Koraalkantate van Bach in de Witte Kerk Kindermatinee in de Witte Kerk van Heiloo Vier internationale artiesten op Heilectroo! Falkland Toneel speelt Prinses Alena H E I L O O Nieuwe Energie DEUTEKOM Corso Bioscoop Tirza BOEK VAN DE WEEK ANNE-MARIE RAKHORST Nieuwe energie Door A. Rakhorst door Anne-Marie Rakhorst voor 29,95 Een voorstelling die geschikt is voor kinderen vanaf 4 jaar UITKIJKPOST 22 SEPTEMBER 2010 Hans Wijsma jr. zal de sprookjes vertellen. Aangeleverde foto Jörgen Hofmeesters bestaan wankelt. Hij wordt ontslagen en lastig gevallen door zijn ex-vrouw, maar veel kwellender is nog dat zijn lievelingsdochter Tirza spoor loos verdwijnt tijdens een vakan tiereis in Namibië. Na weken van wurgende onzekerheid besluit Jörgen haar te gaan opsporen in het Afrikaanse woestijnland. Daar raakt hij alle houvast kwijt. Zijn vastberaden zoektocht wordt ondermijnd door de hitte, de drank en vooral door zijn herin neringen die allengs op meer wij zen dan een simpele, liefdevolle relatie tussen Tirza en haar vader. Eenzaam en radeloos doolt Jörgen rond, hunkerend naar gezelschap, naar de warme omhelzing van zijn kind. Dan ontmoet hij Kaisa, een kind van negen jaar dat hem haar lichaam te koop aanbiedt. Hij wijst haar diensten af, maar ze ont popt zich als besehermengeltje. Ze lijkt hem geluk te brengen, want als hij zijn mailbox checkt vindt hij een berichtje van Tirza. Kaisa trekt met Jörgen mee de woestijn in waar hij hoopt Tirza te zullen vinden. Maar de woestijn is groot, oneindig groot. SEARCH KNOWLEDGE HEILOO - Op zondag 17 okto ber is er om 19.00 in de Witte Kerk, Heerenweg 32 te Heiloo, een cantate-uur. Daarin zal worden uitgevoerd Bach's cantate BWV 100, getiteld: Was Gott tut das ist wohlgetan. Op de tekst van dit lied zijn drie canta tes van Bach bekend, en dit is daar van de laatst gecomponeerde. Het is een zogenaamde koraal kantate, waarin zes coupletten van het lied worden getoonzet (waaron der ook de drie coupletten die als gezang 432 in het Liedboek voor de HEILOO - In eerste instantie zouden er twee internationale artiesten geboekt worden voor de eerste editie van Heilectroo, maar dit heeft organisator Hugo Kraakman nu weten op te schroeven naar vier! Naast dj Jean en Erick E was Hugo opzoek naar een derde grote naam. Deze is vorige week vastgelegd; ook Ricky Rivaro, bekend van de strandfeesten van Bloomingdale, heeft zijn handte- Kerken te vinden zijn). De verklan king van het eerste en laatste cou plet van het lied maken deze canta te bijzonder feestelijk. Opmerkelijk is dat in deze cantate recitatieven ontbreken, maar de contrastrijke vormgeving van de vier zogenaam de binneneoupletten zorgen voor voldoende afwisseling. De cantate zal worden uitgevoerd door het Collegium Vocale Camerata onder leiding van Gerard Leegwater. Liturg in deze dienst is ds. van Melle. De toegang is vrij, maar een bijdrage aan de uitgang wordt zeer gewaardeerd. kening gezet voor deze eerste edi tie van Heilectroo. Tevens zal MC Lady Bee, Nederlands beste vrou welijke MC en elk weekend te vin den op de grootste festivals in bin nen- en buitenland, de laatste drie uren van de avond haar ding doen en de BukBuk volledig uit zijn dak laten gaan. De volledige line-up is als volgt: 20.30 uur: dj Jean, 22.00 uur: Hugo Chavez, 23.30 uur: Ricky Rivaro, 01.00 uur: Erick E. Buk Buk 16 oktober van 20.00 tot 02.30 uur. www.heilectroo.nl. HEILOO - Concerten zijn er te kust en te keur, maar helaas niet voor kinderen. Dat is natuurlijk wel begrijpelijk, want het repertoire voor kinde ren is maar een fractie van het totale muziekbestand. Toch zijn er voor kinderen heel leuke en interessante composities programma's, die naast muziek ook een beeldende component heb ben. Dat is op zaterdag 2 oktober te zien en te horen in de Witte Kerk, Heerenweg 32 te Heiloo in een kindermatinee in het programma Sprookjes vertellingen, geschreven onder meer door Hans Christiaan Andersen. Een middag met muziek, beeld en verhaal. De muziek wordt vertolkt door het Wolf-Ferrari Ensemble uit Berlijn, met Niek van Oosterum en YooSeon Lee op de piano, Wolfram Thorau op viool en nog diverse andere instrumenten, begeleid door prachtige beelden. De sprookjes worden verteld door Hans Wijsma jr. Voor hem is een belangrijke taak weggelegd, want hij moet de kin deren boeien en vertellen over de figuren in de sprookjes. Vanaf zijn 12de jaar begon Hans Wijsma te spelen in de Stichting Jeugd theater Heiloo en speelde vervolgens toen hij wat ouder werd, prachtige rollen in de musicals Sparkling Diamond (Moulin Rouge), de dokter in de Cafe musical Sauey Jack en de ont roerende rol als muziekleraar in de musical Fame bij de theater groep Kosmo in Alkmaar. Enkele jaren geleden fungeerde Hans als verteller in het kinder concert Carnaval der Dieren van Camille Saint-Saens op teksten van Ivo de Wijs. Het kindermatinee begint om 14.00 uur. De toegangs prijs bedraagt voor kinderen tot en met 15 jaar 3,- en voor volwas senen 8,-. Kaarten kunnen tele fonisch worden gereserveerd via de tel. 072-5335852 en 072-5334804 of kunnen tevoren worden gekocht bij boekhandel Deutekom en de Schrijverij in Heiloo of muziekhan del Spanjaard in de Koorstraat te Alkmaar. Het einde van de fossiele brand stoffen is in zicht. De vraag naar alternatieve oplossingen op het gebied van energie neemt snel toe. Tegelijkertijd volgen de ontwikke lingen elkaar in rap tempo op en zijn er al diverse oplossingen voor handen. Zo worden intelligente netwerken ontwikkeld, wekken steeds meer gebouwen hun eigen duurzame energie op via zonne- en windenergie en is de feed-inwet in Duitsland een groot succes. Anne-Marie Rakhorst wil met dit boek aantonen dat Nederland de overstap naar duurzame ener gie voor 2035 kan realiseren en daarmee internationaal een kop positie kan innemen. In Nieuwe Energie staan oplossingen cen traal. Baanbrekende initiatieven in binnen- en buitenland maken dui delijk hoe we de energietransitie concreet kunnen vormgeven. Ook gaat de auteur in op de grote kan sen van duurzaam renoveren in de bebouwde omgeving. Rakhorst is eigenaar van Search. HEILOO - Op zaterdag 9 en zon dag 10 oktober speelt Falkland toneel de familievoorstelling Alena. Een voorstelling die geschikt is voor kinderen vanaf 4 jaar. Prinses Alena is een verhaal dat gaat over een meisje dat alles alleen wil doen. Ze is zeker niet de prinses waar veel meisjes aan denken als ze zeggen dat ze een prinsesje willen zijn. Alena is een stoere meid die niet van jurkjes houdt. In dit sprookje loopt het allemaal net even anders dan in de door snee sprookjes. Wat wel hetzelfde is, is een happy end. Het loopt dus goed af. Als Alena wordt geboren voorspelt de fee haar een grootse toekomst. Dat bevalt haar vader de koning wel. De rest van de voor spelling vindt hij waardeloos. De fee voorspelt dat ze altijd alleen zal blij ven, dat ze nooit zal trouwen. Volgens de koning is dat onmo gelijk. Alle meisjes willen trouwen. Bovendien heeft een koningin een koning nodig om het land te kun nen regeren. Een hopeloos ouder wets idee dus. Alena bewijst dat ze in haar eentje als vrouw gerust haar 'mannetje' staat. Sprongsgewijs gaat het verhaal door het leven van de prinses, we zien haar als baby, dan als 7-jarige. Vervolgens zie we haar als een 16-jarige bakvis en ten slotte als een zelfverzekerde jonge volwassene die weet wat ze wil. Hier en daar kan dat verwar rend zijn voor het jonge publiek, maar de meesten zullen geen pro blemen hebben met de wisselingen en anders zijn er gelukkig altijd wel volwassenen die het uit kun nen leggen. De voorstelling worden gegeven in Theater de Beun Heiloo, beide dagen om 13.30 uur en 16.00 uur Prinses Alena is een verhaal dat gaat over een meisje dat alles alleen wil doen. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9