroepsvoorstellingen. Keijsper: „Met de groei van het aan tal beroepsvoorstellingen werden ook hogere eisen aan de kwaliteit van de techniek gesteld. Dit had ik, ondanks mijn technische achter grond, niet zomaar ineens in huis. Maar ik heb veel geleerd van de theatertechnici die met de beroeps artiesten meereisden." In de dertig jaar als beheerder heeft hij zijn best gedaan om het pand in een zo goed mogelijke staat te houden. „Maar na dertig jaar - al is het nog niet zo zichtbaar - zijn de stoelen oud geworden, de vloerbedekking ver sleten en is De Beun hoog nodig toe aan een opknapbeurt. Het theater is niet altijd berekend op de komst van beroepsvoorstellingen die voor grotere podia gemaakt zijn." Keijsper vervolgt: „Als beheerder ben je altijd fysiek aanwezig. Er blijft weinig geld over om, buiten een parttime medewerker voor de kassa, extra personeel aan te nemen of mensen in te huren. We draaien op vrijwilligers, die heel betrokken zijn." Keijsper besluit met enige trots: „Ondanks een aantal beper kingen is De Beun meegegaan met zijn tijd en wordt optimaal benut!" Na bijna dertig jaar dienst neemt Vok Keijsper afscheid van zijn functie als beheerder van onder andere de Beun. Foto: Caroiien Breed STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Dinsdag 24 augustus om 17.00 uur gaat de eetgroep gezel lig samen eten. Deze keer naar het Mirakel van Bakkurn. Adres: Heereweg 36 te Castrieum (Bakkurn) naast de Blits benzi nepomp. Kosten 12,50 voor drie-gangenmaaltijd (twee soorten soep, schnitzel of pangafilet en ijs toe). Vertrek is om 16.30 uur op de fiets vanaf het Trefpunt. U kunt uiteraard ook op eigen gelegen heid gaan. Informatie of opgave bij de receptie van het Trefpunt. Donderdag 26 augustus van 10.00 tot 16.00 zal Lia Vriend u vertellen over de oudste strandwal die 5000 jaar geleden de kustlijn vormde. Van 10.00 tot 12.00 geeft ze een lezing. Van 13.00 tot 16.00 uur gaat u fietsen tussen Heiloo en Akersloot en laat zij u zien hoe gevarieerd het landschap is en hoe de waterhuishouding geregeld wordt. Kosten: 19,-. Maandag 30 augustus tot en met 27 september van 10.00 tot 10.50 uur start op het golfterrein Heiloo deze cursus. U krijgt les van een golfprofessional, die u in vijf lessen met alle slagen laat kennismaken. Kosten: 80,- inclusief elubhuur en een onbeperkt aantal ballen. Zondag 22 augustus in het Golden Tulip Hotel aan de Kennemerstraatweg. Vrij klaverjas sen, bridgen, rummyeub of gezel lig samenzijn, u bent vanaf 13.30 uur welkom. Bij mooi weer kimt u buiten zitten op het terras. Geen vervoer? Even een telefoontje naar 072-5331297 en de buurtbus zorgt voor gratis vervoer. 1 september start het nieuwe seizoen. Wilt u ook fit en in bewe ging blijven ga dan naar de bad- mintonhal Vennewater. Van 08.30 tot 12.00 uur kunt u, twee weken geheel vrijblijvend deelnemen. Voor materiaal wordt gezorgd. Het enige wat u nodig heeft zijn niet afgevende sportschoenen. Wilt u nog wat informatie bel Nettie Schalks tel. 072-5331175. Dinsdag 14 september tot en met 9 november van 14.00 tot 16.00 uur. In zeven lessen vertelt Jan van der Giessen u over deze bijzondere tijd. Aan bod komen onderwerpen als geschiedenis, filosofie, bouw, kunst, literatuur en muziek. Kosten: 56,-. Maandag 20 september begint de cursus voor beginners en maan dag 27 september begint de cur sus voor gevorderden van 10.00 tot 12.00 uur. In tien lessen leert u mandala's maken of steeds inge wikkeldere tekeningen maken. De lessen zijn om de week. Kosten: 90,-. Dinsdag 21 september tot en met 26 oktober van 10.00 tot 12.00 uur. In zes lessen vertelt Anja Kalis u over uitdrukking, lichaamstaal en symboliek in portretten door de eeuwen heen. Laatste les is een excursie naar de Hermitage. Kosten: 48,- exclusief excursie. Dinsdag 21 september tot en met 8 maart van 19.30 tot 21.00 uur. Heeft u weinig of geen ken nis van de Franse taal dan is deze cursus van twintig lessen voor u. Kosten: 99,- exclusief boeken. Maandag 27 september tot en met 22 november van 10.00 tot 11.30 uur, in de Bibliotheek Heiloo. In acht lessen leert Hans Rutjes u aan de hand van het boek 'basisgids Google' u werken met Gmail, You Tube, Picasa en hoe u websites kunt maken. Kosten: 75,-.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5