Kermis in de Lantaarn Expositie van Ineke Bik in dorpshuis Hanswijk Verwendag: 'Van buiten word je beter' Themamiddag over erfrecht in Limmen Pax Christi op de bres voor Pakistan regio 18 Kunstenares toont werken in jubilerend dorpshuis Verwendag in de natuur voor mensen met kanker, hun naasten en nabestaanden De Verwen dag is een initiatief van PWN en t Praethuys 8 SEPTEMBER 2010 I Initiatiefnemers voor de Verwendag bij bezoekerscentrum De Hoep in Bakkum: Kees Zonneveld (boswachter PWN), Ans de Wit, Nel Kleverlaan en Ank Verstraten van 't Praethuys. Achter: Jack van Schayk en Veronique van Meurs (PWN). Foto: Caroiien Breed LIMMEN - Vrijdag 10 septem ber barst het kermisgeweld los in de Lantaarn, met Sesam, dé band van dit moment. Sesam treedt op in het voorcafé Dj Toine, en zal het dak eraf laten knallen. Op zaterdag 11 september speelt in de tent 'La Stampa', een fullprof, all-round feest-showorkest, in de zaal kunnen de voetjes van de vloer tijdens het Housefreakerz-feest en in het café zet Dj Toine het café op zijn kop. Zondag 12 september in de tent: Giga met een up-to-date repertoire. Altijd de laatste hits het eerst op het podium. Zondag is er een eenmalig optre den van een bekende mistery guest. In de zaal genieten van Memphis met een mix van de Beatles, REM, U2, Rolling Stones, Queen en Robbie Williams, terwijl Dj Toine en Dj Cor er een feest van maken in het vooreafé. Op maandag 13 sep tember speelt vanouds en heel ver trouwd in de tent Jukebox met een hoog swing, dans en ga maar uit je dakgehalte. In de zaal trio Tjoe en Jeroen, de slechtste band van Noord-Holland, zoals ze zelf zeggen. Dj Maarten, die niet eerder zal rusten tot iedereen met hem mee feest, is dan te vinden in het café. Na het optreden van Jukebox komt Kink aan de beurt die tot laat in de avond zal spelen. Om ongeveer 18.00 uur komt na het succes van vorig jaar de Amsterdamse zwaargewicht Peter Beense de tent weer op zijn kop zetten. Dit jaar dus weer geen pauze. En in het café Dj Ron, die de laatste uurtjes voor jullie nog gaat knallen. REGIO - Kom op zaterdag 11 september van 11.00 tot 17.00 uur naar de verwendag 'Van buiten word je beter'! Dit evenement wordt in samen werking van boswachters van PWN en vrijwilligers van 't Praethuys gehouden en vindt plaats in bezoe kerscentrum De Hoep in Castrieum. De verwendag is bedoeld om men sen met kanker, hun naasten en nabestaanden in de watten te leg gen en door diverse activiteiten te laten genieten van de natuur. Boswachter Kees Zonneveld is de initiatiefnemer; hij weet wat het is om een dierbare aan kanker te verliezen en wil met de verwen dag anderen, die het proces van de ziekte doormaken, een hart onder de riem steken. „De natuur is voor velen een inspiratiebron. Je kunt tij dens een wandeling door de natuur weer op krachten komen en je geest even leegmaken." Op de verwendag vinden diverse activiteiten plaats voor jong en oud. Zo zijn er fietstochten, huifkar- rentoehten met verrassing, wande lingen met de boswachter en kun je lekker ontspannen tijdens een mas sage of schoonheidsbehandeling. In de Hoeptuin staat een markt met heerlijke lokale producten en muziekkoren zorgen voor een gezel lige omlijsting van de dag. Ook de kleintjes worden niet ver geten op deze bijzondere dag. Er is een speciale kinderhoek waar de kinderen zich kunnen laten schmin ken. Er kan volop geknutseld wor den aan dierenmaskers van een favoriet dier. En ook een ponyritje behoort tot de mogelijkheden. Kinderboekenschrijver Sjoerd Kuyper leest voor in een stoere legertent.De verwendag is bedoeld voor mensen die lijden aan kanker en mensen die nu of in het verle den op een bepaalde manier met de ziekte in aanraking zijn geweest. Patiënten, familie, vrienden en nabestaanden; iedereen is van harte welkom. Ook als de weergoden het laten afweten is er voldoende te beleven. Meer informatie (of aan melden) via www.pwn.nl/verwen- dag. Deelnemen is gratis. LIMMEN - Onlangs is de wet op schenk- en erfbelasting gewij zigd. De KBO in Limmen houdt een middag in samenwerking met de Stichting Welzijn Castrieum over deze materie. Notaris Feikema uit Castrieum geeft een lezing over het erfrecht op donderdag 16 septem ber om 14.00 uur in de Vredeburg aan de Dusseldorperweg te Limmen. Wat gebeurt er met uw vermogen na uw overlijden? Wanneer iemand komt te overlijden, is deze overlede ne de erflater. Na het overlijden laat een erflater bezittingen en /of schul den na. De bezittingen en schulden van een erflater is zijn/haar nalaten schap. Het erfrecht regelt de over gang van de bezittingen en schul den van erflater op de erfgename. Heeft u geen testament, dan bepaalt het Wettelijk erfrecht wie uw erf genamen zijn. Het is fijner om zelf de touwtjes in handen te hebben. Met een testament bepaalt u zelf op welke manier u uw vermogen wilt verdelen. Er is veel te doen op het gebied van schenken en erven. 2010 begon met een heel nieuwe wet op schenk- en erfbelasting. Met vooral gevolgen in de sfeer van vrijstellingen en belastingen. En juist vanuit die optiek is er geld te verdienen met regelingen die afwijken van de wet, dan wel er zo maximaal mogelijk gebruik van te maken. Deelname is gratis. EGMOND - Het dorpshuis van Egmond aan den Hoef toont van 30 augustus tot en met 7 janu ari 2011 schilderijen van Ineke Bik (1945 - 1994). Het merendeel van de tentoonge stelde abstracte werken van acryl op papier zijn 'nieuw' in die beteke nis, dat deze nog niet eerder te zien zijn geweest. Zij dateren uit de laat ste jaren van haar leven. In deze periode ontstond groot oeuvre aan bijzonder kleurrijke schilderijen, groot en gedurfd geschilderd, waarbij haar vroegere landschappelijke thema's werden vervangen door thema's van kleur, compositie en vorm. Deze werken laten een duidelijke voorkeur zien van rechte lijnen en het indelen van banen en vlakken. Daarnaast ont stond een serie met kleinere wer ken, soms even abstract als haar grotere werken, maar soms ook zeer herkenbaar, als een romanti sche knipoog naar het landschap, dat zij zo lief had. Het dorpshuis Hanswijk is een multifunctioneel gebouw waar muziek-, toneel-, dans-, musical- en sportverenigingen al veertig jaar gebruik van maken. U kunt, tijdens openingsuren en als alle zalen toe gankelijk zijn, de werken van Ineke Bik bekijken. Of u kunt een afspraak maken met de beheerder, tel. 072- 5061492. In Hanswijk toont men een groot aantal bijzonder kleurrijke schilderijen van Ineke Bik. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 17