Veel deelnemers aan de start tijdens Solexrace Akersloot Katholieke Bond Ouderen houdt open ochtend GP-Classic fietstocht Limmer IJsclub Wandelen door historisch Egmond regio 17 Reis om de wereld in 4 dagen: Timmerdorp Akersloot De Solexrace is een onderdeel van Rock 'n Roll street Akersloot Solexrace is een onderdeel van Rock 'n Roll street Akersloot De tocht gaat over rustige wegen in Noord-Holland Expositie Aafke Holman in Abdijwinkel AKERSLOOT - Op zaterdag 28 augustus brullende motoren in het oude centrum van Akersloot als de bekende Solexrace wordt gehouden. Overtrekkende benzinedampen snelle specials en oer-Hollands vermaak, dat mag je de Solexrace toch wel noemen. Akersloot is hele maal een Solex dorp. Hier huisvest namelijk een van de grootste clubs van Nederland: 't Rolletje, en daar om is het ook niet zo verwonderlijk dat juist hier een Solexrace word gehouden. Heel veel rijders uit Friesland, Groningen en ook uit Zeeland ver schijnen dit jaar aan de start. Van gewone standaard Solexen, met rijders in originele outfit van lange leren jas, pothelm en het liefst op klompen, tot de snelle jongens met hun specifieke raeekleding. Verdeeld over vier klassen gaan zij strijden om de titels. De snelhe den variëren van dertig tot ongeveer tachtig kilometer en het is altijd weer een sensatie om dit gebeuren mee te maken. Naast de Solexen krijgt u ook nog demo races van de mini bikes te zien. Ook daar komen een twintigtal coureurs aan de start, kortom veel race geweld in Akersloot deze avond. De Solexrace is een onderdeel van Rock 'n roll street Akersloot met op vrijdag een Naehtmarkt en zondag een groot oldtimerfestival. De Solexrace begint om 18.00 uur en is gratis te bezoeken. Kinderen kunnen zich vermaken op de springkussen. Na de race spelen in de grote tent op het plein een drietal rock 'n roll bands, waar onder '57 Fairlane, Big Caz the 4Bobs en Yeah Baby. Op alle dagen is gratis entree. AKERSLOOT - Na een wereldse optocht met vlaggen, een wereld bol en Miss World, is het timmerdorp Akersloot op de tonen van de Eurovisiesong op woensdag 18 augustus voor de 14de keer feestelijk geopend. Ruim 310 kinderen zijn weer druk aan het timmeren geslagen en op het veldje aan de Roemersdijk ont stonden al snel verschillende hotels, vakantiewoningen, torens, boten, treinen en andere wereldse bouwwerken. De kinderen doen ontzettend hun best voor het maken van de mooiste hut, om in aanmerking te komen voor een uitje naar Artis, beschik baar gesteld door Jong Bouwend Nederland. Tot zaterdag staat het weer bol van de activiteiten. Foto: Ricardo Marcker LIMMEN - Op woensdag 1 sep tember vormt een open och tend de traditionele start van de activiteiten in het seizoen 2010-2011. De seizoensopening wordt vooraf gegaan met een Eucharistieviering in de Corneliuskerk aan de Dussel- dorperweg, aanvang 09.00 uur. Voorganger is Pastor J. Veldt. Om 09.30 uur gaat de zaal van de Burgerij open, waar u zult worden ontvangen met een kop koffie en thee. De opening van de bijeen komst is om 09.45 uur met mede delingen, een verslag over het afge lopen seizoen en een presentatie van de activiteiten in het nieuwe seizoen. Vervolgens een toelichting op de resultaten in Limmen van het Project Belastingteruggave voor Senioren met een laag inkomen. Dit is een samenwerkingspro ject van de Ouderenbonden en de Belastingdienst. Dit jaar werden door KB O weer meer aangiften verzorgd. Tengevolge van de wijzi gingen in de aftrekposten kon er dit jaar aanzienlijk minder geld worden teruggevraagd en zelfs in een aan tal gevallen leidde dit tot betalen. Toch zijn er nog steeds ouderen in Limmen met alleen AOW en eventu eel een klein pensioen die de moge lij kheden van teruggave ongebruikt laten liggen. Meldt u daarom aan via tel. 072-5054832 of 072-5053702. Het officiële gedeelte wordt afge sloten met de presentatie van het wel en wee van de vakantieweek in Nieuw Millingen. Na het offici ële gedeelte is er een pauze waarin een kop koffie of thee zal worden geserveerd. Na de pauze om circa 10.15 uur zal een voordracht wor den gegeven door de heer Peter Meijer van de Brandweer gemeente Castrieum over brandpreventie. Hij zal vertellen hoe hier de brand weer is georganiseerd, waar de pos ten zich bevinden en met welk mate rieel de brandweer kan uitrukken. Hij zal ingaan op de gevaren van brand, hoe brand te voorkomen en hoe te blussen. Verder zal hij aanto nen het belang van rookmelders en hoe te handelen bij brand. Aan de orde zullen komen onder andere 'vlam in de pan', 'smeul- brand' en het vrij komen van giftige gassen. Peter Meijer zal nog veel meer praktische adviezen geven om brand te voorkomen en te bestrijden in en om het huis. Het beloofd een zeer leerzame ochtend te worden. Daarna wordt de ochtend afgeslo ten onder het genot van een drankje en een hapje. Senioren uit Limmen en omgeving zijn welkom op deze middag. LIMMEN - Op zondag 29 augus tus houdt de Limmer IJsclub de jaarlijkse fietstocht over hon derd kilometer. Ter ere van de kledingsponsor van de Limmer IJsclub, is deze tocht in 2008 omgedoopt tot de GP Classic. Naast leden en donateurs van de Limmer IJsclub zijn ook werknemers van GP Groot nadruk kelijk uitgenodigd om aan deze tocht deel te nemen. De GP Classic is een recreatieve tocht met voorrij ders die een tempo van 27-28 kilo meter per uur aanhouden. Hierdoor zal het gemiddelde uitkomen op circa 25 kilometer per uur. Naast twee voorrijders zullen op de ach terste rij twee rijders er voor zorgen dat de groep keurig bij elkaar blijft. Het wordt dus geen race! De tocht gaat over rustige wegen door Noord-Holland waar de meeste van de deelnemers op eigen gele genheid niet zo snel zullen komen. Halverwege is er een koffiestop gepland. De deelname aan de tocht is gratis. Om 08.00 uur is het ver trek gepland vanaf GP Groot op de Hoogeweg 72, Heiloo. De GP Classic is een recreatieve tocht met voorrijders die een tempo van circa 28 kilometer per uur aanhouden. Aangeleverde foto EGMOND - Van 28 augustus tot en met 18 september exposeert Aafke Holman uit Friesland haar psalmenproject in de expositie ruimte van de Abdijwinkel van de Abdij van Egmond. In 2008 voltooide Aafke Holman uit het Friese Burum haar psalmenpro ject, waaraan zij twaalf jaar heeft gewerkt. Alle psalmen, in totaal 150 en nog vijf apocriefe psalmen (bekend van de Dode Zeerollen) zijn door haar in kleur vertaald. Holman heeft daarbij ook iedere psalm tot enkele woorden terug gebracht in een haiku-aehtig ldein gedicht. Een uitgever uit Heerenveen gaf deze psalmen uit in boekvorm, met een voor woord van Huub Oosterhuis. Bij ingrijpende gebeurtenissen, bij hoogte- en dieptepunten, werd Aafke vaak geconfronteerd met de psalmen. Haar interesse voor het bijbelboek Psalmen werd gewekt en zij begon zich er gaandeweg in te verdiepen. Te verdiepen in de gedichten, de teksten van David en van anderen uit de tijd ver voor Christus. De beleving en gevoelens van men sen van meer dan twintig eeuwen geleden spraken haar aan. Het was een boeiende ontdekking, dat de beschreven gebeurtenissen en ervaringen uit die tijd zoveel raakvlakken hebben met de bele venissen van de mensen van nu. In haar schilderijen zijn kleur en compositie essentieel. Van 28 augustus tot en met 18 septem ber is de expositie te bezichtigen op maandag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. De kun stenaar is aanwezig op zaterdag 28 augustus, zaterdag 11 sep tember en vrijdag 17 september en geeft dan een toelichting op haar werk. De Abdijwinkel met expositieruimte is gelegen aan de Vennewatersweg 27 in Egrnond- Binnen, tel. 072-5062786. Er is ruime parkeergelegenheid voor auto's.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 15