CaCha Verkoopstyling Johannes Hasebroek en Nicolaas Beets komen tot leven bij Oud Heiloo Dorcas Heiloo rondt adoptieproject Egypte af H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Dit project wordt in november succesvol afgesloten KORTOM Expositie in Zorgcentrum De Loet Schilderen, tekenen, aquarel bij Nivon Prijswinnares Pridini Uit&Zo Afgestudeerd Streefbedrag van 70.000,- is binnen een jaar gehaald UITKIJKPOST 22 SEPTEMBER 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Carolien Breed Carin van der Eng en Chantal Kager, De Stuifbergen 40, 1851 WP Heiloo, tel. 06 - 18194753, 06 - 24197751, www.eaeha.nl, info@cacha.nl. HEILOO - Met Caeha Verkoopstyling vergroot een eigenaar de kans om zijn huis te verkopen. Caeha Verkoopstyling kan in een stagnerende woningmarkt, waarbij huizen gemiddeld langer te koop staan, net dat beetje verschil maken. Onderzoek door House of Kiki, het opleidings centrum voor verkoopstyling en bekend van het RTL 4 tv-programma Uitstel van Executie, heeft uitgewezen dat een huis sneller wordt ver kocht tegen de hoogst haalbare prijs, wanneer enige moeite wordt gedaan om het mooi en ruimtelijk te presenteren. Caeha Verkoopstyling kan al in één dag met weinig middelen en een klein budget een woning verkoopklaar maken. Carin van der Eng runt sinds vijf jaar 't Winkeltje, een winkel in woonaccessoires aan het Churehillplein in Akersloot. Haar dochter Chantal is hierbij haar rechterhand. Beiden hebben de opleiding voor professionele verkoopstyliste gevolgd bij House of Kiki. Het gevoel voor binnenhuisinrichting was bij beiden al aanwezig. De opleiding vulde dit aan met een professionele en verkoopgeriehte kijk op restyling van bestaande woningen. Ofwel: hoe zet je met weinig middelen in korte tijd een ruimtelijke, aantrekkelijke en toch neutrale sfeer neer. Ook heb ben zij een cursus woningfotografie gevolgd Met het behaalde diplo ma Verkoopstyling op zak zijn Carin en Chantal een aantal maanden geleden, naast 't Winkeltje, gestart met Caeha Verkoopstyling. Chantal: ,,Een woning in de verkoop krijgt op internet maar één kans voor een eerste indruk. Die moet in één keer goed zijn!" Inmiddels hebben ze al een aantal succesvolle projecten op hun naam staan, waaronder ook woningfotografie met ministyling voor een make laar. Carin: „We kunnen door zowel particulieren als makelaars wor den benaderd. Op verzoek komen we vrijblijvend langs voor een intake gesprek en maken vervolgens per ruimte een inschatting wat er zoal gedaan kan worden om licht en ruimte te creëren. Daarna gaan we aan de slag. In de praktijk betekent dit vooral veel (persoonlijke) spullen weghalen. Dat scheelt alvast met de verhuizing. Lege ruimten worden daarentegen sfeervol ingericht. Potentiële kopers moeten namelijk, bij het zien van de foto's op internet of tijdens een bezichtiging, zichzelf voor kunnen stellen dat hun meubels hier kunnen staan. Dit effect wordt bereikt door het huis aantrekkelijk te presenteren, de positieve kanten ervan te benadrukken en tegelijkertijd een ruimtelijke, neutrale sfeer te creëren. Daar waar nodig brengen we accenten aan door middel van passende woonaccessoires. De verkopende partij kan zelf ook veel doen als het gaat om ingrijpende veranderingen, zoals schilderwerk, kasten uitruimen, tuin opknappen en dergelijke. Tot slot maken we een fotore portage van het gerestylde interieur van het huis, die de opdrachtgever op ed-rom ontvangt." En deze foto's kan men naar believen zelf op inter net zetten of aan de verkopende makelaar overdragen. Het inschakelen van Caeha Verkoopstyling is een eenmalige investering die zichzelf door snellere verkoop al gauw terugbetaalt! HEILOO - Tijdens de Monumentendag op zaterdag 11 september kwam 'De Kring van Heiloo' weer even tot leven in de Oudheidkamer Heiloo. Het gezelschap rond de Heilooër predikant Hasebroek met onder anderen Nicolaas Beets, Betsy Hasebroek en Truitje (Bosboom-) Toussaint bracht de 'smaak van de 19de eeuw' in beeld. Zo'n 170 jaar geleden was Heiloo gedurende korte tijd een niet onbelangrijke literair centrum in Nederland. HEILOO - Alle vrijwilligers van Kringloopwinkel Dorcas Heiloo zijn apetrots en dankbaar! Trots op het feit dat het enor me streefbedrag van 70.000,-, bestemd voor het door Dorcas Heiloo geadopteerde project in Egypte, binnen één jaar gehaald is. Dankbaar naar de velen, die bij Dorcas Heiloo nieuwe en tweede hands spullen hebben ingebracht. En niet op de laatste plaats, dank baar naar de vele klanten en bezoe kers, dankzij wie Dorcas Heiloo zo succesvol is! Nel Overmeijer en Ingrid Liefting, vrijwilligers en coör dinatoren bij Dorcas Heiloo, over het project in Egypte. Ingrid: „Iedere Dorcas kring loopwinkel adopteert één groot of meerdere kleine projecten in Afrika en/of Oost-Europa. Dorcas Heiloo heeft voor het grote project in Egypte gekozen. Het doet ons allen zeer veel deugd, dat we onlangs het streefbedrag, en waarschijnlijk meer, hebben gehaald." Nel: „Egypte bestaat uit 95% zand en woestijn. Op de overige 5% wonen zo'n 69 miljoen mensen; door overbevolking vaak in zeer eenvoudige behuizing en slechte leefomstandigheden. Ons project beslaat twee dorpen in Noord- Egypte, waar zo'n 1700 gezinnen wonen, en waar geen schoon drink water of infrastructuur aanwezig is. Het doel van Dorcas is, dat met dit geld, uitgevoerd door lokale men sen, huizen worden gerenoveerd en Jonge schrijvers en dichters hiel den elkaar gezelschap in de pas torie van de Witte Kerk en 's avonds op Nijenburg bij de familie Van Foreest. Men las elkaar pas geschreven werk voor en discussi eerde over de -romantische- litera tuur van die tijd. De zogenaamde 'Kring van Heiloo' heeft in het midden van de 19de eeuw zeker enige invloed gekend. Johannes Hasebroek en vooral Nicolaas Beets ('Camera Obseura') werden veel gelezen. Truitje Bosboom-Toussaint is een herbouwd, families worden voorzien van sehoonwaterbronnen en water aansluitingen in de woningen, latri nes worden aangelegd en huizen worden voorzien van elektriciteit. Ook krijgen de inwoners voorlich ting over hygiëne, hiv/aids en water- gerelateerde ziekten." Ook bij dit project is er een bij drage van de lokale bevolking gevraagd. Zowel in geld als in arbeid. Dit heeft dan het effect dat de mensen in het dorp het project blijven ondersteunen en er trots op zijn. Verder wordt er door Dorcas met lokale partners in Egypte gewerkt zodat er toezicht is op de besteding van het geld. Meer informatie over Dorcas en/ of het Egypteprojeet: www.dorcas. nl. En Dorcas Heiloo gaat verder! Ingrid: „Dit project wordt in novem ber succesvol afgesloten. Maar Dorcas Heiloo gaat gewoon door met de verkoop van kringloopspul len, waarvan de inkomsten bestemd zijn voor volgende projecten. Deze week gaan bijvoorbeeld alle elektri sche apparaten met vijftig procent korting de winkel uit. En op onze grote kledingafdeling vindt u altijd iets van uw gading. Dus wie voor weinig geld iets leuks zoekt, komt naar Dorcas!" bekende schrijfster geworden van wie het werk is vertaald in vele Europese talen ('Majoor Frans'). De smaak van de lezers is echter veranderd; de genoemde schrijvers worden nu niet of nauwelijks meer gelezen. Daar kan een eenmalig bezoek van de 'Kring' niet veel meer aan wijzigen. Zaterdag 25 september zal er nogmaals aandacht worden besteed aan de 'Kring', door mid del van een rondleiding en een diapresentatie. Aanvang 15.00 uur in de Oudheidkamer Heiloo, Bergeonstraat 30. Informatie tel. 072-5321404 of www.oudheiloo.nl. HEILOO - In het kader van die rendag exposeert de heer Breen vanaf woensdag 22 september en gedurende de maanden oktober en november zijn tekeningen en aquarellen van honden op de eer ste etage van woonzorgcentrum De Loet. De werken van de heer Breen tonen deze mensenvrien den zoals zij zich in al hun aan doenlijkheid manifesteren. Het betreft zowel tekeningen in zwart/ wit als in kleur. HEILOO - Het Nivon Heiloo heeft plaatsingsmogelijkheden voor de cursussen Schilderen en Tekenen zowel overdag als 's avonds. Deze bestaan uit twaalf veertien daagse lessen op de maandag avond, dinsdag- en woensdagoch tend. Start eind september/begin oktober. Deze cursussen zijn geschikt voor iedereen en vinden plaats in het Open Huis (boven winkelcentrum 't Loo) te Heiloo. Wilt u meer weten over de inhoud van de cursus of zich opgeven, dan kunt u bellen met Reina Mulder, tel. 072-5333127, Ria van der Laan, tel. 072-5333217 of Daisy Groenland, tel. 072- 5330088. HEILOO - Tijdens 'Heiloo, Uit Zo, kon het publiek bij de stand van Internationale Dansvereniging Pridini deelne men aan een prijsvraag. Er waren hoofddrachten te zien uit plaatsen in Nederland. Deelnemers moesten noteren uit welke plaatsen. Dit leverde heel wat hoofdbrekens op. Het Volendammer 'hulletje' kwam uit Roemenië en uit West Friesland, het Marker kapje kwam veelal uit Bunschoten/ Spakenburg en de Hindelooper kap gaf vele antwoorden. Uiteindelijk waren er vier deel nemers met de juiste oplossing en daaruit werd de winnares getrokken. Mevrouw Judith Eijkel - Koorn is inmiddels verrast met een leuke prijs. HEILOO - Plaatsgenoot Jeroen J.T. Bosman is op dinsdag 7 september gepromoveerd aan de Erasmus universiteit Rotterdam en heeft de graad behaald van Master of Science in Hospitality Management. Ingrid Liefting en Nel Overmeijer zijn trots op het succes van Kringloopwinkel Dorcas. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5