'Nazomeren' bij de Ontdekking Herfstnieuwtjes uit de Wereldwinkel Mode-evenement in Winkelhof 't Loo Kids Lifestylebeurs winkelhof 't Loo Mooi Parfumerie Heiloo is jarig! b H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Workshop internet voor beginners in bibliotheek Boekenmarkt Trefpunt Verkoop afgeschreven materialen Bibliotheek De Weerman Zondagmiddag Lotgenoten Partnerverlies Samen Eten in Trefpunt Cursussen BoodschappenService Samen Uit en Thuis Westfries Cabaret UITKIJKPOST 22 SEPTEMBER 2010 HEILOO - Nu de vakanties reeds geruime tijd achter ons liggen en de beslommeringen van alledag weer ons ritme bepalen, zoek je naar momen ten om de zinnen even te verzetten. Mijmeren over de voorbije vakantie bijvoorbeeld, de foto's en filmpjes bekijken met vrienden en familie en wellicht plannen smeden voor de komende 'breaks'. En, als het weer het toelaat, nog zoveel mogelijk gebruik maken van terras en barbecue. En bij dit soort momenten werkt een goed glas wijn altijd stemming verhogend. Het team van de Ontdekking, doet daar graag aan mee en nodigt u uit om te komen proeven wat er aan nieuwe wijnen in huis is gehaald. Zaterdag 25 september van 13.00 tot 17.00 uur worden ongeveer 15 wijnen open getrokken onder de tien euro met een verrassende prijs/kwaliteit verhou ding. Inmiddels is gebleken dat de Ontdekking in een behoefte voorziet en zijn de reeds gehouden proeverijen een groot succes, mede door de zeer hoge korting die worden gegeven als de wijnen besteld worden tijdens de proeverij. Wanneer u geïnteresseerd bent en wilt komen proeven met de deskundige toelichting van vinoloog Theo Oostdijk, kunt u zich aanmelden (dit in verband met onze voorbereiding) via de mail: wijn@de-ontdekking. eu of kom even langs in de winkel. Per telefoon kan natuurlijk ook, tel. 072-5333308. Aan deze proeverij zijn uiteraard geen kosten verbonden, dus dat hoeft geen beletsel te zijn om even binnen te stappen aan de Stationsweg 74 binnen te stappen. HEILOO - De Wereldwinkel aan de Stationsweg 105 te Heiloo is sinds kort een verkoop-punt voor de nieuwe duurzame waardekaarten. Dit is een initiatief van Stichting De Kleine Aarde. Je kunt korting op prachtige duur zame artikelen krijgen als je deze kaart activeert op internet. Interesse? Kijk op de website: www.duurzamewaardekaart.nl. In oktober liggen veel nieuwe producten in de Wereldwinkel. Komt u vrijblijvend eens kijken. Tot 4 oktober is Fair Trade rijst in de aanbieding, heerlijke Zuid-Afrikaanse kooksauzen en diverse koffiesoorten met bijbehorende gratis recepten. Ook tot 4 oktober krijgt u 10% korting op fotolijstjes en -albums. In de oktoberaanbieding komen Chileense wijnen met bijbehorend glas werk. De Fair Trade Week valt in de laatste week van oktober. Een feest- week met het thema Fair Wissel. Alle huishoudens in Nederland krijgen hierover nader bericht. De Wereldwinkel in Heiloo wil graag in contact komen met dames/heren die twee a vier dagdelen per maand als vrijwil liger in de winkel willen staan. De Wereldwinkel verkoopt artikelen uit de derde wereldlanden waardoor de producenten uit die landen een beter bestaan kunnen opbouwen voor hun familie. Spreekt het u aan om dit zin volle en tevens leuke vrijwilligerswerk te gaan doen, neem dan contact op met mevrouw H. Röling, tel. 072-5332749. HEILOO - Op woensdag 6 oktober vindt een uniek evenement plaats in Winkelhof 't Loo. Van 19.00 tot 23.00 uur is het winkelcentrum geopend op deze speciale koopavond voor genodigden. De gasten gaan een heel speciale avond beleven. Behalve een wervelende modeshow kan men op de pleinen van het winkelcentrum terecht voor alles op het gebied van beauty en verzorging en heerlijke hapjes. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Didi, Hema en Vastenhoven Mode voor 7,50. De kaart bevat bonnen voor een heerlijke kop koffie of thee met een Petit Four en een drankje. U vindt alles over dit evenement in de speciale uitgave van 't Loo Magazine. HEILOO - Als afsluitende knaller van de Fashion en Modeweek vindt op 9 oktober de Kids Lifestylebeurs plaats op de pleinen in Winkelhof 't Loo, een beurs gericht op (aan staande) ouder(s) en kinderen. Als het gaat om uw allerliefste bezit, is niets te gek. U kunt komen- proefrijden op een bakfiets van Romeeo Trading, kennismaken met de opvangspeeialisten van kinderop vang KitsOonlie, bij de Kraamvogel al uw prangende vragen stellen over kraamzorg. Boekhandel Deutekom heeft een kraam vol met boeken voor en boe ken over kinderen. Struin rond bij de kramen met speelgoed, (kraam) cadeaus en kinderkleding van bb-ereations, Banbao speelgoed, Baby Sale, Gentille.nl, ondergoed voorkinderen. nlHiphollanHip de winkel van Syl en Sterk. Bent u zwanger? Laat u dan heerlijk mas seren door de gespecialiseerde masseuse van Wellness aan Zee. Koop nostalgische lekkernijen bij de Suikerpot. Of laat je uitdagen door experience aan Zee. Verwacht u een kleintje of is er net een kleine geboren, voor u ligt er een verras singstas klaar van Verwachtingsvol (beperkte oplage). De beurs is van 10.00 tot 16.30 uur. HEILOO - Morgen, donderdag 23 september, bestaat Mooi Parfumerie Heiloo precies één jaar! Dat betekent tien dagen feest met veel aantrekkelijke acties. Zie hiervoor de advertentie in deze krant. Eigenaar Kees Komen is trots op wat het team van Mooi Parfumerie Heiloo in een jaar heeft opgebouwd, want inmiddels weten velen de weg naar de winkel voor luxe huidverzorgingsproducten, make-up en parfums al te vin den. De Beautysehool, waar klan ten laagdrempelig kennis kunnen maken met productlijnen van ver schillende topmerken, heeft hieraan bijgedragen. Rianne: „Het is een leuke manier om, aan de hand van vakkundig advies, meer te weten komen over bepaalde producten. Tijdens de Beautysehool kunnen deze producten worden uitgepro beerd." Mooi Parfumerie komt ook met de Beautysehool bij verenigin gen langs. Rianne: „Onze specia listen, zoals schoonheidsspecialiste en/of visagist, geven ook op locatie, bijvoorbeeld bij de tennis-, hoekey- of toneelvereniging, presentaties over make-up en huidverzorging producten." Binnenkort opent Mooi Parfumerie Heiloo een schoon heidssalon. Kees Komen: „We zijn hiervoor nog op zoek naar een vak kundig pedicure." Mooi Parfumerie, winkelhof 't Loo Heiloo, tel. 072- 5324962, www.mooiparfumerie.nl. HEILOO - Op donderdag 30 september, van 09.30 tot 12.00 uur houdt Bibliotheek Heiloo weer een workshop Internet voor beginners. De deelnemers aan deze workshop krijgen een korte, heldere inleiding op internet, gevolgd door een aantal gerichte oefeningen, waarmee de moge lijkheden en onmogelijkheden van het zoeken van informatie op internet bloot worden gelegd. Voor het goed kunnen volgen van de workshop is enige erva ring met de computermuis en Windows noodzakelijk. De kosten voor deelname aan deze eenma lige workshop zijn 15,- voor leden en 17,50 voor hen die geen lid zijn van Bibliotheek Heiloo. Opgave via de klantenser vice van Bibliotheek Heiloo of via tel. 072-5330670, www.biblio- theeklieiloo.nl. HEILOO - Op zaterdag 25 sep tember van 10.00 tot 13.00 uur is er weer de maandelijkse boe kenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst is bestemd voor de door de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo gehouden sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook bellen, tel. 072-5331297 en er wordt een afspraak met u gemaakt om ze op te halen. HEILOO - Op vrijdag 24 septem ber houdt Bibliotheek Heiloo een een extra verkoop van afgeschre ven materialen. De verkoop vindt plaats van 10.00 tot 15.30 uur in de expositieruimte van de biblio theek. Het aanbod van spannende en romantische boeken is zeer groot. Daarnaast worden ook veel andere - lekker weglezende - boeken verkocht. Ook boeken over allerhande onderwerpen, zoals reizen, knutselen en hand werken, jeugdboeken, grote let- terboeken, bundels tijdschriften enzovoorts vindt u natuurlijk bij de verkoop. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Zondag 26 september om 14.00 uur houdt de bekende weerman van RTV-Noord-Holland Jan Visser een lezing in het Trefpunt over het klimaat en klimaatsveranderingen, over het smelten van het zee-ijs op de Noordpool, de stijging van de zeespiegel en het gat in de ozon laag. Entree 5,-. Zondag 26 september van 13.30 tot 16.30 uur bent u weer welkom in het zondagmiddagcafé in het Trefpunt om te klaverjassen, bil jarten, bridgen, sjoelen, rummyeub te spelen. Men is ook een nieuwe bridgeeursus begonnen voor beginners van alle leeftijden. Nog enkele plaatsen vrij, dus wilt u leren bridgen bel dan met 5331297. Entree zondagmiddag café 2,- Hebt u geen vervoer, de buurtbus haalt u gratis van huis op en brengt u weer terug (alleen voor inwoners van Heiloo). Zie ook www.welzijnheiloo.nl. Woensdag 6 oktober van 13.30 tot 15.30 uur een speciale bij eenkomst, verzorgd door Anky Floris, bevlogen ontwerpster van het levenskunstspel: een krach tig hulpmiddel om in contact te komen met je eigen wijsheid. Hoe vind je na een verlies de moed om verder te gaan? Hoe vind je een levenshouding die je dichter bij je veerkracht brengt? Deze bij eenkomst is op de woensdag, voor af aanmelden gewenst! Toegang 7,50, inclusief consumptie. Vanaf vrijdag 15 oktober om 18.00 uur kunt u weer heerlijk dineren in het Trefpunt. Een nieuw seizoen van Samen Eten in het Trefpunt voor u geserveerd door een enthousiast groepje vrijwil ligers dat u een heerlijke maaltijd voorzet, met zorg vers bereid door het Buffettenpaleis te Akersloot. Nieuw! Alle avonden ook een gra tis verloting met leuke prijzen. Komend seizoen Samen Eten in het Trefpunt op 15 oktober, 17 december, 18 februari en 15 april. Het menu voor 15 oktober: stokbrood met kruidenboter, lek- kerbekjes met gebakken kriel, remouladen saus, worteltjes, dop erwten en salade. En een yoghurt- toetje. Prijs 14,- per persoon. Reserveren gewenst, tel. 072- 5331297 of bij de receptie in het Trefpunt Nog geen keuze gemaakt wat komend seizoen te doen met uw creativiteit, uw voornemen meer aan beweging te gaan doen, uw wens een taal beter te kunnen spreken, of handiger te worden op de pc, uw behoefte meer te willen weten en met anderen te praten over filosofische onderwer pen? Misschien is dan een van de volgende cursussen iets voor u: beeldhouwen, aerylsehilderen of aquarelleren, mandala tekenen, kennismaken met kleur, Spaans leren spreken, filosofie, of thuisfit, fotobewerken, e-mailen en inter netten. Neem eens contact op met Stichting Welzijn en vraag naar de brochure, waarin nog veel meer informatie staat. Wie voor kortere of langere tijd zelf geen boodschappen meer kan doen, kan tegen een kleine vergoe ding gebruik gaan maken van onze BoodschappenService, die komen de tijd zal worden vernieuwd en uitgebreid. Als u gebruik wilt maken van de dienst kunt u contact met ons opnemen, Wij zullen u dan infor meren over de mogelijkheden. Ook als u interesse heeft om voor een bepaalde periode, als vrijwilli ger, de boodschappen voor iemand te doen kunt u zich bij ons aanmel den. Een aantal nieuwe vrijwilligers is actief met het maken van plan nen voor een vakantieweek voor 65-plussers in 2011. Interesse om mee te gaan, of te helpen met de organisatie? Neem eens vrijblij vend contact met ons op. Zondag 31 oktober om 14.00 uur treedt in Trefpunt Rene Steens op. Westfriese humor middels conferences in de stijl van Kees Stet. Deze gezellige middag is 'aangekleed' met een kleine high- tea. Entree 8,50. Reserveren gewenst.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7