Heiloo contact De smaak van de 19e eeuw HEILOO GEMEENTE nu ■ui ■in irn Openingstijden Raad en (raads)commissies Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST SEPTEMBER 2010 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo 11 ip 1111 mi Illl mi mi 1111 in. PPT Illl II IK Illl II Illl II Hi Illl HIJl irs: 11 Bezoek de Open monumentendag op 11 september In het weekend van 11 en 12 september is de jaarlijkse Open Monumentendag. Ook in Heiloo heeft u op zaterdag 11 September gratis toegang tot monumenten en tentoon stellingen. Er staan verschillende activiteiten op het pro gramma: bijvoorbeeld een bezoek aan een oude wethou derswoning en een bijzondere wandeling door 19e eeuws Heiloo. Het thema dit jaar is "De smaak van de 19e eeuw". De smaak van de 19e eeuw in Heiloo Het Rode Huis. voormalig woonhuis van wethouder Maas Geesteranus, aan de Kennemerstraatweg 382, is van 10.00 tot 13.00 uur open. U kunt daar het prachtige 19e eeuwse papier-machéplafond bekijken, dat enige jaren geleden bij een restauratie te voorschijn kwam en zeer vakkundig is gerestaureerd. De Witte Kerk is de hele dag geopend en daar wordt iets bijzonders georganiseerd wat nu nog geheim is. De laatste informatie daarover vindt u in de dagen voor de Open Monumentendag op de website van Heiloo. De Kring van Heiloo De Historische Vereniging Oud Heiloo organiseert in haar bij eenkomstruimte aan de Bergeonstraat 30 een tentoonstelling en feestelijk gebeuren rond het 19e eeuwse fenomeen De Kring van Heiloo. De Kring van Heiloo was een gezelschap van literair geïnteresseerden (waaronder Nicolaas Beets), dat bijeen kwam in de oude Pastorie aan de Nicolaas Beetsweg en in Nijenburg. Willibrord In het hoofdgebouw van de voormalige Willibrordstichting kunt u drie interessante locaties bezoeken. - Het museum bij de linker poort, waar de geschiedenis van de psychiatrie en de Willibrordstichting op indrukwekkende wijze wordt getoond. - Bij de rechter poort is de werkruimte van de Archeologische werkgroep Baduhenna opengesteld. Baduhenna richt een culinaire expositie in. zodat wordt aangesloten op het landelijke thema van de Smaak van de 19e eeuw. - In de kapel, die vanaf het binnenterrein toegankelijk is. worden kazuifels getoond en is er een tentoonstelling te zien van Jak Beemsterboer. Op zaterdag kunt u daar meditatieve concerten bezoeken om 13.00 uur en om 14.00 uur. De kapel is zondag ook geopend. Smaakvolle wandeling Helemaal aansluitend op het landelijke thema, is de wande ling door Heiloo. Deze wandeling is gemaakt door leden van 'Kijk op Verleden', een enthousiaste groep kunstenaars, die een bijzondere kijk hebben op de historie en die door hun bijzondere producties de mens aan het denken zetten over verleden, heden en toekomst. De wandeling vertrekt vanaf het NS-station aan de zuidkant van Heiloo. Dit gebied is nog tot na de Tweede Wereldoorlog een uitgesproken tuinders- gebied geweest. De wandeling gaat langs de relicten van het tuindersverleden. In het Gemeentebos is een rustplek, waar u kunt picknicken. Dit past helemaal binnen het thema De smaak van de 19e eeuw. De wandeling kunt u vinden op de website van Heiloo. Meer informatie U kunt in het gemeentehuis en de bibliotheek een regionale en een landelijke folder ophalen met het programma van de Monumentendag. Daarin staan alle monumenten die op 11 en 12 september open zijn. net als het programma met eve nementen. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Welstandscommissie De volgende vergadering van de Welstandscommissie vindt plaats op maandag 13 september. De verga dering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis, ingang Raadhuisplein 1. Bouwplannen, die daarvoor in aanmerking komen, worden voorafgaand aan de middag vergadering in mandaat behandeld. Wie bij een vergadering van de com missie aanwezig wil zijn, kan een afspraak maken met de secretaris van de Welstandscommissie, de heer F. Goedhart, telefoonnummer 072 535 67 37. De vergaderingen van de Welstandscommissie zijn openbaar. Belangstellenden kunnen de verga dering van de Welstandscommissie bijwonen op de publieke tribune. Op verzoek kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Alleen de planindiener en/of de ontwerper kan op afspraak een toelichting geven tij dens de vergadering, waarin het plan wordt behandeld. De notulen zijn ook openbaar en worden na goedkeuring in de volgende vergadering op internet gezet. Definitieve agenda De definitieve agenda staat vanaf vrijdagmiddag 10 september op de website www.heiloo.nl onder het thema Bestuur en organisatie bij Welstandscommissie. De agenda ligt ook vanaf maandag 13 september tus sen 8.00 en 12.30 uur in het gemeen tehuis ter inzage bij de balie Bouwen en Wonen en de receptie. Er is een aparte agenda voor de bouwaanvra- gen, die de commissie 's ochtends in mandaat behandelt. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij een medewerker van de balie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Vergaderingen raadscommissies De raad van de gemeente Heiloo heeft drie raadscommissies: Maatschappelijke Zaken, Bestuurlijke Zaken en Openbare Ruimte. Deze commissies adviseren de gemeen teraad. De raadscommissievergade ringen beginnen om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis en zijn openbaar. Inspreekrecht Tijdens een commissievergadering kunt u inspreken over onderwerpen die op de agenda staan of over onder werpen die u onder de aandacht van de commissieleden wilt brengen. De commissieleden staan open voor uw mening en nemen uw mening mee bij de afwegingen die zij maken over onderwerpen die ze bespreken. Wilt u gebruik maken van het inspreekrecht dan vragen wij u dit voorafgaand aan de vergadering telefonisch of via e-mail te melden aan de commissiegriffier van de gemeenteraad. Agendapunten Naast de vaste punten, staat op de agenda: Maatschappelijke Zaken, maandag 13 september - Presentatie Wmo Financiën Bestuurlijke Zaken, dinsdag 14 september - Benoemen afvaardiging in Verbonden Partijen - Aanpassen horecabeleid gemeente Heiloo 2008 - Algemene Plaatselijke Verordening (APV) gemeente Heiloo 2010 - De raad als werkgever 1. Verordening op de werkgevers commissie van de raad 2. Benoemen leden van de werkge verscommissie - Vergaderschema 2011 Openbare Ruimte, woensdag 15 september - Stedenbouwkundig plan bedrijven terrein Oosterzij 1. presentatie 2. inspreekrecht 3. bespreking - Jaarverslag 2009 welstandscom missie Heiloo en rapportage college over uitvoering welstandstoezicht in 2009 - Bespreeknotitie D66-GroenLinks over selectieleidraad Zuiderloo Meer informatie of aanmelden inspreken Wilt u meer informatie over de agenda of wilt u zich aanmelden om in te spreken, neemt u dan contact op met de commissiegriffier van de gemeente raad van Heiloo, mevrouw D. van der Schuur, via telefoonnummer 072 535 67 93 of via griffie@heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 13