Trias-atleet Job Beintema wint de Nationale C-spelen Ronde van Liimnen levert nieuwe winnaar elite-rijders PCC Maalwaterrun nodigt uit tot bewegen Samen Beet vist laatste competitiewedstrijd sport 20 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Persoonlijk record, clubrecord en de zevende tijd ooit gelopen dooreen C-junior job liep in de finale naar een zilveren medaille Thijs Al houdt Jeroen Lute van vierde eindzege af Gezellig hardloopevenement voor jong en oud Goede doel dit jaar is de tuininrichting van De Stolp 25 AUGUSTUS 2010 De Maalwaterrun is een hardloopevenement voor alle leeftijden en wordt georganiseerd voor het goede doel. Aangeleverde foto ATLETIEK HEILOO - AV Trias atleet Job Beintema heeft afgelopen weekend in Amsterdam tij dens de officieuze Nederlandse kampioenschappen baanatle- tiek voor C-junioren uitstekend gepresteerd. Job Beintema is een van de grote talenten die AV Trias nu in huis heeft. De 15-jarige Job uit Heiloo was voor dit kampioenschap al de grote favoriet op de driehonderd meter horden (lange horden). Nadat Job zijn serie met overmacht won, startte hij de finale in baan vier. De vele meegereisde suppor ters zagen dat Job vanaf het begin al snel weg liep van zijn concur renten. Zijn uiteindelijke tijd van 40.24 seconden betekent een ver pulvering van de best gelopen tijd in Nederland dit jaar, een persoon lijk record, een clubrecord en de zevende tijd ooit gelopen door een C-junior in Nederland. Dat Job Beintema op het juiste moment in vorm was, bleek wel op de honderd meter horden (korte horden), want ook daar behaalde Job succes. Nadat hij de series en halve fina le al uitstekend had gelopen, liep Job in de finale naar een zilveren medaille en een nieuw persoonlijk en clubrecord van 14.04 seconden. Deze uitstekende prestaties bete kent dat Job op 4 en 5 september zijn debuut gaat maken voor het Nederlands team op beide horde nummers. Een andere Trias atleet die zich ook heeft geplaatst voor deze interland in Duitsland is Thorn Slot. De verspringer behaalde een keurige tweede plaats en liet tij dens de wedstrijd zien over de juiste mentaliteit te beschikken. In zijn allerlaatste poging verbeterde Thorn zich met bijna tien centime ter en schoof daarom een plaatsje op. De afstand 5.97 centimeter was nodig, omdat alleen de nummers 1 en 2 zich plaatsten voor de inter land. Een andere uitstekende pres tatie is die van Egmonder Bastiaan Bouman. Bastiaan liep het weekend twee persoonlijke records. Op de 1500 meter liep Bastiaan naar een tijd van 4.31 seconden en dit was goed voor de zevende plaats. Op zijn favoriete afstand de achthonderd meter verpulverde hij zijn record met vijf seconden. Zijn nieuwe record tijd is nu 2.05 secon den. Deze tijd was goed voor de vierde plaats. HARDLOPEN HEILOO - Rotary Club Heiloo en atletiekvereniging Trias hou den dit jaar voor de derde keer de PCC Maalwaterrun. Start en Finish zijn op de atletiekbaan en het parkoers voert de lopers over de wegen en door het park langs het Maalwater. De run is een hardloopevene ment voor alle leeftijden en wordt georganiseerd voor het goede doel. Daarnaast is het een goede gelegen heid om jong en oud meer in bewe ging te krijgen. Er zijn drie afstanden: Voor de jongste jeugd is de afstand twee kilometer, voor geoefende recrea tie- en wedstrijdlopers is er een tien kilometer loop uitgezet. Voor hen is de PCC Maalwaterrun een ideale voorbereiding op de Dam tot Damloop, welke twee weken later wordt gelopen. Nieuw dit jaar is de teamestafette; een loop voor teams van vier deelnemers over vier kilometer totaal. Die team-estafette wordt op de atletiekbaan gelopen en is speciaal bedoeld voor vrien denclubs, klasgenoten, collega's, familieleden, buren, sportclubs et cetera. Teams kunnen uit vrouwen, mannen, jongens en meisjes bestaan of gemengd zijn. Hoofdsponsor van de Maalwaterrun is opnieuw het Petrus Canisius College. Binnen de loop houdt zij een eigen onderlinge competitie voor alle deelnemende leerlingen en medewerkers. De start op 5 september is vanaf 14.00 uur en begint met de twee kilometer voor de jeugd, om 14.30 uur gevolgd door de team estafette. Het startschot van de tien kilometer prestatie- en wedstrijdloop loop zal om 15.00 uur gelost worden. Het goede doel dit jaar is de tuininrich ting van De Stolp in Heiloo. Het saldo van het evenement zal aan dat doel ter beschikking worden gesteld. Op www.pccmaalwaterrun.nl is alle verdere informatie te lezen. Via die site kan er ook worden inge schreven. Atletiekvereniging Trias en Rotary club Heiloo rekenen op een grote deelname en veel belang stelling van sponsors en publiek. WIELRENNEN LIMMEN - Jeroen Lute rijdt altijd sterk in zijn geboorte plaats. Al drie keer wist hij de ronde van Limmen op zijn naam te schrijven. En het scheelde zaterdagavond niet veel of hij had een vierde streepje kunnen zetten. In de eindsprint bleek Thijs Al, die internationaal furore maakt als veldrijder, net iets rapper. Er werd haard gereden, maar uiteindelijk lukte het Jeroen Lute en Thijs Al wel om uit de greep van het peloton te blijven. Met een uiterste krachts inspanning wist Dion Beukeboom nog bij het tweetal aan te sluiten In een enerverende laatste ronde en eindsprint werd uitgemaakt wie op welke trede van het podium mocht plaatsnemen. Een duidelijk in prima vorm verkerende Al trok bij het lui den van de bel nog eens alle regis ters open. Lute wist fraai te pare ren, waarna en sprint met drie de winnaar aan moest wijzen. Even leek Lute op weg naar zijn vierde kunststukje. Op kop den derde hij door de moeilijke laatste bocht. Maar als echte veldrijder bleek Al zeer snel door te kunnen accelereren. In een spectaculaire reereantenkoers werd bepaald wie zich een jaar lang kampioen van Limmen mag noemen. De sterke formatie van de Deining reed echt als een ploeg en het had er alle schijn van dat de winnaar uit hun gelederen zou komen. De stevige wind zorgde er echter voor dat alleen wegrijden niet mogelijk was. Zodoende bleef het steeds meer uit dunnende peloton bij elkaar en viel de beslissing in de 'massasprint'. Met Danny Rijk en Jeroen Buter had de ploeg van de Deining twee krachtpatsers in huis. Zij verkeken zich echter op de sluwheid van Jac Tij sen. Met ziel en zaligheid gooide hij zich de laatste bocht in, waarna hij de daar opgebouwde voorsprong niet meer uit handen gaf. Drie zoe nen van de rondemiss Marit Bakker, een bos gladiolen en een cursus bij het NTI-NLP waren zijn buit. Danny Rijk werd tweede en Jeroen Buter derde. Deze laatste twee wonnen met hun ploeg wel de bedrijventro- fee. Jolinda Lute, de enige vrouwe lijke deelnemer, wist zich bewon derenswaardig staande te houden tussen al het mannelijke geweld en reed de koers uit in het peloton. In de eindsprint bleek Thijs Al, die internationaal furore maakt als veldrijder, sterker dan Jeroen Lute. Aangeleverde foto Ifc'l

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19