Geheugentraining Wandelen door de Heerlijkheid Akersloot Verbouwing: Bibliotheek in Akersloot gesloten Het Limmerveentje te zien op RTV N-H REGIO Op een plezierige manier uw geheugen verbeteren Gebied rond Akersloot heeft landschappelijk veel te bieden Bibliotheek wordt ingericht volgens nieuw concept Wat voor onze spieren geldt, geldt ook voor ons geheugen Natuurlijk Noord-Holland begint aan zesde seizoen KORTOM Kermis en vuurwerk in Limmen! Wijze Vrouwen Cirkel in Limmen Monumentendag Herfstmarkt in Stram merzoom Pax Christi op de bres voor slachtoffers Pakistan UITKIJKPOST SEPTEMBER 2010 De groep loopt hier tijdens de presentatiewandeling door de Klaas Hoorn en Kijfpolder. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Mooi weer, een prachtig landschap en meer dan vijftig belangstellenden die door de polder wandelen. Dit waren de ingrediënten van de presentatie van het boekje Wandelen door de Heerlijkheid Akersloot - De Strandwallenroute, waarin vier wandelroutes door Akersloot staan beschreven. Deze vier routes vari eren in lengte van vier tot zeven kilometer, waarbij Akersloot van noord tot zuid en van oost tot west aan bod komt. Wandelen door de Heerlij kheid Akersloot is het derde deel van een serie wandelboekjes binnen de gemeente Castrieum. Dit deel is samengesteld door Lia Vriend - Vendel uit Limmen. „Het gebied rond Akersloot heeft landschappelijk zoveel te bieden, dat ik vier wandelroutes heb kunnen beschrijven met elk een eigen karak ter. De Strandwallenroute voert door een zeer afwisselend land schap van oude strandwallen, voor malige strandvlaktes, veenpolders en het Alkmaardermeer. Dit oudste gebied van de gemeente Castrieum was 5000 jaar geleden een Waddeneiland. In het wandelboekje komen natuur- en cultuurgeschiede nis uitgebreid aan bod," aldus Lia Vriend. Lia vertelde tijdens de pre sentatie kort over de inhoud van de wandelingen: „Ze sluiten op elkaar aan, maar zijn zodanig beschreven dat elke wandeling een eigen ver haal heeft. De eerste wandeling is de westelijke strandwalroute met zijn 'geesten' (akkers op strandwal len); de tweede maakt een rondje langs de Binnengeesterpolder. De derde wandeling brengt u naar het Alkmaardermeer en de veenwei- degebieden, een zeer vogelrijk land schap. De vierde wandeling is de Koogdijkroute, aan de zuidkant van Akersloot. Deze wandeling loopt over een middeleeuwse dijk, langs de sluis en het gemaal." De Strandwallenroute is te koop voor 3,95 bij onder andere molen 'De Oude Knegt', de jachthavens, het gemaal, het pontje van Akersloot, Van der Valk 'Hotel Akersloot', Veldt's Toko, boekhan del Laan in Castrieum, de plaat selijke VW en de verschillende VW-steunpunten en natuurlijk bij de Historische Vereniging Oud- Akersloot. AKERSLOOT - De bibliotheek in Akersloot is van maandag 13 tot en met zaterdag 25 septem ber gesloten. Tijdens deze peri ode wordt de bibliotheek geheel opnieuw ingericht volgens een nieuw landelijk concept. De bibliotheek in Akersloot zal een ware metamorfose ondergaan. De nieuwe inrichting van de bibli otheek is gebaseerd op winkelfor mules die zorgen voor een aantrek kelijke en uitdagende presentatie van materialen. De collectie zal naadloos aansluiten op uw wensen. Net als in een moderne boekwin kel wordt de bibliotheek een plek waar u wordt verrast. De biblio theek is inmiddels uitgebreid met een werkruimte voor de Historische Vereniging Oud-Akersloot en een multifunctionele ruimte voor schil dersvereniging HUIB. Door de samenwerking met Oud-Akersloot wordt de bibliotheek verrijkt met een Historisch Informatie Punt AKERSLOOT - De SWOA en Stichting Welzijn Castrieum starten een cursus geheugent raining. Met deze cursus leert u op een plezierige manier hoe u uw geheu gen kunt trainen en dus verbeteren, want van een goed geheugen heeft u elke dag plezier. Het is zoals een Romeins schrijver zei: wie van zijn geheugen kan genieten, leeft twee maal. Bovendien zal iedereen het ermee eens zijn dat een goed geheu gen het leven een stuk gemakkelij ker maakt. Of het nu gaat om een routebe schrijving te onthouden, namen beter in je op te nemen, of zonder een boodschappenlijstje toch met de juiste artikelen thuis te komen, het is allemaal te leren door gebruik te maken van verschillende geheu gentechnieken. Daarnaast krijgt u inzicht in de werking van het geheugen en leert u hoe de hersenen herinnerin gen opslaan en weer ophalen. Het geheugen is een functie waarbij ons hele wezen is betrokken. De cursus bestaat uit vijf bijeenkomsten met een steeds groter wordende inter val, zodat u optimaal het geleerde in de praktijk kunt toetsen en na afloop uw geheugen een merkbaar betere conditie heeft. Wat voor onze spieren geldt, geldt ook voor ons geheugen: stilstand is achteruitgang. Het is de juist de conditie van ons geheugen die ons geestelijk vitaal houdt. De data zijn woensdag 15, 22 en 29 september en 6 en 20 oktober tussen 13.30 en 15.45 uur, kosten zijn 25,-, u kunt zich aanmelden bij de Stichting Welzijn Castrieum tel. 0251-656562 of via info@wel- zijncastricum.nl. De cursus wordt gehouden in 't Kruispunt aan de Mozartlaan in Akersloot. LIMMEN - Natuurlijk Noord- Holland is een natuurserie op TV Noord-Holland die mooie plekjes in de provincie laat zien. Boswachter Arjan Postma van Landschap Noord-Holland bezoekt deze keer met verslaggever Stephan Roest het Limmerveentje en besteedt onder meer aandacht aan de bijzon dere planten die in het natuurgebied voorkomen. Tussen Limmen en de A9 ligt het Limmerveentje. In de uitzending van 14 september bekijken Arjan Postma en Stephan Roest de planten die er groeien. Het natuurgebied is een overblijfsel van een oude kreek die hier stroomde toen het nog een waddengebied was. Er groeien onder meer enkele soorten orchideeën. Bijzonder is dat hier een Sint Jansvlinder voorkomt met een Latijnse naam die eindigt op Limmerniea! De soort is hier voor het eerst ont dekt en beschreven. De uitzending over het Limmerveentje is te zien op dinsdag 14 september om 17.30, 18.30, 20.30, 21.30 en 23.30 uur. In de loop van het seizoen wordt Natuurlijk Noord-Holland iedere dinsdag op TV-Noord-Holland uit gezonden. Er wordt verder aandacht besteed aan de Amsterdamse grachten en diverse natuurgebieden van Landschap Noord-Holland. (HIP). Hier wordt u als klant geïn formeerd over de lokale geschiede nis, wordt u geholpen bij het raad plegen van bronnen en verrast door wisselende presentaties. Tijdens deze sluitingsdagen kunt u voor het lenen en inleveren van materialen terecht in één van de andere loca ties, te weten Limmen Castrieum, Alkmaar of Heerhugowaard. Tijdens de sluitingsperiode is de locatie Akersloot telefonisch niet bereikbaar en daarom is het niet mogelijk om uw boeken telefo nisch te verlengen. Via www.bibli- otheekkennemerwaard.nl kunt u een aantal zaken zelf regelen, zoals het verlengen van de geleende materialen, de catalogus raadple gen en boeken reserveren. Tevens vindt u hier de openingstijden van de andere locaties van Bibliotheek Kennemerwaard. De bibliotheek vraagt uw begrip voor het ongemak en verwelkomt u graag vanaf maan dag 27 september in een prachtige vernieuwde bibliotheek. LIMMEN - Met een aantal leuke acties heeft de Pax Christi schoolgeld opgehaald voor de slachtoffers van Pakistan. Eén van de acties was het maken en verkopen van courgettesoep uit eigen schooltuin. Verder is er statiegeld opgehaald, kinderen deden huishoudelijke klusjes en één van de kinderen stond als bewe gend standbeeld in het winkelcentrum. De totale opbrengst van deze bliksemactie bedroeg ruim 400,-. Dit bedrag wordt gestort op giro 555. Aangeleverde foto LIMMEN - Op vrijdag 10 septem ber begint op het parkeerterrein van voetbalvereniging Limmen weer de jaarlijkse kermis. Het terrein bij de Achterweg en het Dampegheest staat weer vol met attracties. Om 15.00 uur gaat de kermis van start en op zater dag en zondag om 14.00 uur. Vrijdagavond om 21.30 uur wordt op het land Van der Steen aan de Achterweg een prachtig vuurwerk ontstoken. Het vuurwerk wordt aangeboden door de kermison dernemers. LIMMEN - Wie ben ik? Hoe leef ik het leven en wat doet het leven met mij? Hoe voelt het als ik mij losmaak van de rollen die ik ver vul? Mijn rol als moeder, partner, dochter, vriendin, werknemer, ondernemer? Wie ben ik als ik mijzelf zou ervaren los van alle regels van de maatschappij? Dit zijn een aantal levensvragen die vrouwen kunnen bezighouden. De cirkel wordt gevormd door een aantal (maximaal acht) wijze vrouwen die regelmatig bij elkaar komen, elkaar ontmoeten en inspireren, ervaringen uitwis selen en elkaar steunen. Het is bedoeld voor iedere vrouw die de behoefte voelt om samen met andere vrouwen ervaringen te delen en elkaar daarin te steunen. De inhoud van de bijeenkomsten wordt gezamenlijk bepaald bij voorbeeld aan de hand van een thema. Woensdag van 19.30 tot 21.00 uur. Data nader te bepa len. Aanmelden: 072-5051147, jbosmandraai® quicknet.nl. Atelier, Sehoolweg 7 te Limmen. REGIO - Tijdens het weekend op 11 en 12 september van de lande lijke Open Monumentendag ope nen in de gemeente Castrieum talloze monumenteneigenaren hun deuren om u te laten proe ven van De Smaak van de 19de eeuw. Monumentale panden en andere objecten worden voor bezichtiging opengesteld. Op diverse plaatsen worden ook tentoonstellingen ingericht rondom het thema. Enkele van de meest opvallende zijn de expo sitie Van vroeger tot abstracte kunst aan de Westerweg 6 te Akersloot en de tentoonstelling Mens en Mythe in de voormalige dienstwoning Duin en Bosch, Van Oldenbarneveldweg 32 te Castrieum. www.openmonumen- tendag.nl en www.eastrieum.nl, Actueel Meer nieuws. AKERSLOOT - Woensdag 15 september wordt er een herfst markt gehouden in zorgcentrum Strammerzoom, Mozartlaan lb te Akersloot. Leuke kraampjes met tweedehands speelgoed, zelfge maakte sieraden, zelfgemaakte luxe handdoeksetjes, zelfge maakte kaarten en nog veel meer. Alles voor een betaalbare prijs. Ook aan kinderen is gedacht. Voor hen is er de mogelijkheid om zelf een kaart te maken voor een zieke, verjaardag of gewoon om zelf te houden. Wie tijdens de markt even tot rust wil komen, dat kan, u kunt koffie/thee met iets lekkers kopen of de heerlijke poffertjes eens proeven. Iedereen is welkom en de markt begint van 13.30 tot 16.30 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 18