Trias atleten debuteren in Nederlands team Paulusschool wint schoolzwemcompetitie Heiloo Heilooër wint zilver en goud op NK kanovaren Weer traditionele Katerloop in Limmen sport 21 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Job Beintema en Thom Slot presteren uitstekend De wedstrijd werd met zwemvereniging de Spetters in goede banen geleid Jort Pel nam schittert op Amsterdamse Bosbaan Alle kinderen uit groep 5 en 6 kwamen in actie tijdens de vele series Amak wandelt ATLETIEK HEILOO - Trias Atleten Job Beintema en Thom Slot debu teerden afgelopen weekend uit stekend tijdens hun eerste atle tiek interland voor C junioren (tot en met 15 jaar). In het Duitse Lemgo behaalden beide atleten een keurige tweede plaats. Thom presteerde nog nooit zo goed op het onderdeel versprin gen. Hij verbrak zijn eigen record en clubrecord en bracht het naar een afstand van 6.14 centimeter. Job Beintema deed het iets minder dan normaal, maar behaalde toch een tweede plaats op het onderdeel driehonderd meter horden. Job was wel teleurgesteld, want dit was zijn slechtste tijd van het seizoen (42.11 seconden). Bij andere wedstrijden in Hoorn en Zaandam werden er nog meer Trias records verbroken. Trias trainster Astrid Kops is met haar tweede jeugd bezig, wedstrijd naar wedstrijd verbetert ze haar eigen records. In Hoorn betekende haar tijd van 2.33,11 seconden, een nieuw clubrecord bij de masters op de achthonderd meter. Henny Punt, die ook traint bij Herman Admiraal, werd op dezelfde afstand beloond met een clubrecord. Zijn tijd 2.19,41 seconden, was ook goed voor de overwinning. Trias Werper Dennis Barnhorn was het afgelopen weekend actief in Zaanland. Bij het speerwerpen, discuswerpen en het kogelstoten behaalde hij op elk onderdeel de eerste plaats. Bij het kogelstoten verbeterde de junior A (tot en met 19 jaar) weer het clubrecord en stootte voor het eerst over de veer tien meter (14,02). Onder een lekker nazomerzonnetje hielden de gemeente Heiloo en het Sportbureau Alkmaar op woensdag 1 september een zwemcompetitie voor het basisonderwijs. Foto: Ricardo Marcker KANOVAREN HEILOO - Afgelopen weekend heeft Jort Pel uit Heiloo mee gedaan aan de Nederlandse Kampioenschappen kanovaren op de Bosbaan in Amsterdam. een halve seconde voor moest laten gaan, werd hij op zondag zowel op de vijfhonderd als op de tweehon derd meter Nederlands Kampioen. Zijn overwinning op de vijfhonderd meter was ruim, maar voor de twee honderd meter moest de finishfoto HEILOO - In zwembad het Baafje hebben circa vierhon derd kinderen van de basisscho len in Heiloo het tegen elkaar opgenomen in een zwemcom petitie. De Paulusschool kwam uiteindelijk als winnaar uit het water. Onder een lekker nazomerzonne tje hielden de gemeente Heiloo en het Sportbureau Alkmaar op woens dag 1 september een zwemcompeti tie voor het basisonderwijs. Alle kinderen (met een zwemdi ploma) uit groep 5 en 6 kwamen in actie tijdens de vele series die werden gezwommen. De wedstrijd werd met medewerking van zwem vereniging de Spetters in goede banen geleid. De snelste kinde ren zwommen de finale, waarin zij punten voor hun school verdien den. De ochtend werd afgesloten met een estafette tussen de zeven deelnemende scholen, waarin eveneens punten konden worden verdiend. Voor, tijdens en na de zwemwedstrijden vermaakten de kinderen zich op de velden rondom het zwembad, waar de kinderen onder begeleiding konden rugbyen, bounee-hoekeyen, basketballen, voetballen, volleyballen of badmin tonnen. Daarnaast maakten zij gre tig gebruik van de aanwezige storm baan, het luchtkussen en het kleine bad. Na veel gespetter, aanmoedi gingen en gejuich werden de punten per school opgeteld en konden om een uur of half één de prijzen wor den verdeeld, waarna de eindstand als volgt was: 1. Paulusschool, 2. Radboudschool, 3. De Duif, 4. Jan van Rijekenborghsehool, 5. De Meander, 6. De Springsehans, 7. De Zuidwester. Al met al een geslaag de en sportieve ochtend voor de kinderen van Heiloo in de mooie entourage van zwembad het Baafje. Het Sportbureau Alkmaar ver zorgt sport- en beweegaetiviteiten voor alle inwoners van Alkmaar en HEILOO - Donderdag 9 septem ber wordt er een Amak wandeling gemaakt die u op de prachtigste plekjes van Noord-Holland brengt. Op zondag 12 september vindt de Radboud wandeltocht plaats in Medemblik, over een lengte van 15 kilometer. Het vertrek is op beide data om 09.30 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan hoek Raadhuisweg. Belangstellenden zijn welkom. Voor inlichtingen: Tinie Leijen, tel. 0251-315137 of Tini Krom tel. 0251-312815. omstreken, jong en oud. Het aan bod vindt zowel op scholen als in de wijk plaats. Kijk op www.sportlo- ketalkmaar.nl voor meer informatie over de activiteiten binnen en bui ten school van het Sportbureau. Hij kwam met zijn 9 jaar uit in de klasse 'heren pupillen' (tot en met 10 jaar) en liet er geen twijfel over bestaan waarvoor hij geko men was. Waar hij zaterdag op de duizend meter zijn naaste concur rent, Fred Onnekes uit Eindhoven, uitsluitsel geven voordat hij tot win naar uitgeroepen werd. Daarmee bestond zijn buit uit drie medailles, tweemaal goud en eenmaal zilver, een resultaat om trots op te zijn. Aan zijn glunderend gezicht te zien was dat absoluut het geval. De negenjarige Jort kwam uit in de heren pupillen tot en met 10 jaar, waarbij zijn overwinning op de vijfhonderd meter ruim was. Aangeleverde foto 8 SEPTEMBER 2010 BUI

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19