Opening restaurant Loocatie nieuwe stijl Komt het MCA naar Heiloo?! H E I L O O 19 INGEZONDEN MEDEDELING OUD PAPIER KERK DIENSTEN VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD UITKIJKPOST 6 OKTOBER 2010 HEILOO - Na een grondige verbouwing is restaurant Loocatie in geheel nieuwe stijl weer geopend voor gasten. Een nieuwe stijl qua inrichting en een nieuwe richting qua opzet, want vanaf nu kan men dagelijks vanaf 10.00 uur en op zondagen vanaf 12.00 uur in een eigentijdse, trendy sfeer genieten van koffie, lunch, high tea en diner, bestaande uit verse ambach telijke producten, zoals u het van de Loocatie gewend bent. Restaurant Loocatie is een allround zaak met een moderne uitstraling geworden, maar dan wel op de vertrouwde plek met behoud van dezelfde naam, de beken de gezichten in de keuken en bediening. Daarbij is het team van Loocatie versterkt met de ervaren gastheer in hart en nieren Frans Verhage. De nieuwe indeling van het interieur van de Loocatie biedt mogelijkheden om ook overdag in een ontspannen sfeer een zakelijke bespreking, fami lie-, vrienden-, of bedrijfsborrel, (wijn)proeverij of high tea te houden. Op mooie nazomerse herfstdagen kan men zowel binnen als op het nieuwe beschutte zonterras heerlijk genieten. Restaurant Loocatie, winkelhof 't Loo 20, tel. 072-5333352, www.loocatie.nl. Tweede zaterdag van de maand Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/ of bundels gereed zetten op de rolem- merverzamelplaatsen langs de weg, voor 13.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis-aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tussen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen - HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Protestantse Gemeente Heiloo Ter Coulsterkerk Holleweg Zondag 10.00 uur: ds F.J. van der Wind, dienst van Schrift en Tafel. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: ds. Bruin uit Heiloo. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: Woord- en Communieviering, voorganger pastor Marie-Jose van Bolhuis. Mmv Harvest. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering metDe Brug, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: Eucharistieviering met Dameskoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur: eucharistievie ring, vrijdag 09.00 uur eucharistie viering, zaterdag 12.00 uur eucharis tieviering, zondag 09.00 uur gelezen Eucharistieviering, 10.30 uur eucha ristieviering, voorganger rector G.H.B. Bruggink, koor Ubi Caritas, 15.00 uur Lof. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur Eucharistieviering met Spontaan koor, voorganger pastor J. Veldt. Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met herenkoor (gre goriaans), voorganger pastor J. Veldt. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking ser vice every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Kerkdiensten Egmond H. Adelbert Egmond Binnen Zaterdag 19.15 uur Eucharistieviering. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zondag 10.00 uur Communieviering met Soli Deo Gloria. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: Oecumenische Oogstdankviering in Protestantse kerk. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 15.00 uur Eucharistieviering in Prins Hendrik Stichting, zaterdag 19.00 uur Avondgebed naar de stijl van Taize. Zondag 10.00 uur Oogdienst in PKN Egmond aan Zee, woensdag 09.00 uur Eucharistieviering. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: diverse pastores, Oogstdienst. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7510700/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar Koningsweg 14, info: 072-5123864 Zondag 10.00 uur: Voorganger Carolien Cornelissen, Alkmaar, Ringdienst Noord-Holland Noord, thema bouwen. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Geen opgave ontvangen. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Castricummerweg Uitgeest, voorganger ds. L. Rasser, Amsterdam. Monastiek centrum Zeeveld Dagelijks 08.30, 12.30 en 20.30 uur: gebedsdienst; 09.00: stiltemeditatie. Monastiek centrum Zeeveld/ Stichting Jan XVII, Noorderstraat 2, 1901 MT Castricum, www.janl7.nl. Oppositiepartij de WD kwam deze avond met een stevige verrassing, namelijk een motie om het MCA te bewegen het nieuwe ziekenhuis te gaan bouwen op grondgebied van Heiloo! Waar dan? Op 'het noorde lijkste deel van de Oosterzijpolder, gelegen binnen de gemeentegrenzen van Heiloo.' Bedoeld werd gebied aan de oostkant van de A9, ten zuiden van het AZ-stadion. In de overwegingen van de motie was te lezen dat 'de inwoners van Heiloo baat hebben bij een goed geëquipeerd en bereikbaar ziekenhuis' en dat 'de door het Hoogheemraadschap verlangde hec tares voor toekomstige waterberging in de Oosterzijpolder sterk gereduceerd zijn en er hierdoor mogelijkheden zijn voor een andere aanwending.' In het dictum, de conclusie van de motie, werd het col lege 'dringend' verzocht om 'uit te zoeken onder welke voorwaarden het mogelijk is [dit gebied] als locatie voor een nieuw ziekenhuis beschikbaar te stellen' en 'met het bestuur van het MCA in gesprek te gaan ten einde aan te geven dat de genoemde locatie uitstekend geschikt is voor het nieuwe MCA en het bestuur in overweging te geven deze locatie mee te nemen in het keuzeproces.' De motie werd kort toegelicht door WD-raadslid Ellen Las van Bennekom. Of de fracties hierop maar eens wil den reageren, vroeg voorzitter Romeyn. De beurt was eerst aan D66/GroenLinks, waarvoor Martha Klein het woord nam. Zij toonde 'verbazing' dat nu 'ineens de Oosterzijpolder' op de proppen kwam, waar volgens haar 'toch natuurontwik keling gepland' was. Ook voor NCPN'er Willem Gomes kwam het voorstel 'vreemd over'. Hij meende zelfs dat het 'beschermd natuurgebied' was, waarop WD-raadslid Rob Opdam interrumpeerde en erop wees dat het tegenwoordig bol- lengrond is: 'Twee weken per jaar mooi Roelof Bos doet maandelijks verslag van de vergadering van de gemeenteraad. De schrijver is freelance redacteur en is oud-wethouder van Heiloo. en de rest van het jaar een kale vlakte.' Dick Bergmans van Heiloo2000 wilde een beter onderbouwd voorstel en had dit dan liever eerst in een raadscommis sievergadering. Wel vroeg hij alvast: Is de grond wel van de gemeente? En hij stelde ook dat volgens zijn fractie een project als dit teveel risico's voor onze gemeente met zich meebracht, bijvoorbeeld teveel menskracht zou vergen, maar ook de vraag deed rijzen, die hij hardop stelde: 'Zal dit de zelfstandigheid van Heiloo bevorderen?!' Cees Rootjes van de PvdA zette vraagtekens bij de infrastructurele inpassing, maar toonde zich 'wel posi tief om ons te mengen in het verhaal'. Gree Ris (fractie Ris, afgescheiden van Heiloo2000) vond het voorstel 'een uit daging', maar wilde het ook eerst in een commissie verder bespreken. Elly Beens van het CDA zag er echter niets in. 'Dit gaat een heel tijdrovend en duur onder zoek worden', merkte zij op. En: 'Als er voor het MCA echt geen ruimte te vinden was, had men al lang bij ons aangeklopt.' Bovendien zei zij dat bij de vorming van het nieuwe college van Heiloo was afge sproken dat regionale vraagstukken regi onaal opgepakt zouden worden. Toen was het woord aan het college. Wethouder Hero Veger (CDA), porte feuillehouder volksgezondheid, toonde zich afwijzend en zei dat 'profilerings- drang van afzonderlijke gemeenten niet bijdraagt' aan een goed regionaal resul taat. Wethouder Jacob Ouderkerken (PvdA), verantwoordelijk voor ruimtelijke ordening, legde het voorstel van de WD naast dat van de gemeente Alkmaar, die het gebied dichterbij het AZ-stadion, de zogenaamde 'Etalage' op grondgebied van Alkmaar, in beeld had gebracht. 'Het MCA heeft deze optie afgewezen in ver band met bereikbaarheid, vooral voor EHBO en operaties', zei Ouderkerken, 'en nu gaan wij wat zuidelijker, ten zuiden van de Nijenburgerweg'. Hij zag dit niet zitten. In haar reactie namens de WD merkte Ellen Las van Bennekom op dat die bereikbaarheid zou verbeteren als er een afslag van de A9 zou komen. Toen voorzitter Romeyn vervolgens van alle partijen een defi nitief standpunt vroeg over de motie, bleek dat het merendeel graag verdere onderbouwing van de WD wilde en verdere discussie in een raadscommissie. Nu dus (nog) geen besluit. Hierop deelde Las van Bennekom mee dat de motie werd inge trokken en zou worden 'omgebouwd' tot een bespreeknotitie voor een raadscom missievergadering Herbestemming hoofdgebouw GGZ Niet alleen oppositiepartij de WD kwam deze avond met een motie 'vreemd aan de orde van de dag' (dus buiten de agenda om), zo'n motie was er ook van de collegepartijen Heiloo2000, D66/ GroenLinks, CDA en PvdA. Deze betrof de herbestemming van het hoofdgebouw van de Willibrordusstiehting, ofwel de GGZ Noord-Holland-Noord. Dit monumentale, zeer karakteristieke gebouw komt leeg en de eigenaar, de GGZ, zoekt hiervoor een nieuwe functie, liefst een maatschappe lijke functie. In de motie werd het college verzocht 'zorgaanbieders te benaderen en te interesseren voor het bieden van zorg in het hoofdgebouw van de GGZ' en ook 'te onderzoeken (ook op financieel gebied) welke maatschappelijke instel lingen in Heiloo verplaatst zouden kun nen worden naar dit gebouw'. De motie werd toegelicht door Dick Bergmans van Heiloo2000 die beklemtoonde dat alles moest worden ingezet om hier 'zorgher- bestemming te realiseren' en dat zodoen de niet alleen onze achterstand in zorg- plaatsen kon worden ingelopen, maar ook soelaas werd geboden bij de herbouw, respectievelijk renovatie van De Loet en Overkerck. Maar op haar beurt zette de WD hier bij monde van Theo van Beek vraagtekens bij: 'Moeten wij hier ambte lijke capaciteit voor inzetten? Waar wordt deze inzet dan van betaald?' Hij meende ook te weten 'dat zorgaanbieders in dit gebouw al een gepasseerd station is'. Wethouder Jacob Ouderkerken merkte op dat Heiloo van het (zogenaamde) zorgkantoor zestig nieuwe zorgplaatsen toegewezen heeft gekregen, dat het col lege voor dertig daarvan denkt aan het gebied van de campings en dat voor de andere dertig het GGZ-gebouw een moge lijkheid is. Maar voor wat betreft het onderzoe ken van het verplaatsen van (andere) maatschappelijke instellingen maande hij tot bescheidenheid van de kant van de gemeente: 'Met de bestaande menskracht gaat dit niet, en we hebben afgesproken dat we geen uitzendkrachten en externe bureaus meer inhuren, dus...' Hij was alleen bereid 'na te gaan óf we onderzoek moeten doen en zo ja hoe we dat dan zou den kunnen doen en hoe dat betaald kan worden.' Dick Bergmans beschouwde dit als voldoende toezegging en trok de motie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19