Talkwalk vanuit 't Praethuys Noodlottig ongeval treft fietsploeg op weg naar Burkina Faso Lezing over Westfries dialect in bibliotheek Met een gids door Egmond-Binnen Dierenbescherming zoekt collectanten regio 18 Activiteiten voor iedereen die met kanker te maken heeft Siem de Haan schrijft al vanaf zijn jeugd verhalen en gedichten Scouting Limmen begraaft tijdcapsule REGIO - Loop eens binnen in 't Praethuys, centrum voor men sen met kanker en naasten op Westerweg 50 in Alkmaar. Voor informatie, een gesprek, massa ge, Reiki, een gezichtbehande ling of voor deelname aan een creatieve activiteit. Openingstijden maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Kijk voor meer informatie www.praethuys.nl, 072-5113644 of mail naar info@praethuys.nl. Donderdagochtend 23 september is de Talkwalk (start: 10.30 uur) een wandeling vanuit 't Praethuys. Voor de conditie, om even bij te tanken of gewoon om te genieten van de omgeving. De te wandelen afstand hangt af van wat de gemid- delde deelnemer fysiek aan kan. Talkwalk is een terugkerende acti viteit en is voor iedereen die met kanker te maken heeft (gehad). Maandagavond 27 september is er van 19.30 tot 21.00 uur zingen voor wie van zingen houdt. Laat je stem horen en geniet van het gezellig samen zijn. Dinsdagavond 28 september is van 19.15 tot 21.15 uur de jongereninloop Talk2gether. Alle jongeren (12 tot 18 jaar) met een vader, moeder, broer of zus met kanker mogen mee doen. Nieuwsgierig? Probeer het ook eens. Woensdagochtend 22 september van 10.00 tot 12.00 uur is er een workshop speksteen bewerken onder het motto: lekker bezig zijn en je hoofd leegmaken. Materiaalkosten: 3,50 per keer. LIMMEN - Vorige week is tij dens de afdaling van Ronda naar Algeciras in Spanje, door een tragisch ongeval Co Kerssens uit Castricum overleden. Co Kerssens maakte deel uit van de gedreven fietsploeg uit Limmen en omgeving, die in het kader van een sponsortoeht onderweg zijn naar Burkina Faso. Aan het eind van de dag is de groep in grote verslagenheid in Algeciras (bij Gibraltar) samen gekomen. Na het delen van eikaars ervaringen en emoties, bogen de fietshelden zich over de vraag: ,Hoe verder met de monstertoeht naar Burkina Faso?' De volgende ochtend is de groep weer bij elkaar gekomen en heeft de meerderheid besloten de overtocht naar Marokko te maken. De algemene gedachte was dat Co zou willen dat de tocht, waar hij zich de laatste 1,5 jaar voor inge zet, wordt afgemaakt. Een aantal fietsers heeft besloten naar huis te gaan. ,,Alles bij elkaar een moeilijke beslissing waar we Co zijn aanwe zigheid en geestkracht met ons mee zullen dragen. Op het moment van afscheid van Co in Castricum, zal de fietsgroep ook een herdenkings dienst houden in Marokko. We leven ten volle mee met Marian, kinde ren, kleinkinderen, verdere familie, vrienden en bekenden", aldus pas tor Johan Oiling. Voor informatie: www.fietsenvoorburkina. nl LIMMEN - Op vrijdag 17 september is er door Scouting Limmen een tijdcapsule begraven. De aanleiding was het honderdjarige bestaan van Scouting Nederland, waarbij werd terug gekeken naar oude foto's en verhalen. Zo is het idee ontstaan om mensen in 'de toekomst' te laten weten wie er nu bij de scouting zitten. Dat we nog steeds oude technieken gebruiken zoals het pionie ren, maar dat er ook heel modern met computers en gps wordt gewerkt. Elke speltak heeft een bijdrage geleverd en de tijdcap sule is diep in de grond gestopt. Er is een mooie boom boven op geplant. De vereniging hoopt dat deze zal uitgroeien tot een boom die net zo is als Scouting Limmen: gezond en levendig. Aangeleverde foto Beleef de rijke historie van de Abdij tijdens een wandeling door Egmond-Binnen. Aangeleverde foto EGMOND - Wandel op zondag, 26 september mee met een gids door historisch Egmond- Binnen. Het is de laatste tocht dit seizoen. De tocht start om 14.00 uur bij het parkeerterrein van de abdij kerk, ingang Abdijlaan. Het begint met een verhaal over de abdij die 75 jaar bestaat en de machtige mid deleeuwse abdij die in 1573 werd verwoest. Dan gaat de wandeling langs het voormalige schuilkerkje en via andere oude pandjes naar de Adelbertusakker. Dit is de plek waar pelgrims al sinds mensenheugenis komen om water te putten uit de bron. De wan deling duurt ongeveer anderhalf uur en kost 3,50. Kinderen tot 12 jaar gratis. Een kwartier tevoren aan melden is voldoende. Bel voor meer informatie over rondleidingen Nel Wolf, tel. 072 5062344 of zie www.historiseheg- mond.nl. LIMMEN - Donderdag 23 sep tember geeft Siem de Haan, deskundige op het gebied van het Westfries dialect, een infor matieve avond in de bibliotheek van Limmen. Aan de orde komen het ontstaan van het Westfries, de eigenaardig heden ervan en natuurlijk enkele 'roime'. Siem de Haan schrijft al vanaf zijn jeugd verhalen, gedichten en liedjes. Zowel in het Nederlands als in het West-Friese dialect. Hij is heel lang voorzitter geweest van de stichting Creatief Westfries en van zijn hand zijn door de jaren heen diverse boeken en bundels verschenen, waaronder Weerom Westfries? en 'Wat roimt mag je zegge!'. Een wel zeer grote ver koop haalden zijn laatste twee bundels 'Westfries Drukwerk' en 'Poepelegointjes'. Wekelijks ver zorgt Siem al lange tijd rijmende, actuele columns, in onder andere weekblad 'De Koerier'. Hij treedt, alleen of met anderen, regelma tig op met een dialectprogramma, bestaand uit eigen liedjes, rijmen en verhalen. De avond is interac tief, het publiek wordt dus actief betrokken bij het programma. Zo wordt het publiek bijvoorbeeld uit genodigd om mee te doen aan een Westfries invuldietee. Meer informatie over de spre ker is te vinden op www.siemde- haan.nl. Zin om te komme koike en luistere? Kom dan op donder dag 23 september naar Bibliotheek Kennemerwaard, locatie Limmen, Zonnedauw 2. De toegang tot de lezing is 6,-. Bibliotheekleden betalen slechts 5,- voor een kaartje. De aanvangstijd is 20.00 uur. Kaarten zijn te koop bij de klantenservice in de bibliotheek. Reserveren kan op tel 072-5052135 of per e-mail via limmen@biblio- theekkennemerwaard.nl. 22 SEPTEMBER 2010 I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 17