Proef met ringen bij inzameling plastic Kavelruil, water en paarden centraal in OBC Expositie in De Kapberg: op de natuur geïnspireerde kunst 9 enl 0 o kt www.falklandtoneel.nl NIEUWS UIT DE REGIO Herfst: pompoenen, paddenstoelen en Halloween regio 22 OF BEL 072 533 43 55 Overleg buitengebied regio Limmen en Akersloot De gemeente besteedt extra aandacht aan paardenhouderij Klaverjasdrive Akersloot YlUUtN m mm Het resultaat van twee dagen plastic inzamelen. Aangeleverde foto LIMMEN - In Limmen start bin nenkort een proef waarmee het plastic beter kan worden inge zameld. Speciale kroonringen worden aan palen in de straat aangebracht. De ringen zijn voorzien van haakjes, waaraan de plastic zakken kunnen worden opgehangen. Dat voorkomt dat de zakken wegwaai en en ook dieren kunnen ze moei lijker stukmaken. De proef wordt vanaf half oktober gehouden in de Hogeweg, Achtkant, Molenweg en de Wieken. Bij een goed resultaat wordt het systeem uitgebreid. De afvalzakken zijn ontworpen voor het inzamelen van plastic en gra tis verkrijgbaar bij het Schulpstet, de gemeentelijke locatie Limmen, Veldts Toko in Akersloot, dorpsraad De Woude en bij de supermark ten. In 2009 is in totaal bijna 88 ton ingezameld. De recycling van dit plastic levert grondstof op voor onder meer verpakkingen, vloerbe dekking, automaterialen, golfballen en fleeee-kleding. De kroonringen zijn oranje van kleur maar zullen bij het slagen van de proef in een grijze uitvoe ring geplaatst worden. Uiteraard zijn deze ringen vervaardigd uit gerecycled plastic. Met deze proef wil de gemeente in samenwerking met bewoners uitproberen of het aanbieden en inzamelen van plasti- cafval door deze kroonringen verbe terd wordt. REGIO - De komende bijeen komst van de Overleggroep Buitengebied Castricum (OBC) biedt een gevarieerd program ma rond drie onderwerpen. Eerst komt de kavelruil aan de orde. Samen met enkele andere organisaties gaat de land- en tuin bouworganisatie LTO Noord bij de provincie Noord-Holland een voorstel indienen voor een groot project 'planmatige kavelruil' in Kennemerland. Waarom is zo'n project nodig? Wat wil LTO berei ken en wat gaat dat in de gemeente Castricum betekenen? Hans Ghijsels van LTO komt het vertellen. Vervolgens praat Mark Min van de gemeente Castricum de OBC bij over de ontwikkelingen in de Kleine Polder en de geplande aanleg van waterberging in deze polder ten westen van Akersloot. Het laatste onderwerp is het paardenbeleid. De gemeente besteedt de komen de tijd extra aandacht aan de ver schillende vormen van paarden houderij in het buitengebied. Dit wordt tijdens de OBC toegelicht door Eric Groot-Van Eederen en Sanne Vredevoort van de gemeente Castricum. De openbare bijeen komst is op woensdag 13 oktober vanaf 20.00 uur in De Burgerij in Limmen. Belangstellenden zijn wel kom. AKERSLOOT - Op zondag 10 oktober wordt in café De Vriendschap in Akersloot een klaverjasdrive gehouden. Deze klaverjasdrives worden een maal per maand gehouden. Een geweldige prijzentafel kenmerken deze drives, prijzen zoals Senseo koffiemachines, reiskoffers, levensmiddelen pak ketten, paling, radio's, het is er allemaal. Hoofdprijs ditmaal een dvd speler van Aristona. Naast het klaverjassen ook een super verloting met daarin dezelfde prijzen als met het klaverjassen. Een deel van de opbrengst gaat naar de Stichting KIKA die de belangen van kankerpatiëntjes behartigt. Vanwege het dertig jarig jubileum van de familie Levering in De Vriendschap heb ben zij besloten deze stichting in 2010 te gaan steunen. Men kan zich van tevoren telefonisch opgeven, tel. 0251-312866. De kosten van deelname bedragen 5,-, aanvang is 15.00 uur. EGMOND - Vanaf 9 oktober zijn er prachtige kunstwerken te zien in galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef. Bijzondere landschappen van Hans Landsaat, keramische beel den van Netty van den Heuvel en strakke keramiek van de Deense Bente Hanssen. Galerie De Kapberg ligt in een historische omgeving naast de ruïne van het Slot op den Hoef. De beelden van Netty van den Heuvel (1956) kunnen worden opgevat als tekeningen in de ruimte. Zij legt de nadruk op het driedimen sionale karakter van haar objec ten door de opvallende structuur, de ruimtelijke vorm en de licht- en sehaduwval. De werken hebben ook geen specifieke onder- of boven kant, maar kunnen op verschillende wijzen worden gepresenteerd. Van den Heuvel is gefascineerd door de kwetsbare microscopische wereld en de organische constructies van mineralen en koralen. Over zijn eigen werk zegt de Egmonder Hans Landsaat (1935): „Zolang ik teken en schilder is het landschap mijn punt van uitgang. Met 'landschap' wordt de omgeving bedoeld. Dat is dan doorgaans een landschap, maar het kan ook een stedelijke omge ving zijn of een herinnerde situatie of nog iets anders, bijvoorbeeld een reis als zodanig. De omgeving, die ik voor het gemak maar 'landschap' blijf noemen, is een bron voor interpretaties, samenvoegingen en soms een spiegel voor gedachten." Op zondag 17 oktober zal Hans in Dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef om 12.00 uur een lezing geven over de rol van de beeldende kunst in alle tijden. Keramiste Bente Hanssen woont in Aalsgaarde in Denemarken aan de kust. Dan kijkt ze naar de horizon en haaks daarop de masten van de zeil schepen. De wolken geven haar ideeën voor nieuwe vormen. Ze maakt niet alleen gebruikskeramiek: kommen, potten en vazen, maar ook heel strak gevormde keramiek daar door geïnspireerd. Tentoonstelling tot en met 14 november op zater dag- en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. De opening van de tentoon stelling vindt plaats op zondag 10 oktober om 15.00 uur. Kijk ook op www. galeriedekapberg. nl. De Deense Bente Hanssen maakt niet alleen gebruikskeramiek: kommen, potten en vazen, maar ook heel strak gevormde keramiek daardoor geïnspireerd. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 21