De 'Kring van Heiloo' komt weer tot leven Uit&Zo Heiloo trekt veel bezoekers Natuurglds H E I L O O DORRESTIJNS hKSfA deutekom 11 Johannes Hasebroek en Nicolaas Beets ontvangen hun gasten in de Oudheidkamer Festival bij GGZ Noord-Holland-Noord in Heiloo Corso Bioscoop Shrek voor eeuwig en altijd (3D) BOEK VAN DE WEEK Dorrestijns Natuurgids door Hans Dorrestijn De Brug op Uit&Zo met Russische dynamiek Nicolaas Beets, Cornelis van Foreest en Willem Hofdijk Boek van de week: Dorrestijns Natuurgids door Hans Dorrestein voor 24,95 U I T K IJ KPOST SEPTEMBER 2010 HEILOO - Zondag 5 september stond het ontmoetingscentrum bij GGZ Noord-Holland-Noord in het teken van muziek, bewe gen, kijken en luisteren. Een dag voor cliënten en familie, mede werkers, mensen uit de omgeving... eigenlijk voor iedereen! Na de opening van het festival buiten bij de Wateetenbeweegik- Bus, startte de dag met een optreden van de clientenband uit Den Helder, gevolgd door een aantal live bands uit de regio en vanuit de Buk Buk. Foto: Ricardo Marcker Na het verslaan van een boze draak en sinds Shrek gelukkig samen is met prinses Fiona vindt eigenlijk niemand deze groene reus nog eng. En daar heeft Shrek het soms wel eens moeilijk mee, want van huis uit is hij toch echt een monster. Maar alle dorpelingen die hem vroeger bedreigden vallen hem nu lastig om een handtekening. Gekker moet het toch niet wor den?! Daarom maakt Shrek een geheime afspraak met Repesteeltje, die belooft hem te helpen om weer een beetje een gevreesd mon ster van hem te maken. Dat plan gaat echter mis en daardoor komt Shrek in een soort alternatieve toe komst terecht, die hem toont hoe zijn land Far Far Away eruit zou hebben gezien als Shrek er nooit geweest was. Zo komt Shrek erach ter dat zijn geliefde Fiona en zijn goede vrienden Donkey en Puss in Boots zonder hem nooit zo geluk kig zouden zijn geweest. Shrek wil dus zo snel mogelijk terug naar Far Far Away, en terug naar zijn Fiona. Maar is hij daar nog op tijd mee? Met Dorrestijns Vogelgids ont popte Hans Dorrestijn zich in een klap tot Nederlands meest geliefde vogelaar. Maar vogelaars houden niet exclusief van vogels, ze zijn geïnteresseerd in de hele fauna. Dorrestijn let ook op reptielen, amfibiëen, insecten, vissen en zoogdieren. Zijn vogeldag is pas echt goed als er een vos voorbij komt; zijn vakantie begint pas echt oog in oog met een Parelhagedis of een Gele rombout (een soort libel- Ie). Het liefst had hij alle mooie, leuke en gekke dieren in zijn boek opgenomen, maar het aanbod was te groot. Dorrestijn maakte een hoogstpersoonlijke keuze uit de fauna van Europa. En vrees niet: boven het lopend en kruipend gedierte vliegen er in zijn verha len ook weer schattige vogeltjes rond! Net als de eerder verschenen Vogelgids is deze Natuurgids van Dorrestijn een verhalenbundel in de vorm van een natuurgids, geschre ven op de voor hem zo karakteris tieke en eigenzinnige wijze. HEILOO - Op zaterdag 11 sep tember komt de 'Kring van Heiloo', de literaire vrien denkring van ds. Johannes Hasebroek en zijn vriend Nicolaas Beets, weer tot leven in de Oudheidkamer Heiloo. Bezoekers kunnen daar getuige van zijn. In het kader van de landelijke monumentendag, met als thema 'De smaak van de 19e eeuw', heeft de Historische Vereniging Oud Heiloo de 19e-eeuwse ds. Johannes Hasebroek, Nicolaas Beets, Betsy Hasebroek en Truitje Toussaint weer tot leven gewekt. Dat achter deze personages toneel spelers van Falkland schuilgaan is een goed bewaard geheim... J.P. Hasebroek is van 1836 tot 1843 predikant geweest van de Witte Kerk van Heiloo. Hij bewoonde met zijn zuster Betsy Hasebroek de pastorie van de kerk (nu: Oude Pastorie). Zij nodigden in die tijd bevriende schrijvers en dichters uit J.P. Hasebroek. HEILOO - Het vierstemmige koor De Brug oogstte veel lof tijdens hun optreden op Uit&Zo Heiloo. Het koor had de eer dat Alexandre Pavloff, geboren in Moskou, met zijn levendigheid en passie De Brug dirigeerde, aangezien de vaste diri gent Jan Peter Versteege afwezig was. De harmonieuze klanken van het vierstemmig koor werden door de luisteraars bijzonder gewaar deerd. Het koor zoekt versterking en vooral tenoren en bassen zijn welkom. Het volgend optreden is op zaterdag 18 september om 19.00 uur in de Willibrordusparoehie aan de Westerweg 267 te Heiloo. Informatie: Fridoline Neefjes, tel. 072-5322588. om met elkaar over hun literaire werk te praten. Dat waren onder anderen: Nicolaas Beets, Cornells van Foreest, Truitje Toussaint en Willem Hofdijk. Meer en meer groeit de gedachte dat de Kring van Heiloo niet alleen een markant element in de historie van Heiloo is, maar ook belang rijk is geweest in de letterkun dige geschiedenis van Nederland. Nicolaas Beets had ook andere belangen: de jonkvrouwen Van Foreest waren begerenswaardige huwelijkskandidaten. Op zaterdag 11 september hoort en ziet u daar meer van. Naast een ontvangst door 'De Kring' kunt u een expositie en een diapresentatie bekijken. De Oudheidkamer Heiloo is op 11 september open van 10.30 tot 16.00 uur. Inlichtingen, tel. 072-5321404. HEILOO - Uit&Zo Heiloo was ook dit jaar weer een veelkleu rig feest. Achtenzestig verschil lende deelnemers gaven op vaak creatieve wijze informatie aan het massaal toegestroomde publiek en konden ook nu weer een groot aantal bezoekers direct inschrijven voor hun acti viteiten. Het veelkleurige komt ook tot uiting in het nieuwe logo. Goochelaar Chris Wagemakers presenteerde na een magische ope- ningsaet het nieuwe logo, waarna burgemeester Hans Romeijn het officieel onthulde, en daarmee Uit&Zo Heiloo 2010 opende. Een evenement dat al voor de 16de keer door Bibliotheek Heiloo werd georganiseerd. De sfeer op Uit&Zo Heiloo was uitstekend. Natuurlijk hadden de deelnemers daar flink de hand in, maar ook het mooie weer, het terrasje, de ijsco, de koffie, thee en limonade voor iedereen die opgetreden had en de deelnemers achter de kramen, de enthousiaste speakers bij de podia en de mensen van het geluid zorgden voor een geslaagd evenement. Daarnaast werden er ook veel extra activi teiten gehouden, zoals de specta culaire Bookfaeing door fotoclub 'Collectief Contour'. Meer dan hon derd mensen lieten zich met een bibliotheekboek fotograferen, met vaak zeer geslaagde resultaten. De Poppenkast van Kids for Animals en de grote knutseltafel van de Hobbyfarm zorgden voor veel blije kindergezichten. Leerlingen van de Muziek- en Dansschool lieten zonder schroom in een volle biblio theek hun geleerde kunsten horen op viool, harp, piano en nog vele andere instrumenten. Bij de infor- matiekramen was het druk, bij de podia was dit vaak niet anders. Muziek, dans, sport; alle optredens hadden hun eigen fans. Cabaret van Yora Rienstra, diverse dansen van Dance Fit Studio 115, een demonstratie Karatevereniging 'Funakoshi', het was soms flink dringen om een glimp van een optreden op te kunnen vangen. Uit&Zo Heiloo was ook dit jaar weer een zeer geslaagd evene ment, wat weer eens heel duidelijk liet zien hoe breed en bloeiend het Heilooër verenigingsleven is. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl Uit&Zo Heiloo was een veelkleurig feest. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 11