Stichting Filmliga Heiloo Provider-HALE: Een nieuw project voor jongeren Roodlichtcontrole op Kennemerstraatweg Cursus Engels van Stichting Trefpunt Programmaboekje 2010/2011 van de Vrouwen van Nu is uit H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 POLITIEBERICHTEN Alcoholcontrole op Kennemerstraatweg Dief binnen via schuifpui OUD PAP IE R UITKIJKPOST 25 AUGUSTUS 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst: Carolien Breed Foto: Paula Argeloo www.filmligaheiloo.nl,info@filmligaheiloo.nl, tel. 06-24622917 HEILOO - Dit keer staat nu eens geen bedrijf, maar een stichting gerund door vrijwilligers in de schijnwerper; Stichting Filmliga Heiloo, die volgend jaar haar vijftigjarig bestaan viert. Filmliga werd in 1961 opgericht door een groepje vrienden, dat het hoge Sissi-gehalte in de filmkeuze van het toenmalige Asta theater beu was. Filmliefhebbers Hans de Graaf, Jan Verheusd, Sem Buitenkant en Piet Veen gingen regelmatig samen in Amsterdam naar de film. De Uitkijk en Kriterion; daar werden pas echte bijzondere films vertoond. Ze wilden dit ook in Heiloo mogelijk maken en staken de koppen bij elkaar. Het idee was geboren om één maandelijkse filmavond in de Asta te houden, waar mooie, indringende cultfilms vertoond zouden gaan worden. Om rucht baarheid aan hun idee te geven, zijn de heren op de fiets gestapt en heb ben stencils met hun boodschap in het dorp verspreid. In de stille hoop, dat er zo'n tweehonderd mensen op zouden reageren. Deze hoop werd ver overtroffen; wel vierhonderd geïnteresseerden hadden zich binnen een aantal dagen al aangemeld! De eerste film die Filmliga vertoonde 'Fanfan de la Tulipe' was een geslaagde binnenkomer. In de loop der jaren werd de Filmliga steeds professioneler en verhuisde naar De Beun. Maar nog lange tijd werden de adressen en de nieuwsbrieven handmatig verwerkt en op de fiets bezorgd. Dat weet het huidige bestuur zich nog te herinneren, want een aantal van hen heeft in zijn of haar jeugd de brieven rondgebracht in het dorp. Koert Argeloo: „Wij kregen de porto kosten als beloning, daar wilde je op die leeftijd graag een extra rondje door Heiloo voor fietsen!" De jonge garde van de Filmliga, zoals ze zichzelf uit eerbied naar de oprichters noemen, bestaat tegenwoordig uit Koert Argeloo, Marjolijn de Bruin, Antoinette Breed, Bart Dalenberg en André en Mary Lugtigheid. De formule van Filmliga is dezelfde gebleven; nog altijd worden per sei zoen tien films vertoond. Op diverse filmfestivals, zoals in Rotterdam en Vlissingen, worden deze films door de bestuursleden op kwaliteit (acteerwerk, camerawerk, muziek, filmtechniek en artistieke waarde) geselecteerd. Want Filmliga stelt zichzelf tot doel om films te vertonen, die controversieel mogen zijn en veelal niet in de reguliere bioscopen worden vertoond. Koert Argeloo: „Soms bekijken we in totaal zo'n tachtig films en halen we er met moeite tien goede films uit. We stre ven ernaar om films uit verschillende genres te vertonen. Na het bekij ken ervan bespreken we de films, waarin we soms we nog wel eens van mening kunnen verschillen. Maar uiteindelijk komen we er toch samen weer uit!" Het aantal filmavonden per maand is uitgebreid. Was dit er in 1961 nog één; nu zijn er acht per maand. Na vijftig jaar is het animo voor Filmliga nog dusdanig groot, dat nieuwe leden op een wachtlijst komen om lid te worden. REGIO - Provider-HALE is een initiatief van de katholieke kerken van Heiloo, Akersloot, Limmen en de Egmonden. Maar elke jongere die geïnteresseerd is, is natuurlijk welkom. De organisatie is in handen van jongeren (en iets ouderen) van uit de zes HALE parochies. Eind augustus zal er op veel adressen in de regio een folder van Provider- HALE op de mat vallen. In die fol der is alles op een rijtje gezet. Zo kun je met een stel leeftijdsgeno ten gaan koken voor daklozen in Amsterdam, of een bezoek bren- HEILOO - Op donderdag 19 augustus tussen 16.00 en 18.00 uur heeft de politie een controle gehouden bij het verkeerslicht op de Kennemerstraatweg. Vier automobilisten kregen een bekeuring van 160 euro voor rijden door rood. Wanneer een automobi list door rood licht rijdt is de kans op dodelijke afloop bij een aanrij ding voor een voetganger of fietser bij een snelheid van 35 kilometer per uur 5%, bij 50 kilometer per uur 45% en bij 65 kilometer per uur 85%. Door rood licht rijden kan dus, afhankelijk van de snelheid, levensgevaarlijk zijn. Mensen die door rood rijden geven vaak gas bij en bereiken soms nog hogere snel heden. Bij de controle werden ook HEILOO - De Stichting Trefpunt Heiloo geeft verschillende cur sussen waaronder de leuke cursus Engels voor 55+. Deze cursussen Engels gaan in sep tember weer van start. Er worden cursussen gegeven voor zowel beginners, gevorder den en verder gevorderden. „Geen saaie lessen maar samen met een groep gezellige mensen een uur per week Engels leren en praten, en natuurlijk ook veel lachen", ver telt cursist Leo van den Berg uit Castricum. „Want hoe makkelijk is het om jezelf te kunnen redden tijdens vakanties in het buitenland. Naast leren in Heiloo proberen wij ook eens in de twee jaar onze opgedane kennis in de praktijk te brengen. Zo zijn wij onlangs met een groep naar Ierland geweest. Uitstekend georganiseerd door Jan Henuner en Janny Engelsman. Met vijftig cursisten en een aantal partners zijn wij naar Dublin gevlo gen aan een jeugdgevangenis. Er zijn workshops drama, creatieve en sportieve activiteiten. De ope ningsactiviteit op zondagmiddag 17 oktober is meteen een echte knaller. Een uitdagende Money Survival, die het beste uit je naar boven haalt. Kun je niet wachten tot je het boekje in handen krijgt: check dan www.providerhale.nl en Hyves www.providerhale.hyves. nl. Provider-HALE houdt op de volgende data ook een promotie tour in de regio voor de jongeren en andere belangstellenden: dins dagavond 7 september in Limmen (Piusgebouw)woensdagavond drie automobilisten bekeurd omdat zij handeld belden. Dat leverde hen een boete van eveneens 160 euro op. Tenslotte kregen twee auto mobilisten een bon van 90 euro omdat ze de autogordel niet om hadden. Bij aanrijdingen neemt het letselrisico met 50% af wan neer de gordel gedragen wordt en er is een airbag in de auto. In de avonduren werd, eveneens op de Kennemerstraatweg, een snelheids controle gehouden. Daarbij pas seerden 1582 motorvoertuigen het controlepunt waar een maximum snelheid van 50 kilometer per uur is toegestaan. 194 van hen reden sneller en de hoogst gemeten snel heid was 76 kilometer per uur. De overtreders krijgen een acceptgiro kaart thuis gestuurd. gen. In zeven dagen Ierland heb ben wij veel gezien en geleerd. De sfeer was helemaal goed, en de zon scheen heerlijk, wat een vakantie gevoel! Wij hebben onder andere Glendalough, de Distillery van Old Jameson, kastelen, ruïnes en de O'Briens Tower gezien. Natuurlijk tussendoor heten wij onze magen vullen. Doordat we regelmatig met andere groepsgenoten aan tafel zaten, bleven de contacten en con versaties levendig. Wij beginnen vol frisse zin weer met een nieuw seizoen in september, want dat wij het Engels moeten bijhouden, dat is wel zeker! En natuurlijk is het ook heel leuk om er mee bezig te zijn. Het houdt ons scherp, en is gezellig." Bent u geïnteresseerd om een van deze cursussen te volgen? Neem dan vrijblijvend contact op met Leo van de Berg, tel. 0251- 656736. De reünie van deze reis wordt in het Trefpunt gehouden op woensdag 8 september. 15 september in Egrnond aan de Hoef (Parochiecentrum), donder dagavond 23 september in Heiloo (Willibrordushuis). De avon den beginnen om 19.30 uur en duren circa een uur. Inlichtingen: Marieke Hoetjes, tel. 072-5330906. Provider is voor jongeren tussen de 12 en 18 jaar oud die van een beetje afwisseling houden, nieuwe vrienden willen maken, verder kij ken dan hun neus lang is, en niet alleen maar plezier willen maken, ook over dingen na willen denken. HEILOO - Op zaterdagavond tus sen 02.00 en 04.00 uur heeft de politie een alcoholcontrole gehou den op de Kennemerstraatweg te Heiloo. Daar werden 96 automobi listen gecontroleerd. Eén van hen, een beginnend bestuurder, had teveel gedronken. Hij blies 175 ugd (tot 90 toegestaan). HEILOO - Een 15-jarige meisje die uit lag te slapen in haar ouderlij ke woning aan de Heerenweg, werd opgeschrikt door een vreemde man die haar slaapkamer binnen kwam. Het voorval vond plaats op op don derdag 19 augustus rond 11.00 uur. De man maakte zijn excuses en liep naar beneden en verdween. Kort hierna ontdekte het meisje samen met haar naar huis gekomen moeder dat er een gouden horloge en een ring waren weggenomen uit een kistje op een andere slaap kamer. De dader is vermoedelijk binnen gekomen door de niet afge sloten schuifpui. Het ging om een ongeveer 40-jarige blanke man met kort donkerblond onverzorgd haar. Hij was ongeveer 1,90 meter lang en had donkere wenkbrauwen. Hij droeg vieze donkere werkkleding. Getuigen die informatie over deze man kunnen verschaffen worden verzocht te bellen met de politie in Heiloo via 0900-8844. Laatste zaterdag van de maand Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypestein (noord) ine. de Dompvloetlaan en Groenelaan, plan zuid, en plan west tussen Ewisweg - Het Zevenhuizen - Het Malevoort (ine. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Laatste maandag van de maand Meander/Paulusschool, De Hucht 2 huis-aan-huisactie, plan Ypestein zui delijk gedeelte. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmerverzamel- plaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Ook dan is brengen mogelijk tussen 18.00 en 19.00 uur naar de parkeer plaats bij school. HEILOO - Het programmaboek je 2010/2011 van de Vrouwen van Nu, afdeling Heiloo is uit. Inmiddels is deze verspreid onder haar leden. Dit boekje ligt ter inzage bij onder andere de Bibliotheek, Het Trefpunt en Cultureel Centrum Het Open Huis. Mocht u zelf in het bezit willen komen van het jaarboekje dan kunt u contact opnemen met Gusta Becker, tel. 072 5330318. Ook is er de mogelijkheid om op 4 september op Uit&Zo meer infor matie in te winnen. De Vrouwen van Nu is een landelijke organisatie met meer dan 48.000 leden. Het is een organisatie voor vrouwen met hart voor de leefomgeving, zowel in plattelandsgebieden als in een stedelijke omgeving. De vereniging stimuleert onder andere om vrou wen elkaar te laten ontmoeten, hun creativiteit te ontplooien en aan persoonlijke ontwikkeling te wer ken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5