Jeansmaand bij Blue World Open dag Stichting Peuterspeelzalen Heiloo Tromp kanshebber Gouden Kaasmes Paul Pesser Memorial dart toernooi Kees Zentveld wil verhaal kwijt aan Heiloo 7 INGEZONDEN MEDEDELING Korte cursussen bij Spelenderwijs Muziek De Gouden draad door de wereldgodsdiensten Eensgezindheid start weer met het kerstkoor Zeventien jaar lang zwoegen in de Limburgse mijnen Yoga Gezelschapsbank Zondagmiddag Cultuurgeschiedenis Sportinstuif 55+ Beeldhouwen Watergymnastiek Graag Gedaan en Servicepas De Weerman UITKIJKPOST SEPTEMBER 2010 REGIO - In september is het weer zover. Deze hele maand is het jeansmaand bij Blue World. Tijdens deze maand krijgt u bij iedere jeans die u koopt, aanbieding of nieuw, een riem cadeau ter waarde van 29,95. Na het succes van vorig jaar heeft Blue World besloten deze actie te her halen. Blue World verkoopt dames- en heren jeans van de merken G Star, Replay, Denham, Pall Mall, Cast Iron, J.C. Rags, Nudie Jeans, Levi's, Met Injeans en nog vele andere. Naast de nieuwste collecties, heeft Blue World ook diverse aanbieding jeans op de plank liggen. Zelfs bij aankoop uit de collectie aanbieding jeans, krijgt u een riem cadeau. Bij Blue World kunt u ook terecht voor dames bovenkleding van onder andere Dept, Braez, 10 Days, Object, Maison Scotch, G Star en nog veel meer. Voor de heren worden de merken G Star, Replay, Scotch Soda, J.C. Rags, Cast Iron, Den Ham en Pall Mali gevoerd. Naast leren jacks van G Star, Pall Mali, Cast Iron verkoop Blue World ook het leermerk Goosecraft en tassen van Cowboys Bags. Andere accessoires zijn dames- en herenschoenen van G Star, dameslaarzen van het merk Walk In The Park en herenunderwear van het merk Björn Borg en G Star. Blue World vindt u aan de Heerenweg 144 in Heiloo of in winkelcentrum Geesterduin 26-28 te Castrieum. HEILOO - Zaterdag 11 september zet de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo de deuren wijd open bij haar twee locaties. Alle kinderen in de leef tijd van 0-3 jaar kunnen samen met hun ouders, broertjes, zusjes, opa's en oma's een kijkje komen nemen in een van de speelzalen. Tussen 10.00 en 12.00 uur is er volop gelegenheid om gezellig te spelen met alle materiaal, te verven, te plakken of te knutselen. Ook zijn er per speelzaal twee peu terleidsters en een bestuurslid van de stichting aanwezig voor informatie over de speeloehtenden of de hele organisatie. Wil je lekker spelen terwijl je ouders rustig koffie drinken? Kom dan zaterdag 11 september naar een van de volgende locaties: Peuterspeelzaal de Teddybeer; Holleweg 149a, Peuterspeelzalen Brammetje en Olleke; Mariënstein 179. Bezoek ook www. peute rspeelzalen-heiloo. nl. HEILOO - Aan de jaarlijkse strijd om de titel Nederlands Beste Kaasspeciaalzaak en de bijbehorende wisseltrofee het Gouden Kaasmes - de hoogste prijs voor kaasspecialisten in Nederland- zijn 25 kaasspeci aalzaken uit heel Nederland, na een zware kwaliteitscertificering, uitgeno digd om deel te nemen. Kaashuis Tromp Heiloo is hier één van. Hierbij wordt door een deskun dig team van Stichting Kaas- en Delieatessenwinkels Nederland scherp gelet op verschillende punten, zoals vakmanschap, winkeluitstraling, kwa liteit van het assortiment, versheid van de aangeboden producten en hygi ene. Twee vakjury teams zullen vervolgens in september de 25 winkels beoordelen op vakkennis en adviesvaardigheid. Begin oktober, tijdens de Vakbeurs Foodspeeialiteiten in Houten worden de vijf finalisten bekend gemaakt. Twee topvakjury's en zes anonieme consumenten beoorde len de winkel nogmaals grondig. Op 16 november wordt de uiteindelijke winnaar van het Gouden Kaasmes 2010 bekend gemaakt in De Flint in Amersfoort. HEILOO - Spelenderwijs Muziek staat in Heiloo en omstreken bekend als dé plek waar u met uw baby, dreumes of peuter terecht kunt voor muziekles. Dit gebeurt op speelse maar professionele wijze. Zingen, spelen op muziek instrumenten en met materialen, dansen.het kan allemaal! Vanaf 15 september worden weer cursus sen 'Muziek op Schoot' en 'Muziek met baby's' gehouden. Tijdens de cursussen doet u goede ideeën op voor de thuissituatie. Er komen veel alledaagse onderwerpen aan de orde die de kinderen bezighou den. Zo zal de herfst de komende cursus uitgebreid aan bod komen. Tijdens de babycursus zult u onder andere liedjes leren over aankle den en naar buiten gaan die u in het dagelijkse leven goed kunt gebruiken. Spelenderwijs Muziek biedt korte cursussen aan die uw kind spelenderwijs kennis laten maken met muziek. Zo staat er dit jaar onder andere een boorn- whaekereursus voor kinderen in verschillende leeftijdscategorieën op het programma. Boomwhaekers zijn landelijk verkozen tot instru ment van het jaar 2010. U kunt Spelenderwijs Muziek bereiken op tel. 06-18360486 of kijken op www. spelenderwijsmuziek. nl. HEILOO - Dinsdagavond 14 sep tember om 20.00 uur wordt in de Jan van Rijekenborghsehool aan de Trompenburg 49 te Heiloo een lezing gehouden over 'de gouden draad door de wereldgodsdien sten'. De toegang is gratis. De gouden draad, de kern van alle wereldgodsdiensten kenmerkt zich door eenvoud en niet in de bonte verscheidenheid der godsdiensten. De kern voor persoonlijke gods dienstigheid is in elk mens aan wezig is en kan door iedereen in zichzelf gevonden worden. In haar kern draait alle heilige taal om een idee: het weer thuis brengen van de verloren zoon. Uit diezelfde heilige taal blijkt dat er iets fundamenteels mis is, met de toestand waarin de mens zich momenteel bevindt. En dan hebben we het niet over oorlog, honger, overstromingen, uitbuiting enzovoort. Het gaat dan over de bewuste binding met het oorspron kelijke levensveld die tijdens ons leven nu tot stand kan worden gebracht. Over het hoe van die stap verhaalt de gouden draad die door alle wereldgodsdiensten loopt. HEILOO - Er ging deze zomer een schok door Plan Oost, door muziekminnend Heiloo en de 'dartwereld' van Noord Holland Noord toen Paul Pesser overleed. De dartvereniging organiseert nu een jaarlijks terugkerend toernooi ter nage dachtenis. „Hij liet een gapend gat achter, allereerst bij zijn ouders en familie, maar ook bij de buurtvereniging Oosthonk, bij de velen in Heiloo die hem via de muziek hebben gekend bij de velen die naar zijn dart toer nooien kwamen uit de wijde regio en bij zijn geliefde darteluppie zelf', schrijft men. „Ieder mens is uniek maar Paul was iets unieker dan de meesten, sfeerbepalend (en die sfeer was altijd goed), enthousias merend en een hele goede organi sator." De dartvereniging wil zijn erfenis bewaren door zijn traditie met darttoernooien voort te zet ten en een jaarlijks terugkerend Paul Pesser Memorial organiseren. De eerste editie wordt 18 septem ber aanstaande gespeeld in het Oosthonk. Iedereen die graag dart is uitgenodigd om deel te nemen: „Om er een onvergetelijke ouverture van te maken, in blijvende herinnering aan Paul Pesser." Het maximum aantal deelnemers is vastgesteld op 64, kom op tijd als u verzekerd wilt zijn van deelname. Om 19.00 uur gaat de deur open en uiterlijk om 20.00 uur wordt het startsein gegeven. Het Oosthonk ligt aan de Oostkanter 14a in Plan Oost. HEILOO - Muziekvereniging Eensgezindheid start in november weer met het project waarbij er in groepsverband gezongen kan worden door mensen uit Heiloo en omstreken. Na vijf repetities zal er op 18 december een concert gegeven worden met muziekver eniging Eensgezindheid. Om deel te kunnen nemen hoeft men geen koorervaring te hebben. De repeti ties vinden plaats in de Muziek- en Dansschool Heiloo op vijf zaterdag middagen van 15.30 tot 17.30 uur op zaterdag 13, 20 en 27 november en 4 en 11 december. Informatie over de dirigent en het koor is te verkrijgen via www.mv-eensgezind- heid.nl en/of tel. 072-5334851. GELEEN - Van zijn 24ste tot zijn 41ste levensjaar werk te Kees Zentveld - geboren Heilooënaar - in de mijnen van Limburg. Heel gevaarlijk maar vooral ongezond werk in moei lijke omstandigheden. Na nog eens zeventien jaar bij DSM Chemie is Kees met 58 jaar met de VUT gegaan. Inmiddels is hij 76 jaar en heeft de behoefte om aan zijn oude dorpsgenoten het verhaal van de mijnen te vertellen. Het zware werk, de bijna onmense lijke omstandigheden en zelfs met dodelijke slachtoffers. Zaterdag 11 september komt Kees Zentveld naar Winkelhof 't Loo en zal daar het verhaal van de mijnen vertel len, ondersteund door voorbeelden, beeldmateriaal, gereedschappen. Kees staat op het Albert Heijnplein waar u kunt komen luisteren. Kees Zentveld. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Er zijn nog plaatsen vrij in de yogalessen op woensdag-, don- derdag- of vrijdagochtend. In de les aandacht voor houding, bewe ging, het bewust worden van de adem, evenwicht, concentratie en ontspanning. Je hoeft niet lenig te zijn om aan yoga te beginnen. Een proefles is mogelijk. Nadere infor matie, tel 072-5336701. Donderdag 9 september van 13.30 tot 15.30 uur. De opening van het nieuwe seizoen wordt een fantastische middag in het Trefpunt. Het thema zal zijn: De invloed van voeding op gezond ouder worden met een interes sante spreker en heerlijke hapjes en drankjes. Entree, inclusief con sumpties, 2,- 3,- voor niet leden). Zondag 12 september van 13.30 tot 16.30 uur bent u weer wel kom in het zondagmiddagcafé in het Trefpunt om te klaverjassen, biljarten, bridgen, sjoelen, rummy- eub te spelen, een natuurfilm over Australië en Cambodja te bekijken of te internetten. Op 12 september is er ook een creatieve workshop en begint een nieuwe bridgeeursus voor beginners van alle leeftijden. Nog enkele plaatsen vrij, dus wilt u leren bridgen bel meteen 072- 5331297. Entree zondagmiddag café 2,-. Hebt u geen vervoer, bel dan 072-5331297 De buurtbus haalt u gratis van huis op en brengt u weer terug (alleen voor inwoners van Heiloo). Zie ook www.welzijn- heiloo.nl. Dinsdag 14 september tot en met 9 november van 14.00 tot 16.00 uur. In zeven lessen ver telt Jan van der Giessen u over de romantie. Aan bod komen onder werpen als geschiedenis, filosofie, bouw, kunst, literatuur en muziek; 56,-. Vanaf 16 september kunt u weer elke donderdag van 14.00 tot 15.30 meedoen in Sportcentrum het Vennewater bij de uiterst gezellige sportinstuif. Volleybal, badminton, tafeltennis en een war ming up onder begeleiding van een sportdoeente; 4,- per keer of 94,- per seizoen. Voor meer infor matie: H. Uijl, tel 072-5336599. Donderdag 16 september en maandag 20 september van 9.30 tot 11.30 starten de twee cursus sen: modellen maken uit steen. Mergel is een zachte steensoort die zich makkelijk laat bewerken. Ook voor mensen met minder kracht in de handen. Kosten: 147,50 voor 25 lessen. Dinsdag van 14.30 tot 15.00 of vrijdag van 11.30 tot 12.00 uur. Deze activiteit is ook geschikt voor mensen die begeleiding nodig heb ben in het water, bij het omkleden of bij het vervoer. De begeleiders gaan mee het water in. Neem een gratis proefles en kijk of het bevalt. Kosten: 2,- per keer. Informatie en aanmelden: mw. P. Horsting 5338319. Wie vanaf 1 september van de diensten van Graag Gedaan gebruik wil maken moet in het bezit zijn van de servicepas van de Stichting Welzijn Heiloo. Alleen voor de diensten van Graag Gedaan kost de servicepas 'beperkt' 9,60 per kalenderjaar. Wie van alle diensten van de stich ting gebruik wil maken kan ook een servicepas 'uitgebreid' van €19,20 aanvragen. De servicepas 'uitgebreid' omvat de diensten van Graag Gedaan; WonenPlus Heiloo; korting van 0,55 op de Vriesvers (hoofd)maaltijden, van 5,- op het lidmaatschap Gezelschapsbank en korting op diverse activiteiten van de Stichting Welzijn Heiloo. Een telefoontje is genoeg om onze servicepas aan te vragen: 072- 5331297. En u kunt natuurlijk ook bij onze receptie in het Trefpunt terecht voor nadere informatie. Zondag 26 september Om 14.00 uur houdt de bekende weerman van RTV-Noordholland Jan Visser een presentatie in het Trefpunt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7