Start fietstocht naar Burkina Faso 't Praethuys activiteiten Infomarkt voor de Egmonden in Hanswijk Kunst Koningsduin pure verwennerij voor kunst- en natuurliefhebber Stoere vaders op de bres voor het Kleurenorkest regio u Op 2i augustus vertrekt de groep voorde eerste afstand EGMOND - Op de Burendag, zaterdag 25 september, zal er vanaf ongeveer 11.00 tot 15.30 uur een informatiemarkt wor den gehouden in het dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef. De infomarkt richt zich op de inwoners van de Egmonden. Voor de infomarkt kunnen zich nog ver enigingen en instellingen, et cete ra uit de Egmonden aanmelden. Instellingen van buiten Egmond, die hun werkterrein in Egmond hebben, zijn ook welkom. Naast de markt worden er workshops gegeven en zullen er optredens en demonstra ties te zien zijn. Deelname is gratis voor verenigingen, organisaties, instellingen die geen commerciële doeleinden nastreven. De Burendag is een gezamenlijk initiatief van verschillende organi saties en verenigingen in Egmond. Op deze dag zal ook het veertigja rig bestaan van het dorpshuis wor den gevierd. Aanmelden kan bij het dorpshuis Hanswijk of op tel. 06-14200119. LIMMEN - Op zaterdag 21 augustus (op de dag van de Limmer wielerronde) om 09.00 uur start de monsterfietstocht van circa 9000 kilometer naar Burkina Faso. Een groep van 21 fietsers, samen met vier begeleiders, gaan drie maanden op weg om zo'n kleine 9000 kilometer af te leggen voor beter onderwijs. De fietsgroep gaat symbolisch het opgehaalde sponsorgeld van 150.000,- euro naar dit armste land in Afrika brengen. Vanuit Limmen is men al meer dan tien jaar betrokken bij het verbeteren van onderwijs in Burkina Faso. Zette men zich eerst in voor basisonderwijs in de omliggende dorpen van de provinciehoofdstad Ouahigouya, nu is beroepsonderwijs en voortgezetonderwijs het grote doel van deze monsterfietstocht. De kinderen krijgen nu de kans om in het nieuw te bouwen onderwijs complex Zoodo in Ouahigouya zich verder te ontwikkelen. Ook zal een gedeelte van het bedrag bestemd zijn voor basisonderwijs in Toba. Dit is het geboortedorp van Adarna Ouedraogo, één van de fietsers uit Limmen die ook een gedeelte van deze tocht mee zal fietsen. De truck die de fietsers zal bege leiden zal in Burkina Faso blijven om daar dienst te doen voor ontwik kelingssamenwerking en voorlich ting. Het wordt een sportieve uitda ging en groot avontuur. Op 21 augustus zal de groep ver trekken voor de eerste 150 kilome ter. Om 08.15 uur komen de fiet sers, familie en belangstellenden in de Corneliuskerk bij elkaar voor een korte samenkomst en om precies 09.00 uur worden de fietsers vanuit de Kerkweg weggeschoten om nog een rondje te maken door Limmen en daarna richting Moerdijk te ver trekken. Op www.fietsenvoorburkina.nl kunt u door middel van foto's en verslagen en via de satelliet de tocht blijven volgen. U kunt zich via de website ook opgeven voor de wekelijkse nieuws brief en natuurlijk kunt u het project steunen. Stort dan op banknum mer 1476.07.493 met vermelding 'Stichting Fietsen voor Burkina'. ALKMAAR - Loop eens binnen in 't Praethuys, centrum voor mensen met kanker en naasten op Westerweg 50 in Alkmaar. Een afspraak maken hoeft niet. Openingstijden maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Kijk voor meer informatie www.praethuys. nl, 072-5113644 of mail naar info praethuys.nl. Woensdag 18 augustus is er van 14.00 tot 15.30 uur weer een knut sel- en doemiddag voor kinderen van 6 tot 11 jaar met een vader, moeder, broer, zus, opa of oma met kanker. De kinderen zitten op zolder, de volwassenen kunnen beneden even bijtanken. Donderdag 19 augustus is er van 10.30 tot 12.30 uur de bijeen komst Uitzaaiingen en hoe nu ver der? Samen nadenken over wat er met u gebeurt en waar u hoop en kracht uitput. De bijeenkomst is zowel voor patiënten als voor part ners. De enthousiaste deelnemers van de fietstocht Limmen-Burkino Faso zijn er klaar voor en worden aanstaande zaterdag uitgezwaaid voor de eerste 150 kilometer. Aangeleverde foto Danser en performer Irene van Geest zette in de duinen haar voorstelling Tikafira Pano Wani ('wij leven hier tot we sterven') neer, geboren uit fascinatie voor de positie van de vrouw in verschillende culturen, door de geschiedenis heen. Opgedragen aan de vrouwen wiens bestaan onbekend, verstopt of vergeten.... Foto: Ricardo Mareker BAKKUM - Op zondag 15 augustus kon men tijdens Kunst Koningsduin op een andere wijze dan gebruikelijk kennis maken met de duinen en het bos. Tijdens de speciaal uitgezette wandelroute konden de bezoekers zich laten verrassen door een grote verscheidenheid aan kunstvormen die voor een dag opgaan in de natuur. Allerlei kunstvormen, met ondere andere muziek, dans, thea ter, schrijvers en dichters, werden gepresenteerd door kunstenaars die op hun eigen manier een band heb ben met dit duingebied. De duinen zijn voor hen een belangrijke inspi ratiebron. Een grote verscheiden heid aan kunstvormen werd gepre senteerd, zoals poëzie, literatuur, diverse muziekvormen, theater, dans en een grote verscheidenheid aan beeldende kunst. Prachtige kunst met de duinen als natuurlijk decor. Kunst Koningsduin wordt eens in de twee jaar georganiseerd op het grensgebied van de gemeen ten Castrieum en Bergen. Dit jaar kwam men 'grote namen' tegen zoals schrijver en dichter Wirn de Bie, illustrateur Annemarie van Haeringen, singer/songwriter JP den Tex en danser/performer Irene van Geest. 18 AUGUSTUS 2010 BÏM

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9