Gezellige najaarsmarkt voor Sighet Filmaffiche van Heilooër genomineerd voor Cinema.nl Afficheprijs 2010 Chiel Oudejans beste regionale palingroker H E I L O O Ik streef naar perfectie. Zeker bij een uitvaart." 3 if Associatie Uitvaartverzorging Op het terrein van Hippische Vereniging aan Zeeweg Lezing over Moskou in Bibliotheek Heiloo Gijs Kuijper ontwerpt affiche voor verfilming De Gelukkige Huisvrouw Gijs heeft inmiddels veel bekende filmaffiches mogen ontwerpen De mensW van Associatie Uitvaartverzorging. Vertrouwqdichtbij. www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST 22 SEPTEMBER 2010 Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd meteen waterloos drukproces HEILOO - Blauw en zwart, blauw van de rook en zwart van de mensen, zo zag het eruit bij sportcafé het Vennewater afge lopen zaterdag. Het door eafe De Wit georgani seerde Open Palingrook kampioen schap Heiloo werd druk bezocht. Maar liefst twaalf rokers deden een gooi naar de felbegeerde wisselbe ker. Helaas moesten twee Limmers wegens omstandigheden afzeggen, zodat alleen Andries Papjes en Jan Scheepers de eer van Limmen hoog konden houden. Dries deed dat niet onverdienste lijk met een zesde plaats. De jury onder aanvoering van Wilco Vlug uit Broek op Langedijk had het deze keer niet makkelijk, omdat bijna alle rokers een voortreffelijk product wisten neer te zetten. De op de twaalfde plaats geëindigde Cor de Boer maakte progressie, vorig jaar proefden de keurmees ters zijn product niet, wat dit jaar wel het geval was. Verder waren de verschillen heel klein en kwam Chiel Oudejans het beste uit het rookvat met een per fecte kleur, smaak en gaarheid. Tweede werd de heer de Gooijer en de derde plaats was voor Jan Scheepers. Ed van Yzendoorn wist de vierde plaats te behalen en daarbij ook de peehprijs. Zijn paling kreeg het cijfer 8 voor de smaak, maar kwam niet goed van het vel. Jan van Willegen jr. kreeg een prijs voor het mooiste geheel. HEILOO - Na een succes volle lentemarkt op het ter rein van GGZ NHN aan de Kennemerstraatweg in Heiloo, houdt Stichting Vrienden van Sighet nu een gezellige najaars markt. Op zondag 10 oktober kunt u van 11.00 tot 17.00 uur terecht bij de Hippische sportvereniging aan de Zeeweg 414 in Heiloo (HSH). Ook nu kunt u een markt met ruim 65 kramen verwachten met een grote diversiteit, zeker met de komende feestdagen in het vooruitzicht. Parkeren kan onder andere aan de De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkij kpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en moge lijkheden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. meer weten over het goede werk van de stichting, neem dan een kijkje op www.sigliet.nl. HEILOO - Bibliotheek Heiloo heeft donderdagavond 30 september om 20.00 uur een lezing door Lika Smirnova met als thema: 'Moskou, zetelplaats van Russische vorsten en Orthodoxe kerk'. Smirnova is al eerder in Bibliotheek Heiloo te gast geweest en wist toen veel mensen te boeien. Moskou, oorspronkelijk gesticht als verdedigingspost in de 12de eeuw, heeft lange perio des van bloei en rijkdom gekend. Daarvan is veel bewaard gebleven zoals de kunstschatten uit de tsa rentijd, adembenemend mooie interieurs van paleizen en kerken, kunstverzamelingen en prachtige kloosters. Deze lezing voert Lika Smirnova u over het Rode Plein tot binnenin de Kremlinmuren, waar zich gouden kathedralen bevin den vol unieke iconen en fresco's (met uniek beeldmateriaal). Toegangskaarten zijn verkrijgbaar voor 5,- (niet bibliotheekleden: 7,50) bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan ook telefonisch via 072-5330670 en via www.bibliotheekheiloo.nl. Sluit dan nü een lidmaatschap af en ontvang 7,50 van uw toegangs kaart retour (en betaal geen 3,- insehrijfgeld). HEILOO - De door Heilooër Gijs Kuijper ontworpen fil maffiche van De Gelukkige Huisvrouw, met Carice van Houten en Waldemar Torenstra als hoofdrolspelers, zit bij de vijf door een vakjury genomi neerde Nederlandse filmaffi ches, die in aanmerking komen voor de Cinema.nl Affiche prijs 2010. Gijs is grafisch ontwerper en heeft sinds tien jaar een eigen grafisch ontwerpbureau in Amsterdam. Hij kwam erachter dat relatief weinig grafisch ontwerpers in Nederland zich bezighouden met filmaffiches. Het fenomeen film boeit hem van jongs af aan, dus toen een marke ting manager van het Filmfonds hem benaderde namens een kleine filmproducent om een affiche te ont werpen voor een arthouse film met een laag budget, zei hij geen nee. Gijs: „Het was mijn eerste opdracht in deze richting. In een later sta dium stapte filmproducent IDTV in en daarmee steeg het budget en ook de verwachting van de film enorm. Deze film, Van God Los, werd een succes! Hiermee werd mijn naam als maker van filmaffiches in één keer gevestigd." Dit affiche werd door een vak jury unaniem tot winnaar uitge roepen van de Afficheprijs 2003. Filmdistributeurs weten Gijs te vin den en daardoor heeft hij inmiddels al heel veel bekende filmaffiches mogen ontwerpen, zoals voor De Tweeling, Cloaca en Waar is het Paard van Sinterklaas. Films uit allerlei categorieën, waardoor een vaste stijl in zijn werk ontbreekt. Gijs: „Mijn kracht is, dat ik naar iedere doelgroep de juiste vertaal slag weet te maken. Een beeld hoeft niet mooi te zijn; het moet de juiste doelgroep bereiken." De poster voor De Gelukkige Huisvrouw was een moeilijke opdracht. „Het ver haal is een combinatie van drama en humor en bijna niet te vatten in één beeld. Ik werk altijd eerst een aantal ideeën uit. Hiermee ben ik met fotograaf Covert de Roos, waar ik veel mee samenwerk, aan de slag gegaan. Ik wilde graag een lach en een traan op het gezicht van Carice van Houten zien. Zij kan zo sterk acteren, dat ze tijdens de fotoshoot bijna op commando kon huilen." Ook achter het lettertype op de pos ter zit bij Gijs een gedachte. „Ik wilde van die echte glos sy Vogue-letters, het is name lijk een glossyachtig verhaal dat zich afspeelt in een rijke familie." Iedereen kan nog tot en met 27 sep tember stemmen via het stemformu- lier op www.cinema.nl/afficheprijs. Hiermee maakt u tevens kans op twee tickets voor het Gouden Kalf Gala op 1 oktober. advertentie overzijde van de Zeeweg en is gra tis. Er zullen kramen staan zijn met voor ieder wat wils, te denken aan; woon- en tuinaeeessoires, dames- en kinderkleding, fudge en bon bons. Maar ook hobby artikelen, kinderkameraeeessoires, sieraden en lederwaren. Broeante, schilderij en, sfeerdecoraties, cadeauartikelen en workshops. De entree bedraagt 1,- per peroon en kinderen tot 12 jaar zijn gratis. Aan de kinderen is ook gedacht. Zo is er een ballon nenclown en kan uw kind zich laten schminken. Bij goed weer kunnen de kinderen pony rijden en heerlijk op het springkussen. Dit alles tegen een kleine vergoe ding. Voor de loterij kimt u lootjes kopen voor 1,- Met heel leuke prijzen de opbrengst hiervan komt in zijn geheel ten goede aan onze verschillende hulpprojecten in Roemenië. Stichting Vrienden van Sighet bestaat dit jaar 15 jaar en gaat vanaf 1995 ieder jaar met trailers vol hulpgoederen naar verschillende projecten in en rond Sighet. Sighet is een plaats tegen de Oekraïne, in het noorden van Roemenië. Wilt u Gijs Kuijper (links in het witte shirt) aan het werk tijdens een opname-sessie met de cast van de jeugdserie Spangas, met rechts regiseur Diede in 't Veld. Aangeleverde foto Ilse de Vaal, Uitvaartleider

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3