Leonie den Hartog gaat voor titel Viva Blogger Musea en kapel GGZ NHN geopend tijdens Open Monumentendag tuiste ren naar nabestaanden. Dat doe ik mfetfr mijn hart." 3 Associatie Uitvaartverzorging Tot en met 23 september kon iedereen via viva.nl per e-mail stemmen De mensen van Associatie Uitvaartverzorging. Vertrouwd dichtbij, www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST SEPTEMBER 2010 Leonie schrijft op www.viva.nl/categoryAvedstrijd-2010 drie columns per week die met een kritische knipoog naar de actuali teit verwijzen. Aangeleverde foto HEILOO - Leonie den Hartog uit Heiloo ontving begin juli een nieuwsbrief van het week blad Viva, waarin de wedstrijd Viva Blogger 2010 werd aange kondigd. Al een aantal jaren had ze zich voorgenomen om een keer mee te doen, maar het kwam er gewoon niet van. Leonie heeft de stu die Communicatie gevolgd, met als specialisatie tekstschrijven. Inmiddels werkt ze al weer jaren als communicatiemedewerker voor bedrijven, maar het schrijven van verhalen en columns blijft krie belen. Ze trok de stoute schoenen aan, richtte een weblog op, zette hier twee korte, actuele verhalen op en meldde zich vervolgens aan bij Viva als deelnemer. En niet geheel zonder succes! Want na enkele weken 'radiostilte' kreeg Leonie bericht van het weekblad, dat zij tot de tien verkozen web- bloggers behoorde, die door waren naar de volgende ronde. Leonie: „Uit deze tien zijn door Uitgeverij Nieuw Amsterdam weer vijf deelne mers geselecteerd, die een maand lang de 'strijd' met elkaar aangaan op www.viva.nl/category/wed- strijd-2010." Iedereen die Leonie wil volgen, kan dit via deze link doen. Leonie kan zich helemaal uit leven, met drie columns per week die met een kritische knipoog naar de actualiteit verwijzen. Ze heeft al ruim drie weken bloggen achter de rug en ze is verrast door de vele, soms heftige, reacties die sommige onderwerpen van haar columns losmaken bij lezers. De sterke concurrentie van de overige vier deelnemers, waaronder een journa liste en een medewerkster van de Letterkundige Faculteit, houdt haar scherp. De strijd op internet duurt tot en met 16 september. Van 17 tot en met 23 september kan ieder een via viva.nl per e-mail stemmen. De winnaar die een jaar lang de eretitel Viva Blogger 2010 mag dragen, wordt in oktober bekend gemaakt. Leonie besluit: „De wed strijd is een mooie kans om me te presenteren en motiveert me om met tekstschrijven door te gaan. Dat ik zover gekomen ben, is een extra steuntje in de rug!" Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces en 17.00 uur. Het museum betreft de geschiedenis van de psychiatrie en in het bijzonder de geschiedenis van de Sint Willibrordusstiehting en zijn broeders die hier in 1929 een psychiatrische inrichting voor mannen startten. Museum Sint Willibrordus Vele medewerkers van de Sint Willibrordusstiehting onderkenden het belang van het bewaken van de geschiedenis. Door de voorwerpen te verzamelen en te bewaren die bepalend waren voor het tijdsbeeld, is in de loop der jaren het museum ontstaan. Dankzij deze inspannin gen beschikt het museum over een zeer uitgebreide collectie. Het eer ste dat opvalt bij binnenkomst is de broeder, die staand in de hoek, de gasten als het ware welkom heet. Er is van alles te zien zoals gebruiks voorwerpen en meubilair, thera peutische attributen, historische foto's en films, religieuze gewaden en kerkelijke gebruiksvoorwerpen, medisch instrumentarium en tast bare herinneringen aan het dage lijks leven van broeders en patiën ten. Willibrordus was een dorp in een dorp met alles wat daarbij hoort zoals een kapper, een bakke rij, een schoenmaker, een weverij, een wasserette en een huisarts. De vrijwilligers kunnen u boeiende ver halen vertellen, mede omdat zij zelf bij de Sint Willibrordusstiehting hebben gewerkt of nog werken. Stichting Regionale Archeologie Baduhenna Stichting Regionale Archeologie Baduhenna (SRAB) is op zaterdag geopend tussen 10.00 uur en 17.00 uur. De Stichting heeft een inte ressante expositie samengesteld van bodemvondsten uit Heiloo en omgeving. Sinds de oprichting van de archeologische werkgroep zijn er tal van prehistorische vindplaat sen ontdekt waaruit blijkt dat Heiloo al ruim voor het begin van de jaartelling bewoond werd. Zo werd er op het volkstuinencom plex Vlooiendijk een drinkplaats uit de late bronstijd aangetroffen. Deze leverde onder meer scherven en slachtafval op van de vroegste bewoners. Toch kunnen er nog oudere vondsten verwacht worden, want de strandwal waarop Heiloo ligt, is al ruim 4000 jaar oud. Maar ook kunnen vindplaatsen uit het verleden op een andere manier in het landschap bewaard blij ven. Zo heeft de gemeente Heiloo twee door Baduhenna opgegra ven zeventiende eeuwse waterput ten weer opgemetseld. Bovendien is er op de locatie waar SRAB de resten van de funderingen van het voormalig kasteel Ypestein heeft teruggevonden door middel van een kunstwerk een openluchtpodi um verrezen. Het kunstwerk moet de voormalige hofmuren met kan telen van het kasteel uitbeelden. Kapel De kapel is op zaterdag én zon dag geopend, op zaterdag tussen 11.00 tot 16.00 uur en op zon dag tussen 12.00 tot 16.00 uur! Er is een expositie van werken van Jak Beemsterboer, gecombi neerd met kazuifels. Daarnaast vinden er op zaterdag twee medi tatieve concerten plaats (om 13.00 uur en 14.00 uur) in de kleine kapel en op zondag sluiten we om 16.00 uur af met een concert: De Schilderijententoonstelling, uitgevoerd op de vleugel. Voor dit laatste concert moet wel toegang worden betaald. De bouw van de kapel op het ter rein van GGZ Noord-Holland- Noord in Heiloo is in 1937 gestart. De bouw duurde zo'n tweeënhalf jaar. Er is gekozen voor een ronde kerk omdat deze vorm het best past bij de centrumfunctie van de kapel. De kapel bezit een waar dige eenvoud en rust verkregen door de fraaie ruimtewerking, harmonie van de kleuren en de toegepaste materialen. De kapel bestaat uit een gemetseld gewelf, bekroond door een koepeltoren. In de kapel zijn beeldhouwwerk, houtsnijwerk, fresco's (schilde ringen in natte kalk), smeedwerk en iconen in glas en lood te zien. Ook is er in de kapel een pijp orgel dat in 1950 gebouwd is. In de kapel is momenteel ook een expositie van schilderijen en beel den te zien. In de kapel is er een expositie van werken van Jak Beemsterboer, gecombineerd met kazuifels. Aangeleverde foto HEILOO - Op zaterdag 11 sep tember zijn op het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord (voormalig Willibrord) de monumentale kapel en twee musea geopend: museum Sint Willibrordus en de exposi tie van Stichting Regionale Archeologie Baduhenna. De toegang is gratis. De musea bevinden zich in de souterrains van het hoofd gebouw op het terrein van GGZ Noord- Holland- Noord, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Als u onder een van beide poorten doorgaat, vindt u direct aan de lin kerkant na deze poorten de entrees. Het museum Sint Willibrordus is op zaterdag geopend tussen 10.00 uur De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en moge lijkheden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Petra Jurriaans, Uitvaartleider

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3