Memorabele avond voor 't Oosthonk Trias atlete tweede tijdens Meerkamp MD Amak-loop in Akersloot met aantrekkelijke actie voor de jeugd sport 21 Eerste Paul Memorial Darttoernooi in gemoedelijke sfeer gestreden De Amak geeft 1,- euro per deelnemende leerling aan de school Op 17 oktober wordt het koppel-toernooi gegooid in t Oosthonk Claire van der Riet Clubkampioen TC Heiloo United Double Stars Honkbal Pupillen 1 Kampioen SPORTNIEUWS UIT DE REGIO De Amak probeert de jeugd te stimuleren meer te bewegen en gezond te leven Uitslagen kampioenschap TC Heiloo United 22 SEPTEMBER 2010 ATLETIEK HEILOO - Afgelopen weekend heeft atlete Charlotte Hopman van av Trias de zilveren medail le veroverd op de Nederlands kampioenschappen Meerkamp MD tot en met 13 jaar). Charlotte begon de eerste dag uit stekend met op elk onderdeel een persoonlijk record te scoren. Op de zestig meter horden liep ze voor het eerst onder de elf seconden (10.58), sprong 1.47 meter hoog en wierp de speer naar 28.54 meter. De tweede dag was de vorm nog steeds aanwezig, want bij het verspringen en kogelstoten waren de prestaties weer uitstekend (4.61 ver en 10.54 kogel). De afsluitende zeshonderd meter was erg spannend, doordat de eerste atleten dicht bij elkaar zaten in het klassement. De trias atlete liep uiteindelijk een super zes honderd meter in 1.47 seconden en mocht de zilveren medaille voor het Nederlands kampioenschaps in ont vangst nemen. Haar puntentotaal van 3245 punten was tevens goed voor een clubrecord bij av Trias. DARTEN HEILOO - Zaterdag 18 sep tember werd een memorabele avond tijdens het eerste Paul Pesser Memorial Darttoernooi in de Oosthonk. Na een gepaste opening streden zes dames en drieëndertig heren om de eer haar/zijn naam onder de pla quette van Paul te laten graveren. En strijd werd er geleverd, in een gemoedelijke maar ook spannende sfeer, precies zoals ze dit bij de toernooien van 't Oosthonk gewend zijn. De dames gooiden hun eigen toernooi en na twee poule fases moesten Marloes van Delft en Susan Stet in een 'best of five' uit maken wie van hen haar naam als eerste winnares op de wisseltro fee mocht laten graveren. Over de hele avond toonde Marloes al dat HARDLOPEN AKERSLOOT - Op zondag 26 september houdt de Akersloter Marathon Klub voor de zesen twintigste maal de Amak loop. Mede door de vele sponsors kan de Amak deze loop weer orga niseren. De afstanden waarvoor gekozen kan worden is 5, 10 en 15 kilometer Voor de jeugd zijn er de afstanden vijfhonderd meter, een, twee kilo meter. Er wordt een ludieke actie gehouden om de jeugd van alle Akersloter Scholen te stimuleren aan deze wedstrijd mee te doen. De Amak geeft El,- per deelne mende leerling aan de school van deze leerling, omgezet in een boe- kenbon te besteden voor de biblio theek van deze school. Amak pro beert middels deze actie de jeugd te stimuleren meer te bewegen en dus gezonder te leven. Het par cours van de 5, 10 en 15 kilometer voor de volwassenen gaat onder andere door het dorp Akersloot, het natuurgebied de Klaas Hoorn en Kijfpolder en langs het Alkmaardermeer. Voorinschrijving kost 2,50 euro via internet www. amak.nu. Na-inschrijving, kost 3,50 euro, vanaf 09.00 uur in Grand Sports Café De Lelie aan de Rembrandtsingel 3 te Akersloot. De start is om 11.00 uur aan de Rembrandtsingel in Akersloot. Er is een aantrekkelijk prijzengeld beschikbaar voor de heren en de dames. Om de jeugd alle aandacht ze de anderen kon verslaan en in de finale lukte dit haar weer. Voor de andere dames was er een mooie herinneringsplaquette beschikbaar. De heren werden na een poule fase in een winnaars en een verliezers ronde ingedeeld en nu was het elke keer er op of er onder ofwel knock out. Mark Stel, Jeroen Kleverlaan, Gerard Bruin en Lex Brouwer lever den mooie spannende potten bij de winnaars in de halve finales en bij de verliezers waren dat Rob de Waard, Ton Poelman, Paul de Vries en Peter te kunnen geven zullen zij een uur voor de senioren van start gaan voor het Open Kampioenschap van Akersloot. Dit geeft de ouders de gelegenheid de verrichtingen van hun kinderen van start tot finish te volgen, alvorens zij zelf aan hun wedstrijd beginnen. Voor de kinde ren van vier tot en met zes jaar is de wedstrijd 500 meter lang, voor de jeugd van zeven tot en met negen jaar één kilometer lang en voor de jeugd tien tot en metm dertien jaar Schouten als laatste vier over. Ton en Peter wisten hun halve finales te winnen met een 180er voor Ton en een 119 finish voor Peter. De beslis sende leg werd uiteindelijk door Ton gepakt en daarmee bleek hij de 'sterkste' gooier van de verliezers. Gerard liet vier pijlen in zijn beslis sende leg van de halve finale tegen Lex onbenut en miste daardoor de finale. Lex pakte zijn eerste moge lijkheid op de beslissende finish wel, terwijl in de andere halve finale Jeroen sterker bleek dan Mark in deze fase van de avond. De troostfi nale mocht Gerard zonder te spelen op zijn naam zetten, terwijl Mark genoegen nam met de vierde plek. De finale kende een sterke Lex die vanaf de eerste pijlen het initiatief nam en Jeroen kon maar twee keer een leg van hem af pakken. Op 17 oktober wordt het koppel-toernooi gegooid in 't Oosthonk. is de afstand twee kilometer. Voor de kampioenen staan bekers klaar aan de finishlijn en elke jeugdige deelnemer ontvangt een herinne ring. De start is om 10.00 uur voor de vijfhonderd meter, om 10.10 uur voor de één kilometer en om 10.20 uur voor de twee kilometer. Deelname voor de jeugd is gratis. Tevens ontvangt de jeugd bij de inschrijving een gratis lot voor de verloting. Info: www.amak.nu of bel Gerda Smit, tel. 0251-313738. HEILOO - Claire van der Riet wist als 15-jarige begin juli het Kuyper Blom Open Toernooi voor senioren van tennis club Heiloo United in de speelsterkte 5 op haar naam te schrijven. Vervolgens mocht zij zich vier weken geleden jeugdclubkampioen van TCHU noemen na twee gewonnen finales bij de jeugd tot en met 16 en tot en met 18 jaar. Tenslotte wist zij afgelopen week opnieuw tijdens de seniorenclub kampioenschappen in de catego rie 3 tot en met 5 in de poule de wedstrijden te winnen, waarmee zij nu ook bij de senioren clubkampioen van TCHU is geworden. De laatste twee jaar maakte Claire een snelle ontwikkeling door onder leiding van hoofdtrainer Rob Buntsma en trainster Tamara Rollenberg. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Met alle wedstrijden gewonnen, op een wedstrijd na, is Honkbal Pupl afgelopen zaterdag kampioen 2010 geworden. Door een spectaculaire overwinning op Cromtigers (18-1) en met nog drie wedstrijden te gaan voor het einde van het seizoen, zijn ze niet meer in te halen door de concurrentie. Reden voor een feestje in het clubhuis van Double Stars Heiloo. Champagne kurken knalden in de lucht en bloemen voor de coaches. Staand vlnr: Michael (coach), Niels, Luc, Famke, Tos (coach). Knielend vlnr: Joppe, Cor, Victor, Tommy, Finn, Bram. Aangeleverde foto Charlotte Hopman toont trots de zilveren medaille die zij ver diend omgehangen kreeg na de Meerkamp. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19