Heiloocontact Open monumentendag in het teken van de smaak van de 19e eeuw Meer informatie? Bel! 10 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Bouwen en wonen 25 AUGUSTUS UITKIJKPOST Het gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Openbare Ruimte is bereikbaar op 072 535 68 68, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur In het weekend van 11 en 12 september kunt u op de Open Monumentendag weer monumenten bezoeken. Het thema dit jaar is "De smaak van de 19e eeuw". Door het hele land zijn monumenten open en worden er evene menten georganiseerd. Ook in Heiloo heeft u op zaterdag 11 september gratis toegang tot verschillende monumen ten, van de oude burgemeesterswoning tot een bijzon dere wandeling door het 19e eeuwse Heiloo. De smaak van de 19e eeuw in Heiloo Het Rode Huis, voormalig woonhuis van burgemeester Maas Geesteranus, aan de Kennemerstraatweg 382, is van 10.00 tot 13.00 uur open. U kunt daar het prachtige 19e eeuwse papier-machéplafond bekijken, dat enige jaren geleden bij een restauratie te voorschijn kwam en zeer vakkundig is gerestaureerd. De Witte Kerk is de hele dag geopend en daar wordt iets bijzonders georganiseerd wat nu nog geheim is. De laatste informatie daarover vindt u in de dagen voor de Open Monumentendag op de website van Heiloo. De Kring van Heiloo De Historische Vereniging Oud Heiloo organiseert in haar bij eenkomstruimte aan de Bergeonstraat 30 een tentoonstelling en feestelijk gebeuren rond het 19e eeuwse fenomeen De Kring van Heiloo. De Kring van Heiloo was een gezelschap van literair geïnteresseerden (waaronder Nicolaas Beets), dat bijeen kwam in de oude Pastorie aan de Nicolaas Beetsweg en in Nijenburg. Willibrord In het hoofdgebouw van de voormalige Willibrordstichting kunt u drie interessante locaties bezoeken. - Het museum bij de linker poort, waar de geschiedenis van de psychiatrie en de Willibrordstichting op indrukwekkende wijze wordt getoond. - Bij de rechter poort is de werkruimte van de Archeologische werkgroep Baduhenna opengesteld. Baduhenna richt een culinaire expositie in, zodat wordt aangesloten op het landelijke thema van de Smaak van de 19e eeuw. - In de kapel, die vanaf het binnenterrein toegankelijk is, worden kazuifels getoond en is er een tentoonstelling te zien van Jak Beemsterboer. Op zaterdag kunt u daar meditatieve concerten bezoeken om 13.00 uur en om 14.00 uur. De kapel is zondag ook geopend. Smaakvolle wandeling Helemaal aansluitend op het landelijke thema, is de wande ling door Heiloo. Deze wandeling is gemaakt door leden van 'Kijk op Verleden', een enthousiaste groep kunstenaars, die een bijzondere kijk hebben op de historie en die door hun bij zondere producties de mens aan het denken zetten over ver leden, heden en toekomst. De wandeling vertrekt vanaf het NS-station aan de zuidkant van Heiloo. Dit gebied is nog tot na de Tweede Wereldoorlog een uitgesproken tuindersgebied geweest. De wandeling gaat langs de relicten van het tuindersverleden. In het Gemeentebos is een rustplek, waar u kunt picknicken. Dit past helemaal binnen het thema. De smaak van de 19e eeuw. De wandeling kunt u een week voor de Open Monumentendag vinden op de website van Heiloo. Meer informatie U kunt vanaf vandaag in het gemeentehuis en de biblio theek een regionale en een landelijke folder ophalen met het programma van de Monumentendag. Daarin staan alle monumenten die op 11 en 12 september open zijn, net als het programma met evenementen. Voor meer informa tie kunt u contact opnemen met een medewerker van het Klantcontactcentrum, telefoonnummer 072 535 66 66. De genoemde bouw- en sloopplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Vergadering Heilooër Monumentencommissie De Heilooër Monumentencommissie ver gadert op vrijdag 27 augustus om 15.30 uur in het gemeentehuis van Heiloo. Agenda 1. Opening vergadering 2. Napraten, conclusies fietstocht 3. Mededelingen en ingekomen stuk ken 4. Verslag vergadering 6 juli 2010 5. Bouwplannen: - Oosterzijweg 10 6. Landschap en historische geografie, stand van zaken 7. Archeologie, stand van zaken 8a.Reglement op de Heilooër Monumentencommissie. 8b. Handreiking gemeentelijke monu mentencommissies. 9. Voorlichtingsaspecten: - Open Monumentendag 2010, thema 'de smaak van de 19e eeuw' 10. Rondvraag Meer informatie Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met mevrouw A. van Breugel, secretaris Heilooër Monumentencommissie, telefoonnum mer 072 535 67 44. Ontvangen aanvraag om bouwvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de volgende aanvraag om een bouwver gunning is ontvangen. Boekenstein 106, reg.nr. 2010/0193 plaatsen dakkapel voordakvlak woning ontvangstdatum: 16 augustus 2010 Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouw- en sloopvergunnin gen verleend. Bayershoffweg 8, reg.nr. 2010/0198 plaatsen dakkapel en kozijn in de ach tergevel verzending: 17 augustus 2010 De Houtwal 36, reg.nr. 2010/0201 veranderen woning (raam zijgevel/ope ningen t.b.v. patio) bouwnr.43 verzending: 18 augustus 2010 Kerkelaan 59, reg.nr. 2008/0389 vergroten woning verzending: 17 augustus 2010 Bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergunning, kunt u hiertegen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, afdeling Bestuursondersteuning, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De datum van ver zending vindt u onder de omschrijving van het bouw- of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Als er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, ook om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Als u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u grif fierecht verschuldigd. Gehandicaptenparkeerplaats Burgemeester en wethouders hebben besloten tot het realiseren van een gehandicaptenparkeerplaats op ken teken in de directe omgeving van Het Hoekstuk 30. Dit maken wij op het parkeerter rein in de nabije omgeving van Het Hoekstuk 30 kenbaar door een blauw bord met aanduiding gehandicapten parkeerplaats (verkeersbord E6 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990) te plaatsen, inclusief onderbord met kenteken. De gemeente heeft deze maatregel genomen omdat de bewoner voor wie deze verkeersmaatregel is, beperkt is in zijn mobiliteit. Ter inzage Dit besluit gedurende zes weken na publicatie ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis. Bezwaar Als u belanghebbende bent en het niet eens bent met dit besluit kunt u, binnen zes weken na de dag van deze publi catie, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemees ter en wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Het bezwaarschrift moet schrif telijk worden ingediend, zijn onderte kend en moet ten minste bevatten: a. naam en adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaarschrift is gericht; d. de gronden van het bezwaar. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Als er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, ook om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Als u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u grif fierecht verschuldigd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, tele foonnummer 072 535 66 66. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 10