Werken met klei bij Nivon Heiloo Natuurmonumenten maakt beleefbare natuur in de Kooimeerpolder Stichting De Hobbyfarm gaat weer van start H E I L O O V "Ik streef naar perfectie. Zeker bij een uitvaart." 3 Associatie Uitvaartverzorging Dolfinn Rocks weer groot succes INGEZONDEN BRIEF Klantvriendelijk? Als de werkzaamheden klaar zijn kunt u de polder van dichtbij beleven En is dringend op zoek naar vrijwilligers De mensq Vertrouw: van Associatie Uitvaartverzorging. dichtbij. www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST 25 AUGUSTUS 2010 HEILOO - Mede dankzij het mooie weer was deze editie van Dolfinn Rocks weer een groot succes. Vooral de vele kinderen genoten volop van muziek, attracties, poffertjes, patat en softijs, clowns, springkussen en heel veel gezelligheid. Een foto overzicht van onze fotograaf Ricardo Marcker vindt u op pagina 14. Als u foto's van hem wilt nabestellen dan kan dat via www.oypo.nl zoekterm Uitkijkpost. De opbrengst van de foto's gaat naar Stichting Dolfinn. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Het Nivon Heiloo biedt het nieuwe seizoen een introductiecursus Keramiek onder leiding van keramiste Marjan Beussen aan. Deze cur sus vindt plaats op drie don derdagochtenden eenmaal per veertien dagen van 09.30 tot 11.30 uur in het Open Huis. Na deze introductiecursus is het mogelijk de basiscursus te volgen. Vroeger sprak men over pottenbak ken, tegenwoordig heet het kera mische vorming of keramiek, maar in de praktijk is het nog steeds: werken met klei. In deze minicur sus leert u de beginselen van het werken met klei. Het Nivon Heiloo De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en moge lijkheden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd meteen waterloos drukproces beschikt over een eigen pottenbak kersoven en materiaal zoals klei en diverse kleuren glazuren, zodat u meteen aan de gang kunt gaan. Ook degene die al kennis hebben genomen van het werken met klei en kennis willen maken met onze docente kunnen deze cursus volgen met de mogelijkheid van doorstro men naar de vervolgcursus. Kosten niet leden 22,25 euro exclusief materiaal. Nivonleden krijgen kor ting. Voor informatie en opgave kunt u bellen met Ria van der Laan, tel. 072-5333217 en Daisy Groenland tel. 072-5330088 of via e-mail: heideroosje@quicknet.nl.of www. nivonheiloo.punt.nl. Het ouder worden brengt soms lichamelijke gebreken met zich en daarvoor kan je een beroep doen op de WMO, want een wet geeft rechten nietwaar! Daar gingen wij vanuit. Maar wij ontdekten daarbij een probleem, namelijk: de wet is voor meerderlij uitleg vatbaar. Als je er een beroep op doet, ga je er vanuit dat de ambtenaar zich in jouw situatie inleeft en aan de hand daarvan met een gedegen advies komt. Uit de reacties van onze leden bleek dit op een misvatting te berusten. Men blijkt er vanuit te gaan dat iemand met een licha melijke beperking, wat toch al slik ken is, slechts van één deur en van één vertrek in huis gebruik maakt. We krijgen de indruk, dat men zich moet schikken naar de meest mar ginale oplossing die voor handen is. Het ontbreekt er nog aan, dat men zegt; 'zou het mogelijk zijn dat u kleine aanpassingen zelf ver richt, voordat u zich bij ons meldt'! Met de aangekondigde bezuinigin gen maken wij ons grote zorgen over hoe dat in de toekomst gaat worden. Gaarne zagen wij dat de lokale overheid wat meer warmte dan kille afstandelijkheid aan de dag legt. Klantvriendelijkheid blijkt bij de overheid nog altijd een zwak te, maar de bonden voor ouderen geven hierin niet op! A.J.M. ten Hoope Voorzitter KBO Heiloo HEILOO - De jeugdgroepen beginnen weer op woensdag middag 1 september van 13.30 tot 15.00 of 15.00 tot 16.30 uur (vanaf 7 jaar), vrijdagavond 3 september van 19.00 tot 20.30 uur (vanaf 9 jaar) en zaterdag ochtend 4 september van 09.30 tot 11.00 uur (vanaf 7 jaar). Om de kinderen goed te bege leiden zijn wij op zoek naar vrij willigers. Vindt u het leuk om creatief bezig te zijn dan bent u welkom. Voor meer informatie en/ of opgave: Carla Kaandorp, tel. 072-5337988 of Antoinette Bontje, tel. 072-5338968. Tevens starten voor volwassen de volgende cur sussen: Glas in Lood, Mozaïeken, Edelsmeden, Beeldhouwen REGIO - De Kooimeerpolder, tussen het Kooimeerplein en landgoed Nijenburg, wordt in de komende maanden flink opge knapt. Natuurmonumenten, de eigenaar van dit gebied, wil meer natuur in de polder rea liseren en die ook beleefbaar maken. De Kooimeerpolder is nu al een mooi element in het landschap. Er doen zich bovendien kansen voor om ook de natuurwaarden in de polder op te krikken. Zo wordt de Kooimeerpolder straks in het voorjaar een prachtige bloemrijke weide, met bijzondere soorten als Dotterbloem. Om de kansen te benutten is het onder meer nodig om het waterpeil in de polder beter te kunnen rege len. Dit gebeurt door een stuw te plaatsen. Door in de wintermaan den en het vroege voorjaar het met speksteen (open atelier), Schilderclub Samen Doorgaan en de Teken-, schilder- en beeldhouw- eursussen van Trudy Keijzer. Ook starten de naailessen voor kinderen van Paulina en de patehworkeur- sussen van Jobina de Boer. Begin oktober start de kunstenaarscursus voor kinderen en schilderen voor volwassenen van Anneke Hemelrijk. Ook nemen Gered Gereedschap en Houtbewerking voor ouderen de hamer weer ter hand. Informatie over alle activiteiten kunt u vinden in de folder, tijdens openingstijden te verkrijgen en te bezichtigen op www.heiloo- online.nl/liobbyfarm. Stichting de Hobbyfarm is gevestigd in het gebouw de Hofdijk, Marienstein 178a, 1852 SN Heiloo. waterpeil hoger te zetten wordt het natter en ontstaat er de ideale situatie voor de Dotterbloemen. In de loop van het voorjaar en in de zomer wordt het peil weer omlaag gebracht zodat het vee de wei in kan en de boer het gras kan maai en. Als de werkzaamheden klaar zijn kunt u de polder van dichtbij beleven. Vanuit het bosje aan de Nijenburgerweg, de Zondagskrocht, begint dan een laarzenpad dat u door de weilanden op de kade van de Kooimeerpolder brengt, vanwaar u om de Kooimeerpolder heen kan wandelen. Vervolgens wandelt u terug naar de Zondagskrocht of u slaat af naar de Nijenburgerweg ter hoogte van het viaduct over de A9. Het laar zenpad zal in het broedseizoen niet toegankelijk zijn en is verbo den voor honden om de rust in dit gebied zo goed mogelijk te bescher men. Natuurmonumenten wil de rust in het gebied vergroten. Het verkeer dat over de N9 en A9 raast zorgt nu voor veel geluids-en zieht- overlast. Door het aanleggen van een dubbele elzensingel langs de Heilooër Tolweg en de aanleg van een klein bosje in de hoek van het tankstation aan het Kooimeerplein wordt dit verkeer voor een deel aan het zicht onttrokken. Verder worden in de komende maanden nog enkele kleinschalige maatre gelen uitgevoerd. Zo wordt alle rommel in de polder opgeruimd en worden alle landbouwhekken ver vangen door nieuwe houten hek ken. Dit past goed bij de uitstraling van landgoed Nijenburg, waar deze polder deel van uit maakt. In december 2010 zal het project worden voltooid en kunt u na ope ning van het laarzenpad alles met eigen ogen aanschouwen. ADVE R T ENTIE fcJ'Vper Bloml Ilse de Vaal, Uitvaartleider

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3