contact Bewoners Vredenoord en Vrieswijk positief over LED-verlichting 9 HEILOO GEMEENTE Openingstijden Burgerzaken Raad en (raads)commissies Sport en recreatie Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 25 AUGUSTUS 2010 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Afgelopen mei hebben wij in de wijken Vredenoord en Vrieswijk lichtmasten met LED-verlichting geplaatst. De oude masten waren aan vervanging toe en als proef zijn er nu voor een jaar LED-masten geplaatst. Wij gaan de bewoners van de buurten in drie seizoenen vragen wat zij van de verlichting vinden. Inmiddels zijn de resultaten van de eerste enquête bekend. U leest er meer over in dit artikel. Bewoners tevreden Het merendeel van de fietsers en voetgangers is positief over de verlichting die als proef bij hen in de buurt is geplaatst. 76% van de voetgangers is tevreden, bij fietsers is dat zelfs 83%. 's Nachts zijn gezichten van voorbijgangers goed te onderscheiden, vinden de deelnemers aan de enquête. Ruim tweederde van alle respondenten geeft aan verschil te merken tussen de LED-lampen en gewone lampen. Veelal met de toevoeging dat het erg helder is. maar dat het licht beter gespreid wordt. Een handvol mensen vindt het licht koud en fel. De kleur van het licht wordt door ruim 60% als sfeervol ervaren, maar 14% vindt het ongezellig. Een belang rijk signaal vinden wij dat 90% van de respondenten positief staat ten opzichte van de stelling dat de gemeente Heiloo energie wil gaan besparen met LED-verlichting. Wat zijn de voordelen van LED-verlichting? LED-verlichting wordt steeds vaker gebruikt in de openbare ruimte en de woonomgeving. Het belangrijkste voordeel van LED-verlichting is de milieuvriendelijkheid. De lampen gaan langer mee en verbruiken minder energie dan de reguliere lampen. Behalve deze voordelen onderzoeken wij nog een manier van energiebesparing, 's Nachts van 23.00 tot 6.00 uur worden de lampen iets gedimd. Op dit moment zijn de nieuwe lichtmasten langs de Kennemerstraatweg ook op deze manier ingesteld. Wat willen we bereiken? Wij willen van de omwonenden weten wat zij vinden van de LED-verlichting en het gedimde licht. Met de uitkomsten van deze enquêtes kunnen wij aan het eind van de proef beter bepalen of wij dit type verlichting vaker toe gaan pas sen binnen de gemeente. De volgende enquête houden wij in de herfst. In de winter ontvangen omwonenden de laatste enquête. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer S. Verhaar, telefoonnummer 072 535 67 66 of de heer T. Zijl. telefoonnummer 072 535 67 69. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Welstandscommissie De volgende vergadering van de Welstandscommissie vindt plaats op maandag 30 augustus. De verga dering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis, ingang Raadhuisplein 1. Bouwplannen die daarvoor in aanmerking komen, wor den voorafgaand aan de middagver gadering in mandaat behandeld. Wie bij een vergadering van de commissie aanwezig wil zijn, kan een afspraak maken met de secretaris van de Welstandscommissie, de heer F. Goedhart, telefoonnummer 072 535 67 37. Definitieve agenda De definitieve agenda staat vanaf vrij dagmiddag 27 augustus op de website www.heiloo.nl onder het thema Bestuur en organisatie bij Raads- en advies commissies/ Welstandscommissie. De agenda ligt ook vanaf maandag 30 augustus tussen 8.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis ter inzage bij de balie Bouwen en Wonen en de recep tie. Er is een aparte agenda voor de bouwaanvragen, die de commissie 's ochtends in mandaat behandelt. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Openingstijden ma t/m vrij zaterdag 08.00 - 15.45 uur 09.00 - 12.00 uur De vergaderingen van de Welstandscommissie zijn openbaar. Belangstellenden kunnen de verga dering van de Welstandscommissie bijwonen op de publieke tribune. Op verzoek kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Alleen de planindiener en/of de ontwerper kan op afspraak een toelichting geven tij dens de vergadering, waarin het plan wordt behandeld. De notulen zijn ook openbaar en worden na goedkeuring in de volgende vergadering op internet gezet. Zwembad Het Baafje www.heiloo.nl/zwembad De Omloop 11, 1852 RJ Heiloo 072 533 39 09 informatie zwembad, mevrouw A. Busso-Besseling 072 535 66 82 of e-mail zwembad@heiloo.nl Sportcentrum Het Vennewater Het Zevenhuizen 48, 1852 JC Heiloo inlichtingen verhuur sporthal b.g.g. de heer G.J. Wolven of e-mail Gymzalen inlichtingen verhuur, mevrouw A. Busso-Besseling of e-mail 072 533 31 52 06-1240 44 38 sporthal@heiloo.nl 072 535 66 82 gymzalen@heiloo.nl Burgerlijke stand tot en met 20 augustus Geboren Ids B. Overdijk z.v. B. Overdijk en S. Bekema Tobias H. Miebies z.v. R.J. Miebies en J. Schulze Jaydon Peereboom z.v. B. Peereboom en S. Hink Elders geboren Daan S.F.M. Hammink z.v. M. Hammink en W.A. Vriend Gijs Velzeboer z.v. M. Velzeboer en J. Noort Maurits P.H. Steeman z.v. R.C.G. Steeman en M.B.M. Duzink Linde Kuitenbrouwer d.v. J.J.M. Kuitenbrouwer en P. Spijkerman Isabella Z. van der Ent d.v. P. van der Ent en G.Z. Atanasova Huwelijken /gereg. partnerschappen J. Krause en E.R. van Kiel E.R. Dusseljé en D. Kaandorp Elders overleden H. Meijer C. Buys wv Houtenbos S.K. Vonk P.H. Janknegt M.J. van Leijen wv Kuin H.A. Vogelenzang

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9