The Yoga Company Jeugduitwisseling Rotary International Vrienden van De Beun hebben nu achthonderd donateurs BEDRIJF BELICHT 5 Jongeren de kans geven om andere culturen te leren kennen Programmering nieuwe seizoen slaat aan UITKIJKPOST SEPTEMBER 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed De Hoefsmid 30, 1851 PZ Heiloo, tel. 072 n 5052354, mob. 06 -18741193, www.thevogaeomnanv.nlinfo@thevogaeorrmanv.nl. HEILOO - Wil Kooij van The Yoga Company zoekt vanuit haar enthou siasme steeds naar nieuwe wegen en draagt met grote regelmaat verras sende activiteiten aan die ertoe kunnen bijdragen dat je lekker in je vel gaat zitten. Wil: „We rennen allemaal de hele dag maar door en gun nen ons amper een moment van ontspanning. Dit kan tot stressproble men leiden. Met yoga kom je weer even helemaal tot jezelf!" The Yoga Company verzendt sinds kort een nieuwsbrief, waarin leden geïnfor meerd worden over het aanbod aan nieuwe yoga (en yoga gerelateerde) activiteiten. Zo start The Yoga Company op zaterdag 11 september met Gentle Running, wat in het kort neer komt op hardlopen zonder kans op overbelasting of blessures. In samenwerking met Runners World start Wil een hardloopprogramma dat yoga elementen in zich heeft. Wil „Door te luisteren naar je lichaam, het aanleren van een lichte, har monieuze loopbeweging, het dragen van de juiste kledij in combinatie met de juiste ademhalingstechniek door de neus, zal hardlopen licht en moeiteloos gaan. Gentle Running is een prima voorbereiding op een (halve)marathon. Van een andere orde is de inspirerende ontmoeting die Wil eerder dit jaar met de Tibetaanse onder-lama Tulku Lobsang had, tijdens één van zijn in Nederland gehouden lezingen. Zij was hier zo van onder de indruk dat zij op 26 september, samen met nog elf geïnteresseerde leden van The Yoga Company, een workshop (gehouden in Wellneseentrum Spa Zuiver, Amsterdam) zal gaan volgen bij deze charismatische boed dhistische monnik, die volgens Wil pure rust en liefde uitstraalt. Zij is inmiddels zelf hard bezig om het certificaat, nodig om Tibetaanse yoga te mogen aanbieden, te behalen. „Het is een intensieve vorm van yoga, waarmee je je fysieke en emotionele gezondheid, je vitaliteit en balans bevordert." Vanaf januari 2011 biedt The Yoga Company ook deze vorm van yoga aan. Op 18 september houdt The Yoga Company open dag. Het uitgebreide programma is te vinden op de website, maar op deze dag kan iedereen vrijblijvend binnenlopen en kennis maken met alle facetten van yoga, van klassiek tot dynamisch, die The Yoga Company te bieden heeft. De gehele dag zijn er proeflessen te volgen; ook voor peuters en kinderen. En vrijdag 24 september houdt Wil een workshop 'Wandelen Yoga', waarbij wandelen wordt afgewisseld met yogaoefeningen. Bij voldoende animo zal Wil dit vanaf oktober wekelijks gaan aanbieden. Yogaliefhebbers kunnen zich in de meivakantie van 2011 een volle week ontspannen in Frankrijk; met yoga! Want The Yoga Company 'goes Bretagne' van 30 april tot en met 7 mei! Met verblijf in een lande lijke Bed Breakfast, gerund door een Nederlands echtpaar. Wil: „Er gaan maximaal 15 personen mee, die zelf met eigen vervoer of per trein naar Bretagne reizen. Als alles naar wens verloopt, gaan we in septem ber weer!' HEILOO - Rotary International heeft al meer dan vijftig jaar een uitwisselingsprogramma voor jongeren van over de hele wereld. Het programma heeft als doelstelling jongeren de kans te geven om andere cul turen te leren kennen, wat voor meer wederzijds begrip en vriendschap over de wereld kan zorgen. Dat is de achterliggende gedach te geweest van Rotary International bij het organiseren van deze vorm van uitwisseling. Gedurende één schooljaar ben je in een vreemd land en woon je bij twee of drie gastgezinnen waar je behandeld wordt als een deel van de familie. Daartegenover staat, dat jongeren uit het buitenland de kans krijgen een jaar in Nederlandse gastgezin nen te wonen. Die beleving is veel intenser dan een lange vakantie of een werksituatie in het buiten land, want jongeren delen op deze manier in het dagelijkse leven van lokale mensen." Wil je er meer over weten of wilt u weten of het iets is voor uw zoon of dochter? Rotaryelub Heiloo brengt u graag in contact met in Heiloo wonende ex-deelnemer aan het programma. Alle jongeren van 15 tot 18 jaar kunnen - na een selectie- meedoen aan dit program ma. Het is niet persé nodig het eindexamen gehaald te hebben, er zijn meerdere goede voorbeelden van een sehoolonderbreking, die uiteindelijk geen jaar achterstand hebben opgelopen. Uitspraak van Cleo Lugtigheid uit Heiloo, zij was tien jaar geleden in Canada: „Het jaar in Canada heeft me sterker gemaakt en heeft me geleerd dat ik me overal in de wereld wel kan red den." En een uitspraak van Edgar uit Mexico die een jaar in Heiloo en Alkmaar woonde: „Ik leer zoveel andere dingen dan school kennis, ook over mijzelf, waar ik mijn hele leven wat aan heb. Door de Rotary heb ik ook veel jongeren uit andere landen leren kennen. We delen dezelfde ervaringen, kennen dezelfde moeilijkheden om ons te schikken naar de gewoonten in dit land. Dat zijn mijn vrienden over de hele wereld geworden en die kan ik altijd bezoeken." Er zijn ook kortere uitwisselingsprogramma's. Wilt u wel eens weten wat Rotary op dat gebied organi seert, ga dan zaterdag 18 sep tember naar Kasteel Woerden. Deze bijeenkomst is voor iedereen vrij toegankelijk. Van 13.00 tot 16.30 uur zijn er, naast de infor matiemarkt die je de hele middag kunt bezoeken, in verschillende ruimtes van Kasteel voorlichtings sessies waar u gerichte informatie krijgt en vragen kunt stellen over: Jaaruitwisselingen voor scholie ren uit het voortgezet onderwijs, Intercontinentale Zomervakantie uitwisseling, Europese zomerkam pen in de zomervakanties. Een jeugdcommissaris van Rotaryelub Heiloo gaat graag met u mee naar die voorlichtingsmiddag. Wilt u vóór die tijd meer weten neem dan contact op met Kees of Milou Groot, tel. 072-5321501. Milou, die een jaar in Argentinië was, zal ook graag vertellen over haar ervaringen. Edgar en Milou kunnen alles vertelen over de uitwisselingspro jecten van Rotary International. Aangeleverde foto HEILOO - Een mijlpaal voor De Vrienden van De Beun. Tijdens Uit&Zo meldde zich Ans Zwart - Wentink uit Egmond aan Zee als nieuwe donateur. Zij werd daarmee de achthonderdste Vriend. Zoveel donateurs heeft de vrijwilligersstichting nog nooit gehad in haar bijna 12,5- jarig bestaan. Op het moment dat mevrouw Zwart zich bij de informatiekraan! van De Vrienden meldde, was daar toevallig ook burgemeester Romeyn. Hij haalde spontaan zijn ambtsketen te voorschijn en felici teerde de nieuwe donateur met haar keuze om in Heiloo kleinkunstvoor- stellingen te gaan bezoeken. En De Vrienden met het succes van hun activiteiten. Voor het nieuwe sei zoen hebben De Vrienden al zes van hun 24 voorstellingen uitver kocht. In de voorverkoop werden vijfhonderd kaarten meer besteld dan vorig jaar. De gemiddelde zaal bezetting is nu al meer dan 71 pro cent. Cijfers waarmee Vrienden voorzitter Lars Andersson erg blij is. „Mensen blijken het te waar deren dat ze in hun eigen dorp naar het theater kunnen gaan voor voorstellingen van beroepsarties ten. De belangstelling is zo groot, dat we in de voorverkoop zelfs veel mensen hebben moeten teleurstel len. Dat spijt ons, maar tegelijker tijd toont het aan dat we met onze programmering goede keuzes heb ben gedaan." Door de aanwas van donateurs is de financiële arm slag van De Vrienden toegenomen en kunnen kwalitatief nog betere optredens worden ingekocht. Het Heilooër theaterseizoen wordt op vrijdag 17 september geopend met een try-out van het toneelstuk Duet for One met Vera Mann en Gilbert Gieske. Daarvoor zijn nog kaarten verkrijgbaar via www.vriendenvan- debeun.nl. Ans Zwart meldde zich aan als achthonderdste 'Vriend van De Beun' en werd daarmee gefeliciteerd door burgemeester Romeyn en Heieen Groot. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5