3 pcr Operamelodieën in Witte Kerk Heiloo Line-up Heilectroo Event bijna rond H E I L O O hSSJA deutekom De Jordaan 29,90 Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK De Jordaan door Dolf Toussaint Boek van de week: door Dolf Toussaint voor Tine Poelsma exposeert 'Herinnering' Expositie Oud Heiloo en Baduhenna Spetterende aria'sen ontroerende melodieën Hugo Kraakman heeft Erick E en dj Jean al geboekt! 8 UITKIJKPOST 25 AUGUSTUS 2010 Sammy's avonturen: De geheime doorgang 3D (NL) De zeeschildpad Sammy maakt een tocht vol avonturen en span nende ontsnappingen op zoek naar de liefde van zijn leven, Shelly. Na zijn geboorte op een strand in Californië, kruipt Sammy de schild pad naar zee en vindt daar de liefde van zijn leven, Shelly. Hij raakt haar echter meteen ook weer kwijt... Tijdens zijn reis die alle zeeschild padden afleggen voordat ze weer terugkeren naar het strand waar ze geboren zijn, komt Sammy veel gevaren tegen, waaronder mensen. Maar gelukkig redden andere men sen hem ook weer. Al die tijd blijft hij hopen dat hij Shelly terugvindt. Samen met zijn vriendje Ray vecht hij met piranhas, ontsnapt aan een roofvogel en gaat op zoek naar een mysterieuze geheime doorgang. Dan, op een dag, na al zijn avontu ren en spannende ontsnappingen, vindt hij Shelly. Zij was hem ook nooit vergeten.Met stemmen van onder andere Levi van Kempen, Charlotte ten Brink, Robert ten Brink, John Williams, Patty Brard, Hanna Verboom en Serge Henri Valcke. Vandaag de dag wordt 'het foto boek' door velen beschouwd als een autonome kunstvorm, een artistiek werkstuk zonder die nende of illustrerende functie, dat zijn recht en reden van bestaan louter aantoont door zijn esthe tische kracht. De Jordaan is zo'n werkstuk. De foto's waaruit het is samengesteld, verklaren zelf hun onderlinge verband en verei sen geen toelichting. Toegegeven, men zou zich kunnen afvragen wie daar geportretteerd is, of op welke straathoek zich dat specifieke tafe reel afspeelt, maar uit de wijze waarop de beelden zijn gerang schikt kan de kijker opmaken dat dergelijke informatie bijkomstig is. Wie de Jordaan van de jaren zes tig heeft gekend, ondergaat bij het bekijken van dit boek een schok van herkenning, ondanks of mis schien juist dankzij die caleidosco pische presentatie. Dolf Toussaint bepaalde destijds zelf de selectie en de volgorde van de geplaatste foto's. Ook dat is een onderdeel van zijn artistieke mededeling, en het is aan de kijker om de overwe gingen achter zijn aanpak te her leiden. Zo gaat dat bij autonome kunstvormen. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo U naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl Ir: HEILOO - Het laatste con cert van de zomeravondserie in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) zal plaats vinden op vrijdag 27 augustus (aanvang 20.30 uur) met een bijzonder optreden van het Amsterdam Wind Quintet met het programma 'Mooiste melo dieën uit de geschiedenis van de opera'. Het kwintet bestaat uit vijf zeer gerenommeerde blazers, te weten: Tim Wintersohl - fluit, Marije Clemens - hobo, Hanka van Doesum-Clout - klarinet, Ellen Bayens - hoorn en James Aylward - fagot. Het programma omvat mooie en bekende melo dieën van J. Strauss, W. A. Mozart, L. v. Beethoven, A. L. Dvorak, N. A. Rimsky- Korsakov, G. Bizet en G. Gershwin. Al eeuwenlang zijn mensen gefascineerd door de opera. De meeslepende melodieën uit veel opera's werden na de pre mière vaak uit volle borst op straat gezongen en ook vandaag de dag zijn namen als Die Zauberflöte en Maria Callas nog voor bijna ieder een een begrip. Uitvoeringen van opera's trekken keer op keer volle zalen. Met dit programma haakt het Amsterdam Wind Quintet in op de onverminderde aantrekkings kracht van het operarepertoire door een selectie van spetterende HEILOO - In de expositieruimte van Bibliotheek Heiloo vindt u tot 11 oktober een selectie uit de ten toonstelling 'Het Lustoord Heiloo, schatten uit het Regionaal Archief Alkmaar'. Deze tentoonstel ling werd van oktober 2009 tot april 2010 door de Historische Vereniging Oud Heiloo gehouden in de Oudheidkamer Heiloo. Er werd daarin een interes sant beeld gegeven van wat het Regionaal Archief Alkmaar met betrekking tot Heiloo te bieden heeft en werd duidelijk hoe boei end de geschiedenis van ons dorp is. De nu in Bibliotheek Heiloo ingerichte expositie bestaat uit enkele hoogtepunten van die ten toonstelling, zoals prenten vawn de Witte Kerk, verschillende land goederen en buitenplaatsen en de Willbrorduskerk. De expositie in Bibliotheek Heiloo is uitgebreid met een aantal archeologische vonds ten van de Stichting Regionale Archeologie Baduhenna. Deze vondsten, van enige tijd geleden, sluiten aan bij de pren ten die worden geëxposeerd. Bij de geëxposeerde prenten hangen foto's, die de situ atie tonen, zoals die nu is. Deze foto's zijn gemaakt door leden van de Heilooër Amateurfotografenvereniging René Blom en Gerard Rozing. aria's en ontroerende melodieën uit de rijke geschiedenis van de opera ten gehore te brengen. De toegangsprijs bedraagt 10,- en voor 65 CJP en kinderen tot en met 12 jaar 9,-. Kaarten tevoren reserveren kan telefonisch via tel. 072-5334804 of 072-5335852. Het concert is ook te combineren met een diner (culinair 3-gangen- menu voorafgaand aan het concert) in restaurant de Loocatie (tegen over de Witte Kerk) tegen de gere duceerde prijs van 24,50 (tevo ren reserveren via 072-5333352). HEILOO - Vanaf dinsdag 31 augustus heeft Tine Poelsma een nieuwe expositie aan huis, getiteld 'Herinnering', geïnspireerd op onder andere haar eigen jeugd. Het bijzondere aan dit werk is dat de herinneringen zijn geschilderd in sigarenkistjes die de kunstenares in de loop der tijd verzamelde. U bent welkom tot en met eind september, iedere dinsdag van 13.00 tot 16.30 uur. Hierna toont zij haar werken alleen na telefonisch verzoek. Tine Poelsma, Termijen 189 te Heiloo, tel. 072-5334596. Aangeleverde foto HEILOO - De afgelopen maan den kon het publiek zijn voor keur aangeven voor de samen stelling van de line-up van de nieuwste happening die Heiloo bij de liefhebbers van dance en house op de kaart zal zetten. Heilectroo Event, dat op zater dag 16 oktober in Buk Buk plaats vindt, is een initiatief van Heilooër Hugo Kraakman, zelf professioneel dj en nu bekend onder de naam Hugo Chavez. Hij heeft hiervoor de website www.heilectroo.nl opge richt, waar iedereen kon stemmen op zijn favoriete dj's om hen naar Heiloo te halen. Men kon kiezen keuze uit bekende namen als Erick E, dj Chuckie, dj Jean, Gregor Salto en vele anderen. Bovendien heeft Hugo, om het financiële plaatje rond te krijgen, een flink aantal Heilooër bedrijven enthousiast weten te maken, die dit evenement steunen. Hugo heeft gemerkt, dat zijn initiatief enthousiast ontvan gen wordt, getuige het grote aan tal bezoekers op de website: „De stemmen zijn inmiddels geteld en ik ben aan de slag gegaan met de uitslag. Chuckie heeft de meeste stemmen gekregen, Erick E en dj Jean op twee en drie en Gregor Salto kwam als vierde uit de bus. Het goede nieuws is, dat Erick E en dj Jean, beiden met zeer veel inter nationale ervaring, zeker komen! Het programma van Chuckie zat overvol en hij moest afzeggen. Gregor Salto koos helaas op het laatste moment voor een boeking in Portugal. Daarom speur ik ver der naar een derde artiest met internationale faam." Buk Buk zal voor Heilectroo Event sensationeel worden omge toverd in een echte club, waar dance volledig tot zijn recht komt. Hugo licht een tipje van de sluier op: „Alles zal geheel veranderen, we gaan met gekke lichteffec ten werken. Zowel het voorcafé, Tendenz, als de zaal gaan open en zullen in een roodwitte sfeer wor den ingericht. De rest is nog een verrassing." Hugo wil eigentijdse housemuziek laten klinken in Buk Buk, zoals Latin house en electro, in een gemoedelijke, zomerse sfeer zoals Bloomingdale. Zelf zal hij als dj Hugo Chavez ook nog plaatsne men achter de draaitafel. Samen met Stanley Medema op saxofoon wordt dit een verrassende perfor mance! Heilectroo Event begint om 20.00 uur en gaat door tot 02.30 uur. Kaarten a 20,- zijn te bestel len via www.heilectroo.nl. Hugo besluit: „De vrije kaartverkoop zal snel gaan, dus wees er op tijd bij!" Heilectroo Event is een initiatief van Heilooër Hugo Kraakman, zelf professioneel dj Hugo Chavez. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7