Smit Partners steunt Actie Pepernoot Loterij Dolfinn Rocks groot succes Een kennismaking met mystiek Buurtbus Ontmoetingen \^2T<±1 H E I L O O i6 INGEZONDEN MEDEDELING Een gezellige regendag met verrassing Jubilerende leerkracht bij basisschool Elckerlyc 6 OKTOBER 2010 UITKIJKPOST HEILOO - Henk Smit van Smit Partners Accountants, Fiscalisten en Adviseurs overhandigde donderdag 30 september maar liefst 2.185,- aan Stephanie Laros die namens Nationaal Fonds Kinderhulp naar het kan toor aan De Hoefsmid 17 was gekomen. Het bedrag kregen Henk en Patty Smit cadeau voor Actie Pepernoot tijdens een feest op de Hydrograaf, beter bekend als Pakjesboot 12. Het feest werd 17 september gegeven om de succesvolle overdracht van Smit Partners van Henk aan Thijs Smit te vieren. Henk en Patty Smit dragen Sinterklaas een warm hart toe. Pakjesavond is niet voor alle kinderen in Nederland een vanzelfsprekend heid. Nationaal Fonds Kinderhulp maakt door Actie Peperpoot pakjes avond voor 50.000 kinderen toch mogelijk. De 2.185,- komt dit doel te goede. Maandag 4 oktober is de website www.degrootsteschoen.nl online gegaan. „In het kader van Actie Pepernoot bereiden wij ons voor op een recordpoging 'de grootste schoen' zetten. Door middel van deze poging willen wij meer aandacht vragen voor Actie Pepernoot, zodat meer kin deren pakjesavond kunnen vieren", vertelt Stephanie Laros. Meer over de actie kon Stephanie nog niet verklappen. Maar dat de recordpoging een letterlijk groot spektakel gaat worden, is duidelijk. HEILOO - Zaterdag 21 augustus hield stichting Dolfinn voor de vijfde keer op rij het benefietfestival Dolfinn Rocks. Tijdens dit festival was er ook de gelegenheid om loten te kopen voor de grote Dolfinnloterij. Ook deze opbrengst kwam geheel ten goede aan stichting Dolfinn. Veel bedrijven uit Heiloo en omstreken boden verschillende arrangementen en cheques aan voor deze loterij. Zo waren er maar liefst tien kaarten te win nen voor Timmerdorp 2011. Zowel bij brasserie In 't Groen als bij restau rant Tumi kon men een dinercheque voor twee personen winnen. En ook zonnestudio Sunny Dreams aan het Stationsplein stelde een leuke prijs ter beschikking; maar liefst zes gratis zonnebankkuren. Verder waren er nog prijzen te winnen namens hotel Zuiderduin, te weten twee prachtige arrangementen inclusief twee overnachtingen en ontbijt voor het dart- toernooi in december en een muzikale avond met Rob de Nijs. Verder was er nog een arrangement te winnen in het AFAS stadion, dit uiteraard gere geld door de voetbalclub AZ. Maar ook een gloednieuwe droger van Zanussi namens Wouters Witgoed uit Alkmaar was één van de te winnen prijzen. Eén van de hoofdprijzen was de reiseheque ter waarde van 250,- die beschikbaar werd gesteld door reisbureau Holland International uit Heiloo. De trekking van de loterij vond plaats op deze avond zelf en werd verricht door niemand minder dan burgemeester Romeyn. De familie Oostra uit Limmen mocht zich de gelukkige winnaar noemen van deze prachtige reis eheque. Een andere hoofdprijs werd gewonnen door Miehiel Keet uit Heiloo. Hij ontving uit handen van Tamara Buur, namens Bob's Party Palace uit Uitgeest, een fantastisch arrangement voor tien personen voor één van de bekende thema avonden van Bob's Party Palace inclusief eten en drinken ter waarde van 600,-. Namens Stichting Dolfinn was Arno Holstvoogd aanwezig om de prijswinnaars te feliciteren met deze prachtige prijzen. (vlnr) Tamara Buur (Bob's Party Palace), Miehiel Keet, Arno Holstvoogd (stichting Dolfinn). Aangeleverde foto HEILOO - Op Elckerlyc, de basisschool voor freinetonderwijs, was het weer feest. De school bestaat dit jaar 25 jaar en dat is al uitbundig gevierd, maar vorige week dinsdag ging het om één persoon in het bijzonder. Mellie van Boeijen, leerkracht van groep 7/8, viert dat ze veertig jaar werkzaam is in het onderwijs. Hier kon natuurlijk niet ongemerkt aan voorbij worden gegaan, maar Mellie houdt niet zo van de belangstelling. Vandaar dat het feest gezellig met de kinderen van school gevierd wordt. Mellie werd 's ochtends door het team toegezongen en daarna werd ze door alle groepen uit genodigd om haar in hun eigen klas te feliciteren. Lekker onder elkaar, geen toestanden, maar wel vieren; veertig jaar in het onderwijs is immers niet niks. Aangeleverde foto HEILOO - Mystici heb je in soorten: rare lui, wijze mensen, grote schrijvers, begenadigde geestelijke leiders. Ook de taal uitingen en tekstgenres waarin ze zich uitdrukken zijn heel divers: preken, gedichten, dag boeken, traktaten, brieven. In de kennismaking deze avond komen breedheid en diversiteit - van karakters, ervaringen en geschriften - duidelijk over het voetlicht. Maar ook zal het gaan over wat deze mensen en hun geschriften bindt, wat ze gemeen schappelijk hebben. Loet Swart studeerde theologie te Nijmegen, met als afstudeerrichting spirituali teit. In 2006 promoveerde hij met een dissertatie over het hoofdwerk van Ruusbroee (De articulatie van de mystieke omvorming in 'Die geestelijke Bruloeht' van Jan van Ruusbroee). Hij is wetenschap pelijk medewerker bij het Titus Brandsma Institituut en redactiese cretaris/eindredacteur van het tijd schrift Speling. Woensdag 13 oktober van 20.00 tot 22.00 uur in het Willibrordushuis, Westerweg 267, Heiloo, kosten: 3,- per persoon. Door Tim van der Lans Bij de start van mijn dienst was ik niet erg optimistisch, want het regende al de hele ochtend en als ik zo naar de lucht keek, zag het er ook niet erg hoopgevend uit voor de rest van de dag. Het zal vandaag wel geen nieuw record opleveren, zoals vorige week toen ik bij mooi weer maar liefst 23 passagiers telde in drie uur tijd, dacht ik pes simistisch. Maar gelukkig viel het mee; misschien kwam het juist wel door het miezerige weer, dat ik het tijdens mijn middagdienst steeds drukker kreeg. De eerste rit was nog rustig met vier klanten, maar daarna waren er mijn twee vaste klanten van Ypestein die altijd bij het Stationsplein uitstappen en dan verder naar het Trefpunt wande len, omdat ze dat lekker vinden er dan eerder zijn. 'Ik blijf lekker nog even zitten hoor, het is mij te nat buiten', zei een mevrouw die kort daarvoor op de Haesaekerlaan, precies voor haar woning, was ingestapt. Ook zij wilde naar het Trefpunt, evenals mijn vaste klant bij de Loet en later nog iemand bij 't Loo en ook een op de Zeeweg bij de Woonheuvel. De rit via west Heiloo verliep zeer geanimeerd en gezellig, want er werden allerlei nieuwtjes uitgewisseld over geza menlijke kennissen en de mevrouw van de Loet vertelde dat ze onlangs drie nieuwe leden had geworven voor de buurtbus. Bij het Trefpunt was het al druk toen wij er aankwa men en in de verlichte bridgezaal zagen we een aantal vroege vogels al aan het oefenen. Op weg naar GGZ stapten er nog vier klanten in waardoor mijn dagtotaal ondanks het bedroevend slechte weer toch nog meeviel (15!). Op het terrein van GGZ was het mij bij aanvang van mijn dienst al opgevallen, dat er een groepje mannen bezig was met het plaatsen van een houten bouwwerkje, op de plaats waar onze bus altijd stopt. Het zal toch geen bushokje zijn?, dacht ik toen in mijn onschuld. Maar wat schets te mijn verbazing, toen later Rob Berkhout, die even naar de huis arts was geweest, mij vertelde dat het wel degelijk een bushalte voor de buurtbus werd. Gelukkig had ik mijn fototoestel bij me en kon ik een kiekje maken van deze onver wachte, maar wel leuke verrassing. Onze passagiers die op het GGZ terrein wonen en zij die na bezoek aan het gezondheiseentrum op de bus moeten wachten, zullen tijdens de komende herfst en winter dit originele cadeau zeer zeker gaan waarderen. Thuisgekomen, ontving ik een e-mailtje van Nico Adrichem (directeur langdurige psychiatrie van GGZ) met enkele foto's van het plaatsen van de abri, die door GGZ cliënten gemaakt was. Eerst dacht ik nog aan een afscheidscadeau van GGZ, omdat zij in de nabije toekomst Heiloo gaan verlaten. Maar na een telefoontje ontdekte ik de ware toedracht. Wilt u ook weten waaraan we dit geschenk te danken hebben, kijk dan op www. buurtbusheiloo.web-log.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 16